dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie



    Sakus owe feng shui znajduję i na Twoje problemy rozwiązanie
    Otóż wystarczy przedzielić ogień ( piekarnik ) szafką od wody
    ( zmywarka ), tak by bezpośrednio ze sobą nie sąsiadowały.
    Ot i cała nauka
    Miłego wieczoru
    J

  2. #62

    Domyślnie

    U mnie też poki co wychodzi takie połączenie, ale tu jeszcze plany
    Kacha

  3. #63

    Domyślnie

    Właśnie dziś był u mnie projektant kuchni i tez zaproponował takie rozwiązanie. Kuchenka nie duża, więc i pole manewru niewielkie. Ale pocieszyliście mnie, ze to nie przeszkadza.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  4. #64

    Domyślnie

    myślę,że to nie przeszkadza,piekarnik ma grubą obudowę i najbardziej grzeje się szyba
    mów mi mimi

  5. #65

    Domyślnie

    Tez tak mam i nie narzekam, na razie nic sie nie dzieje. Co do feng shiu to to jest swietny sposob na wyciaganie pieniedzy od naiwnych - sa reguly ale kazda regule mozna anulowac stosujac zwierciadelko, dzwoneczki albo inne talizmany wiec na pewno za odpowiednia oplata doradcy powiedza jak mozna postawic obok siebie ogien i wode

    D.

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dyson

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Piekarnik, zmywarka i plyta indukcyjna obok siebie?

    Zastanawiam sie czy ustawiajac w bezposrednim sasiedztwie obok siebie zabudowana zmywarke i piekarnik (scianka w scianke) groza mi jakies potencjalne niebezpieczenstwa? Czy cieplo moze przebijac sie przez scianke piekarnika i w jaki sposob uszkodzic zmywarke? Piekarnik bedzie "w pudle" tj bedzie oddzielony jedna scianka dzialowa mebli. Zmywarka siemens serii 65 ma z boku taka plastikowa czesc, jakby jakis zbiornik ale do konca nie jestem pewien co to jest.

    Druga sprawa to plyta indukcyjna nad piekarnikiem.

    Czy oba urzadzenia trzeba jakos oddzielac specjalnie, czy cieplo z piekarnika nie bedzie jako negatywnie wplywac na znajdujaca sie ponad nim plyte indukcyjna?
    Jak zapewnic odpowiednia wentylacje? Przypuszczam w blacie za plyta (przy scianie) musi byc jakas siatka czy inny lufcik tak by obieg powietrza byl zachowany.
    Jesli tak to jak zapewnic bezpieczenstwo funkcjonowania obu urzadzen?

    zmywarka: http://www.siemens-agd.pl/?5=SE65E330EU&26=2016
    plyta indukcyjna TEKA GKST 60 I B
    piekarnik ARDO HA 63 X http://www.ceneo.pl/230640s


    W dokumentach dostarczonych ze sprzetem nie znalazlem jednoznacznych zalecen w zakresie montazu w sasiedztwie innch urzadzen.

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Żadne z tych urządzeń nie będzie kolidowało ze sobą, mają w sobie obieg chłodzenia, oczywiście w szafce z piekarnikiem nie może być pleców i aby na piekarniku w środku nie leżały jakieś przewody od płyty.Zmywarce nic sie nie stanie ona też sie ostro nagrzewa ale nie jest to odczuwane bardzo na obudowie.
    Jedno jest ważniejsze aby przy urządzeniach dających ciepło nie było blisko lodówki.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dyson

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

  9. #69

    Domyślnie

    Trochę odświeżę wątek z racji na większe doświadczenie i dla innych, którzy szukają, czy można zmywarkę umieścić koło piekarnika.
    My mamy w jednym słupku zmywarkę nad szufladą (fantastyczne dla kręgosłupa i nigdy nie sprawiało kłopotu), a w drugim słupku piekarnik, jednak tylko jego połowa wysokości styka się ze zmywarką. Dzieli je pojedyncza ścianka meblowa. Zmywarka Simens, piekarnik Bosch z opcją samoczyszczenia, czyli grzeje wtedy zdaje się coś około 400 stopni i z tego korzystamy nie za często, ale ze 2-4 razy w roku się zdarza.
    Przez pierwsze prawie 5 lat wszystko zdawało się ok, ale potem wyrzuciło korki przez zmywarkę i trafiła na serwis. Spalona grzałka, więc i pompa do wymiany, koszt ponad 500zł, bo niestety nie da się kupić samej grzałki (sprytne bardzo, dla konsumenta niekoniecznie jednak). Po rozebraniu zmywarki okazało się, że na ściance, która jest blisko piekarnika jest dziwna maź, tam jakaś część z plastiku i powstało rozszczelnienie.
    Teraz minął niecały rok i sytuacja znów się powtórzyła, wyrzuciło korki, na zmywarce błąd odnośnie grzałki. Od strony piekarnika na podłodze pod zmywarką jest też jakiś ślad, że coś kapało.
    Wszystko zamontowane było przez firmę, która sprawdzała wszystkie zalecenia producentów i wszystko było zaprojektowane według zaleceń.
    Nie wiemy więc gdzie jest problem, czy firma zmywarki ma tak słabe elementy, czy w instrukcjach nie brali pod uwagę nowej opcji piekarników z samoczyszczeniem, czy jeszcze coś innego. Jednak słabo uśmiecha się kupować ciągle nową zmywarkę .
    Sama jestem ciekawa, jak mają się zmywarki osób, które pisały ze 2-4 lata i nic się nie działo, może mają podobną sytuację?
    Blogus o budowie naszego Retro http://www.jagusia-retro.mojabudowa.pl/

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Może najpierw warto zajrzeć do instrukcji i przeczytać gdzie urządzenie może być instalowane i w jakich warunkach eksploatowane.Czasami można się zdziwić.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony