dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 95
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 1881
  1. #1841
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel
    nie słyszałem aby podłączali swoje interfejsy do inwerterów klientów.
    jest dwuletni okres przejściowy, w którym wymagają tylko dodatkowych potwierdzeń w papierach składanych o podłączenie, ze inwerter ma odpowiednie wejście do zamontowania modułu i możliwość zdalnej regulacji .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #1842
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcio55
    Ostatnio stwierdziłem że to najlepszy/ostatni moment abym i ja założył u siebie instalacje PV.
    operatorzy robią fochy przy wymianie liczników, przez Covid'a
    https://swiatoze.pl/energa-wstrzymuj...usza-poczekac/
    tu jest tylko o Enerdze, ale na FB w grupie fotowoltaika piszą, że juz kolejni robią focchy i wymieniaja tylko te na płocie.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #1843
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Wiem ze robia fochy, ale ja mam o tyle farta ze mam od zawsze licznik dwukierunkowy, juz kiedys go tu pokazywalem. Wiec pewnie to kwestia programowa albo nawet nic nie trzeba robic i moge sie podłączać.
    Tym zacienieniem az tak bardzo sie nie przejmuje bo to nie duzy cień i tylko zima gdzie takiego pelnego slonca jest malo.
    Na razie chyba wygrywają dwa rzedy z 20-30cm od kalenicy tak zeby w przyszlosci zmiescilo mi sie jeszcze troche paneli w 3 rzedzie(najnizszym), wrzuce na maxa ile inwerter przyjmie a reszte na mikro i styknie. Pradu planuje zuzywac co raz wiecej wiec i pewnie w pozniejszym czasie bede sie okładał wsch-zach na mikro na dachu garażu.
    Oczywiscie cala relacja z montazu i papierologii bedzie w dzienniku. Sam jeszcze musze sie troche przeszkolic. Moze ktos ma juz doswiadczenie i sprawdzone tipy ?

  4. #1844
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    bobrow sam montował i sporo jego przemyśleń jest tutaj https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7850390 , wcześniejsze i poźniejsze posty też, bo to cała 'epopeja' wyszła z tego montażu
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #1845
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam czytających. Zdecydowałem że wybiorę opcję dłuższą, czyli wer. 1 z rysunku, ale przesunięta bliżej kalenicy, o tak:



    Prognozowane koszty przedstawiają się następująco:

    Kod:
    Co							ilość	cena (netto)	suma
    Panel Selfa Full Black 300W				26	420		10920
    inwerter Sofar Solar 8.8KTL-X				1	3825		3825
    konstrukcja montażowa					1	2203		2203
    rozdzielnica z zabezp. KENO SH-98 DCAC			1	807		807
    przewody solarne 6mm i PE				1	400		400
    			
    								Razem		18155
    Konstrukcje montażową mam już policzoną, kombinuje tylko żeby nie płącić 330zł za transport tego.. Jeszcze tylko nie jestem pewien co do rozdzielnicy, czy brać gotową czy składać samemu, na razie za dużo nad tym nie myślałem. Ostatnią kwestią jaka mnie męczy to lokalizacja inwertera, najwygodniej by mi było zamontować go na poddaszu, ale mam obawy że latem może się tam gotować, w domu jednak jest dużo chłodniej. Zastanawiam się nad tym bo po prostu mam mało miejsca w kotłowni. Chyba że zrobię drobną reorganizację, albo wiem, zamontuje wszystko nad drzwiami kotłowni! o to jest pomysł
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #1846
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Poddasze to kiepski pomysł, raz zagrożenie pożarowe bo tam jest gorąco, a inwerter jeszcze dokłada swoje, dwa jak inwerter sie gotuje to ogranicza moc.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #1847
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Inwerter nie wymaga zbyt wiele miejsca, poddasze by go wykończyło
    Jeżeli dobrze policzyłem to w 3 rzędach miałbyś powyżej 10kW? Więc czemu planujesz 3 rząd? Nie lepiej od razu zrobić 3 rzędy po 8 paneli?
    Poczytaj instrukcje montażu, czy 20-30 cm od krawędzi jest akceptowalne.

    Dlaczego chcesz kupić panele Selfa, a nie coś sprawdzonego typu Longi? Czytałeś warunki gwarancji Selfy?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #1848
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Inwerter nie wymaga zbyt wiele miejsca, poddasze by go wykończyło
    Jeżeli dobrze policzyłem to w 3 rzędach miałbyś powyżej 10kW? Więc czemu planujesz 3 rząd? Nie lepiej od razu zrobić 3 rzędy po 8 paneli?
    Poczytaj instrukcje montażu, czy 20-30 cm od krawędzi jest akceptowalne.

    Dlaczego chcesz kupić panele Selfa, a nie coś sprawdzonego typu Longi? Czytałeś warunki gwarancji Selfy?
    Bedzie 2x13szt = 7800W. Nie bardzo wiem o ktore 30cm od ktorej krawedzi
    Wg mnie selfy sa sprawdzone, longi full blackow nigdzie w dobrej cenie nie ma. Czytalem gwarancje, taka jak kazda inna. Wiesz cos o czym ja nie wiem?
    Przede wszystkim ja panele kupuje w hurtowni 10km ode mnie ktors jest na rynku chyba juz z 20 lat, cene mam dobra wiec biore. W razie W ide do nich i po temacie. Ostatnio dzwonilem po panele do jednej firmy z polski od ktorej koles kupowal panele i wiecie co? Firma juz nie istnieje, sprawdzalem w cdeig i firma dzialala 7 miesiecy. Panele z chin i teraz wez sie bujaj z nimi... to ma dzialac kilkanascie kilkadziesiat lat, wiec mysle ze Polskie jest dobre

  9. #1849
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    NIezła cena wychodzi, a czy różnica w vacie 8 vs 23% nie wystarczy na pokrycie kosztu robocizny przez firmę, czy nie wpuszczasz ekipy dla zasady?

  10. #1850
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    @seler roznica w vacie to sciema. To taki chłyt materkingowy w standardzie od rządu. Zawsze ten vat 23% ktos musi zaplacic. Jezeli prowadzisz dzialalnosc i wiekszosc faktur wystawiasz z 8% vat to nie masz jak odzyskac tych 15% z roznicy, chyba ze wystapisz o zwrot vatu do US, a jaj wszyscy wiemy to nienjest dobry pomysl
    Wiec kazda firma i tak daje cene odpowiednia, taka jak z vat23. No chyba ze ktos po znajomosci to robi i poczeka albo pokombinuje zeby odebrac vat.
    Jezeli natomiast chodzi o pokrycie kosztu z roznicy jezeli tska by wystapila w rzeczywistosci to podam przykład:
    - mam koleżankę ktora jest przedstawicielem/handlowcem w pewnej firmie ktora stawia farmy i montuje ludziom PV. Dostalem oferte z jej ZEROWĄ marżą na 6,1kW na full blackach Luxor 305W opiewającą na kwotę 24493 zl netto, z vatem 8% 26453 zl. Wiec zobacz ile mnie wyniesie netto 7,8kW, wg jej cen za taka instalacje zaplacil bym 31318 zl netto.... roznica w samej kwocie netto jest wieksza niz cały vat 23% z tej wyzszej kwoty!!! To by było na tyle, a cena 4 tys zl netto za kW od firmy to i tak dobra oferta.... jeden gosciu za 6kw wołal ode mnie 31 netto, AS

  11. #1851
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    W wyłączeniach gwarancji Selfy masz montaż przez nieuprawnione osoby, zabrudzenia, wibracje, dym z komina itp. dodając do tego że firma ma krótkie doświadczenie w tej branży, kompletny brak R&D, a jedynie postanowiła że kupi linie technologiczną PV i będzie sobie składać panele, to powiedziałabym że ich gwarancja to mit
    A w chińskich gwarancjach nie widziałem takich absurdalnych wyłączeń.
    Ja pojmuję zakup paneli głównie w kategorii szacowania ryzyka że się coś sypnie, a gwarancja to zawsze mit. I dla selfy szacował bym takie ryzyko na 50% w ciągu 20 lat. Longi max 20%.

    The panele Luxor kosztują jakieś 2zl/Wp brutto (1,63 netto) w detalu, więc wycenę koleżanki traktował bym z rezerwą, oczywiście nie zarzucając jej złej woli. Firmy mają teraz wyceny z kosmosu.
    Jak masz kogoś znajomego z firmą to zagadaj o 8% VAT, odpalisz mu 1000zł, zrobisz zdjecie jego na drabinie i obaj będziecie zadowoleni.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  12. #1852
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    ACCel, każdy kto będzie montował te panele będzie miał uprawnienia. No i nie powiedziałem że nie będzie mi tego montowała firma na 8%
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #1853

    Domyślnie

    Znowu mam pytanie zamierzam kupic profile do sufitu zeby miec na wypadek pozamykania sklepow w zwiazku z obesna sytuacja. Jakiej formy profile polecasz?generalnie to co znalazlem to profile knaufa norgipsa no i budmat. Cenowo knauf najdrozszy potem norgips 0.6 potem na rowni norgips i budmat. Pierwsze pytanie czy warto doplacac za profil o grubosci 0.6? Cena jest prawie polowe wyzsza. Drugie pytanie czy profile budmatu sa rzeczywiscie takie slabe i zle? Ogladalem knaufa i zaraz obok budmat i dalo sie wyczuc ze knauf ma grubsza blache i z tego powodu jest nieco sztywniejszy jednak nie bylo miedzy nimi takiej przepasci jak niektorzy sugeruja. Profile budmatu okiem amatora wydaly mi sie nienajgorsze a juz na pewno nie bylo takiej roznicy na jaka wskazywalaby cena. Knauf cd60 4m ok 20zl budmat ok 9zl.
    No i w koncu czas na norgips profile 0.5 podobne co budmat i ceny podobne profil 0.6 sztywniejsze i tansze od knaufa bo cd60 4m ok 14 zl
    Co wybrac? Wiekszosc widze wali te podstawowe wiotkie profile czy to z budmatu czy co innego i jednak sufity nie spadaja na glowy. Moze ta roznice warto przeznaczyc na lepsza paroizolacje czy ocieplenie stropu?

  14. #1854
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja brałem na poddasze Rigipsa, grzybki mają 1mm inne wydawały się jakby były z sera, no poza knaufem.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #1855
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7
    sufity nie spadaja na głowy
    w domach może nie, ale ... po nałożeniu kilku czynników bywa różnie https://tvn24.pl/poznan/dlaczego-spa...454706-3408281 zobacz filmik .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #1856
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    oczywiście że warto profile 0,6 !! ostatnio kolega brał chyba w leroyu za 9,99/3m Pamiętaj że przy profilach 0,6 możęsz rzadziej dać profile główne, wiec dużo drożej nie bedzie. Za paroizolacje nie warto przepłacać, kup zwykłą folięparoszczelną, ale zwróć uwagę żeby była 0,2 certyfikowana. Gdzieś u mnie pokazywałem jaką używałem, każda lepsza/droższa jest bez sensu. Pamiętaj że od usuwania wilgoci z pomieszczeń jest wentylacja!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #1857
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Zauważyłem też że masz gwoździarkę Ottensen, jesteś z niej zadowolony? Przybijałeś nią łaty? Czy 100mm to za mało dla łat? Ja się zastanawiam czy kupić tego Ottensena czy Meeca z Juli.

    Możesz napisać jakie masz przekroje drewna w wiązarach oraz rozpiętość i rozstaw? Chciałem sobie porównać Mam w projekcie domu 10m rozpiętości i 1m rozstawu z drewna 45x175 + pas dolny 45x195, oraz garaż rozpiętość 8,3m, odstęp 1m, z drewna 45x175.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  18. #1858
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Zauważyłem też że masz gwoździarkę Ottensen, jesteś z niej zadowolony? Przybijałeś nią łaty? Czy 100mm to za mało dla łat? Ja się zastanawiam czy kupić tego Ottensena czy Meeca z Juli.

    Możesz napisać jakie masz przekroje drewna w wiązarach oraz rozpiętość i rozstaw? Chciałem sobie porównać Mam w projekcie domu 10m rozpiętości i 1m rozstawu z drewna 45x175 + pas dolny 45x195, oraz garaż rozpiętość 8,3m, odstęp 1m, z drewna 45x175.
    tak z gwoździarki jestem zadowolony, przybiłem nią bardzo dużo gwoździ w większości łaty. 100mm to minimum dla łat 40mm !! Pamiętaj że długość tego czym przybijasz musi być conajmniej 2,5x większa niżgrubość tego co przybijasz - tak jest w konstrukcjach drewnianych. Meec spoko bo ma 3 lata gwarancji i gwarancja w juli jest na prawde spoko, zwłaszcza gdy masz kartęto paragon się zapisuje na karcie i go nie zgubisz
    Wiązary wrzucam Ci poniżej (w domu i garażu mam rozstawy pomiedzy wiązarami max 850mm), już kiedyś je pokazywałem ale sam nie wiem gdzie. Dużo zależy od obciążeń jakie będą, jeżeli masz poddasze nieużytkowe to wysokości pasa dolnego wg mnie za duże. Wiem że odstęp 1m jest wygodny przy ukłądaniu wełny ale zwróć uwagę czy to rozstaw pomiędzy wiązarami czy ich osiami ?! Jeszcze taka uwaga techniczna to chyba przy rozstawie 1m nie można stosować łat 40x60mm, muszą być grubsze. Obciążenie od dachówki i śniegu to jedno, ale przy takiej rozpietości chodzenie po zwykłych łatach (40x60) może być po prostu niebezpieczne, zwróć na to uwagę.

    Wiązar dom:



    Wiązar garaż:

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #1859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Skoro już coś popełniłem w moim dzienniku to pójdę za ciosem. Tutaj pokazywałem odczyty i zużycie energii przez PC w dniu 22.09.2019. Na podliczniku od PC było 4973,67 kWh, a na ciepłomierzu 64,414 GJ.
    Obecnie PC coś tam grzeje bo jeszcze są mrozy w nocy, np dzisiaj było -2*C, mógłbym ją całkiem wyłączyć ale ciężko sięodzwyczaić od letniej podłogi.. W każdym bądź razie na dzisiaj 17.04.2020 sytuacja wygląda następująco:





    Jak widać na załączonych obrazkach po odjęciu poprzednich odczytów, w sezonie grzewczym 2019/2020 PC zużyła 1104,15kWh, a z tego wyprodukowała 4353,76kWh (15,661Gj). Kosztowo za te prawie 7 miechów zapłaciłem za CO (ok 22*C) i CWU (46*C na dole zbiornika) tylko i wyłącznie w taniej taryfie 0,30 zł *1104,15kWh = 334,62 zł.
    Z ciekawostek to tania taryfa rok temu była tańsza o 2gr, a temp na wyjściu z DZ to 10,83*C, przez cały sezon na pewno nie zeszła poniżej 9*C.
    Szczelność, izolacja i wydajne źródło ciepła, czyli S I WŹC - 3 filary taniego ogrzewania. To nazewnictwo wg nurtu w dzisiejszych czasach

    pozdrawiam czytających!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #1860
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Dzięki, czyli porównując te moje wiązary są w miarę ok (poza krzyżulcami, które mogłyby być z 45x95). Będę musiał i tak zamówić projekt wykonawczy z płytkami i gwoździami, więc pewnie dodatkowo się to zoptymalizuje. W projekcie mam łaty 4x5cm, ale zrobię ekstra pełne deskowanie, aby dach był bardziej pancerny.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 93 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony