dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 41
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 813
  1. #781

    Domyślnie

    Przymierzam sie do wymiany materacy, zielona jestem w tym temacie, dlatego przeczytalam caly watek. Ale nie zauwazylam informacji o stelazach pod materac. Tez je musze wymienic i chcialam zapytac na co zwrocic uwage? Czy 42-44 szczebelkowy, jak pisza w internetach, jest faktycznie dobry, czy moze to wszystko jedno jaki. Jakie macie i polecacie stelaze

  2. #782

    Domyślnie

    Silvie, zanim kupisz stelaż najpierw sprawdź jakie wymagania ma materac, który będziesz mieć. Różne materace wymagają różnych stelażów.

  3. #783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morawicki Zobacz post
    Też posiadam materac z tej firmy, zauważyłem, że jest szeroko reklamowana i słusznie, bo wydaje się to na prawdę dobry produkt. Ja zwróciłem na niego uwagę przede wszystkim przez wzgląd na grubość materaca i rodzaj pianki. Takiej gęstości nie miał żaden materac, a od tego dużo zależy. Tak więc dołączam się do szczęśliwych posiadaczy materaca Bedding.
    A czy te materace mają dobrą wentylację? pytam, bop u mnie na mieszkaniu mam straszną wilgoć i każdy materac był przesiąknięty grzybem po 2-3 latach. Te materace powinny być higieniczne i nie przepuszczać wilgoci ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce.

  4. #784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Silvie, zanim kupisz stelaż najpierw sprawdź jakie wymagania ma materac, który będziesz mieć. Różne materace wymagają różnych stelażów.
    O tym nie pomyslalam, ze to ma znaczenie. Myslalam, ze to nie zalezne jednostki. Na stronie Hildinga widzialam chyba dwa typy: 44 lub 28 szczebelkow i tylko roznica taka, ze podnoszony lub nie

  5. #785
    Banned
    RyszardBiały

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-567
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przy wyborze materaca trzeba zwracać też uwagę na pokrowiec, niby można go bez problemu zmienić ale to on w końcu ma bezpośredni kontakt z ciałem. Ja wymieniałem co pół roku ale teraz mam taki, który można prać i jest wytrzymały więc długo mi posłuży. Warto wybierać taki, który jest antyalergiczny i ma możliwość wyprania, np Zoe Case (we wspomnianych już materacach Curem)

  6. #786

    Domyślnie

    Silvie, jak będziesz mieć upatrzony konkretny model materaca, to zapytaj jaki musisz mieć do niego stelaż. I po problemie

  7. #787

    Domyślnie

    Juniorka chcialam kupic przez internet, ale przyjde sie do sklepu i moze udziela jakis informacji. Niestety nie raz sie spotkalam z tym, ze w sklepach pracuja laicy

  8. #788

    Domyślnie

    A to prawda, czasem klient wie więcej o danym produkcie niż sprzedawca.
    Życzę powodzenia!

  9. #789

    Domyślnie

    Ja mam z tej firmy Rumbę piankową i twardość była dla mnie optymalna, dało się spać na plecach bez problemu.

  10. #790

    Domyślnie

    RyszardBiały "Przy wyborze materaca trzeba zwracać też uwagę na pokrowiec, niby można go bez problemu zmienić ale to on w końcu ma bezpośredni kontakt z ciałem. Ja wymieniałem co pół roku ale teraz mam taki, który można prać i jest wytrzymały więc długo mi posłuży. Warto wybierać taki, który jest antyalergiczny i ma możliwość wyprania, np Zoe Case (we wspomnianych już materacach Curem)"

    A do ilu stopni można prać ten pokrowiec? Bo nie wydaje mi się, że przy praniu w temperaturze 60stopni właściwości antyalergiczne czy antybakteryjne zostały,
    Ostatnio edytowane przez Aron Mis ; 29-09-2018 o 12:57

  11. #791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aron Mis Zobacz post
    RyszardBiały "Przy wyborze materaca trzeba zwracać też uwagę na pokrowiec, niby można go bez problemu zmienić ale to on w końcu ma bezpośredni kontakt z ciałem. Ja wymieniałem co pół roku ale teraz mam taki, który można prać i jest wytrzymały więc długo mi posłuży.
    Niektorzy używają przescieradeł. To dziwaki?
    Cytat Napisał RyszardBiały Zobacz post
    Pokrowiec Zoe Case można prać do 40 stopni.
    Czyli za mało, żeby wybić bakterie i roztocza.

  12. #792
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Prazony

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    43-523
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzka Zobacz post
    Przeżyłam lekki szok w sklepie meblowym chcąc kupić dziecku (13 lat) materac (140 cm).
    Cena za "przyzwoitą" sztukę zaczyna się od 1,500 zł
    Inne zrobią mojemu dziecku (chyba) dużą krzywdę.
    Tego wszystkiego dowiedziałam się w tym sklepie.

    Ponieważ nie chcę, żeby moje dziecko było skrzywdzone ze sklepu wyszłam lekko oszołomiona.

    Czy ta pani miała rację?
    A wy - jakie materace kupiliście swoim dzieciom?
    Ja dodam, że dla siebie kupiłam materac sprężynowo-kokosowy (160 cm) za niecałe 500 zł i nie czuję się "krzywdzona". Ale może się mylę.


    Ja kupiłem 14letniemu synowi materac dwustronny(ma dwie twardości) dedykowany dla nastolatków. kosztował niecałe 700 zł i dobrze mu się na nim śpi, nie narzeka. , polecam
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 30-10-2018 o 15:13 Powód: Reklama na Forum jest płatna.

  13. #793
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cesylia34

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    33-567
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aron Mis Zobacz post
    RyszardBiały "Przy wyborze materaca trzeba zwracać też uwagę na pokrowiec, niby można go bez problemu zmienić ale to on w końcu ma bezpośredni kontakt z ciałem. Ja wymieniałem co pół roku ale teraz mam taki, który można prać i jest wytrzymały więc długo mi posłuży. Warto wybierać taki, który jest antyalergiczny i ma możliwość wyprania, np Zoe Case (we wspomnianych już materacach Curem)"

    A do ilu stopni można prać ten pokrowiec? Bo nie wydaje mi się, że przy praniu w temperaturze 60stopni właściwości antyalergiczne czy antybakteryjne zostały,
    Ja mam ten materac i jeśli chodzi o pokrowiec to można go prać ale w 40 stopniach, 60 to trochę za dużo, może się zniszczyć i tak jak piszesz, właściwości mogą się też "sprać". Ale ilość prań tego pokrowca może być dowolna i dalej będzie w dobrym stanie (pod warunkiem oczywiście że będzie prany do 40 stopni)

  14. #794
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    antonio787

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    00-074
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, o jakich właściwościach antyalergicznych które mają zniknąć przy praniu mowa. W przypadku alergików właśnie chodzi o to, by "zabijać" roztocza wysoką (powyżej 60 st.) lub niską temperaturą (zamrażać). Więc pokrowce trzeba prać wysokiej temperaturze i to są najlepsze "właściwości antyalergiczne"

  15. #795
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oliwier.m

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Młochów
    Kod pocztowy
    07-724
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dokładnie, dobrej jakości pokrowiec który wytrzyma częste prania w temp 60st. to absolutne must have dla alergika na roztocza kurzu

  16. #796

    Domyślnie

    Kupiłem ramę łóżka w IKEA ale nie mogę się zdecydować jakoś na ich materac. Ten ze sprezyn bonellowych strasznie się ugina, ma się wrażenie ze nie będzie trwały. Lubię miękkie spanie. Wcześniej miałem materac na sprężynach bonellowych z pianką i kokosem firmy wadum, dla mnie był za twardy. Obecnie śpię na takim samym materacu ale bez warstwy kokosu i ma chyba inne sprężyny bonellowe bo jest miękciejszy, firma meblepolskie. Wstaję wypoczęty i nie obolały. Niestety to nie mój materac i łózko, a jedynie na czas remontu...własciwej sypialni. I ten materac nie jest już dostępny w sprzedazy w moim mieście. Miałem ostatnio okazję spać na materacu ze sprężynami kieszonkowymi firmy magnat i jest dosyć twardy, nie czuje sie tak rześki i dopieszczony wstając z niego rano jak z tamtego. Mój wsrost 184 waga 72 raczej szczuply/chudy i mam problemy z kręgosłupem. Muszę kupić materac w tym miesiacu ktory posluzy mi nastepne 10 lat. Szer. 160x200, śpię sam.

  17. #797
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olafmroz

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Krakówki-Zdzichy
    Kod pocztowy
    34-345
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja piorę ten sam pokrowiec w 60 stopniach i nie skurczył się, nie zauważyłem też żeby był inny w dotyku, tkanina się nie zmieniła ale faktycznie, jeśli jest napisane, że ma być do 40 stopni to są ku temu jakieś przesłanki, Przynajmniej teraz sobie to uświadomiłem, a szkoda by było tak dobrego pokrowca.

  18. #798

    Domyślnie

    My kupiliśmy do sypialni materac wysokoelastyczny. Użytkujemy już jakiś czas i śpi nam się bardzo dobrze. Ma dwa stopnie twardości, bo też u na jest dość znaczna różnica w wadze między mną a partnerem, więc na ‘uniwersalnym’ nie byłoby tak wygodnie. Jeśli chodzi o sam pokrowiec materaca, też jest zdejmowany do prania, więc nie ma problemu, ale to na przyszłość, bo tak jak mówię póki co materac jest dość nowy
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 01-03-2019 o 07:26

  19. #799
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ElzbietaWir

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    My kupiliśmy materac Makarena firmy Hilding. Spi nam się bardzo wygodnie, a mój mąż w końcu przestał budzić się z bólem pleców. (i w końcu nie narzeka od rana ;p) Materac jest dość drogi, ale w necie można trafić na fajne promocje. Ostatnio dostałam maila, że na [SPAM]można je kupić nawet o 1/4 taniej. Oczywiście nie ma materaca idealnego dla wszystkich, więc warto przed kupnem poleżeć na takim materacu w sklepie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-05-2019 o 15:45

  20. #800

    Domyślnie

    Ja teraz szukam materaca ale musi być maksymalnie bezpieczny, tzn zrobiony z materiałów i tworzyw, które nie będą w najmniejszym stopniu szkodzić. Moja mama niedługa wraca ze szpitala, okazało się, że jest uczulona prawie na wszystko i chcemy, żeby miała chociaż ten komfort spania. Słyszałem o materach curem, mają certyfikaty, że są bezpieczne ale czy ktoś może potwierdzić?

Strona 40 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony