dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 357
  1. #41

    Domyślnie

    zapomniałem dodać jeszcze jedno.
    Nie można porównywać montażu na JBD czy na Kneselu do montażu na śruby. Kotwy ( z wyjątkiem niektórych kotew Knesela) jednak umożliwiają minimalny ruch ościeżnicy. Śruba, prawidłowo zamocowań (ościeżnica przewiercona wierłem fi=6,5) uniemożliwia jakikolwiek ruch ościeżnicy i tu przesadzenie z ilością miejsc kotwienia będzie ze szkodą dla okna

  2. #42

    Domyślnie

    odległość w zestawie balkonowym ościeża od muru to jakieś 4-5 cm.
    Czyli mam ten montaż skopany czy nie?
    Bo jak będę rozmawia na miejscu z przedstawicielem to muszę mieć jakieś argumenty ,oprócz swoich subiektywnych odczuć.
    Po tym jak oglądałem zalecenia dla montażu Vetrexu to rzeczywiscie kilku kotew brakuje...
    pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Jest tam też napisane o luzach miedzy oknem a murem. Kilka kotew jest tez za blisko słupków, narozy.

  4. #44

    Domyślnie

    zgodnie z zaleceniami opisanymi w Instrukcji ITB ta odległość w zależności od wielkości okna wynosi od 1 do 3 cm
    Poszukaj w sieci i znajdziesz PDF z Instrukcją ITB

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W dużych oknach robi się większe luzy (więcej ramy mocniej się rozszerza), ale 4 cm to już pomyłka i ma wpływ na stabilność mocowania.
    Ciężko uwierzyć, że sprzedawca się tak pomylił w kalkulowaniu, ale.. wszystko jest możliwe. Zrób rachunek sumienia i popatrz wstecz - czy nie naciskałeś na cenę? Bo mi to wygląda, że zestaw mógłbyć wcześniej policzony na słupkach statycznych (które zajmują ok 2-3cm) a w imię niższej ceny z nich zrezygnowano nie korygując wymiaru całości. No i klasyka - precyzyjne i trwałe oznaczenie poziomu ZERO.

    Front,
    przypominam CI też, że Vetrex zgłosił chęć rozwiązania Twojego problemu - skontaktowałeś się z osobą która podpisała się pod tamtym postem? Bo oni raczej nie mają nr do Ciebie, chociaż prywatną wiadomość zawsze mogli wysłać
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #46

    Domyślnie

    I znowu schrzaniony pomiar

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    I znowu schrzaniony pomiar
    nie znam szczegółów ale czasem się zdarza coś pomylić tylko trzeba mieć umiejętności z tego wybrnąć
    Wystarczyłoby dodać poszerzenie 20-25 mm i już byłoby lepiej.
    Dlatego dobry montażysta powinien być na swoje błędy przygotowany i mieć poszerzenia ot tak, na wszelki wypadek
    Nie myli się tylko ten co nic nie robi
    Ale tu luzy to jeden z problemów źle wykonanego montażu

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W dużych oknach robi się większe luzy (więcej ramy mocniej się rozszerza), ale 4 cm to już pomyłka i ma wpływ na stabilność mocowania.
    Ciężko uwierzyć, że sprzedawca się tak pomylił w kalkulowaniu, ale.. wszystko jest możliwe. Zrób rachunek sumienia i popatrz wstecz - czy nie naciskałeś na cenę? Bo mi to wygląda, że zestaw mógłbyć wcześniej policzony na słupkach statycznych (które zajmują ok 2-3cm) a w imię niższej ceny z nich zrezygnowano nie korygując wymiaru całości. No i klasyka - precyzyjne i trwałe oznaczenie poziomu ZERO.

    Front,
    przypominam CI też, że Vetrex zgłosił chęć rozwiązania Twojego problemu - skontaktowałeś się z osobą która podpisała się pod tamtym postem? Bo oni raczej nie mają nr do Ciebie, chociaż prywatną wiadomość zawsze mogli wysłać
    Absolutnie nie naciskałem na cenę ,nawet zbytnio sie nie targowałem,tylko po wycenie spytałem czy jakiś rabat jest na tę cenę czy już nie,więc sprzedawca ,,obciął,, końćókę ceny i super. ,po rozmowach byliśmy zdecydowani w 100% na te okna własciwie bez względu na cenę,więc tutaj zero targowania się,zresztą wybrałem najdroższą ofertę ze wszystkich firm jakie mi robiły wyceny na podobne parametry,więc tym bardziej spodziewałem się jakości ..Zresztą spytałem przy kupnie czy na pewno montażysci są fachowcami i dostałem zapewnienie ze to hiperfachowcy ze nie mają w ogóle reklamacjii..no to jak miałem nie kupić..?

    Z Vetrexem juz rozmawiałęm i oczywiście powiedzieli ze problem zostanie rozwiązany,takze tutaj bez uwag(czekamy tylko na mozliwość wejscia - posadzki) ,jedynie w tym temacie chciałęm poznać opinie o montażu od niezależnych osób,nic więcej.
    Czyli mam rozumieć że więcej niż 3 cm szczeliny to już ponad normy?
    Acha i jeszcze jedno...jeśli sprzedawca stwierdzi ze montaż jest zle to zeby to poprawić będą mi okna wyciągać,czy da się to poprawić bez?
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 16-09-2014 o 13:59

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Absolutnie nie naciskałem na cenę ,
    Ok, wierzę. Opisałeś to wiarygodnie.
    Wskazałem wcześniej miejsca, w których rodzą się takie pomyłki. Sam mam skłonności do szukania oszczędności tam gdzie nie trzeba i automatycznie posądzam innych o podobne postępowanie.
    Sprzedawca nie stwierdzi złego montażu, bo przecież wg niego ekipa to hiperfachowcy.. Mam nadzieję ze fabryka podejdzie do tego poważnie (sam zmagam się z lokalną konkurencją ktora w imię niższej ceny daje takie właśnie luzy)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #50

    Domyślnie

    Opinia bez sensu. Określenie grubości szyby przez pukanie to ............ Jeżeli są wątpliwości sprzedawca powinien udostępnić wszystkie parametry okien. Vetrex nie oferuje cieńszych szyb jak 4 mm. Ewidentnie nieprawidłowy montaż i o ocenę poprawności montażu można zwrócić się do producenta. Mam też obawy czy to są naprawdę okna Vetrex.. W wersji V70OB okucia powinny być w kolorze czarnym.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałg Zobacz post
    W wersji V70OB okucia powinny być w kolorze czarnym.

    na kilku zdjeciach widac, ze sa czarne

  12. #52

    Domyślnie

    Ok sprzedawca,przyjechał na budowę obejrzał okna i montaż,i stwierdził że rzeczywiście w kilku miejscach te kotwy być powinny a ich nie ma,aczkolwiek stwierdził że bez tych kotew górnych na końcu skrzydła i tak by nie było problemu bo są kliny blokujące,ale oczywiście nie ma zadnego problemu poprawią ten montaż. Dziś byłem na budowie i...zastałem już to poprawione,błyskawicznie to zrobili zaraz na drugi dzień,pianka połozona jeszcze raz na wszystkich oknach tym razem perfekt,kotwy dołożone ,nawet więcej niż trzeba, tam gdzie potrzeba okna wyregulowane i chodza perfekt:,także jestem bardzo zadowolony, gwarancja zalatwiona dobrze i błyskawicznie.
    Co do samych okien jako produktu,no te odczucia co do tych szyb są jakie są ,nie wiem dlaczego tak jest ale trudno.Wszedzie gdzie teraz jestem to pukam delikatnie w szyby innych okien i doslownie wszedzie jest taki stłumiony odgłos ,jakby ta szyba była lita, tak jakby popukać w dyktę a potem w grubą dębową deskę,a w tych moich ,brzdęk,, no ale już sie tym nie przejmuję i widocznie taka jest konstrukcja tych okien.Od sprzedawcy przy kupnie dostałem wszystkie normy i certyfikaty także musi być dobrze.
    pozdrawiam

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Odczuć nie zmienisz Ale te brzdęki zależą m.in od wielkości szyb. Grubośćw "normalnych wymiarach okien" jest zwykle stała. (Cieńsze 3mm szyby stosuja Oknoplast czy Drutex).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #54

    Domyślnie

    Ja porównuje podobnej wielkości przeszklenia,a może te szyby Vetrexu to jakieś szlachetne szkło,tak jak kieliszki z cienkiego szkła brzęczą tak te szyby...
    Wczoraj zrobiłem sobie dobre porównanie mam w piwnicy dwa akwaria jedno mniejsze ma szyby 4 mm,drugie większe ma 8 mm i tak własnie ,,brzmi,, te mniejsze w porównaniu do tego większego,małe brzęczy,większe mimo wiekszej powierzchni szyby odgłos jest stłumiony.
    Ktoś tu napisał ze pukanie w szbę to bzdura..no to jak sobie to porównywać? Daje to jakiś pogląd na sztywność.
    Wymyśliłęm sobie taką teorię że może to sprawiać takie wrażenie ,dlatego ze okno jest jeszcze nie obrobione,jednak okno wstawione w mur i obrobione do końca nie wpada już tak łatwo w rezonans,więc wytestuje to jak już chata będzie skończona
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 28-09-2014 o 08:30

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak jak napisalem-wrazenia sa Twoje ale fakty sa inne. Szklo jest raczej znormalizowane i w standardzie praktycznie takiej samej grubosci dostaniesz u lokalnego producenta jak i potentata rynkowego. Ceny na rynku hurtowym sa niemal identyczne i szklo 3mm bierze sie bardziej z obawy o wage niz cene.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    ..... te szyby...
    Kolego. Osobiste odczucia są często mylące. Masz szyby w obu wpadkach 4mm? Masz, więc nie zawracaj sobie głowy odczuciami.
    Jedyna ewentualna różnica w "dźwięku" może być w przypadku szyb identycznej grubości gdy jedna jest hartowana (wątpię) lub jedna jest wylewana a druga walcowana (także wątpię) a i tak trzeba by mieć absolutny słuch by różnice w dźwięku usłyszeć

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Kolego. Osobiste odczucia są często mylące. Masz szyby w obu wpadkach 4mm? Masz, więc nie zawracaj sobie głowy odczuciami.
    Jedyna ewentualna różnica w "dźwięku" może być w przypadku szyb identycznej grubości gdy jedna jest hartowana (wątpię) lub jedna jest wylewana a druga walcowana (także wątpię) a i tak trzeba by mieć absolutny słuch by różnice w dźwięku usłyszeć
    Oj nie nie kolego,wiesz ja jestem raczej typem realisty ,nie spuszczam się w życiu nad takimi pierdołami jak szyba w oknie,mam ciekawsze zajecia,ale pisze o tym bo jest to wyrażne. Dziś zaprosiłem sąsiada z budowy obok,niedawno wstawiali mu także okna Brugmann,dwuszybowe,nieobrobione,jest na podobnym etapie budowy co ja,..i spytałem o opinie..popukał i stwierdził to samo co ja,że odgłos jak w starych oknach drewnianych montowanych w blokach za komuny ,potem poszliśmy do niego popukać w te brugmanna...no i głucho zero brzęczenia,a okienka ma tańsze i dwuszybowe.Także coś w tym musi być,ale nie wiem co
    pozdrawiam

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Może wybudowałeś nie dom, a muszlę koncertową ?
    Na taki dźwięk podstawowe znacznie ma wielkość pakietu - im większy, tym mniej sztywny - więc tu bym szukał klucza.
    Tak w ogóle to Twój problem dla Ciebie jest na tyle istotny, że chyba fabryka powinna go zdalnie przyjąć jako reklamację i wysłać do Ciebie serwis który sprawdzi czy na pewno jest dobrze poszklone (wiem, to absurdalne podejrzenia, ale cała sytuacja tak wygląda).
    W kraju jest tylko kilku liczących się producentów szyb i stoją na bardzo zbliżonym poziomie, a konkurują niemal wyłącznie jakością obsługi (cena i jakoś produktu jest porównywalna).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #59

    Domyślnie

    wiesz ..potestuje jeszcze te okna,są po regulacjii więc teraz dam im czas na ..rozregulowanie ,jak wszystko będzie ok to zapominam o oknach.
    pozdrawiam

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    igaluka

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.Zamówiłem okna Vetrexu. okna wstawione, piekne , ładnie wykonane no może delikatnie poprawiłbym obróbkę cienkiego zgrzewu na łukach ale od 1 do 10 - 9,99 montażyści wzorowi, ogolnie nie mam zastrzeżeń,ale... są to okna Optimal Black z pakietem 4L+/18TGI/4/18TGI/4L+ pilkington i teraz moje pytanie, co oznacza ta charakterystyka z naklejki. z tego co wyczailem to sa to szyby 4mm 3sztuki i ramki o szerokosci 18mm, a reszta? jaki gaz co oznaczaja inne literki? Zagłębiłem sie w temat oznaczenia okien dlatego, że po ich zamontowaniu w domu zrobiło się "ciemno" tzn panuje taka zielona poswiata która troszkę przygnębia... ( rozumiem, że są to trzy szyby i ich łaczna grubość to 12mm i,że mogą zabierać trochę swiatla ale aż tyle?)na stronach Pilkington w ich broszurach i charakterystykach nigdzie nie znalazlem pakietów szybowych o szerokosci ramki dystansowej 18mm?? max to 16 mm. Czy faktycznie jest to Pilkington??Moje pakiety to Irsulight Therm Triple LE (tak jest na kazdym oknie napisane) i z tego co wyczytalem na stronie Pilkington to przepuszczalność swiatla LT dla pakietu Ug 0,5 wynosi LT55% a nie jak mam w umowie LT70%. Więc juz nie wiem jak z tym jest, wiem natomiast,że na innej budowie tyle ze z oknami innej firmy i z pakietem 3 szybowym o wsp u0,5 nie ma az takiej zielonej poswiaty. Da sie jakoś zmierzyć wspolczynnik LT bo mam pewne wątpliwości co do szczerości sprzedawcy i firmy Vetrex. różnica miedzy LT 70% a LT 55% jest znaczna i przy zamawianiu wzialbym to pod uwagę. Pozdrawiam i prosze o szybka odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez igaluka ; 02-10-2014 o 09:03

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony