dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 41
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 813
  1. #761

    Domyślnie

    hej, poszukuje srednio twardego (czyli sredniego, ni twardego, ni miekkiego) materaca do okolo 4 tysiecy.
    czy termoelastyczny? bardzo prosze o pomoc

  2. #762
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grześko15

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Płoki
    Kod pocztowy
    14-758
    Posty
    7

    Domyślnie

    I na jakie łóżko się w końcu zdecydowałaś ? Sam zastanawiam się nad kupnem nowego łóżka. Interesuje mnie co prawda większe, bo materac 160x200 ale chętnie dowiem się, na jaki typ materaca się zdecydowałaś? Drugie pytanie mam, czy ktoś z was kojarzy sklep http://forum.muratordom.pl/showthrea...o-1000-z%C5%82 ? Bo polecono mi u nich zakupić, ale szczerze powiem pierwszy raz o nim słyszę.

  3. #763

    Domyślnie

    Ostatnio kupiłem sobie dwa materace Swing Aqua firmy Sembella . Twardość H3 i H4 . Ważę 105 kg i mam 176 cm wzrostu . Jest to materac ze sprężynami kieszeniowymi z różnymi bajerami . Uważam ten zakup za totalnie nietrafiony i zmarnowane pieniądze . Obydwie twardości materaca mnie zesztywniają to znaczy hamują przepływ krwi i powodują drętwienie kończyn i całego ciała . A ma to być rzekomo materac ortopedyczny . Obecnie śpię na starym materacu wyprodukowanym przez nieistniejącą firmę Swarzędz . Jest to materac ze sprężynami bonellowymi - starego typu z warstwą kokosową . Komfort jest nieporównywalny . W tym nowym materacu doprowadza mnie do szału wierzchnia warstwa z pianki poliuretanowej która stwarza pozory miękkości materaca. Materac ze Swarzędza ma niby twardą powierzchnie ale lepiej się ugina pod naciskiem ciała . Jest taki bardziej gładki i nie pikowany co ma znaczenie . Jest po prostu łatwiej się obrócić na bok . Na nowym mam wrażenie jakbym spał na tępym betonie . Przed zakupem leżałem na materacu 15 minut a i tak prawda wyszła dopiero po jednej nocy . Rano po przebudzeniu czułem się jakby mnie banda oprychów skopała. Dobrze że materace mają gwarancję komfortu i można je wymienić do 2 miesięcy na mniej twarde . W moim przypadku wyszło drogo i do du....y . Tak się zraziłem do zakupu że trafi on do pokoju dla gości .
    Ostatnio edytowane przez Kuna ; 27-04-2016 o 16:49

  4. #764
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    katopo

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Wlkp
    Kod pocztowy
    62-410
    Posty
    7

    Domyślnie wybór drewnianego łóżka z materacem

    Stoję przed wyborem łóżka. Kilka rzeczy ma sprecyzowane:
    Wymiary 120x200
    materiał drewno
    tył wyższy a przód niższy.

    Coś jak to:
    http://olx.pl/oferta/lozka-z-drewna-...8-IDgxQO7.html

    http://allegro.pl/lozko-sosnowe-mode...356177313.html

    o ile sprawa łóżka była by w miarę łatwa ale z materacem już tak fajnie nie jest.
    Jako że ma mały budżet (~800zł) wybór dobrego materaca nie będzie łatwy.

    Co byście polecili tak żeby być zadowolonym?

  5. #765

    Domyślnie

    chyba lepiej wybrać materac osobno i łóżko
    Ostatnio edytowane przez Pukielka ; 16-09-2016 o 22:26

  6. #766
    Banned
    mankiewicz83

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    My kupowaliśmy materac w Ikea i jesteśmy bardzo zadowoleni. Udało nam się i tyle, bo uważam, że nie da się przetestować materaca w sklepie. Dobre jest to że można zwrócić albo wymienić i według mnie trzeba z tego rozwiązania korzystać. Materac jest bardzo ważny, w końcu musimy się wysypiać.

  7. #767
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś będzie chciał kupić materac ( w moim przypadku Hilding) w pewnej firmie w Gliwicach za pośrednictwem internetu to radzę uważać. Mają kilka adresów sklepów internetowych ale źródło jest to samo. Cena fajna tylko co z tego jak mijają już dwa tygodnie od złożenia zamówienia ( i wpłaceniu kasy) i ani widu ani słychu. Po telefonie dowiaduję się że mam czekać co najmniej jeszcze tydzień.
    Pan przy telefonie zaczął nawijać makaron na uszy że owszem pisali o maks. 2 tygodniach,ale to chodzi o dni robocze etc.
    W sumie wolałbym trochę więcej zapłacić i mieć pewną dostawę.

  8. #768

    Domyślnie

    Jak dla mnie najwygodniejsze są materace termoelastyczne - świetnie dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają idealnie podparcie kręgosłupa. Jedyną wadą tych materacy są wysokie ceny - przy niewielkim budżecie można kupić tańsze materace piankowe. Jeśli ktoś będzie szukał takich materacy w Poznaniu, to szeroki wybór mają w
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 07-03-2018 o 12:42

  9. #769

    Domyślnie

    Ja wcześniej miałem Ikea, a teraz Kupiłem moderowano i jest super. Cenowo wyżej troche niż Ikea, ale w dalszym ciągu od topowych 2-3 razy taniej. A uważam że jakościowo wcale od nich nie odstaje. Stacjonarnie mają sporo sklepów, więc można się wybrać i sprawdzić czy pasuje. Duży plus za wysyłkę próżniową, troche się bałem wnoszenia na 4 piętro bloku (brak windy), a tu bezproblemowa sprawa
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-08-2017 o 17:34 Powód: lokowanie produktu.

  10. #770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati-85 Zobacz post
    W cenie do 1000 zł trudno dobrać jakiś model poza materace z wkładem ze sprężyn kieszeniowych. Jeśli nie lubisz efektu zapadania, poszukaj w tej cenie modelu, który ma możliwie najwięcej kieszeń/sprężyn na 1 mkw. Jeśli szukasz czegoś twardszego, zastanów się, czy nie zdecydować się na model usztywniony grubszą wkładką filcową, wkładem z końskiego włosia czy kokosu. Największą grupą materacy są te uznawane za średnie. Problemem jest to, że to co się jednemu wydaje średni, dla innej osoby jest miękkie albo twarde. Najlepiej wybrać się do salonu i wybrać odpowiednią twardość dla siebie. Co do producenta, to w Polsce mamy kilku producentów rodzimych i zagranicznych. Jest polska Hevea i materace z lateksu, ale raczej poza zasięgiem. Jest polski Janpol i tam możesz coś dobrać z modeli kieszeniowych, a nawet piankowych. Z pianki są tanie Materasso ze Słowacji i może znajdziesz coś w tej cenie. Jest szwedzki Hilding i tam też coś znajdziesz. PerDormire czy Tempur już są poza Twoim zasięgiem cenowym. Materac z lateksu są też za drogie, a jeśli znajdziesz jakiś w tej cenie, to wiedz, że nie uświadczysz w nim za wiele lateksu naturalnego, tylko syntetyczny.

    Ja mam o tyle szczeście że u mnie w mieście są zarówno stacjonarne sklepy Janpola jak i chyba najpopularniejszego na allegro sprzedawcy - producenta FDM. Poleżałem na materacach w obu sklepach, oczywiście max 5 minut na jednym i ja tam większych różnic komfortowych nie odczuwałem. Na pewno widać różnice w pokrowcach, w FDM w modelach do 700zł pokrowce są cieńsze i ze slabszego materiału, w modelach do 500zł jest naprawde cieniutko. Co do smierdzącego kleju w FDM o ktorym ktoś pisał to nie doswiadczylem ale wiadomo że w sklepie te materace leżą już ileś tam miesięcy.
    Janpol... może i fajne materace ale jak spytałem pania co może polecić do 1000zł w rozmiarze 160x200 to zrobiła minę jakby zobaczyła głupiego i powiedziała że u nich duże materace zaczynają się od 1800zł,ale ona takich nie poleca i że najlepiej jakbym pogrzebał w porfelu i wysupłał coś okolo 2500-2700zł. Skoro mogę kupić materac 10 razy tańszy który nie wyglada dużo gorzej to raczej im tyle nie zapłacę... Wkłady wyglądają podobnie u obu producentów, obie firmy chwalą sie tymi samymi termopiankami, kokosami, kieszeniami itp itd. Pewnie róznice sa w jakości ale czy aby na pewno warte az takiej różnicy w cenie? Nie wiem, może ktoś mnie oświeci. FDM sprzedaje na allegro setki materacy miesiecznie (jak nie tysiące) i opini negatywnych jest mało a jeśli już są to zwykle na pokrowiec, ale ja przeciez bede spał na przyscieradle a nie na tym materiale...
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 28-09-2017 o 21:09

  11. #771

    Domyślnie

    Podepnę się bo też stoję przed wyborem czegoś 160x200 i widzę, że wybór producentów dość biedny. Mam na myśli, że rodzajów materacy kilka firm ma sporo, ale na jedno kopyto powypychane pianką PU o nieznanych właściwościach. Do tego opisy mało czytelne i jakieś myki typu dajemy gwarancję na 30lat czemu nie, jak na reszte 2 lata a potem nas pocałuj. Szczególnie mało czytelne jest jakiej pianki poliuretanowej producenci używają w tych materacach, bo zwykle jest tego sporo napchane. Badziewna pianka dużo nie kosztuje a miejsce wypełnia ładnie. Ja mam lata spania na badziewnych materacach na wynajmowanym. Niemal codziennie ból pleców i karku przy wstawaniu. W końcu na swoim (technicznie jak się kredyt spłaci ) dość mam badziewnych materacy i chciałoby się w końcu coś porządnego. Z tego co poczytałem przy 70kg wagi odpowiedni byłby materac o twardości H2. Półączenie lateksu ze spręzynami chyba najbardziej by mi odpowiadało. Podobnie jak ktoś wyżej pisał jedyny fajny materac jaki do tej pory trafiłem to materac jakiejś startej wersalki gdzie bez cudów w postaci memory foam spało się w sam raz miekko i wygodnie. Parę firm na necie oferuje możliwość przetestowania materaca nawet do bodajże 100 dni. Nie wiem jednak jak to działa w praktyce bo co potem z takim 100 dniowym materacem zrobić? Na śmieci? Podejrzewam więc, że też stoi za tym jakiś drobny tekst. Na necie niestety jeśli chodzi o opinie bidnie. Masa spamu z wylewnymi tekstami od jednorazowych forumowiczów. Ciężko więc opierać się na opiniach. Jest trochę mniej znanych firm, które po dłuższym googlaniu można odnaleźć, ale te z kolei mają zwykle bardzo niewiele informacji na temat budowy materaca. Szukanie jakichś poważniejszych recenzji nie przyniosło żadnych efektów przez zalew linków pozycjonowanych także poszukiwania idą słabo.

  12. #772

    Domyślnie

    Niestety nie znam się na tym, ale Wasze rady mogą być pomocne. W wolnym czasie z pewnością rozeznam się w temacie.
    Kochać - to znaczy wznieść się ponad siebie.

  13. #773

    Domyślnie

    Czy ktoś miał doczynienia z materacem wysokoelastyczym? Czy cena 155 zł w promocji za 90x200 to dobra cena?
    Możecie coś zarekomendować ewentualnie w podobnej cenie (do 250 zł) wartego uwagi?
    Ostatnio edytowane przez Klaudyyna ; 02-03-2018 o 10:48 Powód: usunięcie linka
    O wielkości mężczyzny świadczy jego kobieta...

  14. #774

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem nie można oszczędzać na materacu. Niestety mam takie problemy, raz zdecydowałem się "tańsze" rozwiązanie i to był błąd. Od razu pobiegłem to specjalistycznego sklepu i kupiłem idealnie dobrany materac.

  15. #775

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Podepnę się bo też stoję przed wyborem czegoś 160x200 i widzę, że wybór producentów dość biedny. Mam na myśli, że rodzajów materacy kilka firm ma sporo, ale na jedno kopyto powypychane pianką PU o nieznanych właściwościach. Do tego opisy mało czytelne i jakieś myki typu dajemy gwarancję na 30lat czemu nie, jak na reszte 2 lata a potem nas pocałuj. Szczególnie mało czytelne jest jakiej pianki poliuretanowej producenci używają w tych materacach, bo zwykle jest tego sporo napchane. Badziewna pianka dużo nie kosztuje a miejsce wypełnia ładnie. Ja mam lata spania na badziewnych materacach na wynajmowanym. Niemal codziennie ból pleców i karku przy wstawaniu. W końcu na swoim (technicznie jak się kredyt spłaci ) dość mam badziewnych materacy i chciałoby się w końcu coś porządnego. Z tego co poczytałem przy 70kg wagi odpowiedni byłby materac o twardości H2. Półączenie lateksu ze spręzynami chyba najbardziej by mi odpowiadało. Podobnie jak ktoś wyżej pisał jedyny fajny materac jaki do tej pory trafiłem to materac jakiejś startej wersalki gdzie bez cudów w postaci memory foam spało się w sam raz miekko i wygodnie. Parę firm na necie oferuje możliwość przetestowania materaca nawet do bodajże 100 dni. Nie wiem jednak jak to działa w praktyce bo co potem z takim 100 dniowym materacem zrobić? Na śmieci? Podejrzewam więc, że też stoi za tym jakiś drobny tekst. Na necie niestety jeśli chodzi o opinie bidnie. Masa spamu z wylewnymi tekstami od jednorazowych forumowiczów. Ciężko więc opierać się na opiniach. Jest trochę mniej znanych firm, które po dłuższym googlaniu można odnaleźć, ale te z kolei mają zwykle bardzo niewiele informacji na temat budowy materaca. Szukanie jakichś poważniejszych recenzji nie przyniosło żadnych efektów przez zalew linków pozycjonowanych także poszukiwania idą słabo.
    Ból pleców i karku może wynikać ze złej poduszki.
    Temat ortopedycznej poduszki to ten sam temat co dobór materaca- też niełatwy. A ceny poduszek też bywają kosmiczne, np. 700 zł. Wydam te 700 zl, a jak poduszka się nie sprawdzi, to 7 stów w plecy.

  16. #776

    Domyślnie

    Zależy od firmy, chociaż sądzę, że materace na poziomie cenowym 500 zł nie będą zbyt dobrej jakości. Najlepiej kupić materac piankowy o jak największej gęstości i ważne żeby materac miał certyfikat, wtedy nie ma wątpliwości, że nie będzie szkodził. Z firm, które mają właśnie takie certyfikaty i mają dobre ceny mogę polecić np markę BEDDING albo HILDING.

  17. #777

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tola.mola12 Zobacz post
    Zależy od firmy, chociaż sądzę, że materace na poziomie cenowym 500 zł nie będą zbyt dobrej jakości. Najlepiej kupić materac piankowy o jak największej gęstości i ważne żeby materac miał certyfikat, wtedy nie ma wątpliwości, że nie będzie szkodził. Z firm, które mają właśnie takie certyfikaty i mają dobre ceny mogę polecić np markę BEDDING albo HILDING.
    500 zł nie zainwestuję w miejsce o którym myślę.

    Szczegóły materaca który jets w promocji i do którego się przymierzam:
    Wnętrze:
    PIANKA T25 / PIANKA 9-STREFOWA HR / PIANKA T25
    Najwyższej jakości materac o podwyższonej wytrzymałości gwarantujący komfort spania. Składa się z 3 warstw zaczynając od pianki poliuretanowej, 9-strefowej pianki HR zapewnia odpowiednie dopasowanie do kształtu ciała oraz pianki poliuretanowej.

    Materac został wykonany z atestowanej pianki poliuretanowej co potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

    Posiada unikalne właściwości:

    - antyalergiczne, antypotowe, antyodleżynowe

    - właściwości zapobiegające wadom kręgosłupa

    - wspomagające leczenie wad już istniejących

    Twardość:
    H2 (-> i to jest jedyna rzecz która budzi moje wątpliwości, bo może być zbyt miękki, skala od 1 do 4, gdzie 4 to twardy)
    O wielkości mężczyzny świadczy jego kobieta...

  18. #778
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Morawicki

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Tarnówko
    Kod pocztowy
    34-234
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaudyyna Zobacz post
    500 zł nie zainwestuję w miejsce o którym myślę.

    Szczegóły materaca który jets w promocji i do którego się przymierzam:
    Wnętrze:
    PIANKA T25 / PIANKA 9-STREFOWA HR / PIANKA T25
    Najwyższej jakości materac o podwyższonej wytrzymałości gwarantujący komfort spania. Składa się z 3 warstw zaczynając od pianki poliuretanowej, 9-strefowej pianki HR zapewnia odpowiednie dopasowanie do kształtu ciała oraz pianki poliuretanowej.

    Materac został wykonany z atestowanej pianki poliuretanowej co potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

    Posiada unikalne właściwości:

    - antyalergiczne, antypotowe, antyodleżynowe

    - właściwości zapobiegające wadom kręgosłupa

    - wspomagające leczenie wad już istniejących

    Twardość:
    H2 (-> i to jest jedyna rzecz która budzi moje wątpliwości, bo może być zbyt miękki, skala od 1 do 4, gdzie 4 to twardy)

    Też posiadam materac z tej firmy, zauważyłem, że jest szeroko reklamowana i słusznie, bo wydaje się to na prawdę dobry produkt. Ja zwróciłem na niego uwagę przede wszystkim przez wzgląd na grubość materaca i rodzaj pianki. Takiej gęstości nie miał żaden materac, a od tego dużo zależy. Tak więc dołączam się do szczęśliwych posiadaczy materaca Bedding.

  19. #779
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kora.

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    44-345
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar89 Zobacz post
    Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem nie można oszczędzać na materacu. Niestety mam takie problemy, raz zdecydowałem się "tańsze" rozwiązanie i to był błąd. Od razu pobiegłem to specjalistycznego sklepu i kupiłem idealnie dobrany materac.
    A dla kobiety w ciąży jaki będzie najlepszy materac? Jestem na etapie szukania czegoś dla siebie bo coraz trudniej mi spać, a nie jestem przyzwyczajona do spania na plecach. Słyszałam o materacach Curem (Curem.reg), że dają dobre podparcie kręgosłupa i idealnie nadają się właśnie dla cieższych osób albo kobiet w ciąży ale chciałabym usłyszeć opinie użytkowników. Miał ktoś z tymi materacami do czynienia?

  20. #780
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Kora, w ciąży to najwygodniej jest spać na boku, kiedy dodatkowo masz podłożoną poduszkę między nogi. Chodzi o to żeby odciążyć biodra lub coś koło tego.
    W zaawansowanej ciąży spania na plecach nie polecam. Jeśli wcześniej materac Ci pasował to w ciąży też się to raczej nie zmieni.
    Natomiast możesz mieć problem ze wstawaniem z łóżka jeśli jest za nisko. Zobaczcie czy nie będzie Ci wygodniej jeśli dokupicie nowe nóżki do łóżka, żeby było wyższe.
    Co do materacy, to od tygodnia jest u nas materac kieszeniowy Hilding Tango. Skala twardości to 4/10 i przy mojej wadze <60kg jest idealny. Wcześniej kupiliśmy materac Cha Cha (twardość 6/10) ale był za twardy (spanie na boku było wręcz niewygodne) i musieliśmy go zwrócić.
    W pokoju gościnnym mamy natomiast Zorbę (5/10), też z Hildinga, i jest idealna dla niezdecydowanych czy wolą twardsze czy bardziej miękkie materace.

Strona 39 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony