dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 41
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 813
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie jaki materac dla dziecka?

    Przeżyłam lekki szok w sklepie meblowym chcąc kupić dziecku (13 lat) materac (140 cm).
    Cena za "przyzwoitą" sztukę zaczyna się od 1,500 zł
    Inne zrobią mojemu dziecku (chyba) dużą krzywdę.
    Tego wszystkiego dowiedziałam się w tym sklepie.

    Ponieważ nie chcę, żeby moje dziecko było skrzywdzone ze sklepu wyszłam lekko oszołomiona.

    Czy ta pani miała rację?
    A wy - jakie materace kupiliście swoim dzieciom?
    Ja dodam, że dla siebie kupiłam materac sprężynowo-kokosowy (160 cm) za niecałe 500 zł i nie czuję się "krzywdzona". Ale może się mylę.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja materace kupuje w IKEA, uwazam, ze sa niezle i ceny nie sa az tak astronomiczne.
    Iwona

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedy 6 lat temu miało urodzić się nasze dziecko,mieliśmy do wyboru materac z gąbki,z trawy morskiej lub z włókien kokosowych.Wybraliśmy ten ostatni,choć kosztował więcej niż łóżeczko,ale wydawał się nam najsolidniejszy.I nie pomyliliśmy się.Służył przez ponad 4lata a wygląda jak ze sklepu(bez wgnieceń).Efekt:nasza córeczka ma śliczne i proste plecyki i nawet jako maleństwo wolała spać we własnym łóżeczku niż z nami na wersalce.Morał:wybierz to co dla dziecka jest według ciebi najlepsze i nie przejmuj się tym co mówi pani w sklepie(ona chce sprzedać to co drogie i pewnie wyczuła,że może ci nawciskać ).Jeżeli materac za 500zł jest twardy i wygodny to po co przepłacać.Może nie warto.Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Z włókien kokosowych jest najlepszy. I choć najdroższy, kupiłam go swojemu maluszkowi...Czyż to nie lepsze niż kiedyś, w przyszłości, koszty gimnastyki korekcyjnej?

  5. #5

    Domyślnie jaki kupić materac do łóżka w sypialni ??

    chcę jakiś lepszy dobry dla kręgosłupa w cenie ok 1000 zł.Chętnie przeczytam porady znawcy tematu
    Medyk

  6. #6

    Domyślnie

    poczytaj tutajhttp://www.murator.com.pl/forum/view...hlight=materac
    Ale za tysiąc zł będzie ciażko kupic dobry materac ortopedyczny, chyba że pojedynczy.

  7. #7

    Domyślnie

    ja kupilem wielowarstwowy matrac lato/zima z kola za okolo 800PLN 140x200. Lateksowe sa najlepsze ale muialbys wydac powyzej 1400PLN

    http://www.mkfoam.pl/

  8. #8

    Domyślnie Re: jaki kupić materac do łóżka w sypialni ??

    Za 1160 PLN kupiłem firmiy Janpol, materac 160x200, latexowy, z pokrowcem, lato/zima.
    Jeszcze nie spałem na nim więc nie wiem czy jest tak wygodny jak był w sklepie
    http://www.janpol.pl/materace_atena.html
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Również polecam materace z Janpol-u. Mam kokosowy dwustronny od 6 lat i jest rewelacyjny. Tym bardziej jeśli jestes z Katowic lub okolic to do Orzesza nie jest daleko i na miejscu można wiele załatwić.
    My i rozmiar mieliśmy nietypowy (2m x 2,2m), i cena odpowiednio skalkulowana, i materiał obiciowy do wyboru.

  10. #10

    Domyślnie Materac: czy warto kupić ze sprężynami woreczkowymi?

    Nie wiem czy nie jest to tylko wynalazek podnoszący koszt materaca, skoro materace ze sprężynami bonelowymi też mają w nazwie ortopedyczny. Sprzedawca zachwalał oczywiście te droższe z woreczkowymi spręzynami, ale zapytany o ich przewagę nad tańszymi bonelowymi nie potrafił nic sensownego powiedzieć.
    Znalazłam stonę Foam Koło, ale tam nic nie pisze o zaletach poszczególnych materacy. Znacie może inne godne polecenia firmy? Na razie myśę o materacu z Koła, ale nie mam kompletnie pojęcia czy to dobra firma, jakie inne są dobre.
    Pozdrawiam
    Gośka

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    A mają aktualny certyfikat ISO 9001?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #12

    Domyślnie

    sprężyny worzeczkowe mają przewagę nad bonelowymi tym że każda z nich pracuje osobno w przypadku sprężyn bonelowych które sa połączone ze sobą (spięte) każde ugięcie jednej powoduje ugięcie sąsiedniej co wcale nie jest dobre bo nasze ciała wcale nie są tak idalnie gładki i obłe
    poza tym po jakimś czasie te bonelowe mogą skrzypieć ale to juz może być zaletą


    pozdrawiam.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    uzywam materacu z woreczkami jest niby bardzo dobry dla zdrowia niewiem, mam tylk rozeznanie wczesniej uzywalismy tego zwyklego polaczonego tez sie dobrze spalo
    ale tutaj jest roznica ta ze jak maz leszy obok to te sprezynki nie podrzucaja mnie w nocy, poprostu 2 osoba nie odczuwa poruszania sie towarzysza
    no i tak naprawde cialo niejest rowne tylko ma rozne zakamarki kazda sprezynka ugina sie po ciezarem znajdujacym sie tylko nad nia, jescze ani razu nie zdretwiala mi zadna konczyna podczas snu(no chyba ze w tarkcie ciazy )

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki za opinie - teraz już wiem o co chodzi, pewnie jednak kupimy droższy, bo nie lubię podskakiwać jak mąż się przewraca po łóżku.
    Co do ISO to materace Koła faktycznie mają te certyfikaty- jutro idę rozeznać się w cenach i oferecie innych firm.
    Pozdrawiam
    Gośka

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jak mają ISO to jako klient masz prawo do wglądu w ilość reklamacji. Powinni jeszcze dołożyć o ilości w produkcji i wtedy będziesz wiedziała, na jakie modela jest stosunkowo najmniej reklamacji. Hejka.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Producent materacy , którego wyroby mamy zamiar kupić ( taki troche znajomy) powiedział nam , że materace ze sprężynami woreczkowymi nie nadają się powyżej 100 kg. A ja mam dużego męża.

    Paty..

  17. #17

    Domyślnie

    Paty, ale 100 kg na osobę czy na dwie? Mam nadzieję, że aż tak nie urośniemy ani ja ani mąż- będzie motywacja do samoograniczeń . Możesz przybliżyć dane producenta- może ma ciekawszą ofertę? Na razie obstawiam jednak Foam Koło, materac Estrella 160 cm za 850 zł czy jakoś tak. Zgodnie z zaleceniami znalezionymi na jednej ze stron poleżeliśmy na kilku i na Estrelii było najwygodniej. Chyba mało osób sę stosuje do zaleceń, bo pan był ubawiony, ale co tam, przynajmniej wiem co chcę

  18. #18

    Domyślnie

    Z tym leżeniem to uważaj, ja bym usnął w IKEI

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Małgośka nieźle się będziecie samoograniczać łóżeczko eksklusive super hightech, a barabara na podłodze . No chyba, że łącznie nie ważycie więcej niż 100 kg.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    100 kg dla jednej osoby. Ja ważę połowę tego co mąż. Więc różnica ugięcia może być duża. Albo trzeba sie zamieniać stronami co noc albo można sie turlać na męża też co noc

    Paty.

Strona 1 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony