dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 41
Pokaż wyniki od 801 do 813 z 813
  1. #801
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Alina321

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Rzgow
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Z tego co wiem Sembella ma materace z dobrych jakościowo materiałów i dodatkowo mają zdejmowany pokrowiec, który bez problemu można wyprać w pralce.

  2. #802

    Domyślnie

    Mi właśnie leci drugi rok z tym materacem i jestem bardzo zadowolny
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 27-01-2021 o 10:24

  3. #803
    Banned
    mebleszafa

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-410
    Posty
    8

    Domyślnie

    160 cm minimum materac.

  4. #804

    Domyślnie

    Kupiłem materac z pianki termoelastycznej i zauważyłem, że rano jak się budzę warstwa pianki jest jak galareta. Po całej nocy wygrzewania zupełnie traci swoje właściwości w miejscu gdzie spałem oczywiście. Później wszystko wraca do normy ale jeżeli leży tam kołdra to potrzebuje nawet do 10 min. Nie wiem czy potrzeba całej nocy, czy może już po godzinie snu to się dzieje, ale na pewno gdzieś w nocy tracę równomierne podparcie.
    Czy to jest charakterystyka pianki termoelastycznej, czy z moim materacem coś jest nie tak? Jakie są Wasze doświadczenia?

  5. #805

    Domyślnie

    Z tego co ja się dowiedziałem, to pianka termoelastyczna zgodnie ze swoją nazwą reaguje na temperaturę. W chłodniejszym otoczeniu jest twardsza, a w cieplejszym robi się miejscowo miękka. Chodzi o to, żeby się dobrze się dopasowała do kształtu ciała. Ale pianka piance nierówna i niektóre mogą być lepszej jakości, a inne gorszej. Z tego co Ty piszesz, to wygląda na coś słabej jakości. Niektóre sklepy tak robią, żeby zaoszczędzić - tak słyszałem. Ja też szukałem termoelastycznej, trochę dzwoniłem po sklepach i wygląda na to, że jest inna pianka o właściwościach termoelastycznej, ale bez tej właściwości reagowania na temperaturę, czyli cały czas ma tą samą sprężystość, miękkośc itp. Ta pianka nazywa się . Nie wiem czy jest powszechnie dostępna, ja ją znalazłem w . Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 25-02-2021 o 13:36

  6. #806

    Domyślnie

    A miał ktoś do czynienia przy materacu z takim podkładem Ciekawi mnie czy to serio tak mocno niweluje roztocza, dla alergików to by było super rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-01-2022 o 11:41

  7. #807

    Domyślnie

    Ja postawiłam na naturalny materac i jestem zadowolona. Wygodny, odpowiednio sprężysty / elastyczny i dobry jakościowo. Noo i przede wszystkim wspierający nurt slow i eko, z którym płynę
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 30-03-2022 o 11:20

  8. #808

    Domyślnie

    Czy ktoś z Forumowiczów posiada łóżko hemnes z Ikei, a materac np. z Koła? Mam w sypialni materac sprzed roku, a chce wymienić łóżko i szkoda mi pozbywać się bardzo dobrego materaca. Sieciowka ma często swoje wymiary, żeby u nich kupić całość.

  9. #809
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Sami spamerzy tutaj. A ja muszę wybrać materac dla siebie (160 cm) i dla syna (140 cm). Wybralismy Senpo Barcelona, koszt. 4000-4500 zł. Termoplastyczny, bo najfajniej się uginał pod moimi barkami (a pracuję nad nimi na siłowni).

    Czy macie jakiś innych producentów (oprócz Tempura, bo mnie nie stać)?? Jysk odpada, badziewie... Ikea - nie wiem, ale też czuję, że nie będzie rewelacji.

    Chodzi mi o samą jakość, na którego producenta warto zwrócić uwagę, nie o twardość, komfort itd, bo sam podejde do salonu i sobie wybiorę. Nie wiem tylko kogo obecnie wareto brać pod uwagę.

    Spamerzy mogą sobie darować - będę zgłaszał asów co mają dwa wpisy na koncie
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #810
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    847

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Sami spamerzy tutaj. A ja muszę wybrać materac dla siebie (160 cm) i dla syna (140 cm). Wybralismy Senpo Barcelona, koszt. 4000-4500 zł. Termoplastyczny, bo najfajniej się uginał pod moimi barkami (a pracuję nad nimi na siłowni).

    Czy macie jakiś innych producentów (oprócz Tempura, bo mnie nie stać)?? Jysk odpada, badziewie... Ikea - nie wiem, ale też czuję, że nie będzie rewelacji.

    Chodzi mi o samą jakość, na którego producenta warto zwrócić uwagę, nie o twardość, komfort itd, bo sam podejde do salonu i sobie wybiorę. Nie wiem tylko kogo obecnie wareto brać pod uwagę.

    Spamerzy mogą sobie darować - będę zgłaszał asów co mają dwa wpisy na koncie
    Wpisz sobie w google materace Orzesze , to producent , polski producent, robią na miejscu. Tanio nie jest ale są super . Może jest jakiś dystrybutor blisko Ciebie

  11. #811
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dzięki, odwiedzę dziś salon w Sopocie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #812
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anubis76

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Popełniłem błąd i zakupiłem materac 120x200 H4/H5 na allegro.
    Materac powinien składać się:
    Pokrowiec - trójwarstwowy, z wszytym zamkiem umożliwiającym łatwe zdejmowanie.
    Owata - włóknina klimatyzująca.
    Lateksowana mata kokosowa 800g/m²
    Pianka poliuretanowa
    Lateksowana mata kokosowa 800g/m
    Sprężyny kieszeniowe - 18 cm .
    Lateksowana mata kokosowa 800g/m.
    Pianka poliuretanowa.
    Po rozłożeniu materaca i rozsunięciu pokrowca zobaczyłem że bezpośrednio na piance leży mata kokosowa, nie ma jak w opisie, owaty która powinna ją przykrywać ?
    Czy powinienem ten materac zwrócić ? sprzedawca chce wysłać mi owatę ale czy ona nie powinna być jakoś przyklejona do pianki ? czy nie będzie się zsuwać i marszczyć pod pokrowcem ?
    Proszę o opinię .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230605_203726.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	465310
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20230607_092439_Chrome.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	465311
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230605_203713.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	465312
    Ostatnio edytowane przez Anubis76 ; 07-06-2023 o 09:46

  13. #813
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    No więc materace wybrane i zamówione. Moze się komuś przydadzą moje spostrzeżenia, więc je opiszę:
    1. najważniejsze: nie ma sensu wybieranie materaca bez uwzględnienie jego podłoża i poduszki do kompletu jednocześnie.
    2. w Trójmieście jedynym znalezionym przeze mnie kompetentnym salonem okazał się dlaspania.pl, cała reszta to porażka i pogadanki "marketingowe" w stylu technobełkot (pokazówka przekrojów pianek itp), które to pianki nie zastosowano w Lamborghini czy fotelach rakiet kosmicznych, że potrzeba miesiąca do ocenienia materaca itd. Różne materace wystawia się na różnych stelażach czy bazach łóżek kontynentalnych. Poduszek w ogóle się nie dobiera prawidłowo. Pracownicy salonów nie potrafią użyć wiedzy ze szkoleń przy wyborze materaca.
    3. panuje też powszechna niewiedza odnośnie stelaży. W salonach (oprócz dlaspania.pl) dowiedziałem się jedynie, że oferują stelaże w sprzedaży, ale już nie potrafią go dobrać, a już w ogóle wyregulować.
    4. nikt (oprócz tego jednego salonu) nie potrafi prawidłowo ocenić ułożenia kręgosłupa i tzw. krzyża, jak również szybko wyedukować klienta na co ma zwracać uwagę podczas układania się. Jako tako wyróżnia się Senpo, którego pracownicy coś wiedzą, ale mam wrażenie, że są leniwi i nie chce im się przekładać materacy.

    Tak to wygląda, a poświęciłem naprawdę wiele godzin na ten temat. Wybrałem ostatecznie materac Perdormire ze stelażem Portoflex II P oraz odpowiednią poduszką (wysokość, twardość, kształt, powłoka). Stelaż ma możliwość podnoszenia, co mocno podniosło jego cenę. Stelaż Duoflex posiada strefy martwe, co ograniczałoby nieco powierzchnię użytkową. Najważniejsze jednak, że Portoflex lepiej dopasowywał się do ciała (lepszy support dla bioder przy jednoczesnym ugięciu dla moich barków).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 41 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony