dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Mam piekarnik na wysokości ok.120-130cm.Pod nim stoi pralka.Nic złego się nie dzieje,czyli pewnie można zamiast pralki wsadzić zmywarkę.Ja widzę same plusy piekarnika na tej wysokości,większość z nich została już wymieniona ale dodam jeden-dzieci.Uchwyt do otwarcia piekarnika jest na wysokości ok 165-170 cm.Maluch tak wysoko nie dostanie.No i ładnie to wygląda (srebrny piekarnik)

  2. #42

    Domyślnie Re: zmywarka i piekarnik wyżej

    Ciao

    Cytat Napisał jagwa
    chciałabym umieścić piekarnik i zmywarkę wyżej, żeby było wygodniej. zy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia?
    Mozesz umiescic piekarnik na dowolnej wysokosci wystarczy ze bedziesz przestrzegala wymiarow (wiekszosc piekarnikow 56*58*55 - S*W*G)

    Jezeli chodzi o zmywarki to jest niewiele modeli przeznaczonych do zabudowy w kolumnach i maja one "dziwne" wymiary, mozna je montowac na dowolnej wysokosci. Niestety nie znalazlem tego typu produktow w Polskim internecie. Jedna z niewielu to REX - TTC 09 E

    Niektore modele firmy Electrolux (szer 55 cm) znakomicie sie do takiego montazu nadaja.
    ps. Pamietajcie ze sprzet montowany niezgodnie z zaleceniami producenta nie podlega gwarancji

  3. #43

    Domyślnie piekarnik nad zmywarką

    Witajcie, mam pytanie. Chciałabym umieścić piekarnik nad zmywarką. Nikt nie potrafi mi powiedzić czy takie rozwiązanie jest realne. Czy nic nie stoi na przeszkodzie by np. pracowała zmywarka i nad nią w piekarniku coś się piekło. Oczywiście sprzęty byłyby zabudowane. Wymarzył mi sie piekarnik na wysokości wzroku ale powierzchnia kuchni jest niewielka i musze zrobić coś ze zmywarką Najchetniej by była pod piekarnikiem, Dziekuje za wszystkie sugestie, jeśli ten temat był tu poruszany to przepraszam nie zauważyłam go,
    Aga

  4. #44

  5. #45

    Domyślnie

    ja mam zmywarkę pod piekarnikiem elektrycznym.... Ale to jest jeden sprzęt... I nie mogę zmywać jednocześnie piekąc (piekarnik ma pierwszeństwo przed zmywaniem). Ale mogę gotować jednocześnie zmywając (kuchenka dla odmiany jest gazowa)... Ale jak juz wspomniałam, to trio (kuchenka+piekarnik+zmywarka) to jeden sprzęt to moze się rządzić innymi prawami...

  6. #46

    Domyślnie

    Trzeba tylko pamiętać o instalacji elektrycznej dużej mocy (grube kable - elektroinstalatora trzeba poinformowac, co tam będzie i jakiej mocy, wtedy dobierze kable i bezpieczniki).
    Ja mam piekarnik wysoko - bardzo chwalę - wprawdzie nie nad zmywarką - tu juz elektryk musi sie wypowiedziec, czy ze względów bezpieczenstwa nie trzeba przypadkiem zachować jakiegoś dystansu.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  7. #47

    Domyślnie Dziękuje bardzo

    Dziekuje bardzo za odpowiedzi, musz eto jeszcze przemyśleć,pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Weż pod uwagę że ze zmywarki się korzysta codziennie i jeśli umieścisz ją pod jakims sprzętem na dole to załadunek/wyładunek nie bedzie zbyt wygodny.

    Tomek

  9. #49

    Domyślnie

    nie widzę nic przeciwko umieszczeniu piekarnika nad zmywarką. Ważne jest jak już powiedział Przekorek aby wytrzymała instalacja. Polecam osobne "korki" na piekarnik i na zmywarkę.
    Ważne jest też aby mebel, w który będą wmontowane nie przenosił drgań i był bardzo stabilny, patrz - waga sprzętu. Musisz też zwrócić uwagą aby węże pobierające i odprowadzające wodę nie dotykały obudowy piekarnika, aby uniknąć powolnego topienia rur.
    Zwróć uwagę też na to aby piekarnik miał funkcję chłodzenia obudowy - nie nagrzewa się wtedy mebel.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Woboos

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    7

    Domyślnie Zmywarka koło piekarnika - czy to dobry pomysł

    Witam

    No właśnie. Projektuję sobie zabudowę kuchni. I jak bym nie kręcił, to najbardziej pasuje mi zmywarka koło piekarnika elektrycznego.

    I stąd pytanie - czy może mieć on jakiś negatywny wpływ na zmywarkę? Niby zmywarka korzysta z gorącej wody, ale czy nie zaszkodzi jej jak czasem dostanie jeszcze trochę temperatury z zewnątrz?

    Piekarnika jeszcze oczywiście nie mam, ale będzie to sprzęt nowy. W planach jest Gorenje.

    Pozdrawiam
    Krzysiek
    Pozdrawiam
    Krzychu

  11. #51

    Domyślnie

    Ja mam zmywarkę koło piekarnika. Tak wyszło.

    Wiesz, myślę, że głównym problemem jest w ogóle poziom izolacji piekarnika, niezależnie, co koło niego stoi . Ale sie na tym nie znam za dobrze.

    Po drugie - zastanów się, jak często "na chodzie" będzie jednocześnie zmywarka i piekarnik Zmywarka również się nagrzewa, to fakt, ale chyba rzadko będziesz zmywać i piec jednocześnie?
    A jeśli będą chodzić na zmianę (podejrzewam, że 90% przypadkow), to przecież nie jest to chyba taki problem, szafki też się nagrzewają .

    Myślę, że nie powinno być problemów, inaczej zaznaczyliby w instrukcji obsługi, że nie powinno się ich montować koło siebie.
    Mateusz, Emilka, Lukasz i Agnieszka

  12. #52

    Domyślnie

    W obecnym mieszkaniu mam piekarnik nad zmywarką i użytkuję obydwa już od czterech lat bez najmniejszych problemów.
    Fakt, obydwa urządzenia grzeją, ale chyba sporadycznie używa się ich jednocześnie, więc nie stanowi to kłopotu.

  13. #53

    Domyślnie

    Od 7 lat użytkuję taki zestaw: na zmywarce w miejsce zdemontowanego blatu osadzona została płyta gazowa kuchenna. Bardzo często chodziły obie razem. Między płytą a wnętrzem zmywarki jest tylko pół centymetrowej grubości włóknina. Do tej pory nic się nie działo.

  14. #54

    Domyślnie

    Od 4 lat zmywarkę od piekarnika oddziela tylko obudowa kuchenki. Oba urządzenia pracują bez zmian.

  15. #55

    Domyślnie

    Od 4 lat zmywarkę od piekarnika oddziela tylko obudowa kuchenki. Oba urządzenia pracują bez zmian.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Również mam zmywarkę obok piekarnika /oddziela ona kuchenkę od zlewozmywaka - blat roboczy/. Jedna uwaga, zrób osobne podłączenia, bo u mnie nie da sie jednoczesnie piec i puscic zmywarkę

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Woboos

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. No to zmywarka ma już swoje miejsce
    Pozdrawiam
    Krzychu

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Według feng shui nie można łączyć wody i ognia bo to źle wpływa na otoczenie ...... ale to tylko feng shui
    J

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    Według feng shui nie można łączyć wody i ognia bo to źle wpływa na otoczenie ...... ale to tylko feng shui
    J
    To na czym zagotuję sobie wodę do herbaty???

  20. #60

    Domyślnie

    Brawo Sakus I jeszcze czym gasić (tfu) pożar

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony