dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 296
  1. #41

    Domyślnie

    no i jest jeszcze trzecie - brak żaluzji
    Podejrzewam, że wiedząc o tych ograniczeniach zrezygnowałabyś albo z żaluzji albo z droższego rozwiązania HS połaczonych ze sobą i po otwarciu bez słupków (ościeżnic)

  2. #42

    Domyślnie

    Jestem na takim etapie budowy, że mogę zrezygnować z jednego albo drugiego.
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    no i jest jeszcze trzecie - brak żaluzji
    Podejrzewam, że wiedząc o tych ograniczeniach zrezygnowałabyś albo z żaluzji albo z droższego rozwiązania HS połaczonych ze sobą i po otwarciu bez słupków (ościeżnic)

  3. #43

    Domyślnie

    Tak też mi powiedzieli ale jak dla mnie jest to bezsensowne rozwiązanie. Po co kupować ruchomy słupek a poźniej go zrobić od żaluzji w formie linek czy listwy. Myślałam, że jest jakieś inne rozwiązanie. A zatem producenci rolet/żaluzji są w tyle za producentami okien ( niestety.
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    jak domniemywam będzie to hs rozsuwany z narożnika, że po jego otwarciu będzie wyglądać jak na zdjęciu z montażu
    Masz dwa rozwiązania, oba które burzą koncepcję swobodnego wyjścia w miejscu gdzie jest narożnik
    Albo linki albo prowadnice - wbrew pozorom na zdjęciu jakie ukazałaś widać tam właśnie prowadnice
    Jacyć niedouczeni sprzedawcy Ciebie nawiedzili

  4. #44

    Domyślnie

    zastanów się przez chwilę rozsądnie. To raczej klienci nie mają wyobraźni i chcą gruszki na wietrze

  5. #45

    Domyślnie

    Dlaczego? W mojej ocenie dałoby się to zrobić oczywiście to moja luźna refleksja. W takiej sytuacji zdecyduję się na okno a z żaluzji zrezygnuję
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    zastanów się przez chwilę rozsądnie. To raczej klienci nie mają wyobraźni i chcą gruszki na wietrze
    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 23-03-2015 o 17:58

  6. #46

    Domyślnie

    ciekawe jak. Pomyśl chwilkę, by żaluzja nie trzepotała się na wietrze musi mieć jakieś prowadzenie - czy to na lince czy w prowadnicach
    Jak choć z jednej strony ją tego pozbawisz to nie będzie żaluzja tylko żagiel
    Masz żaluzję wewnętrzne w domu ? Na linkach czy luzem zwisające ? Jak zachowują się luźne widzisz jak choćby uchylisz okno, natomiast te na linkach pozbaw jednego prowadzenia - wtedy zrozumiesz co mam na myśli

  7. #47

    Domyślnie

    Rozumiem co masz na myśli ale ja wcale nie chciałabym usuwać tej listy. Jakby każdy i zawsze mówił, że klient za dużo wymaga to pewnie do tej pory nie mieliśmy okien i siedzielibyśmy w jaskini
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ciekawe jak. Pomyśl chwilkę, by żaluzja nie trzepotała się na wietrze musi mieć jakieś prowadzenie - czy to na lince czy w prowadnicach
    Jak choć z jednej strony ją tego pozbawisz to nie będzie żaluzja tylko żagiel
    Masz żaluzję wewnętrzne w domu ? Na linkach czy luzem zwisające ? Jak zachowują się luźne widzisz jak choćby uchylisz okno, natomiast te na linkach pozbaw jednego prowadzenia - wtedy zrozumiesz co mam na myśli

  8. #48

    Domyślnie

    Są po prostu rozwiązania o jakich marzą klienci ale nie do spełnienia. Odrobina wiedzy technicznej w połączeniu z wyobraźnią pozwala niektórym z Was z pewnych marzeń, jako niewykonalnych, zrezygnować już na etapie projektu lub wybrać inne rozwiązania które mogą mieć zastosowanie
    To nie moja wina, że żeby żaluzja pracowała odpowiednio a nie hulała na wietrze, musi być po obu stronach w jakiś sposób zamocowana - a Twym rozwiązaniu nie będzie gdyż nie godzisz się na to, by w narożu pozostały linki bądź prowadnice
    Pomijam kwestie sensu takiego rozwiązania, użytkowego sensu bo oba skrzydła może otworzysz raz na rok albo i nie.
    Użytkowo większym zagrożeniem jest przegrzewanie wnętrza niż konieczność używania obu skrzydeł.
    Ale to Twoja wizja i z nią nie zamierzam polemizować
    Po prostu wiesz, że fizycznie, bez prowadnic w narożu, nie da się wykonać
    Nawet rolet sie nie zastosuje bo także wymagają z obu stron prowadnic
    Jedyne co może lekko zacienić wnętrze to markiza - tu ograniczeń żadnych nie masz

  9. #49

    Domyślnie

    Markiza ani roleta mi nie odpowiada. Mówię o tym, że można by pomyśleć o prowadnicy chowanej pod ocieplenie. Takiej sztywnej nie łamanej czy nawijanej na szpulę jak roleta. Wysuwającej się wraz z opuszczaniem żaluzji. Musiałby być jakiś system zamocowania później tej listy do podłoża. To moja luźna myśl i nie uważam, że jest pozbawiona sensu. Mogłaby też linka na której są zamocowane żaluzje wysuwać się wraz z nimi (np. mogłaby być przepleciona przez nie) tylko trzeba było to później jakoś do podłożą przymocować. Uważam, że firmy zajmujące się roletami lub żaluzjami mogłyby przemyśleć tę kwestię. Po prostu brak jest spójności miedzy oknem a roletą/żalują w tym temacie.
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Są po prostu rozwiązania o jakich marzą klienci ale nie do spełnienia. Odrobina wiedzy technicznej w połączeniu z wyobraźnią pozwala niektórym z Was z pewnych marzeń, jako niewykonalnych, zrezygnować już na etapie projektu lub wybrać inne rozwiązania które mogą mieć zastosowanie
    To nie moja wina, że żeby żaluzja pracowała odpowiednio a nie hulała na wietrze, musi być po obu stronach w jakiś sposób zamocowana - a Twym rozwiązaniu nie będzie gdyż nie godzisz się na to, by w narożu pozostały linki bądź prowadnice
    Pomijam kwestie sensu takiego rozwiązania, użytkowego sensu bo oba skrzydła może otworzysz raz na rok albo i nie.
    Użytkowo większym zagrożeniem jest przegrzewanie wnętrza niż konieczność używania obu skrzydeł.
    Ale to Twoja wizja i z nią nie zamierzam polemizować
    Po prostu wiesz, że fizycznie, bez prowadnic w narożu, nie da się wykonać
    Nawet rolet sie nie zastosuje bo także wymagają z obu stron prowadnic
    Jedyne co może lekko zacienić wnętrze to markiza - tu ograniczeń żadnych nie masz

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    Uważam, że firmy zajmujące się roletami lub żaluzjami mogłyby przemyśleć tę kwestię. Po prostu brak jest spójności miedzy oknem a roletą/żalują w tym temacie.
    Mogłyby i pewnie przemyślałyby, gdyby ilość tego typu połączeń okien szła w grube tysiące. Nie idzie. Wymyślanie indywidualnych rozwiązań nie jest nie możliwe, ale kosztowne. Cena byłaby zaporowa. Mogłoby się okazać, że myśleli na darmo.
    PRO QUALITY

  11. #51

    Domyślnie

    Nigdy się nie myśli na darmo

  12. #52

    Domyślnie

    Sprawa rozwiązana. Wybieram okno a jeśli chodzi o przesłonienie ich to pomyślę o czymś innym.

  13. #53

    Domyślnie

    niestety tylko markiza nie wymaga żadnych prowadnic w tym miejscu gdzie po otwarci che mieć Pani wolna przestrzeń
    A co chciejstwa i możliwości kolega T12345T już odpowiedział
    Pomijam kwestię termiki takiej prowadnicy chowanej w ociepleniu i miejsca na nią
    Zresztą już widzę naszych speców od ociepleń którzy by sobie z takim wyzwaniem poradzili
    Chcieć a móć to doprawdy nie to samo - tak samo tutaj jak i w codziennym życiu
    Tym filozoficznym zdaniem kończę swój udział w tym temacie,

  14. #54

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie brzmi:

    Jak dużo pieniędzy masz zamiar wydać na taką przesłonę?

    Bo jest kilka rozwiązań. I są też rozwiązania bez "prowadnic". Co prawda jest to rozwiązanie pewnej firmy szwajcarskiej, ale oni mają żaluzję nawet bez obydwu prowadnic. Tylko kupę kasy to kosztuje i z mojej wiedzy montują dotychczas takie rozwiązanie tylko w krajach arabskich (bo ci nie do końca liczą pieniądze). To nie jest też tak, że to rozwiązanie jest bez wad. Ono też ma wady - poza ceną, ale mniej uciążliwe.

  15. #55

    Domyślnie

    Z szejkami nie mam nic wspólnego, no chyba, że mlecznymi. A jaką firmę masz na myśli?
    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    Podstawowe pytanie brzmi:

    Jak dużo pieniędzy masz zamiar wydać na taką przesłonę?

    Bo jest kilka rozwiązań. I są też rozwiązania bez "prowadnic". Co prawda jest to rozwiązanie pewnej firmy szwajcarskiej, ale oni mają żaluzję nawet bez obydwu prowadnic. Tylko kupę kasy to kosztuje i z mojej wiedzy montują dotychczas takie rozwiązanie tylko w krajach arabskich (bo ci nie do końca liczą pieniądze). To nie jest też tak, że to rozwiązanie jest bez wad. Ono też ma wady - poza ceną, ale mniej uciążliwe.

  16. #56

    Domyślnie

    coś ładniejszego niż markiza



    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 24-03-2015 o 17:37

  17. #57

    Domyślnie

    jeszcze fajniejsze są żaluzje fasadowe poziome

  18. #58

    Domyślnie

    Ciekawe
    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    coś ładniejszego niż markiza




  19. #59

    Domyślnie

    Myślałam, że cały czas pisaliśmy o poziomych .
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    jeszcze fajniejsze są żaluzje fasadowe poziome

  20. #60

    Domyślnie

    oj.... są załuzje poziome i pionowe - nazwa związana jest ze sposobem montażu a nie położeniem lameli

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony