dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 95
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 1881
  1. #1861
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o projekt wiązarów na płytki to polecam ROKSTAL - robiłem u nich projekt wiązarów na garaż, jednak po podliczeniu wszystkiego to jest mało opłacalne, chyba że robisz ze zwykłęgo drewna z tartaku a nie C24. Do deskowania użyj płyt OSB i klej łączenia taśmą będzie duuużo szybciej i sztywniej, ostatnio chyba w bricomarche widziałem podejrzanie tanie płyty OSB 22m na pióro-wpust, aż tam chyba podjadęi kupię na zapas

    BTW taka mała zapowiedź

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #1862
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Strasznie wysoko ten płotek przeciwśniegowy

    Jak na razie moje obliczenia pokazują że samodzielne wykonanie wiązarów jest tańsze o co najmniej 7k. Na skandynawskim drewnie C24, kosztującym 1500zł/m3 brutto.

    Ja nawet domek dla dzieci zrobiłem ze skandynawskiego C16 45x45 bo nie chciało mi się heblować polskiego. Zresztą musiałoby najpierw wyschnąć bo heblowanie mokrego to strata czasu.

    Ale deskowanie raczej będzie z pozostałości szalunków i dokupionej deski szalunkowej. Bo OSB będzie droższe o jakieś 4k.
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 20-04-2020 o 08:12
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #1863
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A od tego Rokstalu masz projekt wykonawczy na płytkach i gwoździach czy na sklejce? Są tam szczegóły wykonawcze?

    Jutro się do nich odezwę w sprawie projektu wykonawczego dla moich wiązarów. Wstępnie jak liczyłem wykonanie na płytkach perforowanych powinno być tańsze i prostsze niż na sklejce.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  4. #1864
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    A od tego Rokstalu masz projekt wykonawczy na płytkach i gwoździach czy na sklejce? Są tam szczegóły wykonawcze?

    Jutro się do nich odezwę w sprawie projektu wykonawczego dla moich wiązarów. Wstępnie jak liczyłem wykonanie na płytkach perforowanych powinno być tańsze i prostsze niż na sklejce.
    tak mam na płytkach perforowanych. Nie wiem o jakie szczegóły Ci chodzi, ale są wymiary płytek, ilości i gdzie mają być, tak samo jest rozpisana ilość i rodzaj drewna. Robili też projekt Danielosowi i on z tego skorzystał, więc zajrzyj też do jego dziennika.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1865

    Domyślnie

    Hej moglbys napisac jak polaczyles schody z domem? Chodzi mi o miejsce gdzie styropian z plyty/elewacji oddziela schody od domu. Dawales cos w tym miejscu zeby styropian sie nie wygniatal od chodzenia ? Ja myslalem o przykreceniu przy progu kantowki np 5x5cm i zakryciu jej 10 cm styro i plytka opieralaby sie o ta kantowke a z drugiej strony normalnie na piasku

  6. #1866
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cześć, U mnie jest tak że styropian dochodzi do pewnej wysokości (jakieś 6cm poniżej progu), od przodu jest jeszcze na nim płytka. Na próg i ten styropian poszła mata z EPDM, oryginalna od ciepłęgo produ drzwi, taka z profilowana uszczelką do progu, kiedyś to pokazywałem. Na tą matę poszedł kawałek zaprawy i na to płyta ceramiczna samonośna 2cm.Wiec nie ma mowy o wgniataniu styropianu. Zwykła płytka nie wiem jak by sięna tym zachowała. Taka gruba płyta to i dała by radęgdyby w połowie była na piasku a w drugiej na XPS.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #1867

    Domyślnie

    Kolejny etap i kolejne pytanie widzialem ze pod panele zastosowales zwykly podklad i to w dodatku bez folii. Nie zauwazyles jakichs problemow zwiazanych z brakiem folii pod panelami? Jezdze po salonach i wszedzie tylko podklad na ogrzewanie podlogowe z folia itd w cenie polowy paneli. Jakos nie chce mi sie wierzyc w te cudowne wlasciwosci i rzekome oszczednosci na grzaniu wynikajace z zastosowania podkladu za 25zl/m. Chcialem zastosowac zwykly cienki podklad przeznaczony do podlogowki i folie ale czy ta folia na prawde potrzebna?

  8. #1868
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Kolejny etap i kolejne pytanie widzialem ze pod panele zastosowales zwykly podklad i to w dodatku bez folii. Nie zauwazyles jakichs problemow zwiazanych z brakiem folii pod panelami? Jezdze po salonach i wszedzie tylko podklad na ogrzewanie podlogowe z folia itd w cenie polowy paneli. Jakos nie chce mi sie wierzyc w te cudowne wlasciwosci i rzekome oszczednosci na grzaniu wynikajace z zastosowania podkladu za 25zl/m. Chcialem zastosowac zwykly cienki podklad przeznaczony do podlogowki i folie ale czy ta folia na prawde potrzebna?
    Daj spokoj z tymi drogimi podkladami, to marketingowa sciema. Ja mam podklad 1,6mm z XPS i jestem w 100% zadowolony, nic sie nie dzieje, a juz pare lat/sezonow grzewczych podloga przeszła. Tym bardziej ze ja mam panele na dlugosci 14m ulozone w ksztalcie litery U, od salonu az po pokój na drugim koncu domu. Taki podklad tez jest jakas tam paroizolacją, wygrzewalem tez posadzke wiec sie o nic nie martwie.

  9. #1869

    Domyślnie

    Tak tez mi sie wydawalo jednak zwatpilem jak wszyscy zgodnie w salonach wciskali jako minimum podklad 3w1 za ok 14 zl a najlepiej ten multiprotec za ok 25 i udowadniali ze roznica zwroci mi sie po 3 latach na ogrzewaniu mam jeszcze pytanie o hydrouzolacje w lazience. Stosowales cos ?jak tak to cala lazienka czy tylko strefa prysznica?

  10. #1870
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Z tego co pamietam to calosc na pol metra + wokol prysznica i wanny wiecej, bylo to cos popularnego w lokalnej hurtowni wraz z naroznikami itp ale nie wiem czy byl to mapei czy np ceresit

  11. #1871

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    tak robiłem wizualizacje, wygląda to tak :






    Mam sporo zdjęc z procesu robienia dachu i szczegółów z montażu rynny bezokapowej. Niestety ostatnio po prostu nie mam czasu aby to obrobić i wrzucić, jak będzie chwila to na pewno to ogarnę.
    Wrzucaj jak leci, bez obrabiania. Na pewno większy z nich będzie pożytek dla ogółu niż obrobionych których... nie wrzucisz (wiem coś o tym.

    Linki jw. szlak trafił Mnie najbardziej interesuje właśnie Alegra9 na dwuspadowym dachu bezokapowym. Więc jakbyś dał radę będę zobowiązany. Interesuje mnie wszystko na ten temat tj. i wizki i realki... Pzodro...

  12. #1872

    Domyślnie

    Kilka lat przymierzałem się do budowy Duris 3.
    Jak już w końcu zapadła decyzja to postanowiłem jeszcze raz (a może wiele razy) przeczytać ten dziennik.
    Niestety, o zgrozo, większość zdjęć wsiąkła.
    @sebcioc55, czy jest jakaś szansa na naprawę tych linków? Wiem, że to byłoby mnóstwo roboty, ale wartość dodana z tych zdjęć jest olbrzymia dla przyszłych budujących na podstawie tego projektu.

  13. #1873
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Coś zdjęcia wcięło w dzienniku....

  14. #1874
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    niestety jak widzicie zdjęcia wcięło wraz z płatnym hostingiem z resztą który miałem opłacony jeszcze na parę lat w przód. Wszystko nagle zniknęło bez żadnego uprzedzenia, mógłbym wtedy zrobić kopie zdjęc, miały by przynajmniej takie same nazwy i można by było je w przypływie szaleństwa wrzucić gdzie indziej i wyedytować linki tu na forum. Jednak w obecnej sytuacji jest to nie do naprawienia... nie zawsze bym wiedział i mógł wywnioskować z opisu "dookoła" jakie zdjęcie gdzie ma być.
    Jest mi bardzo przykro że tak się stało, bo była to swojego rodzaju pamiątka po moim pierwszym budowaniu i włożyłem w to sporo pracy. Dodatkową korzyścią było to że każdy mógł zobaczyć moje błędy i ich nie popełniać u siebie.
    Jeżeli będę miał kiedyś więcej czasu to wrzucę gdzieś wszystkie zdjęcia co mam, z grubsza posortowane i je udostępnie publicznie.
    Nawet już mi się odechciało pisać... ale cóż życie płynie dalej, garaż mam jeszcze nie wykończony, zdjęcia jak zawsze jakieś tam robię więc może kiedyś mnie natchnie i zrobie jakieś wpisy.

    Pozdrawiam wszystkich budujących !!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1875

    Domyślnie

    Szkoda tych zdjęć. dwa razy przeczytałem cały temat. Prawdziwa skarbnica wiedzy dla samorobów.

    Mógłbyś zerknąć na mój post? Na pewno coś doradzisz

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7997507

  16. #1876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Witam wszystkich!
    niestety jak widzicie zdjęcia wcięło wraz z płatnym hostingiem
    Kurczę, fatalnie z tymi zdjęciami. Twoje wykończenie domu trafiało idealnie w mój gust, nie ukrywam, że chciałem sporo zgapić...

  17. #1877

    Domyślnie

    Panowie żaden kłopot. Przeglądając stare wątki na tym forum irytowało mnie to, że dużo wpisów było już bez zdjęć, dlatego postanowiłem robić screenshoty tematów, które są bogate w wiedzę i porady, bo nie wiadomo kiedy stanie się z nimi to samo. @Sebcio55 @MMark. oraz inni - bezinteresownie dzielicie się wiedzą, to ja w taki sposób się odwdzięczę. Zdjęcia spakowane i wrzucone na darmowy hosting - https://megawrzuta.pl/download/596d7...6edad535c.html

  18. #1878

    Domyślnie

    @fudu, dziękuję.
    Udało się pobrać i teraz można brać się za budowę!

  19. #1879
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał fudu Zobacz post
    Panowie żaden kłopot. Przeglądając stare wątki na tym forum irytowało mnie to, że dużo wpisów było już bez zdjęć, dlatego postanowiłem robić screenshoty tematów, które są bogate w wiedzę i porady, bo nie wiadomo kiedy stanie się z nimi to samo. @Sebcio55 @MMark. oraz inni - bezinteresownie dzielicie się wiedzą, to ja w taki sposób się odwdzięczę. Zdjęcia spakowane i wrzucone na darmowy hosting - https://megawrzuta.pl/download/596d7...6edad535c.html
    @fudu WIELKIE DZIĘKI !! you made my day nie spodziewałem się, super że to zrobiłeś bo wszystko jest odratowane, nawet można by to wykorzystać i naprawić linki (może jak trafię kiedyś na kwarantanne to się tym zajmę, oby jednak nie )
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #1880

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    jak trafię kiedyś na kwarantanne
    wiem gdzie masz czerpnie i gdzie nakasłać jak dostanę gorączki.

    Tak na poważnie, rozmawiałem z architektem i projekt jest zgodny z warunkami zabudowy.
    W środku chciałbym jedną zmianę zrobić: wyjście z kuchni na ten mały taras (podcień) przerobić na pomieszczenie, konkretnie spiżarnie.
    Oryginalnie projekt jest na fundamenty i gdybym pozostał przy zwykłych fundamentach to nie musiałbym robić ceregieli z przeprojektowaniem/projektowaniem płyty.
    Tak twierdzi architekt, że dałby zalecenie jak to zrobić i tyle, bez zmian w projekcie. Jedyna zmiana naniesiona na papier to powiększenie (jakieś 2m szerszy) garażu.
    Gdybym zdecydował się na płytę, to pod wszystko można by (garaż i nowa spiżarnia) zrobić płytę. Płyty sam nie będę robił więc kosztowo chyba wyjdzie podobnie płyta lub fundament ale przy fundamencie nie muszę zmieniać projektu żeby dołożyć spiżarnie.
    Patrząc na koszty początkowe to taniej wyjdzie fundament, ale czy warto oszczędzać jakieś 1500zł na projekcie płyty?
    Architekt nie jest entuzjastą płyty, przynajmniej dla tego projektu.

Strona 94 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony