dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem na etapie wstepnego projektowania kuchni i ze wzgledu na ograniczone mozliwosci zabudowy powstal pewnien problem. Czy moglby ktos pomoc mi go rozwiazac? Chcialabym umiescic zmywarke w jednym slupku z piekarnikiem w zabudowie. Czy ktos orientuje sie czy istnieja jakies przeciwskazania do zabudowy zmywarki po piekarnikiem?
    Pozdrawiam
    Monia

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba tylko wysokość na jakiej będzie piekarnik

  3. #3

    Domyślnie

    Dla zmywarki chyba nie powinno być problemu. Lekko podwyższona temperatura w czasie korzystania z piekarnika nie powinna mieć znaczenia na jej działanie.

    Dla piekarnika trzeba rozważyć działanie pary. W czasie otwierania zmywarki (tuż po zakończeniu mycia) a w niektórych modelach nawet w casie zmywania wydziela się trochę pary, która idąc do góry będzie działać na obudowę piekarnika. Jeśli jest tam jakiś metal to może być narażony na działanie pary. W mojej zmywarce dołączony był pasek samoprzylepny do przylepienia na blat od spodu (nad zmyawrką), żeby go zabezpieczyć właśnie przed działaniem pary.

    Ale jeśli piekarnik będzie jakieś 10cm (lub więcej) powyżej zmywarki to chyba nawet ta para ine zaszkodzi.

    Jeszcze mi się tylko kojarzy uwaga praktyczna. Bardzo wygpdnie jest mieć zmywarkę tuż pod (albo jaknajbliżej) zlewozmywaka i kosza na śmieci. My na ogół ładujemy zmywarkę albo ze zlewu albo po wyrzuceniu resztek jedzenie do kosza. W takim układzie robiene kroku (albo kilku) z takim naczyniem to zachlapana podłoga na bank !

  4. #4

    Domyślnie

    wlasnie ze nie na tej samej wysokosci tylko pod piekarnikiem, ktory bedzie znajdowal sie na wysokosci ok 90cm do 100cm powyzej podlogi...to takie straszne, czy niemozliwe??

  5. #5

    Domyślnie

    Zmywarka z piekarnikiem są również sprzedawane jako jedno urządzenie (w jednej obudowie o standardowej wysokości). widziałem takie u dwojga znajomych, firmy nie pamiętam, któraś z dużych znanych na rynku.

  6. #6

    Domyślnie

    Wysokość nie jest straszna, jeżeli do niskich nie należysz


  7. #7

    Domyślnie

    On 2002-07-17 14:58, franekF wrote:
    Zmywarka z piekarnikiem są również sprzedawane jako jedno urządzenie (w jednej obudowie o standardowej wysokości). widziałem takie u dwojga znajomych, firmy nie pamiętam, któraś z dużych znanych na rynku.
    Ale tam chyba tylko 2 komplety wchodzą do zmywania....

  8. #8

    Domyślnie

    Poza tym gdzies w jakimś piśmie widziałem piekarnik podniesiony na ok. 1 metr z tłumaczeniem, że takie ustawienie jest zdecydowanie lepsze, bo nie trzeba się schylać, by sie zobaczyć, co się dzieje w środku.

  9. #9

    Domyślnie

    Ale tam chyba tylko 2 komplety wchodzą do zmywania....
    No pewnie, ze to rozwiązanie dla małej rodziny, ale znajomi sobie chwalili.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki za wszelkie sugestie, rzeczywiscie nie pomyslam o dzialaniu pary, te kwestie musze jeszcze sprawdzic.
    Musze sie rozejrzec za zmywarka i piekarnikiem w jednej obudowie, ale jezeli zmywarka jest tylko na dwa komplety to troche malo, rodzinke nie mam za duzej 2+1, ale mysle, ze sie jeszcze powiekszy -)

  11. #11

    Domyślnie

    Niech się powiększa !
    Trzymamy kciuki !

  12. #12

    Domyślnie

    Niech się powiększa !
    Trzymamy kciuki !

  13. #13

    Domyślnie

    aaa jeszcze jedno, zanim podjelam sie tak ciezkiego wyzwania jak zaprojektowania kuchni (na przynajmniej 20lat, bo za co modernizowac), to przejzalam setki czasopism i przeczytalam mnostwo porad dotyczacych projektowania w tym wszelkie zasady ergonomiczne. Niestety nie wszytkie zasady mozna zastosowac w praktyce jak sie ma scienke 2,5 na 1,90 (- po przedluzeniu 2,90, to jest tylko narazie na papierze) i wstawic tam mnostwo niezbednych rzeczy i jeszcze troche....
    moze sobie poradze, zeby to jakos funkcjonowalo

  14. #14

    Domyślnie

    Dzieki za trzymanie kciukow. Pewnie, ze sie powiekszy, ale to jeszcze troche bo moje corenka ma dopiero roczek

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Wtrącę tylko swoje dwa grosze na temat urządzeń 2w1 (piekarnik ze zmywarką). Generalnie są o wiele gorsze w swoich funkcjach niż dwa urządzenia osobno, lub przynajmniej jedno cierpi znacznie. J ma pralkę z suszarką, znanej firmy i muszę przyznać że moduł obsługujący suszarkę psuł się trzykrotnie w okresie kilku miesięcy, zanim nie przestałam używać suszącej opcji tegoż urządzenia. Powodem była właśnie para. Poza tym wiem, że osobne suszarki działają o niebo lepiej niż ta którą mam w pralce. To samo na pewno dotyczy piekarnika ze zmywarką, lub szamponu który myje i odżywia. Generalnie lepiej kombinować jak tu zmieścić dwa osobne urządzenia niż jedno „podwójne”.
    Pozdrawiam,
    A.

  16. #16

    Domyślnie

    rzeczywiscie 2 w 1 to nigdy nie to samo co 1+1
    Musze jeszcze pokombinowac, ale chyba zdecyduje sie na zakup tych urzadzen osobno. Chodzi tu rowniez o wydatek, zrobienie kuchni to potezny wydatek na sam sprzet, a np. zakup zmywarki zawsze mmoge odlozyc na pozniej, przygotowujac sobie miejsce, natomiast piekarnik to razczej musi byc od razu.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja bym nie demonizował . jasne, że zdarzają się bardziej i mniej udane kostrukcje (miałaś to nieszczęście trafić na tę złą), ale nie jest powiedziane, że zmywarka z piekarnikiem od razu musi źle działać.

  18. #18

    Domyślnie

    franekF, raczej się zgodzę a Alicjantką. 2 w jednym na ogół jest gorsze niż 2 odzielne. Czy to będzie odkurzacz, co potrafi malować albo samochód terenowow-sportowy nie ma to jak konstrukcja docelowo dostosowana do konkretnej czynności !

  19. #19

    Domyślnie

    Urządzenie o którym pisze franekF produkuje Candy... Gazowa płyta, zmywarka, elektryczny piekarnik. Właśnie się nad nim zastanawiam, ale po tylu opiniach hmmm... Od kilu lat mam pralkę tej firmy, chodzi bez zarzutu. Sama nie wiem. Ja mma problem podobny do Moniki, tyle, że kuchnię mam już jakiś czas. Wydawało mi się, że zmywarka nie jest potrzebna (również rodzinka model 2+1), ale znudziło mi się "ręczne" zmywanie, a kuchenka szwankuje. Więc rachunek taki: dwa urządzenia+plus "prucie" szafki i blatu(właściwie jego wymiana) lub 3 w jednym bez żonglerki meblami. Dodam, że druga opcja o połowę tańsza...

  20. #20

    Domyślnie

    Pytanie tylko, czy w momencie awarii np. czesci zmywarkowej, serwis dokona naprawy na miejscu???

    Czy masz blisko rury??? Czy nie trzeba będzie ciągnąć wody z drugiego końca kuchni żeby podłączyć zmywarkę???

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony