dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81

    Domyślnie

    z tą drugą belką to przesada, potem zobaczyłem, że chodzi o 20cm - to jesteśmy w połowie pierwszej. Okap odpowiednio pochyły. Wg mnie do rozważenia ale dopytam wykonawcę, on zna się dobrze na drewnie, pobudował też trochę tych domów, powinien mi coś doradzić.

  2. #82

    Domyślnie

    nie w połowie belki a jak już to 1/3 . Jak się wetniesz w połowie na ścianie wzdłużnej to na szczytowej kapinos wypadnie Ci dokładnie na styku dwóch belek .Przy 20 cm będziesz miał problem jak dojedziesz do otworu drzwiowego i co wtedy , jak to wykończysz ? Jeszcze jednym problemem z jakim się będziesz musiał zmierzyć to siatka na gryzonie którą trzeba ten styropian obłożyć , jak to przymocować , czy wpuścić w ziemię i jak wykończyć przy np drzwiach okiennych .

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    no znalazł się ekspert od oddychania .. ludzie wam się już w głowach przewraca od tego oddychania.
    nie ma takiego pojęcia, to jest pojęcie z czereśniackiej fizyki budowli, o tak samo jak krasnale w lesie ..

    Jeśli przy wymianie ciepła 2d był 13 st .. to w narożniku będzie 9 st .. lub jeszcze niżej...

    http://naforum.zapodaj.net/c49745dc559f.jpg.html kawałek szafy jako zasłona i po balach.
    Budynek w tym miejscu doskonale nasłoneczniony, ze zewnątrz wszystko wydaje się ok...
    a środek widać jak jest.

    pisałem panie ekspercie od bytów nie realnych że nie może zrobić szczelnie tego styropianu i musi zostawić pustkę powietrzną zasłoniętą wiatroizolacją .. aby gaz jakim jest para wodna mogła wyjść.
    A jednocześnie woda wejść, ale trzeba czytać uważnie.
    Ludzie całe domy obwalają styropianem i później problemy ... bo tej izolacji było za mało inne problemy .. ale jak się najdzie "ekspertów" od czereśniackiej to wychodzą skutki.

    Przegroda piwnicy ma U 0,2 ... a przegroda domu 17cm idealnego drewna = U 0,8 ..
    czyli na 1m2 przegrody ucieka 0,8 wata mocy na stopień ..
    na 100m2 to jest 80 wat na stopień... bardzo dużo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	detal okapiku.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	286050

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podwalina mod 2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	286052 prosty trójkącik z EPS'u wysoki na 80 mm.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 24-10-2014 o 08:44

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podwalina mod  full izo.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	286054 było U 0,8 teraz jest U 0,17 .. 4x lepiej ponad ... energooszczędny się robi..
    a dać izolację na ruszt w balu to pikuś ..

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post

    pisałem panie ekspercie od bytów nie realnych że nie może zrobić szczelnie tego styropianu i musi zostawić pustkę powietrzną zasłoniętą wiatroizolacją .. aby gaz jakim jest para wodna mogła wyjść.
    A jednocześnie woda wejść, ale trzeba czytać uważnie.
    Ludzie całe domy obwalają styropianem i później problemy ... bo tej izolacji było za mało inne problemy .. ale jak się najdzie "ekspertów" od czereśniackiej to wychodzą skutki.

    Przegroda piwnicy ma U 0,2 ... a przegroda domu 17cm idealnego drewna = U 0,8 ..
    czyli na 1m2 przegrody ucieka 0,8 wata mocy na stopień ..
    na 100m2 to jest 80 wat na stopień... bardzo dużo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	detal okapiku.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	286050

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podwalina mod 2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	286052 prosty trójkącik z EPS'u wysoki na 80 mm.
    dobra twoja racja teraz napisz jak to byś wykonał . Z czego dyletacja , patyki powbijasz w ziemię , mówisz o foli to gdzie ma się zaczynać jak ją przymocujesz od dołu takerem do betonu ? Gdzie ma się kończyć pod kapinosem gdzie ją umocujesz u góry wsuniesz w szczelinę kapinosu czy może taśmą jakoś ? Jak wykończysz ościeża drzwiowe gdzie tą folię przymocujesz czym osłonisz bok styropianu i ewentualnego kamienia bo gołego styropianu nie zostawisz . Jak zabezpieczysz satyro przed gryzoniami ? Na jakim poziomie powinna być opaska ?
    I najważniejsze jaka szczelina ma być wielkość pewnie da się wyliczyć twoimi tabelkami
    Masz przykładowe zdjęcia bo już gdzieś to wykonywałeś , a jak nie to ktoś już to zrobił za twoją radą chętnie pooglądam .

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Drzwi niestety, tak czy siak jest to przerwa. cdn
    Przeliczyłem dla klina którego postawa to 100 mm i wysokość 80mm jak na ostatnim obrazku.
    Chyba najlepszy efekt do trudu wykonania. Temp podniosła się z 13,5 na 14,5 to już 0,4 st darujmy sobie i dawanie klocka 10x20cm.
    Mata areogelowa była by idealna, ale to jest dobre w około okien czy w szczególnie trudne miejsca.
    U mnie zamiast tego klocka z EPS'a przez 76 lat jest tynk z podmurówki. dokładnie zachodzi
    5-8 cm na pierwszy tram. Cóż ? drewno z zewnątrz nie ruszone, ba pomimo że jest szczelina i woda opadowa z tramów leci do tej szczelin... drewno z zewnątrz nie jest wygnite.
    Tylko w środku przy listwie podłogowej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	286169 elewacja północno-wschodnia.
    Tak właśnie jest pierwszy tram zatynkowany.. z zewnątrz wygląda to pysznie.
    W środku jak pisałem już nie właśnie przez ten gaz wredny ... narożnik jeden padł, drugi ..
    tam gdzie nie było tego gazu narożniki zdrowe.
    Dziadek jak żył to robił zagaty z liści i pewnie nie było problemu, ale później Go brakło i
    jest co jest.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 24-10-2014 o 21:10

  7. #87

    Domyślnie

    Nie zapominajmy, że będzie jeszcze styropian i wylewka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	286227  

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A no to już po sprawie tylko wylewki nie dociągaj do samego trama, zrób przerwę i nałóż na to siatkę i klej/ i przykryj panelami.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazar Zobacz post
    Nie zapominajmy, że będzie jeszcze styropian i wylewka.
    no i poprawnie , ten styropian i wylewka to norma w takich domach więc nie mogłem dojść po co ta kombinacja z zewnątrz .

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Maciej na bieżąco było rozpatrywanie problemu, jeśli by nie było piwnicy to czerwona lampka by się zaraz zaświeciła że coś nie halo.
    Tu fakt też powinna być, bo gdzie podłoga.
    Rozważył bym jeszcze izolację, taka zima jak była ostatnio, to w kominku dla klimatu by starczyło.

  11. #91

    Domyślnie

    Reasumując - piwnica dobrze zaizolowana, dach to samo, słaby punkt to ściany z bali. Będzie też dużo powierzchni przeszkolonych. Czy taki układ da radę ogrzać w rozsądnych kosztach, biorąc pod uwagę kominek + drugie źródło ogrzewania, pompę ciepła.

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Koszt ogrzewania pomą ciepła czy kominkiem to najtańsze ogrzewanie, ale sama pompa do tanich nie należy, a na to wpływ ma też moc.
    Dużo też zależy od wentylacji, szczególnie tej utajonej, to może położyć nawet najlepiej zaizolowane domy.
    Zrobienie później izolacji to nie problem, tylko że teraz trzeba przyjąć jakąś moc kominka i pompy ciepła, zapewne do CWU na lato.
    Aby w kominku nie przepalać ?
    Przed oczami mam przykład kolegi, jego ogrzewanie kosztuje tyle co paliwo do piły i prąd do cyrkularki. Nie zazdroszczę mu, ponieważ to brak komfortu termicznego mnie przeraża, w nogi ci zimno, a w łeb gorąco. Co prawda dom nie ma poddasza i izolacji w dachu.
    Nie mniej ściany zewnątrz oszalowane, wewnątrz boazeria, panele.
    Przy piecu jest przyjemnie, ale im dalej od niego tym gorzej.

  13. #93

    Domyślnie

    kolega bultynski napisał , że audyt energetyczny otrzymał bez problemu . To jest możliwe tylko w Polsce . Dom z płaza , czy z bala , nawet gdyby miał grubość 50cm nie osiągnie nigdy wymaganego od paru lat współczynnika U=0,3 na ścianie domu , a przy wymaganym U=0,13 już nie wspomnę . Jaki "partacz' taki audyt wydał ? To czyste i żywe kuriozum . Przy dzisiejszych wymaganiach cieplnych żaden dom wykonany z konwencjonalnych materiałów nie jest w stanie osiągnąć wymaganych parametrów U bez docieplenia .
    Docieplenie pianką ,a wełną różni się wyłącznie tym , że przy tej samej grubości warstwy pianka jest cieplejsza o około 1,5 razy od wełny , ale zdecydowanie gorzej odprowadza parę wodną , zaś wełna cudownie odprowadza parę wodną , a gorzej ociepla niż pianka . Na dachu zdecydowanie lepsza jest wełna

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czasem też mnie emocje biorą, ale podchodzę do tego tak... Jeśli tu budynek ma izolację fundamentu, izolację poddasza
    stropu nad piwnicą .. to relatywnie mała powierzchnia ścian z bala nie niszczy aż tak bardzo wyniku.

    Docieplenie pianką ,a wełną różni się wyłącznie tym , że przy tej samej grubości warstwy pianka jest cieplejsza o około 1,5 razy od wełny
    Tak jeśli się przeczyta specyfikację pianki PIR w osłonie aluminium w lodówkach.
    Ale zwykła PUR to jest jeden czort czy EPS czy wełna czy PUR ..

    U=0,3 na ścianie domu , a przy wymaganym U=0,13 już nie wspomnę
    troszkę opanowania .. bo teraz jest U 0,25
    docelowo ma być U 0,2 i dla dachów U 0,15 . okna Uw 0,9 .

    ale zdecydowanie gorzej odprowadza parę wodną , zaś wełna cudownie odprowadza parę wodną , a gorzej ociepla niż pianka . Na dachu zdecydowanie lepsza jest wełna
    Właśnie nie ma odprowadzać pary wodnej bo to jest wielki problem ...
    ponieważ odprowadza tam gdzie tej parze jest zimno i robi się z niej woda ...
    Pianka sama w sobie częściowo redukuję prężność pary wodnej ...
    jak reduktor ciśnienia ...

  15. #95
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tylko że obecnie mocno jest promowana pianka która właśnie dobrze przepuszcza powietrze, jak jest ruch powietrza to i wilgoć się znajdzie.. Mam w ścianach trójwarstwowych piankę Ba.. u i jestem bardzo zadowolony , dom na parterze jak termos latem chłodek zima ciepło .
    O izolowaniu poddasz wełną , 25 cm skosy a 30 poziomo, lepiej przemilczę ...
    Darek B

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    na parterze jak termos latem chłodek zima ciepło .
    O izolowaniu poddasz wełną , 25 cm skosy a 30 poziomo, lepiej przemilczę ...
    okna dachowe są ?
    Mam w ścianach trójwarstwowych piankę Ba.. u i jestem bardzo zadowolony , dom na parterze jak termos latem chłodek zima ciepło
    też mam ciut pianki ... w pustce powietrznej .. dopiero 10cm EPS na zewnątrz coś dało .. a dom jak się przegrzewał tak się przegrzewa
    to zależy tylko od okien.

    Aby coś więcej powiedzieć to trzeba określić co jest .. mam jeden budynek w posiadaniu ...
    gdzie jest 7cm pianki i to w warstwie antydyfuzyjnej i jak słońce zaglądnie w okna nie pomoże nic. Grzeje teraz gorzej jak w lecie.
    To już normalnie trzeba gotową formułkę z odpowiedzią wstawiać ...
    Jedne wyskoczy nagle zły bo audyt lewy .. drugi że jakieś cuda się dzieją .. na poddaszu choć 25 cm izolacji.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 04-11-2014 o 21:51

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał barakuda Zobacz post
    kolega bultynski napisał , że audyt energetyczny otrzymał bez problemu . To jest możliwe tylko w Polsce . Dom z płaza , czy z bala , nawet gdyby miał grubość 50cm nie osiągnie nigdy wymaganego od paru lat współczynnika U=0,3 na ścianie domu , a przy wymaganym U=0,13 już nie wspomnę . Jaki "partacz' taki audyt wydał ?
    A wg. ciebie jest możliwe nieuzyskanie audytu energetycznego ?

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kolega Barakuda jest rzemiślnikiem od posadzek i tarasów.
    Trochę podłapał bakcyla i teraz poucza.

    Goła ściana z Bali nie spełnia aktualnych warunków technicznych o Uc max czyli
    U z mostkami "termicznymi" ma być mniejsza jak 0,25 W/m2K. Jeśli Kolega ma projekt to
    wydany w tym roku powinien mieć to uwzględnione. Pytanie czy ocieplać było by zawarte w projekcie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WT 2014.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	287638 audytor dostanie taki komunikat i tyle.
    Świadectwo będzie ale wynik negatywny.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 05-11-2014 o 18:42

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    fakt jest zawsze autentyczny a jako fachowiec powinieneś napisać ile było na zewnątrz i w jakim czasie ? Spadek z 22 na3 jest irracjonalny ! chyba ,że ten dom to z kartonu
    nieźle po czasie postów ale- wypraszam sobie, mieszkałem w domu z kartonu przez miesiąc i jest diabelnie ciepły

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Mój domek miał kuchnie kaflową... zdun co postawił to cudo był mistrzem.
    o 19 wieczorem kończyłem palenie ... na drugi dzień o 16 odpalałem od żaru
    Plus jeszcze wiecznie wrząca woda w kociołku, kawa ?
    proszę bardzo 5s i gotowa
    Znam człowieka który takie cuda stawia, z XVIw kafli; zniszczone dorabia ręcznie jego żona. Mogę się zgodzić że niektóre z nich to chyba zaginają prawa fizyki -offtopic
    Veni, vidi, footro

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony