dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 349 z 349
  1. #341

    Domyślnie

    Witam wszystkich i życzę Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
    Jestem na etapie zakupu projektu HK02 i będę budował w okolicach Warszawy.
    Bardzo proszę o informację czy ktoś budował w Mazowieckim i ma stan przynajmniej surowy zamknięty,
    a dodatkowo zgodziłby się na obejrzenie na żywo? Zrewanżuję się dobrą butelką mail: [email protected]

  2. #342

    Domyślnie

    Witam,
    ja jestem zainteresowany budową tego domu , czy możecie podzielić się realnymi kosztami jakie Was wyniosły do stanu surowego zamkniętego i
    do developerskiego? i czy budowaliście metodą gospodarczą , z pewnością takie informacje pomogą wielu osobom decydującym się na ten projekt.

  3. #343

    Domyślnie

    Witam. Temat domu dosc juz dawno nie aktualizowany ale Planuje budowę tego domu ale kilka spr finansowych na tym forum jest aż trochę strasznych jak chociażby okno w salonie koszt bardzo duży ale pewnie wart wydania tyłu $$$$ czy ktoś z państwa był by w stanie zaprosić w swoje miejsce zamieszkania abyśmy mogli obejrzeć dom i uzyskać kilku wskazówek ktore moga nam sie przydac w przyszłości bardzo prosze o kontakt [email protected]

  4. #344
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halina_malina

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-625
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roberto86 Zobacz post
    Witam,
    ja jestem zainteresowany budową tego domu , czy możecie podzielić się realnymi kosztami jakie Was wyniosły do stanu surowego zamkniętego i
    do developerskiego? i czy budowaliście metodą gospodarczą , z pewnością takie informacje pomogą wielu osobom decydującym się na ten projekt.
    Do stanu SSO (z oknami dachowymi i dachem, ale z paneli na rąbek, nie blachy tytan-cynk) koszt jak w projekcie. Potem już trzeba dodać 30% niestety, jak nie więcej.

  5. #345

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź halina malina

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baka890 Zobacz post
    Ja po wylaniu chudziaka i po wstepnym prowizorycznym rozplanowaniu pomieszczen bezapelacyjnie stwierdzilem ze optycznie i praktycznie nie pasuje mi scianka pomiędzy jadalnia i schodami...fakt ze kosztowalo mnie to dodatkowo i nadszarpnelo budzet ale teraz zamiast sciany ponad 4m moge w tym miejscu zrobic sciane 2m co moim zdaniem optycznie znaczaco powiekszy powiechnie domu..ale fakt jest taki ze ja nie mam antresoli,mysle ze sama antressola daje meeega efetk przestrzeni... a co do wielkosci to hmmm.... jest to pojecie wzgledne zalezy kto co lubi..dla mnie wystarczajace..a dla tych lubujacych sie w duzych przestrzeniach polecam projekt koncept 1 nad ktorym sam tez sie zastanawialem ale nie zmiescil mi sie na dzialke
    Jakie to dodatkowe koszty?- chodzi o pozbycie się ścianki między schodami i jadalnią
    Będę wdzięczna za odpowiedź

  7. #347
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar T0MASZ
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tonbridge/Ślesin
    Kod pocztowy
    62-561
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,
    Wkrotce po paru latach oczekiwania ruszam z budowa.
    Minely ponad 2 lata od ostaniego postu.
    Czy mogliby Panstwo podzielic sie paroma zdjeciami z realizacji prosze?

  8. #348

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz czytać moją opinię, weź pod uwagę, że mogę mieć skrzywienie, bo chciałem budować dom z płaskim (albo prawie płaskim) dachem, ale ówczesna urbanista mi nie pozwoliła. W każdym razie, jeżeli masz jeszcze możliwość zmian , to przeanalizuj, czy chcesz mieć dom z zamieszkałym poddaszem . Sam HomeKoncept ma fajne projekty z płaskim dachem lub domy parterowe. Dlaczego bym Ci odradzał HK2, bo ściany kolankowe i okna połaciowe, to jest porażka finansowa, energetyczna i wizualna. Koszty drugiej kondygnacji z pełną wysokością są porównywalne (naprawdę!), a użyteczność, ilość światła, izolacja i widok przez okna biją wersję kolankową na głowę. Mnie to uwiera do tego stopnia, że już mam plan przebudowy domu na wersję z prawie płaskim dachem
    Jeżeli już jesteś w trakcie budowy, to rozważ usunięcie okna kolankowego. Nie wiem jakie są obecnie koszty, ale parę lat temu wychodziło około 40-50 tys. Co prawda dają sporo światła, ale jeszcze więcej ciepła/zimna , ale przez te okna nic nie widać tak samo jak przez pozostałe okna połaciowe - u mnie oprócz kolankowego 6 sztuk. Nic nie widać, bo belka łącząca pionowe i skośne okna jest na takim poziomie, że ani wysocy, ani niscy nic przez to okno nie widzą. Z kolei, gdy siedzisz, to resztę widoku zasłania dach – który musi być znacznie wysunięty. Polecałbym Ci oglądnąć gdzieś już taki dom przynajmniej w surowym stanie zamkniętym.
    Rekuperacja to dzisiaj standard, ale jeżeli któraś z tych dwóch bardziej oszklonych ścian jest wystawiona na wschód i/lub południe (co jest prawie pewne), to bez jakiegoś rodzaju chłodzenia aktywnego w gorące dni będzie mały dramat. Oczywiście możesz instalować rolety, bo nie jest to złe rozwiązanie, ale chyba nie po to robi się duże przeszklenia, żeby później patrzeć na zasunięte rolety
    I jeszcze kwestia blachy na rąbek. Też mi się podobała, ale na dachu, na którym ją widziałem nie było okien połaciowych. Jak masz ich sporo, to z całej estetyki nici, bo blacha musi być cięta nad i pod oknem, a okna często wcinają się pośrodku arkusza i powstaje w ten sposób pasek na pasku. Jeżeli masz komin/y, to sytuacja jeszcze się pogarsza.
    Jeszcze raz powtórzę, to jest tylko moja osobista opinia. Twoje potrzeby i poczucie estetyki mogą być inne. Jeżeli masz możliwość, to koniecznie obejrzyj ten dom na żywo.
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofBud ; 11-08-2020 o 20:38

  9. #349

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie mieszkam, ale z efektu jestem zadowolny.
    Podniosłem ścianę kolankową, dzięki temu skos zaczyna się na 160cm i zupełnie nie przeszkadza.
    Okien kolankowych nie robiłem, nie mam nic ciekawoego do oglądania po bokach domu, więc wolę patrzeć w niebo
    Warto podzielić fasadę na 2 okna, sporo taniej a na dole duże odsuwane okno zamiast drzwi balkonowych przy fasadzie.
    Tak to wygląda Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HK02.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	448408

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony