dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Bosch PSB 570 RE - miał wiercić w betonie a nie wierci

    Kupiłem ostatnio Bosch PSB 570 RE która w specyfikacji ma napisane, że wierci w betonie. Próbowałem wiercić w kilku miejscach i niestety nie idzie nic a nic. Czy to wina wiertarki a może trzeba kupić inne wiertła? Z wiertarką dostałem wiertła widiowe MultiConstruction. Gwoździa również nie daję rady wbić, a są to specjalne gwoździe do żelbetu, co prawda cienkie 2 mm ale sprzedawca zapewniał, że powinny być dobre.

    http://www.bosch-do-it.de/de/de/bosc...#tab_technical

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wolne obroty, dobre wiertło i wywiercisz - natomiast w betonie( to też zależy od rodzaju i jakości) wierci się innymi wiertarkami - gdyby najtańszą i najsłabszą dało się wywiercić to po co byłyby inne większej mocy, np z SDS em?
    Taką oczywiście da się przewiercić ale.....trzeba mieć czas, siłę, cierpliwość
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    a udar włączyłeś?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4

    Domyślnie

    Udar włączyłem.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mocny beton, co za tym idzie dużo cierpliwości musisz mieć. Do wiercenia w betonie lepsze są młotwiertarki - tam udar działe nieco inaczej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    Jak tym nie idzie to poszukaj po znajomych czy ktoś nie ma do wypożyczenia sprzętu z SDSem, wejdzie jak w masło

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał MariusM Zobacz post
    Kupiłem ostatnio Bosch PSB 570 RE która w specyfikacji ma napisane, że wierci w betonie.
    Kupiłeś pierdziawkę z mechanicznym udarem, która w słabym betonie coś tam z trudem wywierci, w twardym - jedynie, jeśli kupisz dobre wiertła, a i wtedy wiercenie dziury pod kołek będzie trwało nawet i kilkanaście minut.
    Kup/pożycz młotowiertarkę. Nawet małą, nawet chińską "hipermarketową", zobaczysz różnicę.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Wierciłem dociskając wiertarkę pulsacyjnie i udało się. Widać że nie tylko sprzęt się liczy ale i technika.

  9. #9

    Domyślnie

    nie ma jak sds w garści

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    udar mechaniczno - humanidalny. Jest nisza na rynku.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11

    Domyślnie

    Tu masz fajny artykuł o wiertłach dobrych do betonu: [moderowano link do artykułu kompletnie nie na temat dyskusji, śmierdzący spamem na kilometr] Używałem i świetnie dają rade!
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 28-08-2014 o 08:22

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    udar mechaniczno - humanidalny. Jest nisza na rynku.
    Najczęściej słyszany dźwięk na nowym osiedlu wieczorami:

    iiieeeeeeee
    iiieeeeeeee
    iiieeeeeee
    iiieee!
    iiieee!
    iiieee!

    I tak przez półtorej godziny non stop, bo sąsiad suszarkę sufitową wiesza i musi osiem dziur wywiercić, a strop z B20 lany

    PS: a wystarczyło by krótkie "drrrrrrrt" młotowiertarki na każdy otwór
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Szwagier kiedyś dał mi do pracy mały młotek hilti. Wierciłem dziurki 6mm pod spinki do kabli w betonie B20. Pod koniec dnia zorientowałem się że nie mam płytki widiowej na końcu wiertła Jakoś tego nie było czuć specjalnie. Potem kupiłem chińczyka (graphite - nie polecam) - wiercił o niebo lepiej jak zwykła wiertarka ale w porównaniu do Hilti - myślałem że jest popsuty.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Szwagier kiedyś dał mi do pracy mały młotek hilti. Wierciłem dziurki 6mm pod spinki do kabli w betonie B20. Pod koniec dnia zorientowałem się że nie mam płytki widiowej na końcu wiertła Jakoś tego nie było czuć specjalnie. Potem kupiłem chińczyka (graphite - nie polecam) - wiercił o niebo lepiej jak zwykła wiertarka ale w porównaniu do Hilti - myślałem że jest popsuty.
    Dlatego ja w którymś wątku polecałem kupno młotowiertarki Makita, czy czegoś innego, markowego. Napracowałem się sprzętem różnych firm i wniosek jest jeden - markowy sprzęt robi lepiej. Nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś potrzebuje urządzenie do okazjonalnego wiercenia np. pod wcześniej wspomnianą suszarkę do prania, to "marketowa młotowiertarka wystarczy. Sam do niedawna miałem Graphite'a, który służył mi trochę czasu i pracowałem nim prawie zawodowo, ale w zeszłym tygodniu coś w nim strzeliło i teraz ma u mnie dożywocie jako "młotomieszadło bezudarowe" Tyle tylko, że tym Graphitem i innymi podobnymi shiteksami praca była mniej wydajna i przyjemna - włączający się z opóźnieniem udar, bicie uchwytu, lub nawet sama wydajność udaru, która dawała znać przy kuciu bruzd, czy wierceniu serii otworów itp. Zawodowo, czy też przy intensywniejszym użytkowaniu odradzam taki sprzęt.

    Co do zwykłej udarówki, to pomijając kwestię dobrych wierteł, co jest oczywiste, to zrób otwór pilotażowy mniejszym wiertłem, a potem rozwierć

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    udar mechaniczno - humanidalny. Jest nisza na rynku.


    A do autora następnym razem przed zakupem zajrzyj na forum, wspólnie coś doradzimy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony