dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Wentylacja Mechaniczna + Grawitacyjna w bloku - okap a kuchnia gazowa

    Witam,
    po przeczytaniu przeszło 1k postów nie udało mi się wyszukać odpowiedzi na pytanie:

    Czy dozwolone jest posiadanie WM (okap nad kuchnią gazową) w bloku?

    Mieszkam w starej 4p. kamienicy, w której kominy nie były czyszczone od lat. Zaglądając przez ramię kominiarza parametry trzymają się ok. 60m3 (zbyt mało). Komin kuchenny rozpoczyna się w moim mieszkaniu i nie odchodzi do innych lokali.

    Podczas remontu zamontowałem okap, który doprowadziłem rurami do górnej części podwójnej kratki wentylacyjnej. Po włączeniu okapu pojawia się cofka przez dolną kratkę wentylacji grawitacyjnej.

    Co robić? czy jest możliwość montażu swego rodzaju klapki odcinającej WG na czas działania okapu?

    Czy kominiarz powinien oczyścić komin czy próbować się bronić przed swoją pracą zasłaniając się Dz.U. nr 201 z 06.11.2008 poz. 1238?

    Z góry dzięki za pomoc techniczną jak i prawną.

  2. #2
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Zabroniono takie rozwiązania ( łączenie elementów wentylacji mechanicznej wywiewnej z wentylacją grawitacyjną ) dla Pana dobra. Cofka z kanałów wentylacyjnych ( włącza Pan okap , cofa się w łazience ...) powoduje skażenie powietrze zarodnikami grzybów strzępkowych (pleśni ) nawet 15 krotnie przekraczającą dopuszczalne normy.
    Jeżeli miałbym coś doradzić , to wentylację plus, czyli mechaniczny nawiew powietrze do pokojów. Cała "instalacja" jest w przedpokoju, robi to się prosto.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    albo pochłaniacz zamiast okapu

  4. #4

    Domyślnie

    Mógłbyś rozwinąć temat wentylacji plus? pytam z ciekawości bo nie słyszałem o rozwiązaniu wdmuchującym powietrze z przedpokoju który nie ma dostępu do niczego poza klatką schodową.

    Niestety w życiu nie spotkałem urządzenia które nazwałbym pochłaniaczem, nazwał bym to raczej mieszaczem powietrza ze zbiornikiem na tłuszcz i zapaszki

  5. #5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony