dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 41
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 813
  1. #41

    Domyślnie

    żeby wypróbować który materac najlepszy to chyba trzeba by zostać w sklepie na parę nocy i wypróbować różne materace

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdak
    żeby wypróbować który materac najlepszy to chyba trzeba by zostać w sklepie na parę nocy i wypróbować różne materace
    Albo pospac troche u znajomych.

  3. #43

    Domyślnie

    i to jeszcze u znajomych, którzy zechcą nas zaprosić do swojej sypialni
    bo zwykle dla gości jest przeznaczona sofa w salonie lub materac dmuchany

  4. #44

    Domyślnie

    Ja swoja kupilam 3-4lata temu z najlepszym materacem jaki wtedy byl (jakito nie wiem) i do tej pory jestem zadowolona (tzn. teraz ogolnie sie nie wysypiam i bola mnie plecy ale z zupelnie innego powodu). Maz sofy nie lubi, bo za miekka i zbyt waska, za to dobrze mu sie spi na twardym tapczanie u rodzicow (ja nie wyrabiam). Wazymy odpowiednio 85 i 65. W najblizszych tyg planujemy zakup szerszego lozka, prawdopodonie z dwoma materacami; dla mnie bardziej miekki, dla meza bardziej twardy.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris14

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    SZANOWNI PAŃSTWO!
    Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wypowiedzi - zdaje się, że w necie można spotkać więcej życzliwych ludzi niż w rzeczywistości realnej...
    Na tę chwilę moja refleksja jest taka - zastanowić się dobrze przed zakupem, zebrać jak najwięcej informacji, przecież to nie PRL już i nie trzeba łapać, co popadnie...
    pod tym adresem jest spory wybór różnych producentów :www.materace-meble.pl
    Pozdrawiam wszystkich - kris 14
    P.S. Oczywiście zapraszam do dalszych wypowiedzi...

  6. #46

    Domyślnie

    Witam, ktoś tu pisał o materacu Estrellla, że twardy- wszystko zależy od przyzwyczajeń.
    Ja dotąd spałam na desce z niewielką ilścią gąbki, zasadniczo nie poleczam, nie przyzwyczaiłam się mimo ładnych paru lat takiego spania. Teraz Estrella jest jak na mój gust za miękka (ale rozumiem, że mam spaczony gust tą deską), Ogólna rada: przy wyborze brać pod uwagę wcześniejsze przyzwyczajenia. Próbowanie w sklepie nic nie daje, leżeliśmy jak pacany w sklepie, ludzie sobie chodzili gapili się na nas, a odczucia są i tak teraz inne.

  7. #47

    Domyślnie Materac jaki wybrać?

    hej, jest już fajna sypialnia ale brakuje jeszcze materaca 180x200, w t ym rozmiarze nie ma bardzo dużego wyboru natomiast są bardzo wysokie ceny. Dlatego please help w wyborze, może ktoś podzieli się wrażeniami ze swojego użytkowania ??? Nie chodzi mi o wodne sekscesy

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja się spotkałem z takim niedobrym iż np. kolana się zapadały i było ciężko wykonywać niektóre ruchy , odradzam zbyt miękkich, one tylko z początku są wygodne
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #49

    Domyślnie

    Twardy.Ja kupiłem taki w W-wie w sklepie bodaj Coala za 800zł,no ale była wyprzedaż.

  10. #50

    Domyślnie

    Ja też lubię raczej twarde materace, nie lubię jak tyłek się zapada, trudno potem przewrócić się na drugi bok. Właśnie kupiłam nowe materace Beata do sypialni grubości 18 cm kokosowo-sprężynowe 80x200 cm w cenie 660,-.

  11. #51

    Domyślnie

    Dobry materac o tych rozmiarach będzie Cię kosztował minimum 800, i to jest dolna strefa stanów niskich . Przychodziłem przez proces wyboru materaca we wrześniu 2004 i można dostać zawrotu głowy. Staneło na "Kieszonkowcu" o wymiarach 160x200 jednej ze znanych firm za niecałe 600 zł (i była to wyprzedaż promocyjna starego modelu ). Jestem bardzo zadowolony (żona również). Obecnie jak mam nieszczęście przespać się na innym łożu to cierpię.
    Ogólnie materace kokosowe należą do najtwardszych, tzw. kieszonkowe (od układu sprężyn) to średnio-twarde, a lateksowe podobno najlepsze ale powalają ceną.
    Ale opinia jak d..a , każdy ma swoją.

    Pozdrawiam
    Marek

  12. #52

    Domyślnie

    My mamy lateksowy - od 4 lat (wtedy jeszcze nie myśleliśmy nawet o budowie, więc było nas stać ) Jest super - naprawdę warto zainwestować! Super wygodny, nic a nic się nie odkształca (ostatnio przez pewien czas leżał zwinięty wpół - nawet ślad nie został...), jedyną wadą jest jego waga - ale to tylko jakbyś chciał się często przeprowadzać

    A jeśli chodzi o rozmiar - często rozmiary typowe dostępne są od ręki, a zamówić można jaki się chce, wiąże się to tylko z czasem oczekiwania...

  13. #53

    Domyślnie

    Nigdy nie kupię latexu. Popatrz na rękawiczki medyczne. Latex to mleczko kauczukowe , to jest jak guma. I na tym spać? A cena zależy nie tylko od tego co kupujesz, ale u kogo kupujesz( także od producenta). Przed zakupem przejrzałam sporo ofert w internecie. Ten sam produkt rzeczywiście można kupić w cenach różniących się nawet o ponad 100%. Trzeba dokładnie wiedzieć co jest w środku materaca i porównywać wszystkie trzy wymiary. Tylko wełna, włókno kokosowe, filc i sprężyny. Żadnych syntetyków i sztuczności. Lepiej lepszy materac i tańsze łóżko niż odwrotnie. Chociaż mi śpi się wygodnie nawet na dywanie na podłodze. Byle podusia była miękka.

  14. #54

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma dzieci, które chcą trenować skoki na materac z pewnej wysokości (np. antresola - nie zmyślam, widziałem takie akcje ), lepszy jest lateks, bo wytrzymalszy. Ale ja planuję kokos i sprężyny. Co myślicie o materacach z IKEI?
    Tomasz M.

  15. #55

    Domyślnie

    Właśnie się dowiedziałam,że latex to jest synonim i może tam być od 20% do 50% naturalnego kauczuku i od tego zależy różnica w cenie.
    Jak to się przekłada na jakość?
    jutro zaświeci słońce

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Polecam lateksowe firmy Dunlopillo. Mam teraz - rewelacja

  17. #57

    Domyślnie

    Potwierdzam, że latex naprawe się sprawdza. Sprawdź w necie, co kupuje się w zachodniej Europie... Już coraz rzadziej sprężyny.
    Peteros

  18. #58

    Domyślnie

    A my zainwestowaliśmy 2000zł w materac 200/180cm, gruby i ciężki (20cm), ale rewelacyjny, dosyć miękki, ale nie zapadający się. Polska firma z Koła - M&K Foam www.mkfoam.pl - a więc materac tańszy o połowę niż inne tej klasy. Uwielbiamy go, śpimy jak susły odkąd go mamy, gorąco polecam. nam też polecili go użytkownicy. Materac nazywa się Venus Multipocket (1300 sprężyn) - mała korekta w wymiarze materaca , a przy okazji nazwa

  19. #59

    Domyślnie

    A jaka nazwa tego materaca?
    jutro zaświeci słońce

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam!!!
    Po wnikliwym przeczytaniu postów o materacach wiem jaki chcę tylko nie wiem czy kupić w internecie? Znalazłem dwa sklepy macie może jakieś doświadczenie z tymi?
    http://www.materace.wysylka.pl/mater..._estrella.html
    http://materace-meble.pl/sklep/index.php?cPath=7_9_17
    może jakiś inny sprawdzony?

    Pozdrawiam

Strona 3 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony