dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    150zł
    jakość taka sama?

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ten B&D ma akumulator NICd.
    Moim zdaniem kupowanie obecnie wkrętarki z takim akumulatorem to masochizm, tym bardziej bezsensowny, że mówimy już o środkowej półce cenowej.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gusar

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kościan
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    12

    Domyślnie

    Za 300-400 zł to aeg sie dostanie ta 12v z 2 litowo-jonowymi bateriami+latarka niby 12 v a siła jak cholera chyba z 34 nm, nie chce mi sie schodzić do garażu aby sprawdzić. Lekkie wkretarki są dobre , ale na budowe domu polecam ciężkiego jakiegos klocka 18v ja miałem comperatora tani i budowę wytrzymał(działa do dziś) ciężki jest czym dodusić i bit na śrubie tak nie przeskakuje, jak przy lżejszych wkrętarkach. Na przykład przy skręcaniu szalunków .

    Z narzędzi warto mieć jeszcze głowę sprawną, bez niej się nic nie zrobi

  4. #64

    Domyślnie

    Dobra, ostateczny wybór, po długich dniach szukania. Albo Einhell RT-CD 14.4/1 Li albo Black&Decker ASL148KB.
    Którą byście wybrali dla domowego amator\a majsterkowania od święta?

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wydają się podobne. Co prawda Einhell się chwali dużo większym momentem obrotowym 38Nm, B&D tylko 20, ale pytanie, na ile ten moment jest prawdziwy. 20Nm to podejrzanie mało jak na wkrętarkę 14,4V, 38 - trochę dużo. Sam mam Makitę 10,8V, która wg dokumentacji ma max. moment 28Nm (o ile dobrze pamiętam, nie chce mi się sprawdzać) i zdarzyło mi się nią już ukręcić śrubę M8.

    Dużym plusem B&D jest funkcja udaru, sama firma wydaje mi się też lepsza niż Einhell, ale temu ostatniemu zdarzają się świetne narzędzia, a B&D trochę bubli też wypuścił, więc to nie musi być istotny argument. Jeśli masz możliwość gdzieś dotknąć obu, to może od tego zacznij, sprawdź która lepiej leży w ręku, którą zdołasz (bądź nie zdołasz) utrzymać za futerko ręką (świetny test realnego momentu, moja wspominana Makita na pierwszym biegu potrafi boleśnie nadszarpnąć skórę dłoni, jej utrzymanie jest niemal niemożliwe), która ma lepiej zaaranżowaną walizkę (rzadko na to się zwraca uwagę, ale zwłaszcza dla amatora to bardzo ważna rzecz, mało rzeczy w warsztacie tak potrafi wkurzyć, jak walizka narzędziowa, której nie da się domknąć bez precyzyjnego ułożenia wszystkiego tak, jak chińczyki w fabryce pakowali).

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #66

    Domyślnie

    Niestety nie bardzo mam możliwość sprawdzenia jak te narzędzia wyglądają. W moim mieście wybór dosyć skąpy. A w sklepach króluje bosch, niepodzielnie.
    B&D ma ciekawy sposób wyboru prędkości/siły (?) dla poszczególnych rodzajów śrub/wkrętów - graficzny. Ma udar, choć nie wiem czy w tego typu urządzeniu na wiele mi się on przyda w mieszkaniu. Einhell trochę tańszy, bez udaru. Ale wydaje się jakaś taka masywniejsza/trwalsza. Moze to tylko wrażenie.
    Ciężki wybór.

  7. #67

    Domyślnie

    Ostatecznie kupiłem B&D. Sprzęt już sprawdzony, zarówno przy wkręcaniu jak i wierceniu. Spisuje się świetnie. Akumulator wytrzymały, spokojnie wystarczył na kilka godzin wkręcania i wiercenia przy składaniu mebli. Sprzęt lekki i wygodny w użytkowaniu. Moc wystarczająca do domowych prac majsterkowych - składanie mebli, wieszanie szafek, zakładanie listew przypodłogowych.
    Długo się zastanawiałem nad wyborem i muszę przyznać, ze dokonałem dobrego wyboru. Jakby ktoś miał jakieś pytanie odnośnie tej wkrętarko-wiertarki chętnie odpowiem. Póki co sprzęt mogę z czystym sumieniem polecić.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No i super. Mam do Ciebie prośbę, bo ciekaw jestem tych deklarowanych przez B&D 20Nm momentu obrotowego: przy naładowanym do pełna akumulatorze i włączonym pierwszym biegu złap mocno ręką za futerko i delikatnie włącz wkrętarkę. Jesteś w stanie ją utrzymać ręką?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że bardzo przydaje się kompresor czy tez sprężarka.

    Osobiście majsterkuję amatorsko i uważam, że dobrym pomysłem jest zakup kompresora. Mam 50l Fałka, dwa cylindry. Na wydajności 220l efektywnie.
    Często nim np. pompuje hydrofor w domu. ale i malowałem, przedmuchiwałem tapicerkę w aucie, koła pompowałem
    Mam kompresor Maktek.

    http://www.maktek.pl/kompresor-olejo...0v/produkt-341
    Dałem 750zl

    Najbardziej mi się podoba to, że już ręcznie pompować hydroforu nie muszę 45 min. pompowałem ręczna pompką a tak jedna minuta i gotowe. Jak do tej pory bezawaryjny.

    Sprawdzony serwis.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jesteś w stanie ją utrzymać ręką?

    J.
    Wybacz, że tak późno, ale dopiero zauważyłem odpowiedź.
    Nie jestem w stanie jej utrzymać ręką. Pokręciło by mi palce.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4 Zobacz post
    Dołożyłbym jeszcze młotek gumowy
    Właśnie rozważam zakup takiego. Muszę wymurować filarek z betonu komórkowego i pewnie sie przyda do wyrównywania.
    Taki się nada?
    https://www.leroymerlin.pl/narzedzia...0846,l641.html
    Chociaż zastanawiam się skąd taka różnica cen w porównaniu z tym:
    https://www.leroymerlin.pl/narzedzia...0824,l641.html
    Hmm, ten pierwszy ma jakiś dziwny kształt obucha, taki okrągły.
    To może raczej taki:
    https://www.obi.pl/siekiery-mloty-i-...5-mm/p/2787828

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony