dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 95
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 1881
  1. #1741
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Rewelacja! Jaki masz rozstaw wiązarów i jak wykonałeś podłogę, zwykła osb bez dodatkowych we wzmocnien? Podeślij jakaś bliższa fote oraz jakiej długości dałeś osb
    Rozstaw wiązarów to w większości osiowo 90cm, czyli pomiędzy wiązarami jakieś 85cm. Pomiędzy nimi są wzmocnienia jak na zdjęciu poniżej, przykręcone do poprzecznych belek:



    tak to wygląda od góry:



    W projekcie miałem mocowania tych wszystkich belek do siebie i wiązarów za pomocą "butów", nie wiem jaką to ma nazwę handlową, ale to taki uchwyt który mocujesz do belki i prostopadle wsadzasz do niego następną belkę. Dużo z tym zabawy i jest to drogie! Na cały dach wyszło by mi jakieś 1200zł. Stwierdziłem że to przesada i za drogo więc użyłem takich oto wkrętów



    sądze że dadza u mnie radę tak samo jak te buty, gdyby to było jakieś belki konstrukcyjna to bym zrobił po bożemu, a tak to wkręty kosztowały mnie niewiele ponad 500zł, więc ponad połowa taniej.
    Wszystko poszyłem OSB 22mm i taką będę też stosował na reszcie podłogi, z tym że teraz użyłem resztek po szalunkach a dalej będe już robił z całych płyt i będę musiał pare belek poprzesuwać żeby nie docinać OSB.
    Jak moje 100kg z groszem chodzi po tych płytach to może uginają się 1mm, więc podparte po środku pomiędzy wiązarami tworzą solidną podłogę.
    Może wieczorem uda mi się wrzucić więcej zdjęć.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #1742

    Domyślnie

    Garaż pierwsza klasa! A taras tylko pozazdrościć Ja również podłączam się z pytaniem o rozstaw wiązarów

    Edit. Już znam rozstaw, nie odświeżyłem tematu że nowy post dorzuciłeś
    Ostatnio edytowane przez walec7_7 ; 28-07-2019 o 12:16
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #1743
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Taras widokowy to świetny pomysł. Zapewni wiele wspaniałych chwil. Wszystkie prace jak zawsze na najwyższym poziomie. Czekam na kolejne zdjęcia.

  4. #1744
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cześć, oczyść skrzynkę jak byś mógł bo nie idzie wiadomości do Ciebie wysłać.

  5. #1745
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów!
    Ostatnimi czasy nie bardzo mam czas na cokolwiek, praca na etacie, własna działalność, życie prywatne i wiecznie coś do roboty nie ułatwiają czytania forum, a co dopiero pisania. Stety niestety trochę się rozchorowałem i siedzę w domu, więc czas jest Zatem.....

    7.04.2019 pisałem:
    Jak widać na załaczonym obrazku na ciepłomierzu jest 60,375 GJ, a na podliczniku 4615,71 kWh.
    Zatem samo grzanie CWU pomiędzy sezonami zużyło 351,31 kWh ze sprawnością COP=2,52, co kosztowało mnie 351,31kWh*0,28zł/kWh= 98,36zł

    Teraz zrobiłem zdjęcia tak jak ostatnio:





    Na zdjęciach widać że na podliczniku od PC jest 4973,67 kWh, a na ciepłomierzu 64,414 GJ. Stan na 22.09.2019. Więc grzanie CWU w sezonie letnim pochłoneło 357,96 kWh ze spranością COP=3,13, co kosztowało mnie 357,96kWh*0,28zł/kWh= 100,23zł
    Aby dokładnie zobrazować koszty grzania wody to w tym czasie zużyliśmy 21,6m3 ciepłej wody. Zatem ogrzanie 1m3 ciepłej wody kosztowało nas 4,64zł. Dla ciekawych w domu w tym czasie zużyliśmy (2 os.) 39,67m3
    Kolejna sprawa to zużycie prundu przez klimatyzator, mam Hisense Apple Pie 3,5kW, w tym czasie zużył 242,8 kWh, co kosztowało średnio 242,8kWh* ((0,28+0,63)/2)= 110,50 zł bo klima chodziła z automatu zawsze 13-15 no i włączaliśmy ją też wg uznania.
    Mogę śmiało stwierdzić że całoroczne grzanie CO, CWU i chłodzenie kosztuje mnie grubo poniżej 1000zł/rok co dla domu 110m^2 jest bardzo dobrym wynikiem.

    Teraz te gorsze informacje. Od ponad miesiąca mam awarię PC, uszkodził się presostat, co skutowało wyciekiem gazu i pompa nie działa. Grzeje obecnie wodę grzałką 2kW w buforze, a dom energią odnawialną - ze słońca Więc powyższe wyniki były by trochę wyższe gdyby PC działała ciagle. Więc czekam na jej wymianę (naprawa nie ma sensu), kolega z powiatu ma już podobną PC więc teraz przyszla kolej na mnie. Myślę że do końca miesiąca uporamy się z tematem, bo jak słońca nie będzie, a noce co raz zimniejsze to będzie kiepsko. Całego domu klimą nie ogrzeje. Chociaż jestem tego bardzo ciekaw na pewno sypialnie i łazienki by mocno na tym ucierpiały, ale zastanawiam się czy przetrwałbym tak zimę. Z drugiej jednak strony jak się zastanowię to pewnie prędzej by mnie szefowa zakopała w ogórdku że jej zimno

    Pozdrawiam czytających!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #1746
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Miałem też wrzucić pare fotek z krycia garażu ale jakoś nie mam tyle weny. Na szybko pokażę moją bramę montowaną w warstwie ocieplenia, na bogato, a co

    Zaprzyjaźniona firma zrobiła mi na wymiar stelaż, trochę go poszlifowałem, pomalowałem i później przymocowałem do muru. Stelaż robiony na wymiar co do mm, brama pasuje idealnie. Aha no i oczywiście uszczelniłem całośc zewnętrzną taśmą paroprzepuszczalną. Jest jeszcze pare rzeczy do dopicowania ale to przy okazji jak będę okna wykańczał.





    Chcialem go jeszcze ponawiercać i wstrzyknąć do środka pianę niskoprężną - myślicie że to dobry pomysł? Normalnie to na pewno coś tam się wykropli i musi byś odpływ. Ale jeżel dam pianę w środku i z zewnątrz będzie oklejone styropianem to czy będzie dobrze??

    A czemu brama w warstwie izolacji? Są trzy powody: 1. Więcej miejsca na samochód w garażu o 24cm ! 2. Uszczelna na dole bramy nachodzi na kostkę, więc ewentualna woda nie ma szansy dostać się do środka, 3. To po prostu ładniej wygląda, jak w pkt 2, nie widać płyty fundamentowej co też pozwoli mi ją lepiej wykończyć w środku i nic nie będzie wystawać na zewnątrz.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #1747

    Domyślnie

    Ano Jacek coś wspominał o Twojej pompie myślę, że byś nie zamarzł na samej klimie (z funkcją grzania)

    PS. Masz dz gruntowe i podłogówkę + ścienne na dodatek. Do tego reku. Nie myślałeś aby puścic temp gruntu w podłogę + ggwc? Ja się właśnie zastanawiam czy to warte zachodu. Pompę zamówiłem, DZ będzie wiercone za ok miesiąc.

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #1748
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czyżby Jacek robił też coś dla Ciebie ? Jaką PC zamówiłeś?
    Zamarznąć bym nie zamarzł, ale nie bardzo wyobrażam sobie korzystanie np z łazienki przy zimnych podłogach zimą.
    Nie czaje o co Ci chodzi z tym puszczeniem temp gruntu w podłogę. O ile latem to miało by sens aby chłodzić podłogę to zimą co by to dało? W gruncie mam teraz kilkanaście stopni, wiec chłodniej niż w domu. Bardziej myślę nad/mam już część rozpoczątą podłączeniu DZ pod czerpnię rekuperatora. Latem bierze chlód z gruntu i tym samym regeneruje DZ, zimą natomiast zapobiega zamarzaniu wymiennika, bo u mnie DZ jest zawsze na plusie. Niestety to dodatkowe opory dla DZ, w tym roku tego na pewno nie zrobię, ale może na wiosnę....
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #1749
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    A tak wygląda otwieranie i zamykanie bramy. Mam silnik Supramatic P, konkretnie zasuwa z taką dużą bramą. Polecam oglądanie w 4K



    https://www.youtube.com/watch?v=NUT8NAt9BJc
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #1750
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dobra prędkość. U mnie pojedyncza połowę wolniej. Chyba, że filmik przyspieszony

  11. #1751
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Obu Wam pompy padły od Jacka? Trochę pech bo wyniki miała rewelacyjne. I co teraz, gwarancja czy nowe urządzenie?

  12. #1752

    Domyślnie

    Powoli bo jeszcze Jackowi antyreklamy narobimy! Ja sobie z nim tylko rozmawiam. Spoko, uprzejmy i życzliwy człowiek - nie widzi przeszkód by pomóc człowiekowi, który nawet nie jest i nie będzie (z racji chociażby odległości) jego klientem. Także wielki szacun dla niego. Gdyby to czytał to pozdrawiam serdecznie

    Seba, zapytałem o chłodzenie w okresie gdy się grzeje - chodziło mi o chłodzenie pasywne latem

    PS. Ile ta brama ma szerokości? Mam wrażenie, że bokiem na ręcznym bym tam dał radę zaparkować

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #1753

    Domyślnie

    Sebie padł presostat w pompie, która była właściwie prototypem pompy
    Nikt więcej nic o żadnej awarii nie napisał....

    Co do Jacka to potwierdzam "chłop" bardzo pomocny i chętnie dzieli się wiedzą zupełnie bezinteresownie.

    Faktycznie brama fest wielka i szybciuuuutka Kurde zły jestem, że nie wiedziałem o takiej możliwości montażu bo te 24cm to już sporo. Ja niby miałem mieć taki wielki garaż a teraz się okazuje, ze mógłby być deko dłuższy....
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 03-10-2019 o 12:10

  14. #1754
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Dobra prędkość. U mnie pojedyncza połowę wolniej. Chyba, że filmik przyspieszony
    film normalny, ona właśnie tak zasuwa

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Obu Wam pompy padły od Jacka? Trochę pech bo wyniki miała rewelacyjne. I co teraz, gwarancja czy nowe urządzenie?
    "padła" tylko mi. Jeżeli się nie doczekam to sam ją zreperuje, wymienię presostat, pożyczę pompkę do próżni z gazem i sobie poradzę. Klimę sam zamontowałem to takie coś też ogarnę Fakt wolałbym mieć to co powinienem.

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Powoli bo jeszcze Jackowi antyreklamy narobimy! Ja sobie z nim tylko rozmawiam. Spoko, uprzejmy i życzliwy człowiek - nie widzi przeszkód by pomóc człowiekowi, który nawet nie jest i nie będzie (z racji chociażby odległości) jego klientem. Także wielki szacun dla niego. Gdyby to czytał to pozdrawiam serdecznie

    Seba, zapytałem o chłodzenie w okresie gdy się grzeje - chodziło mi o chłodzenie pasywne latem

    PS. Ile ta brama ma szerokości? Mam wrażenie, że bokiem na ręcznym bym tam dał radę zaparkować

    Pozdrawiam
    Karol
    Myślałem o tym chłodzeniu kiedyś, ale jeszcze nie słyszałem od nikogo aby to miał i to działało.
    Stelaż na bramę ma w środku 5060x2160 mm więc niedługim samochodem przy odrobinie precyzji bokiem można wlecieć

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Sebie padł presostat w pompie, która była właściwie prototypem pompy
    Nikt więcej nic o żadnej awarii nie napisał....

    Co do Jacka to potwierdzam "chłop" bardzo pomocny i chętnie dzieli się wiedzą zupełnie bezinteresownie.

    Faktycznie brama fest wielka i szybciuuuutka Kurde zły jestem, że nie wiedziałem o takiej możliwości montażu bo te 24cm to już sporo. Ja niby miałem mieć taki wielki garaż a teraz się okazuje, ze mógłby być deko dłuższy....
    Ja nad garażem myślałem baaardzo długo. Widziałem już nie jedem i wysłuchiwałem bolączek ich właścicieli, więc u siebie wszystko to wyeliminowałem. M.in. po bokach i z przodu miejsce na regały, a jak już regały będą stały to będzie nawet dało radę otworzyć drzwi w samochodzie!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1755

    Domyślnie

    To jakie masz wymiary garażu (pewnie piałeś, ja nie pamiętam a czasu na nic nie mam więc chyba szybciej zapytać, sorki) U mnie garaż ma 6 długości na 6,25 szerokości, brama 4,8 x 2,35 (mogła by być 20 cm szersza).

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #1756

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    To jakie masz wymiary garażu (pewnie piałeś, ja nie pamiętam a czasu na nic nie mam więc chyba szybciej zapytać, sorki) U mnie garaż ma 6 długości na 6,25 szerokości, brama 4,8 x 2,35 (mogła by być 20 cm szersza).

    Pozdrawiam
    Karol
    Zawsze można poszerzyć. Chociaż nie tak łatwo jak BK, ale mozna
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #1757
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Zawsze można poszerzyć. Chociaż nie tak łatwo jak BK, ale mozna
    a propo cięcia



    Musiałem poszerzyć otwór na drzwi do garażu. Zamontowałem tymczasowe drzwi z castoramy za niecałe pięć stów, jedyne dostępne na teraz 100 w promieniu 80km, pojechałem i zamontowałem. Niestety nie zrobiłem zdjęcia z efektem końcowym. Docelowe wikędy już zamówione jednak trzeba długo czekać....



    Miejsca bez piany uszczelniłem taśmą rozprężną. Drzi są uniwersalne lewe i prawe, jak za taką kase to mogą być.

    No i tak po za tym to jeszcze przyjechał materiał do zabawy na jesiene popołudnia



    Fasada termonium plus od termoorganiki 15cm, trafił się transport przy okazji i w dobrej cenie to wziąłem.

    BTW: Karol u mnie część garażowa ma wymiary 7,00 x 8,10 (8,30 do samej bramy).
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #1758

    Domyślnie

    No Seba, z tym wymiarem to zaszalałeś. Nie ma miejsce na kompromisy wejdzie auto albo i dwa a do tego i stół do bilarda

    Daniellos, ja mam tynki, styro i już prawie elewacje na gotowo no i obecna bramę za ok 6kzł. Wymiana na szerszą o kolejne 20cm to była by mega burżuazja, jakoś się wcisnę - czasami facet się wciska to i jakąś tam wprawę posiada.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #1759

    Domyślnie

    Seba bo trochę szukałem w Twoim dzienniku ale nie znalazłem. Robiłeś jakieś projekty mebli w Pro100 I na podstawie ktoś wykonywał elementy,a dalej już sam skrecales? Kusi mnie zeby zrobic garderobe i pytanie czy dla laika jest to do ogarnięcia. Kuchni sie nie odwaze, ale o garderobie mocno się zastanawiam.

  20. #1760
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Nic się nie bój. Teraz w hurtowni dotną Ci wszytko na wymiar. Reszta to już wkrętarka i ewentualnie druga para rąk do przytrzymania.

Strona 88 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony