dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 41
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 813
  1. #21

    Domyślnie

    ooooo
    to ja jeszcze muszę sporo przytyć aby moja żona turlała sie na mnie co noc
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Paty leniwy z natury jestem więc o turlaniu nie pomyślałem .
    A najlepiej się śpi na swoim ulubionym miejscu we własnym barłogu, moze być nawet niewygodny.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #23

    Domyślnie

    Myślałam w samoograniczaniu przy rośnięciu i to w szerz, a nie przy barabara Zresztą dlatego m.in. kupujemy ten woreczkowy, coby sprężyny nie skrzypiały.
    barabara- można w różnych miejscach - (zob. wątek o zakupie blatu kuchennego ), Na pewno jednak nie mam ochoty złazić z wyrka tak jak moja koleżanka, która kupiła jakies skrzypiące sosnowe łóżko - a w pokoju pod spodem śpi teściowa i mają z konieczności podłogę- seksodrom.
    Mam nadzieję, że nasz materac wytrzyma ten rodzaj użytkowania, zresztą w uwagach o użytkowaniu nie było nic na temat nieuprawiania seksu- chociaż producenci odradzają np. siadanie na brzegu, skakanie dzieci po materacu. Muszą chyba swój wyrób testować i pod tym kątem.
    A z tym turlaniem to jakaś nowa zabawa??? może i wypóbuję nie wiem co mąż na to.
    Gośka

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris14

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie sofa ,materac i bóle pleców...

    Dzień dobry!
    Proszę szanownych Państwa o poradę : ok. rok temu kupiliśmy z żoną sofę beddinge z ikea 140x200 z materacem grubości ok. 15 cm /żona twierdzi, że to latex/. Aktualnie mamy bóle pleców po nocy, a materac jest niższy po mojej stronie. Ja ważę 80 kg, żona 54. Czy ktoś może wie , co jest przyczyną i ewentualnie jaki materac Państwo możecie polecić /raczej niedrogi/. Dziękujęi pozdrawiamy wszystkich! krzysztof i alicja

  5. #25

    Domyślnie

    A zmiana pozycji pomaga?

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ikea ... i wszytsko jasne ...

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris14

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie sofa...

    zmiana pozycji Raczej nie pomaga...

  8. #28

    Domyślnie

    Może materac jest za miękki? Zwłaszcza jeśli już z jednej strony jest niższy. Podobno zdrowe jest spanie na twardym.
    Proponuję przespać się testowo (u znajomych, rodziny itp) na materacu sprężynowym z jakimś kokosem itp. i sprawdzić jakie będzie samopoczucie.
    Materace lateksowe zdaje się są lepsze dla alergików, ale poza tym to chyba nie jest najwyższa półka.
    Damian

  9. #29

    Domyślnie

    No niezupełnie. Materace lateksowe to jest właśnie najwyższa półka.
    Szczerze mówiąc wątpię, że sofa z Ikei ma lateks w środku. Raczej zwykłą gąbkę.
    Kiedyś też myślałem, że najlepiej spać na twardym materacu sprężynowym. Miałem duże kłopoty z kręgosłupem, bóle pleców. Po dokładnym zbadaniu sprawy kupiłem materac lateksowy z 7 strefami twardości. Rewelacja! Bóle minęły, śpi się super. Mam porównanie i wiem co mówię.
    Gradacja jest mniej wiecej taka (od najgorszego):
    gąbka-sprężyny bonellowe-sprężyny kieszonkowe-lateks
    Dobry materac powinien mieć strefy twartości tzn. mieć inną twartość np. pod głową i inną pod łopatkami czy pod pośladkami. Wtedy ciało przylega całą powierzchnią do materaca i np. przy leżeniu na boku kręgosłup jest prosty i nie bolą kości w punktach podparcia. Materac powinno się też dobierać do wagi ciała - im ktoś cięższy tym grubszy powinien być materac.
    Odopowiadając na post: jedyna metodą jest zmiana rozkładanej sofy na porządne łóżko z dobrym materacem.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris14

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy...
    mam taką refleksję - nigdy wcześniej nie miałem kłopotów z plecami /mam 35 lat/ , a spałem przez większość życia na zwykłych, tanich łóżkach z PRL-u , a teraz muszę kupować jakieś ultranowoczesne materace, pewnie bardzo drogie - o co tu chodzi, dlaczego tak jest...nie wiem

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    A może by tak, nieśmiało, rozważyć taką mało prawdopodobną, wręcz niemożliwą ideę - że to wiek już się kłania?

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  12. #32

    Domyślnie

    Kris,

    moim zdaniem to własnie te lata spania na, przepraszam byle czym, oraz pewnie siedzący tryb życia spowodowały, że masz kłopoty z kręgosłupem. Niestety będzie coraz gorzej i z własnego doświadczenia doradziłbym dwie rzeczy: 1) Jakikolwiek ruch systematyczny: pływanie, piłka, chodzenie, gimnastyki, joga czy cokolwiek innego byle systematycznie
    2) dobry materac i poduszke - trzeba iść do sklepu z materacami i niestety wydać dobrze ponad 1,000 złotych na te rzeczy (tańszych nie kupuj, bo nie warto)

    Pozdrawiam.

  13. #33

    Domyślnie

    U siebie w domu też miałam spanie z PRL i było całkiem w porządku.Później kupiliśmy łóżko piętrowe VOKS i tam są rewelacyjne materace choć przeznaczone dla dzieci to często korzystaliśmy my dorośli mąż który waży 95 kg do dzisiaj chętnie śpi i mówi że rewelacja. Natomiast te twarde spania ja osobiście mam wątpliwości czy to taka wygoda.Kupiłam córce do pokoju bo urosła i już nie chciała spać na tapczaniku (który powstał z rozłożenia łóżka piętrowego) kanapę, na sprężynach z matą kokosową. Strasznie niewygodna tak jak na desce,do tego mam wrażenie,że zimna.Natomiast paterac lato-zima podobno super.

  14. #34

    Domyślnie

    Sam jakiś czas temu chciałem kupić sofę Beddinge w Ikei z materacem lateksowym i poszyciem sztruksowym w kolorze trawki. Bardzo mi się ta kanapa podobała, ale zanim się zdecydowałem, to zmienili kolor.
    Teraz tak się zastanawiam, że skoro ten materac taki kiepski, to może i dobrze wyszło.
    W zamian kupiłem sobie dosyć porządny i niby zdrowy materac (na lato i zimę zamieniane strony), 7 stref, jakieś włókna kokosowe, spręzyny w odzdzielnych torebeczkach i powiem Wam, że jest strasznie twardy. Przez tydzień po kupnie nie mogłem spać, a teram też czasem wstaję obolały...i już nie wiem czy to niby jest zdrowe...

    Pozdrawiam

    T.

  15. #35

    Domyślnie

    Nie rozumiem tylko, dlaczego wjechaliście z sofą do działu budowlanego, zamiast np. do WNĘTRZ.
    cele budzą szacunek

  16. #36

    Domyślnie

    Ja mogę polecić materac Estrella z M&K Foam. Kupiłem go ok. rok temu w sklepie internetowym www.materace.wysylka.pl
    Materac jest twardy, (bo o taki mi chodziło) 1-strefowy, na spręzynach kieszonkowych, wysoki (ok.20cm). Producent oferuje tez podobne materace z pozdziałem na strefy twardości itp.
    Materac po roku nie ma śladów zuzycia (np. wspomnianej wyżej zmniejszonej grubości i słabszej sprężystości, skrzypienia itp. ). Ale jest twardy i nie każdemu może to odpowiadać. Nam się na nim wyśmiemnicie!

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Do twardego materaca można się przyzwyczaić.

    ja osobiście mam poważny problem z kręgosłupem i właśnie konieczność wydzielenia pomieszczenia na sypialnię spowodowała decyzję o budowie domu a nie kupnie mieszkania.

    Twardy materac początkowo muże wydać się niewygodny, jeśli przyzwyczaiło się spać na miękkim, ale ja np. dostaję szału i wstaję obolały jak śpię na czymś, co się zapada

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joga
    moim zdaniem to własnie te lata spania na, przepraszam byle czym, oraz pewnie siedzący tryb życia spowodowały, że masz kłopoty z kręgosłupem.
    I tu sie nie zgodze. O ile masz racje z tym siedzacym trybem zycia brakiem ruchu itp to to spanie na "byle czym" nie koniecznie musi byc prawda. W domu moich rodzicow jest klika starych PRL-owskich wersalek i jeden tapczan. Duzy dwuosobowy, spalam na nim dopoki sie nie wyprowadzilam od rodzicow. I powiem Ci, ze nigdzie sie nie wysypiam tak jak na tym PRLowskim byle czym i mam tu na mysli zarowno wersalki jak i tapczan. A na mojej cud-sofie prawie codzien wstaje obolala.

  19. #39

    Domyślnie

    byłam wczoraj w sklepie z meblami i z ciekawości zerknęłam na ceny materacy (czeka mnie taki zakup niedługo), chciałam dwuosobowy - 180 cm szerokości - zgodnie z radami forumowiczów lateksowy - i tu Pan zastrzelił mnie cenę ok. 5000 zł !!!!!

  20. #40

    Domyślnie

    Od pewnego czasu śpię na lateksowym t w a r d z i e l u .

    No cóż, początki są mało przekonywujące, jeśli chodzi o (namacalną )zdrowotność: wstaję, a właściwie zwlekam sie z łóżka niczym poobijana tłuczkiem!

    Chcę wierzyć, że kiedy się przyzwyczaję , będę się czuła jak w puchu, i że wróci mój niezmącony sen
    ara
    cele budzą szacunek

Strona 2 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony