dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie Ogrodowy prysznic solarny

    Czy ktoś z Forumowiczów posiada prysznic solarny ogrodowy lub basenowy i mógłby podzielić się wrażeniami z użytkowania i opinią? Znalazłam w sieci jedynie opisy handlowe i informacje producentów, a chciałabym dowiedzieć się jak taki prysznic spisuje się w normalnym użytkowaniu.
    Przede wszystkim ciekawi mnie szybkość podgrzewania wody w zależności od nasłonecznienia i co się z tym wiąże - od której do której mniej więcej godziny można liczyć na ciepłą wodę.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał tapczan Zobacz post
    Ja zrobiłem prosty prysznic grawitacyjny za 30 zł. pomysł z tej strony prysznic ogrodowy grawitacyjny

    Może się przyda
    Wiesz...to nie wypada, bez elektroniki, bez nakładów finansowych wymagających planu budżetowego...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Używałem kiedyś na mazurach na łódce takiego tzw turystycznego czyli spory czarny worek z grubej folii z uchwytem do powieszenia np. na gałęzi i korkiem z kranikiem. Przywiązywaliśmy takie dwa na pokładzie i jak było słonecznie to wieczorem woda była ciepła a czasami wręcz gorąca. Jak było deszczowo i pochmurnie to letnia ze wskazaniem na chłodna.
    Pamiętam jeszcze, choć mgliście bo to było w czasach kiedy na stojąco pod stołem przechodziłem, taki wynalazek z Sukhumi. Czarna beczka na 3 słupkach kranik i jakaś zasłonka. Z tego co pamiętam to wieczorem woda była bardzo gorąca, ale to Gruzja, więc klimat jakby trochę inny

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dzięki za odzew.

    Wersję DIY również biorę pod uwagę. Widziałam filmiki prezentujące własne konstrukcje z regulacją temperatury i to wydaje mi się lepsze od wersji "jednowężowej", bo po pierwsze w godzinach gdy słońce mocno grzeje, woda w wężu może mieć grubo powyżej 40 stopni, a to zdecydowanie za gorąca, po drugie po zmieszaniu gorącej z zimną można sie dłużej polewać, bo do dyspozycji będzie większa objętość wody.

    Druga opcja to kupno gotowego prysznica chociażby takiego.

    Tu plusem jest dość estetyczna, wolnostojąca i kompletna konstrukcja, bez potrzeby umieszczania gdzieś wyżej części "kolektorowej". Liczę, że takie urządzenie mogłoby posłużyć parę lat i nie zajmowałoby dużo miejsca przechowywane poza sezonem.
    Taki prysznic kosztuje pomiędzy 300 a 400 zł, ale są i urządzenia trochę droższe i dużo droższe. Czy jakoś różnią się wydajnością i trwałością niestety pozostaje dla mnie zagadką. A może te za 350 zł są z taniego plastiku, który wystawiany regularnie na słońce po jednym sezonie się rozleci?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5
    Banned
    TomaszKow85

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja się pochwalę swoim. Nowoczesny, minimalistyczny design właśnie takiego szukałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uno1.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	320461

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uno.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	320462

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony