dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 50
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 987
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ieeeeeeetam ... nie zabija ... zmienia
    skosztuj z masełkiem i bez
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 09-09-2014 o 01:05
    unde venis et quo tendis

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czy Ty wiesz co to jest ligawa w takim razie bo chyba się pogubiłaś.Przypomnę bo jest lepsiejsza na steki jeśli już.
    Tańsza i lepsza w obróbce.
    Co Ty wiesz o steku, że tak przywołam klasyka -
    Liczę się oczywiście z atakiem histerii.

    Chef'ie - co za dzieło sztuki
    sztuki mięsa nawet
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Przeprowadziłem w Auchan śledztwo w sprawie dostępności steków Made in Germany.
    Więc było kilka dostaw tytułem próby. O miesiąca lub więcej nie było i nie wiadomo czy będzie.
    Jest natomiast
    - Angus Black Steak z łopatki /USA/ - cena za kg = 65 zł
    oraz
    T-Bone Steak z rozdbefu z kością z polędwicą /PL/ - cena za kg = 66 zł. Oklejone "top produkt - oceń polskie"

    Wyglądają przyzwoicie /marmurek /
    W obu przypadkach dostawcą jest f-ma Konkret.

    Test w weekend .

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Przeprowadziłem w Auchan śledztwo w sprawie dostępności steków Made in Germany.
    Więc było kilka dostaw tytułem próby. O miesiąca lub więcej nie było i nie wiadomo czy będzie.
    Jest natomiast
    - Angus Black Steak z łopatki /USA/ - cena za kg = 65 zł
    oraz
    T-Bone Steak z rozdbefu z kością z polędwicą /PL/ - cena za kg = 66 zł. Oklejone "top produkt - oceń polskie"

    Wyglądają przyzwoicie /marmurek /
    W obu przypadkach dostawcą jest f-ma Konkret.

    Test w weekend .
    65 zł za kg angusa to tyle co nic ale to łopatka z której, o ile wiem nie robi się steków. Może jednak akurat to będzie dobre. Czekam na opinię.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Feler taki, że małe /20 - 25 dkg/ i o nierównej grubości. Masz pomysł co do temperatury lub czasu wypieku? Grill gazowy z lawą.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Łopatkę olać ... nawet na zrazy się nie nadaje (co najwyżej na pieczyste - ale w całości, nie w plastrach).
    Temperatura pieczenia zwykle zależy od grubości steak'a .... 2,5 cm to średnio 4 min z jednej strony i 3 min z drugiej (temp wysoka \ powyżej 270*C)
    Cena: 66 zł\kg to około 15usd\funt ... normalna cena u mnie (żadna okazja) pod warunkiem jednakże klasy "prime" nie "choise" ...
    Smacznego życzę

    ps - jedne z najlepszych steak'ów w Polsce kupicie u Grzesia Kwapniewskiego (tą info powinienem Wam wysłać na priv ... ale co mi tam)
    unde venis et quo tendis

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    O klasie ani słowa .
    Zobaczymy co wyjdzie. Najwyżej więcej nie kupię.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    No to lecę szukać Grzesia


  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Cena: 66 zł\kg to około 15usd\funt ... normalna cena u mnie (żadna okazja) pod warunkiem jednakże klasy "prime" nie "choise" ...
    Smacznego życzę

    ps - jedne z najlepszych steak'ów w Polsce kupicie u Grzesia Kwapniewskiego (tą info powinienem Wam wysłać na priv ... ale co mi tam)
    Argentyński angus był bo 150 zł/kg. Ty mieszkasz w USA. Polska to kraj dla bogatych. .
    Jest też to:
    http://m.trojmiasto.pl/news/Steki-z-...ku-n75677.html
    Cena za steak w ich knajpie to średnio 200 zł.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Argentyński angus był bo 150 zł/kg. Ty mieszkasz w USA. Polska to kraj dla bogatych. .
    Jest też to:
    http://m.trojmiasto.pl/news/Steki-z-wolowiny-Wagyu-Japonskie-byki-na-polskim-pastwisku-n75677.html
    Cena za steak w ich knajpie to średnio 200 zł.
    hmmmmmmm ... w knajpie u mnie kosztuje 30 USD (z lokalnej hodowli - Florida, Texas - bydlęta z wolnego wybiegu)

    Wagyu (oryginalne z Japonii) praktycznie nie do kupienia ... "krzyżówki" oczywiście są
    unde venis et quo tendis

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Dzisiaj o irlandzkim steku z polędwicy z Lidla.
    Sezonowany, porcjowany, pakowany próżniowo. Produkowany w Irlandii Północnej. Jak zawsze jadłem dwa razy. Stek z polędwicy raczej jest miękki, ten również był miękki i kruchy. Na tym zalety się kończą. Po otwarciu opakowania czułem .... rybę. Delikatnie ale jednak. Po usmażeniu na medium rare, stek idealnie różowy w środku, miękkość i konsystencja bez zarzutu. Smak niestety nie. Nie miał zapachu steku, nie miał smaku steku. Pozostawiał na końcu języka kwaskowaty posmak. Moja żona określiła ten smak jako "wątróbkowy". Coś faktycznie w tym mięsie przypominało wątróbkę. Nie wiem czy to kwestia polędwicy, czy też stek był peklowany lub marynowany albo też wołowina z Irlandii północnej ma taki specyficzny smak. Jedno wiem. Więcej go nie kupię.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Nigdy nie jadłem steak'a z Lidla, więc trudno cokolwiek sensownego odpowiedzieć.
    Jedno jest raczej pewne (90%) z Twojej wypowiedzi ... był sezonowany "na mokro" z niezbyt młodego byczka, a okres "marynowania" dalece przekroczył okres dopuszczalny

    ps - sezonowanie a marynowanie to dwie zupełnie inne czynności
    unde venis et quo tendis

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Nigdy nie jadłem steak'a z Lidla, więc trudno cokolwiek sensownego odpowiedzieć.
    Jedno jest raczej pewne (90%) z Twojej wypowiedzi ... był sezonowany "na mokro" z niezbyt młodego byczka, a okres "marynowania" dalece przekroczył okres dopuszczalny

    ps - sezonowanie a marynowanie to dwie zupełnie inne czynności
    Pewnie coś z tego co piszesz. Wiem, że sezonowanie to nie to samo co marynowanie. Spekuluję jednak skąd taki dziwny smak. Jakby nie było, nie warty złamanego grosza. Tak kiepskiego steku jeszcze nie jadłem.

    Trudno byś jadł coś z Lidla. To sieciówka która również sprzedaje sezonowo różne, dosyć oryginalne potrawy. Pojawiają się też steki. Jak na razie, z dwóch różnych produktów które tam kupiłem żaden nie nadawał się do spożycia. Jeden (brazylijski) był twardy, drugi (irlandzki) smakował jak wątróbka. Teraz spróbuję steków z " świat szlachetnej wołowiny" czy jakoś tak. Polski producent, mięso ponoć selekcjonowane. Zobaczymy.

    Podsumowując, do tej pory zjadliwe były tylko steki z Beefmaster, choć smakiem nie powalały. Niezbyt to optymistyczne.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 12-09-2014 o 15:24
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Kolej na "Świat szlachetnej wołowiny" czyli zakłady mięsne Łuków. Steki z rostbefu kupowałem w Lidlu razem ze stekami z polędwicy z irlandzkiego byczka. Leżały obok siebie i tak na oko, poza opakowaniem nie różniły się specjalnie. Piszę o tym nie bez powodu. Gdyby ktoś podał mi obydwa na jednym talerzu po smaku nie odróżniłbym który jest który. Na jednym napis, że bydlątko z Irlandii, tam rozbiór i pakowanie, na drugim polskie, selekcjonowane mięso w najlepszym gatunku. Albo ktoś tu kłamie albo błędy w przygotowaniu i doborze mięsa o których pisał Paul nadają mu smak i zapach podobny. Stek z Łukowa był miękki, soczysty i niestety "wątróbkowy". Nie pachniał wprawdzie rybką jak ten irlandzki ale smak miał identyczny. Porażka! Mam wrażenie, że inaczej nie da się osiągnąć kruchości w byle jakim mięsie jak przetrzymując je długo. Z obu opakowań wyciekło bardzo dużo osocza co sugeruje sezonowanie na mokro o którym pisał Paul. Kisło mięsko sobie w tym aż zrobiło się miękkie ale jednocześnie nabrało zapachu ryby i smaku wątróbki. Tak to mniej więcej wygląda. Stek z Sokołowa, smaczny i soczysty pewnie był sezonowany na sucho ale że bydlę byle jakie to i twardy był nie do zaakceptowania. Współczuję tym, którzy skuszeni nazwą spróbowali steków z Lidla. Żaden z tych które do tej pory kupiłem nie zasługiwał na nazwę stek. To, że akurat to Lidl nie ma wielkiego znaczenia, Sokołów kupiłem w Biedronce.

    Na razie Beefmaster wygrywa, choć nie polecam ich specjalnie , bo w smaku są nijakie.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 13-09-2014 o 10:57
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Z Twoich relacji wynika, ... nie dość, że marynują starszawe byczki by mięso skruszało, to jeszcze dodatkowo mrożą na niewiadomo jak długo (stąd te dziwne smaki i zapachy)

    ... chyba nie pozostanie Tobie nic innego, jak poszukać takich dostawców jak Grześ
    unde venis et quo tendis

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Z Twoich relacji wynika, ... nie dość, że marynują starszawe byczki by mięso skruszało, to jeszcze dodatkowo mrożą na niewiadomo jak długo (stąd te dziwne smaki i zapachy)

    ... chyba nie pozostanie Tobie nic innego, jak poszukać takich dostawców jak Grześ
    Czyli zapomnij o steku ze sklepu. Popróbuję jeszcze jak coś znajdę. Chamstwo i drobnomieszczaństwo. Pojawiło się; paczkowane, porcjowane, kruche, sezonowane - mniam, mniam. Zapomnieli tylko dopisać, że albo śmierdzące albo twarde. Jest jeszcze ten Beefmaster, na szczęście zjadliwy choc taki sobie.. Do Grzesia oczywiście uderzę. Dzięki za namiary.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #57
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Do perm
    Rib eye sezonowany na sucho cena trochę kosmos oczywiście z dostawą na terenie całej Polski ale dostępny cały czas.Sprzedaż wysyłkowa, fajnie pakują kilka dobrych rodzai wołowiny na steki a już tomahawk to i na każdą kieszeń i powalczyć z nim można na kruchość i soczystość.Nie namawiam cię do zakupu w takiej sprzedaży ale jak nie sprawdzisz to nie doświadczysz.Jadłem ale nie robiłem na spotkaniu firmowym z Mą Milady jak oświadczył nasz znajomy właściciel,że kupuje na steki limousine t-bone(Gosia przypomniała mi o tym) i płaci za niego 100zł/kg.Z grilla ale na bazie drewna nie węgla drzewnego były niesamowite.Te dwa rodzaje mięsa na nim choć nie rozpoznawalne dla wielu konsumujących były wyśmienite.Jeśli nie próbowałeś to ugotuj prawdziwy rosół na szpondrze z przewagą właśnie wołowiny,wystudź i włóż kawałek przygotowany na stek. Niech poleży kila godz. na dole w lodówce.Wyjmij niech osiągnie temp. pokojową i smaż na mocno rozgrzanej patelni grillowej albo na grillu.Przyprawiaj jak dojdzie po 5 min po smażeniu,bez masła innych podobnych dodatków.Tak robię różne rodzaje mięs,nawet królika ,który z grilla jest bardzo smaczny.Jeśli pozwolisz coś o maśle.Mam w firmie w której pracuję coroczne sportowo integracyjne spotkania.Właśnie na integracji podają różności z grilla,są steki wołowe i np dziczyzna.Dzik z grilla smak odróżniający go od innych grillowanych ale jak podali z polewanym masłem to mnie zniesmaczyli.Czułem masło a nie dzika.Masło owocowe ale zawsze masło.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-09-2014 o 09:15

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Do perm
    Rib eye sezonowany na sucho cena trochę kosmos oczywiście z dostawą na terenie całej Polski ale dostępny cały czas.Sprzedaż wysyłkowa, fajnie pakują kilka dobrych rodzai wołowiny na steki a już tomahawk to i na każdą kieszeń i powalczyć z nim można na kruchość i soczystość.Nie namawiam cię do zakupu w takiej sprzedaży ale jak nie sprawdzisz to nie doświadczysz.Jadłem ale nie robiłem na spotkaniu firmowym z Mą Milady jak oświadczył nasz znajomy właściciel,że kupuje na steki limousine t-bone(Gosia przypomniała mi o tym) i płaci za niego 100zł/kg.Z grilla ale na bazie drewna nie węgla drzewnego były niesamowite.Te dwa rodzaje mięsa na nim choć nie rozpoznawalne dla wielu konsumujących były wyśmienite.Jeśli nie próbowałeś to ugotuj prawdziwy rosół na szpondrze z przewagą właśnie wołowiny,wystudź i włóż kawałek przygotowany na stek. Niech poleży kila godz. na dole w lodówce.Wyjmij niech osiągnie temp. pokojową i smaż na mocno rozgrzanej patelni grillowej albo na grillu.Przyprawiaj jak dojdzie po 5 min po smażeniu,bez masła innych podobnych dodatków.Tak robię różne rodzaje mięs,nawet królika ,który z grilla jest bardzo smaczny.Jeśli pozwolisz coś o maśle.Mam w firmie w której pracuję coroczne sportowo integracyjne spotkania.Właśnie na integracji podają różności z grilla,są steki wołowe i np dziczyzna.Dzik z grilla smak odróżniający go od innych grillowanych ale jak podali z polewanym masłem to mnie zniesmaczyli.Czułem masło a nie dzika.Masło owocowe ale zawsze masło.
    Dzięki. Dokładnie taki jest problem z masłem. Nie wiem po kiego to się stosuje. Zamarynowanie (choć nie do końca ale jak to nazwać) steku w rosole to ciekawy pomysł. Spróbuję, przy okazji rosołu.
    Rozumiem, że piszesz o Grzesiu Kwapniewskim? Kupię coś u niego na pewno. Nie mam alternatywy.
    Generalnie nie kucharzę. Robi to świetnie moja żona a ja nie chcę robić jej konkurencji. Z wyjątkiem steków. Do nich ma zakaz zbliżania się, chyba, że już trafią na talerz.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 14-09-2014 o 13:06
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Obiecany test z Angus Black Steak z łopatki /USA/ - cena za kg = 65 zł - z Auchan.
    Grill 280 st., po 5 min na stronę, grubość kawałka łopatki ok. 3 cm.
    Po zdjęciu z rusztu zmalało o ok. 30 % /zrobiło się coś na kształt oscypka /.
    Smak OK. Nie było łykowate, twarde ani gumowate. Nie miało zapachu ryby.
    Ciekawe, że osocze z krwią praktycznie nie pojawiało się na stronie wierzchniej.
    Po rozkrojeniu ładnie wyciekło.
    Konsumenci zadowoleni, poza tym, że kawałki małe, więc "śmierdziało malizną".
    Konkluzja. Na bezrybiu i rak ..... .Może to nie jest "prawdziwy" stek, ale znacznie lepszy niż z polędwicy. Moim zdaniem do powtórzenia.
    I jeszcze: Mięso wyjęte z opakowania bezpośrednio przed położeniem na ruszt. Temp. mięsa 26 st. Żadnego moczenia w marynatach, płukania i skrapiania.
    Podane: tylko sól himalajska i pieprz kolorowy grubo zmielone.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Obiecany test z Angus Black Steak z łopatki /USA/ - cena za kg = 65 zł - z Auchan.
    Grill 280 st., po 5 min na stronę, grubość kawałka łopatki ok. 3 cm.
    Po zdjęciu z rusztu zmalało o ok. 30 % /zrobiło się coś na kształt oscypka /.
    Smak OK. Nie było łykowate, twarde ani gumowate. Nie miało zapachu ryby.
    Ciekawe, że osocze z krwią praktycznie nie pojawiało się na stronie wierzchniej.
    Po rozkrojeniu ładnie wyciekło.
    Konsumenci zadowoleni, poza tym, że kawałki małe, więc "śmierdziało malizną".
    Konkluzja. Na bezrybiu i rak ..... .Może to nie jest "prawdziwy" stek, ale znacznie lepszy niż z polędwicy. Moim zdaniem do powtórzenia.
    I jeszcze: Mięso wyjęte z opakowania bezpośrednio przed położeniem na ruszt. Temp. mięsa 26 st. Żadnego moczenia w marynatach, płukania i skrapiania.
    Podane: tylko sól himalajska i pieprz kolorowy grubo zmielone.
    Ponoć góra łopatki na stek się nada. Spróbuję, jeżeli jeszcze w Auchan te steki są. Dzięki za opis. Iskierka nadziei.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 3 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony