dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Będzie jeździć tylko osobówka, grubość 10cm, a o resztę właśnie pytam bo chcę to zrobić dobrze. Myślałem dać gruz zagęścić go mechanicznie i beton. Jak troszkę podeschnie to pociąć tarczą na mniejsze płyty.
    Ostatnio edytowane przez joint32 ; 30-03-2016 o 06:41

  2. #62

    Domyślnie

    Wystarczy. Beton sobie przeleć blichówką na gładko to dłużej wytrzyma. Ciąć możesz, można w beton włożyć "listewki dylatacyjne" (listewka grubości nawet 0,5cm wystarczy, trzeba ją wmontować tak, żeby na górze była przykryta betonem ze 2 cm), wtedy beton jeśli nawet popęka to tylko na tych pseudodylatacjach, chyba że Ci się uda to może nawet kilka lat być w całości.

    No i jeszcze jedna sprawa, nie rób betonu równo z krawężnikami tylko zostaw sobie zapas na ewentualną kostkę która może kiedyś tam będzie układana.

    Pozdrawiam i powodzenia

  3. #63

    Domyślnie

    Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło.

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gejzer33

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mimo wszystko stawiam na kostkę, nie zrobiłem jej odrazu meczylismy sie tak dwa lata ale jak już robic to porządnie

  5. #65

    Domyślnie

    Szczerze to kostka chyba nie jest z lepszego betonu niż B30, więc czemu beton ma być zły.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Mam póki co beton... wybrany humus... wsypana przekruszona cegła ... beton wylewany jako resztki w trakcie budowy. Oczywiście, nie jest to super wyrównane, i beton nie był wylany w jednej całości, ale całkowicie spełnia swoją funkcję. Beton popękał tylko w miejscach, gdzie wylewał się poza utwardzoną część. W części utwardzonej jest ok, wjeżdżały na to koparki, ciężarówki... Beton na podjeździe na pewno spełni swoją funkcję. Ale docelowo kostka granitowa ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Pracuje w Irlandii i tutaj normalnie leją właśnie z betonu, nawet chodniki, nie jest to złe. Zobacz sobie na street view.
    https://www.google.pl/maps/@53.52371...8i6656!6m1!1e1

    Widzę jeden problem w PL,mrozy. Ja stawiałbym na kostkę. Jednak jak dobrze utwardzisz i nie ma wody to będzie OK.
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał joint32 Zobacz post
    Szczerze to kostka chyba nie jest z lepszego betonu niż B30, więc czemu beton ma być zły.
    Kostka ma kilka plusów, których nie ma wylany beton, m.in.:
    1) Jest robiona na wibroprasie - stopień jej zagęszczenia jest nieosiągalny dla "ręcznej" roboty
    2) Jest nawierzchnią "elastyczną", jeśli nawet zamarzające podłoże pofaluje nawierzchnię to kostkę (prawie) zawsze można poprawić. Beton można poprawić jedynie młotem pneumatycznym i zrobić nowy
    3) Przy zmianie aranżacji terenu kostkę demontujesz i przekładasz albo kładziesz inną, przy betonie tak jak w punkcie 2

  9. #69

    Domyślnie

    Czyli leje beton

  10. #70

    Domyślnie

    Odświeżam. Temat: betonowy podjazd. Nie jarają mnie te obciachowe/januszowe wykostkowane podjazdy więc szukam alternatyw. Na porządny pojazd czyli taki z asfaltu mnie stać, ale wykończenie betonowe takie jak to przed milionami domów w USA/.CANADA już jak najbardziej tak. Czy w kraju jest już jakaś sensowna ilość ekip wykonująca podjazdy z betonu? Nie interesują mnie zdobienia. Ma być estetycznie, betonowo, obowiązkowo dylatacja. W sumie najprościej jak się da. Bez szpetnych krawężników itd.

    Rejon: woj. łódzkie
    ps. tak, szukałem w itnernetach.
    ps2. czy są forum właściciele domów/ posesji z betonowymi podjazdami

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony