dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 53
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.057 z 1057
  1. #1041
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    machulecky

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Orzesze
    Kod pocztowy
    43-186
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ustawa (mdm) obowiazuje do 2018 roku wiec wydaje mi sie ze trzeba zakonczyc budowe i zlozyc wniosek do konca 2018. Ale nie jestem pewny wiec nie chce wprowadzac w blad.

  2. #1042
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukaszk07

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Nowy Wiśnicz
    Kod pocztowy
    32-720
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał machulecky Zobacz post
    Ustawa (mdm) obowiazuje do 2018 roku wiec wydaje mi sie ze trzeba zakonczyc budowe i zlozyc wniosek do konca 2018. Ale nie jestem pewny wiec nie chce wprowadzac w blad.
    całość została dokładnie wytłumaczona tutaj: https://interpretacje-podatkowe.org/...-415-127-14-ak
    wynika z tego że zwrot nastąpi za faktury wystawione do dnia 30.09.2018.
    Użytkowanie budynku może nastąpić później, więc warto zakupić jak najwięcej materiałów do końca września i złożyć wniosek o zwrot - zawsze będzie jakaś kasa na umeblowanie

  3. #1043
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Monika2403

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rytel
    Kod pocztowy
    89-642
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy mogę się dowiedzieć jaki kolor okien? Rolety ma Pani we wszystkich oknach?Podoba mi się antracyt, ale podobno ten kolor jest bardzo drogi. Ja mam pozostawione miejsce na rolety nadstawne (tylko na parterze). Nie wiem czy mogłabym w takiej sytuacji zmienić na inny rodzaj rolet.

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    Panie i Panowie pochwalcie się swoim wjazdem do garażu. Szukam inspiracji na podjazd do garażu oraz wejście do domu, google przejrzane i nadal brak pomysłu. Napewno ma być kostka brukowa nostalite grafitowy w połączeniu z płukaną jasną kostką. Może jakaś łezka? Narazie brak pomysłu. Jeśli macie wykonany podjazd to poproszę o fotki. Pozdrawiam

  5. #1045

    Domyślnie

    Witam,
    Czy realizuje bądź zrealizował ktoś budowę domku przy alabastrowej 21 w woj. Podlaskim bądź okolicy, jesteśmy na etapie papierków a chcielibyśmy obejrzeć taki domek.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia473 Zobacz post
    Witam,
    Czy realizuje bądź zrealizował ktoś budowę domku przy alabastrowej 21 w woj. Podlaskim bądź okolicy, jesteśmy na etapie papierków a chcielibyśmy obejrzeć taki domek.
    Myślę ze warto

  7. #1047

  8. #1048

    Domyślnie

    Kończę docieplenie fundamentu i teraz czytając fora sam niewiem jak zaizolowac fundament podpowiecie czy po docieleniu trzeba dać jakiś podkład gruntujacy i potem dysterbit i jak nałożyć warstwy? Czy go rozcienczac i ile razy i co z tym gruntem podkladowym jaki tam kupić?

  9. #1049

    Domyślnie

    Alabastrow 21 + zmiany. Co sądzicie na temat zmian? Jakieś sugestie co do zmian w instalacjach wewnętrznych tj: układ instalacji w łazienkach, kuchni itp.
    Na chwilę obecną 99% prac wykonałem sam z ojcem. Teraz zbieram siły na prace wewnątrz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	425001   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	424998   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom4.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	425000   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom3.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	424999   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	424996  

    Ostatnio edytowane przez szprychaalabastrow21 ; 18-01-2019 o 10:39

  10. #1050
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Drodzy, Oto nasz alabaster po 2 latach budowy.
    Jeszcze pozostało zagospodarować działkę


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190511_114231.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	430327Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190511_114303.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	430328Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190511_114323.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	430329Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190511_114345.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	430330Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190511_114436.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	430331

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał szprychaalabastrow21 Zobacz post
    Alabastrow 21 + zmiany. Co sądzicie na temat zmian? Jakieś sugestie co do zmian w instalacjach wewnętrznych tj: układ instalacji w łazienkach, kuchni itp.
    Na chwilę obecną 99% prac wykonałem sam z ojcem. Teraz zbieram siły na prace wewnątrz.
    Kolego tak patrzę na twoje zmiany odnośnie okien dachowych? Jak rozwiązałeś doświetlenie klatki schodowej oraz pokoików na górze nie będzie za ciemno w tych miejscach?

    Pytanie jeszcze ogólne. czy przy zamontowanej bramie garażowej jesteście w stanie otworzyć wewnętrzne drzwi garażowe na garaż. Czyli przechodząc z przedsionka do garażu?

  12. #1052

    Cool Re:

    Świetne zdjęcia powodzenia w dalszych krokach. Jakbyś szukała studia, które zajmuję się projektowaniem wnętrz to polecam www.d-interior.com.pl

    Pozdrawiam

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia473 Zobacz post
    Kolego tak patrzę na twoje zmiany odnośnie okien dachowych? Jak rozwiązałeś doświetlenie klatki schodowej oraz pokoików na górze nie będzie za ciemno w tych miejscach?

    Pytanie jeszcze ogólne. czy przy zamontowanej bramie garażowej jesteście w stanie otworzyć wewnętrzne drzwi garażowe na garaż. Czyli przechodząc z przedsionka do garażu?
    Pokoje na górze mają zwiększone okna (te ze skosami) a w pralni zamiast okna dachowego jest male okienko w ścianie. Co do klatki jest dość widna. Sporo światłą wpada z salonu. Korytarz na górze oczywiście sztucznie doświetlony.

  14. #1054

    Domyślnie

    Wiem że temat sprzed ponad roku ale kupujemy dom w stanie surowym zamkniętym projektu Przy Alabastrowej 31. Zastanawiałem się nad zrobieniem niedużej spiżarni w miejscu gdzie jest korytarz, sięgała by aż do WC.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przerobki.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	452583

    Drugie pytanie to jak z temperaturami na poddaszu? Wiem że wszystko zależy od użytych materiałów ale zastanawiam się nad klimatyzacją, salon jest na ekspozycje południowo-wschodnią, budżet napięty więc planowałbym małe splity w sypialni i salonie ale też do przemyślenia kwestia gdzie jednostki umiejscowić i jak poprowadzić rurki żeby wyszło to najtaniej.

    Oprócz tego ktoś byłby w stanie doradzić na co jeszcze zwrócić uwagę bazująć na własnych doświadczeniach z tym projektem?

    Pozdrawiam.

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czy taka mikroskopijna spiżarnia będzie bardziej pojemna od dużej szafy?

  16. #1056

    Domyślnie

    No właśnie mniej więcej tak. Druga opcja to zabudować to po prostu lodówką i obyć się bez spiżarni.

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


Strona 53 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony