dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Roleta zewnętrzna VELUX SML + sterownik Velux KLC500 + pilot Velux KLR200

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    upupaepops

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-413
    Posty
    1

    Domyślnie Roleta zewnętrzna VELUX SML + sterownik Velux KLC500 + pilot Velux KLR200

    Witam forumowiczów

    Założyłem na oknach połaciowych rolety zewnętrzne elektryczne ( 3 sztuki ) - Velux SML i próbuję teraz podłączyć to wszystko do sterownika KLC500 i chciałbym to wszystko sterować pilotem KLR200. Wszystkie komponenty już mam. Po podłączeniu sterownika do przewodów rolet i włączeniu go do prądu, rolety zasunęły się same w dół. Pilota za chiny ludowe nie jestem w stanie zgrać ze sterownikiem... Sprawdziłem też sterownik KUX100 z dedykowanym pilotem, który był z nim w zestawie. Objawy takie same...roleta zasuwa się w dół po podłączeniu prądu, a pilot za chiny nie chce się sparować...

    Może ktoś zna się na tym nieco bardziej niż ja i podpowie co zrobić by to wszystko jakoś zaczęło mi funkcjonować?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    W przypadku, gdy nie działają rolety zewnętrzne, najlepiej odłączyć całkowicie prąd, np. poprzez wyłączenie zasilania. Następnie na sterowniku KLC500 proszę przycisnąć przycisk "reset" przez ok. 10 sekund. Tak samo trzeba zresetować pilot lub panel dotykowy. Kolejnym krokiem jest ponowna rejestracja produktów w pilocie lub w panelu dotykowym. Pomocna będzie także instrukcja, do której załączamy link: http://www.velux.pl/pl-PL/Documents/...ra_kmx_cvp.pdf Prosimy o informację, czy wszystko się udało.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Właśnie zamontowałem Roletę zewnętrzną (sterowane elektrycznie VELUX SML) kabel który wystaje z rolety ma oznaczenie 24V i według instrukcji trzeba go wpiąć do kostki a z drugiej strony wpiąć kabel zasilający.

    Jednak sama kostka nie zmniejszy napięcia z sieci 230V na 24V - czy nie musi wiec być zasilacza? Jeśli tak to jak duży ma to być zasilacz - jaka moc WAT?

    Pozdrawiam
    Sebastian

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    W tym wypadku powinien dokupić Pan transformator KUX 110. Przewód od rolety mostkuje kostką z przewodem, który ciągnie do KUX-a. Do KUX doprowadza zasilanie - czyli 230V, KUX zamienia 230V na 24V. Trzeba pamiętać, że obsługuje on max 5 urządzeń.

    Jeżeli odległość pomiędzy roletami a KUX jest mniejsza niż 20 m, to powinien Pan zastosować przewód 2 x 0,75, z kolei powyżej 20m - 2 x 1,5.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony