dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 357 z 357
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja odwrotnie Miałem przypadek dużego okna tarasowego na piętrze odkrytej ściany i przez to poszerzenie ( brak możliwości podsunięcia parapetu) klient się "mnie czepiał". Wtedy jeszcze nie było tych profili podbalkonowych i sprawę musieliśmy rozwiązać specjalną uszczelką przyparapetową.
    Na każde rozwiązanie da się znaleźć plusy i minusy i jak widać da się o tym normalnie dyskutować.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #342

    Domyślnie

    Ja akurat całe połączenia okien balkonowych/tarasowych, drzwi wejściowych z murem, uszczelniałem specjalną taśmą i specjalnym środkiem produkcji chyba francuskiej. niestety nazwy nie podam, bo nie pamiętam (musiałbym zajrzeć na budowę) w kazdym razie wiaderka z tym sa zamykane hermetycznie i trzeba przechowywać do góry nogami.

    o już wiem, takie coś Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	soprema-alsan-410-5kg.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	18,9 KB
ID:	376941
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 28-12-2016 o 17:00


  3. #343

    Domyślnie

    Każ im zastosowac opcje nr 3, tj poszerzenia 70mm do ramy 82mm. To wg mnie najlepsza opcja.

    Wzmocnienie w łaczniku naroznym obowiązkowe. Może ktoś przygotowujący wycenę nie jest do końca świadomy co wybrał w dodatkach

  4. #344

    Domyślnie

    No to mnie trochę martwi - w sensie, brak świadomości :/. Opcja nr 3 wydaje się sensowna. Dzięki.

  5. #345
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Wzmocnienie w łaczniku naroznym obowiązkowe.
    Nie tylko wzmocnienie lecz także "stopy" górna i dolna czyniące ze słupka łącznik quasi statyczny.
    PRO QUALITY

  6. #346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Pytanie do osób które mają HST w vetrexu - jak sie sprawuje i jak z szczelnością? Czy jeśli zamawiam w salonie autoryzowanym moge być spokojny o montaż? Czy ktoś zamawiał okna w autoryzowanym salonie w Lublińcu?

  7. #347

    Domyślnie

    Ja mam jedno takie okno.
    Akurat w przypadku HST na szczelność nie narzekam.

    W trakcie prowadzenia prac budowlanych musisz zwrócić szczególną uwagę na to aby nie zabrudzić aluminiowego progu.
    Z tego co mówił mi serwisant jest to element na stałe połączony z ościeżnicą.
    Przejechanie ruchomym skrzydłem po czymś takim zabrudzonym może spowodować zarysowania, wgniecenia, itp.
    Tak samo uszkodzenia mogą powstać jak ktoś na tym stanie w brudnym obuwiu roboczym.

    Najlepiej okno zablokować i zdemontować klamkę.

    Co do autoryzowanego salonu... Dużo zależy od ekipy montażowej. Często są to osobne firmy - podwykonawcy takiego salonu.
    Tak więc różnie możesz trafić u tego samego sprzedawcy.
    Warto podpytać klientów salonu kto konkretnie u nich montował i zadbać aby ta sama brygada trafiła do Ciebie.

  8. #348
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    A jakie rolety montuje vetrex. Dostałem jedną wycene okien z roletami Portos - jak czytam mają niezbyt pochlebne opinie

  9. #349

    Domyślnie

    Vetrex nic nie montuje.
    Twój lokalny przedstawiciel to NIE Vetrex. To tylko firma, która ma z nimi podpisaną umowę.

    Będą oferować i montować co uznają za opłacalne.

    U mnie przedstawiciel Vetrexu ma podpisaną umowę z lokalnym producentem.
    Nawet na montaż przyjechała ekipa producenta rolet.

  10. #350
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    A jakie rolety montuje vetrex. Dostałem jedną wycene okien z roletami Portos - jak czytam mają niezbyt pochlebne opinie
    Ja mam rolety Portos, uzytkuje od roku. Nie narzekam.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  11. #351
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Chciałbym ostrzec potencjalnych nabywców okien by jednak wybierali konkurencyjnych producentów gdyż Vetrex ewidentnie ma problemy z jakością oraz serwisem.

    NA 13 okien 5 otrzymałem wadliwych i juz w protokole odbioru wszystko zostało opisane gdyż my myłem okna specjalnie by je zobaczyć. Kto tego nie zrobi/ nie ma czasu i nie da uszkodzeń w protokole odbioru może mieć jeszcze wiesze problemy.


    1. największe okno o wadze samej szyby 150 kg posiada czarną plamę na środkowej szybie na środku okna. wiec w centralnym miejscu salonu.
    2. jedno okno balkonowe miało wady w obu skrzydłach (szybach) w jednym ta sama czarna plama na środkowej szybie, w drugim skrzydle włos ludzki w środkowej szybie na środku okna. Wszystko widać z bardzo daleka.
    3. Drzwi tarasowe w jednym skrzydle mają uciętą uszczelkę zewnętrzną (tą fabrycznie sprasowaną z profilem VEKA) więc nie do wymiany raczej. Akurat jest to okno na które zacina deszcz.
    4. Jedno z okien narożnych posiada dużą rysę zewnętrzną i tu producent przerzuca się odpowiedzialnością ze sprzedawcą kto ma to pokryć i sprzedawca chce mi szybę obrócić by rysa na dolej części okna była bo producent odmówił wymiany
    5. okno kuchenne podobnie posiada uciętą uszczelkę zewnętrzną. Ewidentnie ktoś wsadził szybę do okna zobaczył ze uszczelka jest podwinięta i zamiast wyciągnąć okno i wsadzić jeszcze raz po prostu nożem do tapet wyciągali uszczelkę na zewnątrz - tak to wygląda.

    Montaż na początku LUTEGO - protokol odbioru tego samego dnia z opisem uszkodzeń. Dzisiaj mamy koniec sierpnia a sprzedawca mówi ze nie otrzymał szyb od producenta w producent mówi ze szyby wysłał i sprzedawca powinien je miec. KTO na tym traci? Klient. Mnnie nie obchodzi kogo wina. Producent powinien przyjąć na klatę wszystko a później regresem dochodzić od sprzedawcy pokrycia kosztów itd jeżeli on zawinił. PRzez te kilka miesiecy narazie mam decyzje ze okna zarysowane/zabrudzone wewnetrznie są uznane. Zero tematu jezeli chodzi o ucięte uszczelki. I odmowa jeżeli chodzi o zarysowane zewnetrznie okno narozne! Co mnie to obchodzi ze rysa zewnetrzna skoro ją widzialem nawet jak okno jeszcze nie bylo zamontowane. I to na pewno nie ja zrobiłem.

    Żałuję ze nie wybrałem innej firmy bo ciezkie pieniadze czlowiek placi za "najlepsze " okna a okazuje sie ze każde okno ma naklejkę ze przeszlo kontrole jakości a konroli chyba to nigdy nie widzialo z takimi wadami....
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  12. #352

    Domyślnie

    Niestety, ale firma Vetrex aż się prosi o dodanie kolejnej negatywnej opinii. Okna montowane w sierpniu, proces reklamacyjny trwa do dziś i nic nie zapowiada, by szybko miał się zakończyć. Na 12 okien 6 szt. z wadami. Widoczne na pierwszy rzut oka przerwy w ciepłej ramce, ścięte i wgniecione uszczelki, listwy przyszybowe kompletnie innego wymiaru, a przede wszystkim porysowane szyby. Na same listwy czekanie dwa miesiące. Na szybach rysy różnej wielkości oraz bąble. U producenta Pilkington coś takiego jak kontrola jakości raczej nie istnieje poza naklejaniem naklejek. No chyba, że dla przemysłu motoryzacyjnego, bo szyby do budynków są najwyraźniej tańszą odnogą tej produkcji. Właśnie przysłano i zamontowano nam nowe pakiety, ale mniejszość z reklamowanych, i te "nowe" szyby są też porysowane, a w jednym miejscu przecięta jest ciepła ramka. Rysy po 2 i 3 cm, i to w strefie brzegowej. Wysłali do klienta po reklamacji i nikt tego wcześniej nie oglądał? Nie wiemy, na co liczyli.
    Ostatnio edytowane przez Gabrielle ; 06-10-2018 o 12:12

  13. #353
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    u mnie na szczęście wymienili uszczelki zewnętrzne natomiast 3 na 4 szyby które przywieźli nowe okazały sie tak samo z paprochami / skazami i porysowane. tylko 1 szyba była ok. Niestety marna jakość szyb w tej firmie to nie przypadek i nigdy nie polece vertex komukolwiek
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  14. #354

    Domyślnie

    Ja mam również BARDZO zło odczucie o tej firmie.
    1. Montaż autoryzowanego dealera cały poprawiany! Wmawiał mi, że jest wszysatko OK, aż musiałem wziąć zewn specjalistę i wtedy go to przekonało...
    MASAKRA. I tak nie udało się już wszystkiego naprawić... Nie będę rozkuwał ścian

    2. Okna nie trzymają parametrów dźwiękoszczelności. Okna energooszczędne, szyby szumią same z siebie, jak wieje wiatr lub pada deszcz, szyby buczą.
    Jak słychać diesla, to masz wrażenie, że okno jest otwarte, nie wyobrażam sobie mieszkania blisko ulicy.

  15. #355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dałbyś jakieś konkrety, co stwierdził zewnętrzny specjalista, co i jak zostało poprawione i co w Twojej ocenie jeszcze poprawy wymaga?
    Serwis fabryczny był?
    Napisz coś więcej, by wszystkie strony mogły wyciągnąć z tego jakieś konstruktywne wnioski.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #356

    Domyślnie

    Właśnie! Jakieś konkrety, przyczyny, reklamacje?
    Tym bardziej, że właśnie jestem na krawędzi złożenia zamówienia.

  17. #357

    Domyślnie

    Witam, Panowie mam założone okna v82 VETREX. Profile powykrzywiały się, z czasem zaczęło wiać do środka oraz słychać szum ulicy. Kilka razy zgłaszana reklamacja z gwarancji i za każdym razem serwisant twierdzi, że okna nie mają wad. Za każdym razem również serwisant dokładał kolejne zaczepy ramowe żeby skrzydło bardziej przylegało do ramy. Obecnie na skrzydle okna 1,20 m mam 3 zaczepy ramowe. Skutek jest taki, że okno bardzo ciężko się otwiera i zamyka, niedługo klamki się urwią. Po otwarciu okna zaczepy puszczają i widać jak skrzydło oddaje od ramy. Po otwarciu okna profil to kołyska - profil firmy VEKA.

    Czy macie takie doświadczenia z oknami w/w firmy? Firma chwali się reklamami że cudowne okna a gwarancja to fikcja. Dokładają tylko zaczepy ramowe, żeby okno po zamknięciu było zgodne z normą. Moim zdaniem o jakości okien firmy świadczy przede wszystkim opieka serwisowa w ramach gwarancji i zadowolony klient.

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony