dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 50
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 987
  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jak ci powiem ,że moje są soczyste i to z Adelajdy to po kumasz???
    Chłopie nie doświadczaj się tak mocno.Wiesz ile jest rodzai smażeń steków z wołowiny tej mlecznej naszej???Wiesz!!!.Nasza mała krówka- cielęcina jest na steki zajebista.Pamiętaj o tem.Te ludziska zza wielkiej wody zapominają o tym ,że polski chłop przywozi do skupu nie tylko krowy mleczne.Krowa nie musi .................
    Steki kupowane w USA pochodzą od krów hodowanych na steki, a mięso wołowe w Polsce najczęściej pochodzi od krów hodowanych jako krowy mleczne.
    Bzdura!!!............ja się pod tym nie podpiszę,choćby miało to wyjść od największej persony tego zacnego FM.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 03-09-2014 o 23:25

  2. #22
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jutro zrobię pierogi ruskie bez sera i steki z piersi kurczaków.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak ci powiem ,że moje są soczyste i to z Adelajdy to po kumasz???
    Chłopie nie doświadczaj się tak mocno.Wiesz ile jest rodzai smażeń steków z wołowiny tej mlecznej naszej???Wiesz!!!.Nasza mała krówka- cielęcina jest na steki zajebista.Pamiętaj o tem.Te ludziska zza wielkiej wody zapominają o tym ,że polski chłop przywozi do skupu nie tylko krowy mleczne.Krowa nie musi .................
    Bzdura!!!............ja się pod tym nie podpiszę,choćby miało to wyjść od największej persony tego zacnego FM.
    Ale się nakręciłeś. Odkręć się bo coś ci pęknie. .Nie miałem szczęścia trafić na młodą krówkę a cielęciny nie lubię. Polskie mięsko bywa smaczne, tylko twarde jak cholera. Szkoda plomb.
    Moim zamiarem jest oddzielenie tych steków które pogryźć się dadzą od tych które pogryźć się nie dadzą. Steków sprzedawanych jako steki. Porcjowanych, sezonowanych i stosunkowo drogich. Stąd pytanie o firmę i rodzaj krowy.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 04-09-2014 o 08:47
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Warto poszperać w Makro, bo czasem mają lokalne marki od niedużych firm. Dlatego o tym piszę.
    P.s.A Ty NS zawsze musisz się napinać? Daj spokój
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    perm - a na czym pieczesz ?
    w sensie źródła ciepła - bo że na grillowej patelni to zauważyłam
    Ja mam płytę elektryczną i żaden stek na niej porządnie nie wyjdzie - nie osiągnę odpowiednio wysokiej temp.
    Za to na kuchni "fajerkowej" - i owszem. Śledzę temat z zainteresowaniem, bo też wielbicielką steków jestem.
    Jak dotąd przeprowadzałam próby z polędwicą - lekko sezonowaną w pieprzu i na ogniu "z drewna" - jest dobrze.
    Próbowałam też coś co się nazywało "stek wołowy" z Lidl'a (udziec ?) - twarda porażka.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    perm - a na czym pieczesz ?
    w sensie źródła ciepła - bo że na grillowej patelni to zauważyłam
    Ja mam płytę elektryczną i żaden stek na niej porządnie nie wyjdzie - nie osiągnę odpowiednio wysokiej temp.
    Za to na kuchni "fajerkowej" - i owszem. Śledzę temat z zainteresowaniem, bo też wielbicielką steków jestem.
    Jak dotąd przeprowadzałam próby z polędwicą - lekko sezonowaną w pieprzu i na ogniu "z drewna" - jest dobrze.
    Próbowałam też coś co się nazywało "stek wołowy" z Lidl'a (udziec ?) - twarda porażka.
    Patelnia grillowa na gazie. Wszystko się nada co trzyma temperaturę. Pisałem kiedyś o grillu elektrycznym Philipsa. Po położeniu mięsa spadała temperatura a sterownik nie był w stanie tego skompensować. Takie coś odpada w przedbiegach. Musi być gorąco.
    "Stek wołowy z Lidla" jak pisałem smaczny jest ale za to pogryźć się go nie da, co sugeruje albo kiepskie mięso albo brak sezonowania. Po to własnie założyłem ten temat, by zaoszczędzić bolesnych rozczarowań miłośnikom steaków.
    Tak przy okazji. Jest sieć restauracji Sphinx. Nie wiem jak w innych ale tu w Szczecinie podają steki wyśmienite. Jak ktoś chce się przekonać jak smakuje stek z angusa to warto się wybrać. Ceny są na akceptowalnym poziomie (50 zł stek, talarki, surówka i piwo ), mięso soczyste, miękkie, idealnie usmażone. Trzeba tylko poprosić, by darowali sobie masło na steak, bo oferują je w standardzie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    ...
    Tak przy okazji. Jest sieć restauracji Sphinx. Nie wiem jak w innych ale tu w Szczecinie podają steki wyśmienite. Jak ktoś chce się przekonać jak smakuje stek z angusa to warto się wybrać. Ceny są na akceptowalnym poziomie (50 zł stek, talarki, surówka i piwo ), mięso soczyste, miękkie, idealnie usmażone. Trzeba tylko poprosić, by darowali sobie masło na steak, bo oferują je w standardzie.
    Sprawdzę przy okazji- ciekawe, czy w 3City też staną na wysokości zadania.


  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    Stek z ligawy to też dla mnie nowość. Ponoć bywają twardawe. Jak już spróbuje wszystkiego to zaszaleję z ligawą. Cielęciny nie lubię i nic na to nie poradzę. Mdłe gó...o.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 07-09-2014 o 21:29
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    .... Cielęciny nie lubię i nic na to nie poradzę. Mdłe gó...o.
    Choć wielbicieli wielu cięlęcina posiada, to ja - podobnie jak Ty - nie gustuję w niej. No i też ciekawam tej ligawy. Przyglądam się wątkowi z zainteresowaniem i czekam na wyniki Twoich eksperymentów


  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Ligawa słabo się nadaje na steki ,moim skromnym zdaniem. Znaczy na twarde - to się nadaje ewentualnie. Ale w wersjach duszonych lepiej się sprawdza.
    Ansi - jest takie miejsce w Sopocie na plaży - Pub Bulaj się to nazywa.
    Na pierwszy rzut oka nie wygląda, żeby można tam było fajnie zjeść - ale to zmyła
    Kucharz jest dobry - różne fajne rzeczy robi - no i steki też genialne.
    Tylko ostatnio się tam trochę "kultowo" zrobiło - ludzi sporo to pewnie jedzenie się zepsuje.. jak uczy doświadczenie

    Perm - na gazie to i owszem. Ja na elektrycznej to bym musiała patelnię chyba ze 2 dni rozgrzewać
    Nie ustawaj w próbach - będę śledzić
    Sphinxa pod kątem steków nie próbowałam
    Ostatnio edytowane przez Zochna ; 07-09-2014 o 22:22 Powód: bo mi "ę" nie wskakiwało
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    A .. i jeszcze mogę ciepłe słowo napisać o kotletach jagnięcych z kością, z Lidl'a.
    Po podsmażeniu (sół+pieprz+rozmaryn+czosnek) - jeszcze duszone były krótko w małej ilości białego wina
    (no bo ta moja elektryczna kuchenka..) - i bardzo pyszne.
    No wiem że to nie steki - ale tak mi się w ramach testów przypomniało
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Zochna - spróbuję do Sopotu nieco po sezonie wybrać się, może mniej tłoczno będzie, no chyba, że kultowo całorocznie się porobiło.


  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    nic to ... odpalam grilla ... sirlion (z rostbefu) na kolację
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 07-09-2014 o 23:57
    unde venis et quo tendis

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    mięso:
    wołowina z rostbefu (sirlion), grubość: około 3 cm, rasa: Angus, klasyfikacja: Prime, sezonowany na sucho
    proszę zwrócić uwagę na "marmurkowatość" mięsa _ im większa tym lepiej



    czas pieczenia: steak średnio krwisty, 9 minut, (5 minut z jednej strony i 4 minuty z drugiej strony) steak na grillu przewracamy tylko jeden raz,
    temperatura pieczenia: około 300*C


    po upieczeniu zdejmujemy z rusztu i dajemy steak'owi "odpocząć" około 5 minut w celu prawidłowego i równomiernego wchłonięcia soków
    przyprawy: grubo mielona sól morska i grubo mielony świeży pieprz ziołowy


    życzę smacznego
    unde venis et quo tendis

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    No, no, Szefie - teraz cały dzień o steku myśleć będę


  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Silentium est Aureum oratio est argentum.Czekam na steka ale chyba na myśleniu się skończy.

  17. #37
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    Ligawa słabo się nadaje na steki ,moim skromnym zdaniem. Znaczy na twarde - to się nadaje ewentualnie. ............
    Dopiero to przeczytałem.

    Cytat Napisał Zochna Zobacz post
    ......Za to na kuchni "fajerkowej" - i owszem. Śledzę temat z zainteresowaniem, bo też wielbicielką steków jestem.
    Jak dotąd przeprowadzałam próby z polędwicą - lekko sezonowaną w pieprzu i na ogniu "z drewna" - jest dobrze..........
    Czy Ty wiesz co to jest ligawa w takim razie bo chyba się pogubiłaś.Przypomnę bo jest lepsiejsza na steki jeśli już.
    Ligawa, zwana również "legawą" lub "fałszywą polędwicą", to gatunek mięsa wołowego, stanowiący mięsień utrzymujący kręgosłup w jego części krzyżowej, odpowiednik schabu wieprzowego. Używany do potraw pieczonych i duszonych.
    http://mkgotuje.blogspot.com/2013/04/test-steki-z-ligawy.html

    Tańsza i lepsza w obróbce.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    mięso:
    wołowina z rostbefu (sirlion), grubość: około 3 cm, rasa: Angus, klasyfikacja: Prime, sezonowany na sucho
    proszę zwrócić uwagę na "marmurkowatość" mięsa _ im większa tym lepiej



    czas pieczenia: steak średnio krwisty, 9 minut, (5 minut z jednej strony i 4 minuty z drugiej strony) steak na grillu przewracamy tylko jeden raz,
    temperatura pieczenia: około 300*C


    po upieczeniu zdejmujemy z rusztu i dajemy steak'owi "odpocząć" około 5 minut w celu prawidłowego i równomiernego wchłonięcia soków
    przyprawy: grubo mielona sól morska i grubo mielony świeży pieprz ziołowy


    życzę smacznego
    Wow! Daj trochę! O taki "marmurek" u nas ciężko. Tak przy okazji Chef, wszyscy piszą, by stekowi dać odpocząć z 5 minut. Problem w tym, że on szybko stygnie. Po 5 minutach jest już ledwo ciepły. Ja czekam góra minutę. Potem niestety zwycięża łakomstwo. No i nie dajesz masełka.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Perm, jeżeli za szybko Tobie stygnie, przykryj folią aluminiową.
    Sól i pieprz zupełnie mnie wystarcza (masełko zmienia smak mięsa).
    Jeżeli mięso ma małą zawartość tłuszczu, musisz niestety użyć marynaty z dodatkiem octu winnego.
    unde venis et quo tendis

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Perm, jeżeli za szybko Tobie stygnie, przykryj folią aluminiową.
    Sól i pieprz zupełnie mnie wystarcza (masełko zmienia smak mięsa).
    Jeżeli mięso ma małą zawartość tłuszczu, musisz niestety użyć marynaty z dodatkiem octu winnego.
    Proste a nie wpadłem na to. Masełko jak piszesz. Zabija smak.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 2 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony