dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 95
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1881
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Też płytę chciałem, lecz ławy wylałem - dom podnosiłem i górki nie robiłem.
    Płytę na górce bym chciał, to w koszty bym się wpakował,
    a tak mam niedrogo!

    SRAJKU!

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Też płytę chciałem, lecz ławy wylałem - dom podnosiłem i górki nie robiłem.
    Płytę na górce bym chciał, to w koszty bym się wpakował,
    a tak mam niedrogo!

    SRAJKU!
    Witam,
    wiem wiem że robiłeś ławy - śledzę Twój dziennik. Na górce płyta to faktycznie dodatkowa zabawa i $, ja mam lekki spadek to ewentualnie dom mi się zsunie

    Pozdrawiam i życzę dobrej pogody, aby dobrze się budowało

    p.s. wiem że murowałeś na klej, a co sądzisz o zaprawie w puszce? podłączasz pod pistolet i jazda. Myślisz że warto? Czy klej jest wystarczająco przyjazny ?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Klej jest przyjazny. Piana lubi z wiatrem się poruszać

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    26.07.2014

    Dzisiaj był owocny dzień. Przyjechał mój dobry kolega Szymon i lecieliśmy z koksem. Przez kilka godzin zrobiliśmy prawie 2/3 siatki górnej, później jak zostałem sam to jeszcze trochę zrobiłem i tak oto mam 2/3 górnej siatki. Przy dobrych wiatrach jutro ją skończę i w tygodniu będę lał beton.







    Na chwilę obecną budowa płyty fundamentowej zajęła mi:
    - wykop + podbudowa 1,5 dnia
    - kanalizacja + przepusty 3 dni
    - szalunek ze styro 6 dni
    - naprawa szalunku 2,5 dnia
    - zbrojenie 9,5 dnia

    Koszty:
    #uzupełnię po wylaniu płyty.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 26-07-2014 o 23:44
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam ile godzin pracy liczysz dziennie?
    Dom z poddaszem, użytkowa 150m2. Ściany ytong 24+20cm grafit 0,33. Skosy 30cm wełna 0,35. Podłoga 18cm eps100 0,36. 100% podłogówka. Reku Wanas 350. Immergas victrix 12kw + ubs 160l.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Pewnie zależy kiedy słońce wstaje i zachodzi plus jakaś godzinka hehe.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Licze ok 10h dziennie. Jak robie tylko po pracy to licze to jako pol dnia - czasami pewnie to i bylo wiecej niz 5h. Teraz jak sa takie upaly i uda mi sie caly dzien siedziec na budowie to tez licze to jako caly dzien ale pomiedzy 13-17 nic nie robie bo jest niewyrobka.
    Do tego czasami ktos mi pomagal a to jest niepoliczalne. Ja 90% wszystkiego zrobilem sam - idzie to bardzo powoli. Zauwazylem ze jak jedna osoba mi pomaga to idzie do 3x szybciej niz samemu. Tu przytrzyma tam pomoze. A samemu to czasami czuje sie jak mcgayver bo musze wymyslac rozne patenty zeby cos zrobic w pojedynke

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wszelkie przyrządy pomocnicze po budowie samemu będziesz miał opanowane perfekt - szczególnie podpórki i przytrzymajki

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Wszelkie przyrządy pomocnicze po budowie samemu będziesz miał opanowane perfekt - szczególnie podpórki i przytrzymajki
    weź mi nie mów, bo jak robiłem sam szopę na narzędzia/przeciwdeszczową/z tarasem to miałem taki survival że masakra. Robiłem ją totalnie sam, a to nie jest łatwe, miałem dwie drabiny do których kantówki przywiązywałem sznurkami i dopiero mogłem coś robić, bo inaczej by mi pierdykło
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    29.07.2014

    W końcu koniec zbrojenia, w sumie już wczoraj było zrobione ale juz nie milieśmy siły aby dokończyć te 4 pręty, więc zrobiłem je dzisiaj. No i tak to wygląda.











    a to widok z lotu ptaka:



    Na sobotę mam zamówione 29m^3 betonu B30 cały jestem osrany...

    Na chwilę obecną budowa płyty fundamentowej zajęła mi:
    - wykop + podbudowa 1,5 dnia
    - kanalizacja + przepusty 3 dni
    - szalunek ze styro 6 dni
    - naprawa szalunku 2,5 dnia
    - zbrojenie 10,5 dnia

    Koszty:
    #uzupełnię po wylaniu płyty.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-12-2015 o 20:05
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    p.s. wiem że murowałeś na klej, a co sądzisz o zaprawie w puszce? podłączasz pod pistolet i jazda. Myślisz że warto? Czy klej jest wystarczająco przyjazny ?
    U mnie pianka to dodatkowo jakieś 6-7 stówek, więc myślałem o niej chłodno. Do kleju musiałem rozwijać kabel pod mieszarkę elektryczną, więc czasem nie chciało mi się wcale jechać na budowę jak sobie o tym kablu myślałem. Poza tym trzeba nabyć mieszarkę. Niestety u cyganów nie znalazłem, więc musiałem zapłacić za legalną... to dodatkowa wada kleju niestety. W sumie mógłbym pomyśleć, że jeszcze się to ustrojstwo przyda, ale na co? Przecież klej do siatki na styropian idzie wymieszać i wiertarką.
    Co do samego kleju, to musisz dźwigać kaster, nosić wory i wodę, mieszać i czekać - trochę męczące. Samo murowanie idzie najlepiej z tego wszystkiego - klej jest łatwy w obsłudze, tylko nie warto się nim pochlapać, bo trudno doprać - podobnie jak takiego z puszki. Ogólnie jakbym miał murować jeszcze raz, to też wybrałbym klej z wora. Ale przy klejeniu styropianu na pewno kupię puszki.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    1.08.2014

    Beton zamówiony więc trzeba się streszczać bo jutro już wylewamy. Zgapiłem od sadysty patent na ściąganie betonu po rurkach, w właściwie na dystanse do rurek, mam nadzieje że się nie obrazi. W tym miejscu bardzo chciałem podziękować firmie UKK Metal z Nowogardu za wykonanie dystansów lepszych niż się spodziewałem









    Zabezpieczyłem też boczny szalunek z EPS co by się nie poddał ciężarowi betonu. Nie zrobiłem tego zajebiście i wyszło że szalunek obsypany suchym betonem trzyma się bardzo mocno.



    Wysprzątałem też z grubsza miejsce na beton, pozabezpieczałem wszystko co dałem radę przed nocą. Niestety nie zrobiłem wszystkiego i następnego dnia skoro świt poprosiłem moją Mamę, żeby mi pomogła. Była bardzo pomocna i jestem jej wdzięczny za poświęcenie.

    Na chwilę obecną budowa płyty fundamentowej zajęła mi:
    - wykop + podbudowa 1,5 dnia
    - kanalizacja + przepusty 3 dni
    - szalunek ze styro 6 dni
    - naprawa szalunku 2,5 dnia
    - zbrojenie 10,5 dnia
    - zabezpieczenie szalunków + inne pierdółki przygotowawcze przed wylewaniem 0,5 dnia

    Koszty:
    #uzupełnię po wylaniu płyty.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-08-2014 o 19:51
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    2.08.2014

    Wylewamy !!

    Jako że to była moja pierwsza styczność z takim etapem budowy to miałem gacie pełne, w nocy co chwile się budziłem i sprawdzałem czy to już. A wstałem o 4:30. Na początku podziękuję mojej Mamie za fotoreportaż z wylewania oraz za to że jak była potrzeba to wskoczyła w gumiaki i pomagała zgarniać beton
    7:15 przyjechała pompa z pierwszymi 10 metrami betonu. Na początek byłem ja i kolega Grzesiek. Ja machałem rurą a on odpowiadał za zawibrowanie betonu.



    no i się zaczęło:







    Po chwili przyjechali bracia Piotrek i Michał do pomocy. Co się później okazało mieli najtrudniejszą robotę - ściągali nadwyżki betonu tym samym nadając ostateczny kształt powierzchni płyty.



    tu po prawej widać speca od pompy:



    Na początku szło nam baaardzo mozolnie. Beton gęsty, ja lałem go za dużo, chłopaki jeszcze nie dopracowali techniki, ale robimy dalej. W końcu zawodowi z nas budowlańcy
    Potem przyjechało kolejne 10m betonu:







    C25/30. Ale powiem szczerze, gdyby dali mi B25 to pewnie i tak bym się nie skapnął, mam nadzieje że tak nie zrobili...





    W pewynm momencie musieliśmy zrobić przerwę żeby podgonić z równaniem i przełożyć rurki dalej, troche za dużo nawaliłem betonu, no to musiałem go porozgarniać





    Tutaj wysięg pompy.



    Chłopaki równają.



    Grzesiek wibruje.



    Tutaj już wszystko wypompowane, zostało mi może z 0,4m^3 betonu, a zamówiłem o 1,5m za dużo. Widocznie były różnice w poziomach gdzie niegdzie.



    "wibrować czy nie wibrować.....?"



    Tu już końcowe ściąganie betonu, ja tylko latałem jak głupi i nadwyżki zbierałem do taczki, co by się nie zmarnowały. To co zostało wylałem sobie na zjazd z drogi głównej. Miałem ewentualną nadwyżkę wlać do stopy pod słup w rogu tarasu, ale nie zdążyłem wykopać dołu i zazbroić.



    No i po 2,5h roboty zrobione Tak to wygląda przed położeniem folii. Miejscami widać "posmak" zbrojenia. Są rowki po rurkach, są też drobne nierównosci i zgrubienia.



    Ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu, ale płytek bym na to nie położył A że pójdzie na to kilkanaście cm styro to mi to lata. Nie brałem też łaty wibracyjnej bo w wypożyczalni mieli takie duże i bałem się że jej nie podołam. Gdyby mieli małą to bym wziął. Tym sposobem zaoszczędziłem 300 zł, a gładka płyta nie jest musem.

    Tak wygląda płyta po położeniu folii.



    Zapodam jeszcze fotki płyty w pełnej okazałości ale jak ściągnę folie bo teraz zapomniałem.

    Na chwilę obecną budowa płyty fundamentowej zajęła mi:
    - wykop + podbudowa 1,5 dnia
    - kanalizacja + przepusty 3 dni
    - szalunek ze styro 6 dni
    - naprawa szalunku 2,5 dnia
    - zbrojenie 10,5 dnia
    - zabezpieczenie szalunków + inne pierdółki przygotowawcze przed wylewaniem 0,5 dnia
    - wpompowanie betonu + obróbka 2,5h

    Koszty:
    #uzupełnię po zrobieniu drenażu - zapomniałem o nim ale na dniach go wykonam
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-12-2015 o 20:15
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #34

    Domyślnie

    Gratuluję płyty.
    Widzę, że podpory prowadnic się przyjęły
    Oglądam i przypominam sobie moją robotę. Powodzenia będę odwiedzał.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadysta Zobacz post
    Gratuluję płyty.
    Widzę, że podpory prowadnic się przyjęły
    Oglądam i przypominam sobie moją robotę. Powodzenia będę odwiedzał.
    Dzięki
    Przyjęły i zrobiły dobrą robotę, bez nich i rurek to nie wiem jakby ta płyta wyglądała...
    Teraz muszę tylko ją podlewać, na razie mam podlana i zakrytą folią na noc, zaraz jadę zobaczyć co tam się dzieje. Nie wiem tylko jak długo mam tą folie na niej trzymać.
    Druga sprawa to zastanawiam się nad tymi cudami do stawiania pierwszej warstwy bloczków, wszyscy mi odradzają bo podobno poradzę sobie "tradycyjnie". Ale sęk w tym że ja lubie takie różne bajery i wynalazki
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bridges
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    80

    Domyślnie

    To i jak się przywitam, bo przeczytałem dziennik/tygodnik
    Gratuluję płyty! Super osiągnięcie.

    U mnie właśnie zabrakło tego patentu sadysty z rurkami na dystansach i tak zbierałem nadwyżki betonu drewnianą łatą długości 6-6,5m.
    Zostały u mnie widoczne takie charakterystyczne łuki bo się łata wyginała :/

    Ja folie miałem około 10 dni i codziennie raz podlewałem, a trafiłem na gorący czas na początku czerwca.

    Powodzenia w dalszych pracach!

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam

    teraz też nie jest zbyt chłodno ja już na piątek zamówiłem bloczki na ściany zewnętrzne. Zamierzam je postawić na płycie co bym się za dużo nie nadźwigał.
    Dzisiaj jak byłem w betoniarni to mi powiedzieli że ludzie czasami wlewają beton i tylko więcej go wibrują buławą i tak zostawiają, bez żadnych łat i takich tam, ale tym sposobem nie miał bym kontroli nad grubością płyty, a miało być 22cm i jest 22-23cm.

    Wieczorem jak będę miał chwile to zajrzę do Twojego DB Pozdrawiam.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    4.08.2014

    Zakupy i zebranie sił do dalszej pracy

    Ponieważ płyta "dochodzi" pod mokrą folią, a w piątek przyjadą bloczki to pora na opaskę, drenaż i kanalizacje deszczową. Oto co dziś zakupiłem:

    Zestaw do drenażu, brakuje jeszcze folii kubełkowej no i chyba rurę obłożę jakimś żwirem, nie wiem czy to potrzebne bo u nas taki żwir 8-16 lub 16-32 kosztuje 55zł/tona a musze go kupić chyba z 6 ton. Chyba to oleje i zasypie go piachem, w końcu mam rurę w otulinie więc się nie zamuli, przynajmniej nie powinna



    rura to wavin fi 100 w otulinie z włókna syntetycznego



    Kupiłem też folię pod ściany zewnętrzne, piszą żeby kłaść ją na równym podłożu a najlepiej na zaprawie i potem dopiero właściwa zaprawa i bloczki. Ale moja płyta jest w miarę równa więc to oleje i położę folie na płycie i na to zaprawę.



    Jak pisałem wyżej mam zamiar zrobić od razu kanalizację deszczową, ale nie wiem czy po jednym spuście na połać wystarczy. Tak niby jest w projekcie ale.... muszę się dowiedzieć czy będzie OK.

    EDIT: kolejna wątpliwość. Zastanawiam się jakie zrobić nadproża. Najpierw chciałem zrobić je z takich gotowych belek:



    Ale trzeba je nadmurowywać warstwą uzupełniającą z cegieł. Więc stanie chyba na standardowych L-kach ale chciałbym je ułożyć o tak i dać XPS pomiędzy nadproże a roletę. Jeszcze nie wiem czy na bank tak można zamontować okno, ale rozmawiałem z jedną firmą i nie stwierdzili problemu:

    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 04-08-2014 o 23:08
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie znam tematu ale poczytaj o nadprożach do rolet. skrzynka sie chowa w nadproże i na to styropian i nie ma mostków termicznych.
    Chyba, że czegoś tam nie pamiętam.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    też wiele myślałem o roletach i pewnie wiele będę myśleć ale rolety podtynkowe stanowią mostek. jedyny ich plus to że nie widać kasety. ja ze względu na mierzenie typowo w pasywność będę robić coś takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	roleta na styro.JPG
Wyświetleń:	473
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	273557 dzięki temu po zamknięciu rolety między roletą a oknem będzie przestrzeń w której będzie sie gromadzić uciekające ciepło czyli w niej będzie taki bufor i powinny być mniejsze straty ciepła przez okna w nocy a wtedy i nad ranem jest najzimniej. minusem jest to że widać kasetę ale jestem w stanie to przełknąć dla likwidacji mostka. na dzień dzisiejszy nie wiem czy jest lepszy sposób na uniknięcie dużego mostka.
    co do pakietów w ociepleniu to jakiś czas temu pisałem aby się nad tym zastanowić i miałem wątpliwości ale po zglebieniu z grubsza sprawy będę do tego każdego zachęcać. już tłumaczę dlaczego. pakiet dobry do montażu będzie musiał mieć wymiary 4-16-4-16-4 czyli razem 44mm. koszt takiego pakietu o współczynniku U szyby 0,6 to 156zł netto i jakieś 180 za szybę 0,5. taki pakiet może być przy powierzchni szyby max 3,5m2 więc łatwo przeliczyć co można a co nie. przy większych musi być grubsza szyba najlepiej 6-14-6-14-6 i to daje 46mm i jeszcze myślę że ujdzie. co do wiatrów to szyba wytrzyma w XPSie raczej podobnie jak w ramie więc nie ma co się tym martwić. ta grubsza szyba kosztuje jakieś 200zł netto. jak Ci zostało trochę XPSa to w sam raz na pakiety wystarczy. jak się boisz o duże okna to daj pakiety tam gdzie są mniejsze bo takie też masz a przy okazji będą mieć lepszy współczynnik od typowego okna i tańsze o ponad połowę. można przemyśleć bo jeszcze jest czas.
    OZC które podawałeś to tak jak wcześniej Ci wspominano raczej wychodzi dobrze dla parametrów które podałeś. dla parterówki ciężko jest schodzić niżej ze względu na większą powierzchnię podłogi i dachu a przez nie dużo ucieka. 10cm w podłodze to bardzo mało, ale można było dać pod typowo podłogę dodatkowo 10cm EPS100 i byłoby lepiej a przy okazji mniej betonu, mniej zbrojenia a może nawet bardziej by się opłacało rozproszone. o coś takiego mi chodziło Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta.fund..JPG
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	273558 rysunek nie jest idealny ale można się domyśleć o co chodzi. tylko że teraz jest za późno.do ogrzewania lepiej sobie wsiąść pompę ciepła z dobrym COPem i też nie będzie masakrycznie drogo. planujesz styro jeszcze na podłogę więc te 10cm musi być. w dachu daj sobie te 40cm przyzwoitej wełny i będzie cieplutko.

Strona 2 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony