dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147
  1. #141

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim!
    Super wątek i świetne rady. Jestem zdecydowany na ten projekt (wersję z wiatą=garażem) i mam szczerą nadzieję na rozpoczęcie prac na wiosnę '21.
    Niestety zanim zacznę realizować marzenia muszę zmierzyć się z całą nudną resztą - patrz architekt, pozwolenia i reszta papierologii.
    I tutaj pojawia się pytanie: czy możecie ze szczerym sercem polecić jakiegoś dobrego architekta? Planuje (za Waszym przykładem) wykonać kilka zmian i szukam fachowca, który podoła zadaniu i nie zedrze ze mnie ostatniego grosza Szczególne ukłony w stronę Trike, który pobudował Arklow'a w okolicach Piaseczna, czyli rzut kamieniem ode mnie.

  2. #142

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie ile kosztowal arklow bez garażu do stanu deweloperskiego. Z góry dziekuje

  3. #143
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arkloww

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-074
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich inwestorów! Już od dawien dawna śledzę Wasze budowy i nie mogę się na patrzeć! 16 listopada rozpoczęliśmy z mężem budowe naszego Arklowa 2 - bez wiaty i w sumie zmian za dużych nie wprowadziliśmy.
    1) dodaliśmy okno przy schodach, jak trike
    2) mniejszą część okna w kuchni poszerzyliśmy do 75 cm
    3) schody będą samonośne
    4) w łazience chyba przesuniemy ścianę o 15-20cm kosztem kotłowni i tu duzo by pisać... później zobaczycie
    Myślę, że to na tą chwile wszystko, bo projekt nam się bardzo podoba.
    Pozdrawiam wszystkich!

  4. #144

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cześć

    Witam kolejne osoby budujące, dobrze że dołączacie, zbierałem się już kilka miesięcy aby dodać ten post. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie rok był trudny, dodatkowo już na finiszu nikomu nie trzeba tłumaczyć ale wydatki dalej zaskakują a kupki już nie ma, czyli tak jak poprzednio budowa samoróbka stąd takie rozbieżności czasowe.
    Dodam kolejny raz, rezygnujcie z kominka bo palić będziecie rzadko, będzie taniej a i miejsca szkoda. A architekta nie polecę

    Lecimy z pracami
    Ostatnio relację skończyłem na podłogach no i je skończyłem czyli jest tak







    Następnie zostały mi podłogi w łazience ale te dopiero po hydroizolacji

































    Zostawiłem miejsce na lustra i zająłem się ścianami, przed malowaniem standardowo opukałem tynk aby sprawdzić czy sa miejsca do poprawy, i niestety były









    Przy okazji poprawiłem jeszcze wylewke na klatce i zrobiłem sobie parapety tymczasowe







    Potem sprawdzałem tynk ale niestety jeszcze nie wysechł, dlatego zabudowałem wnęke w kuchni od góry tak by szafki nie były do sufitu





    Później pomierzyłem i zamówiłem płyty na kuchnię, tynk jeszcze nie nadawał się do szlifowania











    Potem miałem juz problem bo chciałem malować a tu sie narobiło mebli
    Z malowaniem to też nie tak kolorowo, zakładałem że tynk diamant zrobiony na gładko będę malował, gładzie odrzuciłem już dawno ze względów finansowych i dlatego położyłem na wszystkie ściany bez sufitów, włókno szklane, wyszło naprawdę dobrze i tanio bo 700 zł za całość, jakieś 500 m2









    Przystąpiłem do malowania, standard 80% na biało, u dzieciaków kolor na jednej ścianie, klatka schodowa magnat ceramic





    Wyszły za małe, musiałem improwizować



    W kuchni zrobiłem beton, nie lada wyczyn dobrze że miałem na druga warstwę





    Następnie robiłem drzwi, miałem tylko dwie rozpórki ale wyszło ok





    Zabudowa wanny





    Pozostało tylko poskładać meble i poskręcać











    Przyszedł czas na lustra i niestety górne lustro musiało zostać zmienione - całą ścianę zaszpachlowałem i zeszlifowałem, na dole wkleiłem między płytki





    Poszedłem za ciosem i skoro dałem radę z szafkami do kuchni, garderoby czy szafę wejściową to zrobiłem też zabudowę w łazience



    i ścianę tapicerowana ...






    Na zewnątrz zrobiłem obrzeża i wysypałem żwir







    Niestety do końca jeszcze daleko ale na dzisiaj jest tak
    szafa brakuje białych frontów szafek u góry i szuflad na but, w kuchni i łazience to samo



    łazienka dół






    łazienka góra













    Arklow - Dom z przybudówką Garaż/Poddasze, Dom 152m2 22C+ Garaż 47m2 12C + Garaż Poddasze 47m2 18C, Projektowe obciążenie Cieplne 7785W by Asolt
    Porotherm Dryfix, Ławy fundamentowe +16cmXPS, Dom 20cm wełny na elewacji/ Garaż 10cm, 14cm Styropianu na podłodze, 8cm wylewek, pompa ciepła Vaillant Arotherm VWL 115 10,5 kW + 100% podłogówka, wentylacja reku Dom 240m3, Garaż grawitacyjna ze stabilerem, Okna 3 szybowe szczelny montaż.
    PV 8,51 kW kierunek SE 130 23 x panel 370W Corab + Sofar KTX 8.8

  6. #146
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AlicjaMK

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trike mieszkacie już, a więc gratulacje piękne wnętrza, podziwiam samodzielnie wykonane zabudowy! Całość robi wrażenie ja też zdążyłam się w tym czasie wprowadzić z rodziną i to w powieszonym składzie, dlatego tu nic nie dodawałam, a mam trochę zdjęć z prac. Ps jak wstawiasz tak dużo zdjęć w poście?
    Ostatnio edytowane przez AlicjaMK ; 01-12-2020 o 18:52

  7. #147
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Nie dziwie sie z tym wstawianiem zdjec, ja juz mialem w maju wstawic a dopiero teraz sie udalo.

    Uzywam fotosika
    Dodaje zdjecie, oznaczam bez ograniczen wiekowych, potem forum, dalej 500 pikseli i otwieranie oryginalnego rozmiaru po kliknieciu, generuje sie link, ktory poprostu wklejam na forum i znowu dodaj zdjecie i tak dalej. Co sie dalej dzieje z tym zdjeciem to nie wiem.

    Mieszkamy juz ale codziennie wypada cos zrobic, teraz zabieram sie za schody.
    Jak skoncze to chyba trzeba bedzie w koncu zabrac sie za sprzatniecie i plytkowanie garazu bo ciagle to odkladalem a teraz codziennie skrobie szyby.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony