dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 95
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 1881
  1. #1781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Ta osb wystarczy tylko gruntem przemalować przed klejeniem styropianu czy jakoś przeszlifować też trzeba?

  2. #1782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Wystarczy zagruntowac gruntem szczepnym (z piaskiem kwarcowym). Natomiast mi klej nie trzymal ale to chyba wina temperatur. Natomiast na piane kleilo sie elegancko i trzyma nadal

  3. #1783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dzięki, w tym roku będę atakował szczyty u siebie to przynajmniej wiem już jak

  4. #1784

    Domyślnie

    Mam pytanie odnosnie dachowki. Tez bede kryl alegra9 moje pytanie to czy trzeba sprawdzac koniecznie srednia dlugosc krycia ukladajac dachowki na plaskim i mierzac tak jak producenci zalecaja na dachowkach z konkretnej dostawy? Czy faktycznie dachowki w paletach moga sie tak roznic ze nie sprawdzi sie rozstaw podawany przez producenta w katalogu? Na filmach Lukasza budowlanca nie widzialem zeby ukladal on dachowki i cos mierzyl. Po prostu mierzyl polac i wyliczal rozstaw lat mieszczacy sie w widelkach jakie podaje producent. Nie mam jeszcze dachowki na budowie a chcialbym zaczac lacic dach. Sebastian walczyles z taka dachowka juz a wiec moze podpowiesz na co ewentualnie uwazac. Jakas garsc porad od samoroba dla samoroba
    Pozdrawiam

  5. #1785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Mam pytanie odnosnie dachowki. Tez bede kryl alegra9 moje pytanie to czy trzeba sprawdzac koniecznie srednia dlugosc krycia ukladajac dachowki na plaskim i mierzac tak jak producenci zalecaja na dachowkach z konkretnej dostawy? Czy faktycznie dachowki w paletach moga sie tak roznic ze nie sprawdzi sie rozstaw podawany przez producenta w katalogu? Na filmach Lukasza budowlanca nie widzialem zeby ukladal on dachowki i cos mierzyl. Po prostu mierzyl polac i wyliczal rozstaw lat mieszczacy sie w widelkach jakie podaje producent. Nie mam jeszcze dachowki na budowie a chcialbym zaczac lacic dach. Sebastian walczyles z taka dachowka juz a wiec moze podpowiesz na co ewentualnie uwazac. Jakas garsc porad od samoroba dla samoroba
    Pozdrawiam
    Powiem Ci że raczej powinny byc zawsze takie same, ja tak zawsze przyjmowałem i jest git Natomiast ja bym nie łacił bez dachówek na przymiarkę, zawsze fajnie jest sobie je przymierzyć i zobaczyć jak wyjdzie. Ja np zrobiłem w garażu wszystko jak każe producent i odległość od ostatniej łaty do łaty do łaty kalenicowej wyszła za duża i musiałem przesuwać ostatnie cztery rzędy dachówek aby to zniwelować, nic nie widać ale miałem dodatkową robotę. Więc lepiej wszystko sobie przymierz rozrysuj na dachu. Zaznacz sobie łaty na dachu i przykrec dwie pierwsze i dwie ostatnie i łate kalenicową, połóż dachówke i zobacz jak to wyglada. Jak nie masz dachówki na budowie to pojedz do jakiejs hurtowni i kup taki kolor jaki mają, albo pożycz z ekspozycji.
    Rady: dużo będzie dachówek uszkodoznych, a nawet ostatnio trafiły mi się pokrzywione! wszystkie odkładaj na bok i rób zdjęcia, oddadzą Ci za to pieniądze. Nie przejmuj się że czasem coś nie bedzie pasować w 100%, one nie mają milimetrowej dokładności. Po prostu musza dobrze leżeć i się nie kiwać pod dotknięciem ręki, czasami trzeba je lekko dobić od lewej czy prawej, jak każdą dachówkę.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #1786

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Powiem Ci że raczej powinny byc zawsze takie same, ja tak zawsze przyjmowałem i jest git Natomiast ja bym nie łacił bez dachówek na przymiarkę, zawsze fajnie jest sobie je przymierzyć i zobaczyć jak wyjdzie. Ja np zrobiłem w garażu wszystko jak każe producent i odległość od ostatniej łaty do łaty do łaty kalenicowej wyszła za duża i musiałem przesuwać ostatnie cztery rzędy dachówek aby to zniwelować, nic nie widać ale miałem dodatkową robotę. Więc lepiej wszystko sobie przymierz rozrysuj na dachu. Zaznacz sobie łaty na dachu i przykrec dwie pierwsze i dwie ostatnie i łate kalenicową, połóż dachówke i zobacz jak to wyglada. Jak nie masz dachówki na budowie to pojedz do jakiejs hurtowni i kup taki kolor jaki mają, albo pożycz z ekspozycji.
    Rady: dużo będzie dachówek uszkodoznych, a nawet ostatnio trafiły mi się pokrzywione! wszystkie odkładaj na bok i rób zdjęcia, oddadzą Ci za to pieniądze. Nie przejmuj się że czasem coś nie bedzie pasować w 100%, one nie mają milimetrowej dokładności. Po prostu musza dobrze leżeć i się nie kiwać pod dotknięciem ręki, czasami trzeba je lekko dobić od lewej czy prawej, jak każdą dachówkę.
    Mozesz dokladniej opisac co poszlo nie tak? Chodzi o to ze odleglosc wyszla za duza i gasior nie zakrywal zamkow dachowki przy zastosowaniu odleglosci ostatniej laty od wierzcholka dachu?

  7. #1787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Chodzi o to ze odleglosc wyszla za duza i gasior nie zakrywal zamkow dachowki przy zastosowaniu odleglosci ostatniej laty od wierzcholka dachu?
    Dokładnie. Z resztą przy kącie 40* ciężko jest zrobić tak żeby wszystko było ładnie zakryte. Teraz bym dojechał ostatnią łatą na maxa ile się da pod łatę kalenicową. Im Większy kąt tym bardziej można dojechać - polecam.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #1788

    Domyślnie

    Ja mam dach 30* a wiec powinno wszystko ladnie siasc ale przyjze sie tematowi dokladniej, dzieki za uwage. Masz moze jeszcze jakies tipy? Czytalem ze przy kryciu domu byles zadowolony ze wzialec ludzi bo pozwolilo Ci to uniknac bledow. Mozesz napisac np jakich bledow?

  9. #1789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Nie pamiętam o co mi chodziło. Teraz nikogo oprócz pomocy do wrzucania dachówki nigdy bym już nie wziął. Kiedyś byłem niedoświadczony itp.... teraz jest inaczej i diabeł wcale nie jest taki straszny jakim go malują
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #1790

    Domyślnie

    Dotarla dachowka i moja uwage zwrocil maly szczegol. Dachowka w czesci plaskiej jest rowna ale w miejscu garbu jest luk. Chodzi o to ze przykladajac poziomice na wierzch garbu na srodku jest ok 5 mm szczelina . Sprawdzilem pobierznie wszystkie palety i wszystko to samo . Czy to normalne w tej dachowce? Masz gdzies moze i móglbys sprawdzic?

  11. #1791
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Dotarla dachowka i moja uwage zwrocil maly szczegol. Dachowka w czesci plaskiej jest rowna ale w miejscu garbu jest luk. Chodzi o to ze przykladajac poziomice na wierzch garbu na srodku jest ok 5 mm szczelina . Sprawdzilem pobierznie wszystkie palety i wszystko to samo . Czy to normalne w tej dachowce? Masz gdzies moze i móglbys sprawdzic?
    to normalne, poniższe zdjęcie to akurat na uszkodzonej 4-letniej paczce, na zeszłorocznych dachówkach jest to samo, one widocznie po prostu tak mają, ja nawet nie zwróciłem na to uwagi. Jeżeli już to sprawdza się poziomicą pare dachówek czy zachowują jedną płaszczyznę, pojedyńczej nie ma sensu

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #1792

    Domyślnie

    No to luz bo juz myslalem ze bedzie reklamacja. Kurcze juz prawie rok buduje dom i jeszcze sie nie przyzwyczailem ze materialy budowlane sa krzywe kostropate i niedorobione jedyny material jak do tej pory ktory mnie nie zawiodl to xps . Zawsze mam wrazenie ze material ktory do mnie przywoza to jakis 2 gatunek az potem wychodzi ze on taki jest. Druga sprawa to nie trzymanie kata miedzy boczna krawedzia dachowki a linia tych noskow ktorymi dachowka zaczepia sie o late . Ze wzgledow finansowych zrezygnowalem z dachowek szczytowych na rzecz wiatrownicy gornej z blachy. Teraz ukladajac pierwszy rzad dachowek widac jak one uciekaja tak jakby laty nie byly w kacie prostym do krawedzi dachu i trzeba dachowke przekrzywiac tak zeby pasowala i wtedy opiera sie tylko jednym noskiem na lacie. Dodam ze kat prosty jest, w koncu pitagoras i zasada 3 4 5 przy wyznaczaniu kata prostego nie klamia.

  13. #1793
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam szanowne forumowe grono
    mam pewną zagwozdkę, a mianowicie chcę u siebie w garażu w końcu zrobić sufit. Najpierw miała być sklejka, ale wychodzi drogo i ciężko z dostępnością, a teraz mają być regipsy. Chce płyty kręcić prosto do wiązarów, mają tolerancję 0,5-1cm więc jak dla mnie spoko, to tylko garaż. Wierni czytelnicy wiedzą że przywiązuje dużą wagę do szczelności nawet jeżeli chodzi o garaż. No i tutaj pojawia się problem, jak zamocować folię paroizolacyjną do ścian aby to było szczelne i niewidoczne! Tak wygląda obecnie połączenie ściana-wiązar:



    A tak chcę montować płyty:





    Myślałem o taśmie butylowej, ale najwęższe mają 15mm więc już więcej niż płyta GK. Potem chciałem przykleić to jakimś uszczelniaczem, ale tak sobie myślę że jak to będzie do czoła płyty to nie będzie jak tam dać ani taśmy ślizgowej ani żadnej masy do wypełnienia.
    Macie jakieś pomysły jak to inaczej ugryźć?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #1794
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    W temacie szczelności się nie wypowiem ale w podobnej sytuacji ja w garażu przykręciłem płyty osb 9mm kosztowo nawet taniej bo nie trzeba stelaża a i do osb łatwiej przykręcić lampę, korytko czy inną pierdołę.

  15. #1795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ogólnie to jeżeli chodzi o parę wodną to musisz zabezpieczyć od góry wieniec, bo inaczej beton ją przepuści. Czyli chyba musisz folię paroszczelną dać na wieniec od góry.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  16. #1796
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Płyty osb nie wchodza w gre bo po prostu mi sie ni podobają, wolałbym wtedy dołożyć do sklejki.
    Folii od góry wieńca nie dam bo są tam wiazary i ciezko by bylo je teraz demontować Zgapiłem się bo moglem dac paski folii na wieniec przed montażem wiazarow to teraz bym sie tylko dokleił....

  17. #1797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ponacinaj folię robiąc miejsce na wiązary, a przy wiązarach podklej jakoś przy papie i już. Jak kładziesz wełnę na strop to trzeba będzie i tak tam dać coś co zabezpieczy ją przed wilgocią przenikającą z wieńca.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  18. #1798
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Seba sorry za off topic ale wyczyść skrzynkę, bo nie można nic wysłać

  19. #1799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Dotarłem do końca dziennika, który studiowałem bodajże od dwóch tygodni Notatki sporządzałem na bieżąco! Znalazłem tu wiele ciekawych informacji i niektóre rozwiązania z pewnością zastosuje u siebie. Nie spodziewałem się, że znajdę tu również dziennik budowy garażu. Idzie Ci to świetnie. Mieszkasz po drodze do moich rodziców, więc kiedyś może będzie okazja podjechać i porozmawiać.

    Pozdrawiam!

  20. #1800
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cześć, fajnie ze przeczytales calosc, to musialo byc wyzwanie ja sam czasem sobie wlacze jakies stare zdjecia, fajnie sie to oglada.
    Na garaż mam duzo mniej czasu niz na dom wiec wolniej mi idzie. Jak bedziesz w okolicy to zapraszam, tylko wczesniej sie odezwij zebym byl

Strona 90 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony