dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Mapa ŚWIATA do przyklejenia na ścianę.

    Witam
    od pewnego czasu rozglądam się za duuużą mapą świata. Ma mieć ona wysokość 2-2,5 metra, a szerokość to już taka jaka będzie niezbędna dla zadanej wysokości. Mapę chciałbym nakleić na ścianę. Ewentualnie na ścianę mogę dać regips albo sklejkę lub też inna płytę aby ułatwić przyklejenie mapy.
    Mapa ma być kolorowa i zawierać POLSKIE nazwy państw, większych miast.
    Ma również zawierać nazwy krain, pasm górskich...
    Nazwy oceanów, mórz, cieśnin, kanałów oraz większych jezior i rzek...
    Znalazłem już taka mapę ale jej koszt to ponad 3 tys. zł
    Proszę o pomoc gdzie taką mapę można zamówić kupić lub zlecić jej wykonanie.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    znajdź sobie odpowiednie zdjęcie takiej mapy czy czegokolwiek innego , udaj się z nim ( w formie elektronicznej oczywiście... ) do najbliższej firmy zajmującej się reklamą i wydrukami wielkoformatowymi, podaj rozmiar ściany i czekaj na realizację ...

    w moim regionie "krzyczą" ok. 25zł za 1m2 takiego wydruku ...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poszukaj wśród fototapet lub zleć wykonanie takowej.
    Będzie cięzko znaleźć zdjecie z polskimi nazwami z jednej przyczyny - większosć firm ściąga zdjęcia do fototapet z banków zdjęć. A tu trzeba takie zdjęcie szukać, być moze wśród producentów szkolnych map. Dlatego kosztuje to sporo, bo jest jednostkowe.

    to zdjęcie wnętrza z forum:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-07-2014 o 17:07

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    można sobie przylepić za ok. 3 setki np. coś takiego ...
    http://mapy.net.pl/userdata/gfx/ccd9...bc627d1a98.jpg
    ewentualnie spełnić swoje widzimisię za dziesięć razy tyle...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No właśnie producent map zaśpiewał mi taką cenę... że dobrze, że siedziałem!
    Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.
    krótko mówiąc 1,32x1,88 = 2,5m2 takiej mapy to 200zł czyli za metr wyjdzie 80zł.
    Ja potrzebuje mapę o powierzchni około 9m2 x 80zł = 720zł no i że to zamówienie specjalne to niech cena będzie x2 = 1500zł.
    Ta z oferty którą dostałem drukowana na papierze albo foli samoprzylepnej miałaby kosztować min 3 tys zł.
    i tu się zaczyna mój dylemat :/
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.
    krótko mówiąc 1,32x1,88 = 2,5m2 takiej mapy to 200zł czyli za metr wyjdzie 80zł.
    Ja potrzebuje mapę o powierzchni około 9m2
    zrób zdjęcie tej mapy , wydrukuj w dowolnym rozmiarze i przylep do ściany ...
    9 x 25zł = 225zł ( przynajmniej u mnie ...)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jasiek - jak ma zrobić zdjęcie tej mapy zeby jakość wypadła znosnie?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jasiek - jak ma zrobić zdjęcie tej mapy zeby jakość wypadła znosnie?
    Jasiek Olimp proponuje wydruki takie na billboarda.
    One owszem ładnie wyglądają ale z dużej odległości.

    Na taką mapę na ścianie to musi być specjalne źródło wydruku na mapę - za prawa autorskie do niego sobie właśnie pewnie drukarnia
    liczy tą nadwyżkę do 3000.

  9. #9

    Domyślnie

    Rzeczywiście cena bardzo wysoka.. a co z tą drukarnią? orientowałeś się w cenie takiego wydruku wielkoformatowego?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jasiek - jak ma zrobić zdjęcie tej mapy zeby jakość wypadła znosnie?
    tak normalnie...
    weź sobie jakiś dobry aparat cyfrowy , stań koło tej mapy i cyknij fotę a potem udaj się z tym tam gdzie trzeba ...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jasiek - chyba żartujesz? Zdjęcie do fototapety musi być odpowiednio naświetlone, robione ze statywu.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jasiek - chyba żartujesz? Zdjęcie do fototapety musi być odpowiednio naświetlone, robione ze statywu.
    a niby dlaczego mam żartować ...?
    jakiś czas temu robiłem taką tapetę z bolidem F1 na torze podczas wyścigu, fotka zrobiona z ręki i jakoś nie było problemu powiększyć do wielkości ściany tak aby wszystko było dobrze widoczne ...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może pokaż jakość tego zdjęcia na ścianie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    No właśnie producent map zaśpiewał mi taką cenę... że dobrze, że siedziałem!
    Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.
    PliP, a zdradzisz gdzie można choć taką za 200zł zamówić/kupić? Szukam mapy z polskimi nazwami i strasznie ciężko coś znaleźć...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a niby dlaczego mam żartować ...?
    jakiś czas temu robiłem taką tapetę z bolidem F1 na torze podczas wyścigu, fotka zrobiona z ręki i jakoś nie było problemu powiększyć do wielkości ściany tak aby wszystko było dobrze widoczne ...
    Chyba jestes lekko slepawy.

    Moge Cie prosic, zebys napisal jakim sprzetem tobiles taka fotke (aparat+obiektyw) i jak zostala powiekszona?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #16

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grysk

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 30-03-2015 o 17:28

  18. #18

    Domyślnie

    Zdjęcie bolidu spoko, ale w tym wypadku wydrukowane na takim olbrzymim formacie straci ostrość*i jakość.

    Wydaje mi się osobiście, że bym poszedł w stronę zdjęcia stockowego i druku w jakiejś agencji reklamowej. A jak nie stockowego (bo to też jakiś*koszt jest) to bym szukał za darmo w necie, chociaż z taką wielkością może być problem. Tylko, że po angielsku… ale warto się uczyć języków, prawda?

  19. #19

    Domyślnie

    Możesz też równie dobrze skorzystać z usług drukarni internetowej. Może wyślij zapytanie do t? Oni zajmowali się takimi niestandardowymi wydrukami. Bo to raczej będzie musiał być jakiś specjalny papier, taki zwykły to się chyba średnio nadaje na tapetę. 3 tysiące to rzeczywiście spora suma, więc raczej szukałabym czegoś tańszego. Ta drukarnia jest przeze mnie wypróbowana, więc nie musisz się obawiać o jakość wydruku. Również kontakt jest z nimi bardzo dobry.
    No i co równie ważne, mają darmową wysyłkę. Myślę, że to powinno wyjść taniej, niż zakup gotowej fototapety.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-12-2015 o 11:01

  20. #20
    Banned
    Bluecanvas.pl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-122
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    No właśnie producent map zaśpiewał mi taką cenę... że dobrze, że siedziałem!
    Mała mapa o wymiarach 132cm x 188cm, dwustronnie zalaminowana, oprawiona w rurki kosztuje niecałe 200zł.
    krótko mówiąc 1,32x1,88 = 2,5m2 takiej mapy to 200zł czyli za metr wyjdzie 80zł.
    Ja potrzebuje mapę o powierzchni około 9m2 x 80zł = 720zł no i że to zamówienie specjalne to niech cena będzie x2 = 1500zł.
    Ta z oferty którą dostałem drukowana na papierze albo foli samoprzylepnej miałaby kosztować min 3 tys zł.
    i tu się zaczyna mój dylemat :/

    Zdjęcie ze statywu, przesłona w okolicach 9, ISO 100 - w trybie manualnym pewno trzeba będzie naświetlać z 10 - 20 sekund, ale powinno wystarczyć do takiej realizacji. Gdzie zamówisz - Twoja sprawa, ale warto sprawdzić próbkę czy choćby podgląd cyfrowy. Zależnie od aparatu i rozdzielczości pliku, spełni Twoje oczekiwania albo nie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony