dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Styropian biały czy grafitowy?

  1. #1

    Wink Styropian biały czy grafitowy?

    Muszę ocieplić ok 270m3 ścian. W planach 20 cm ocieplenia. Teraz pytanie - biały, czy styropian? Podliczenie

    Cena białego 0,04 157 zł m3
    cena szarego 0,031 212 zl m3

    Z OZC wychodzi, ze różnica między jednym a drugim to ok 720 kWh na rok. Przyjmuję, że kWh kosztuje mnie 0,4 zł, bo będe grzal w dwóch taryfach pompą ciepła

    Dla ceny 0,4 roczna oszczędność na graficie to 288 zł, więc sporo, styro zwraca się w 10 lat. Akceptowalne.

    Skoro będzie pompą ciepła, to 720 kWh będzie dzielone prze 3,5 COP, czyli w tym momencie róznica to tylko 205 kWh, a to daje tylko 82 zł. To zaś oznacza, że szary styropian będzie się zwracał 35 lat. A to już jest dłuuugo. Dożyję, nie dożyję, będzie wojna, sprzedam dom, nie wiadomo.

    Plusy szarego - oprócz tego, ze jest cieplejszy, są jeszcze jakieś?

    Biały - łatwiejsze klejenie, brak rozszerzalności i kłopotów z nią związanych itp.

    POwiedzcie mi, dobrze to policzyłem, że przy pompie to wychodzi całkiem mało oszczędności? DO tej pory byłem przekonany do szarego, ale jak tak sobie policzyłem, to nie wiem, czy 3000 więcej za styro w tym wypadku się opłaca...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się na grafitowy aby dodatkowo odizolować lepiej dom latem. Przyznam, że nie liczyłem aż tak opłacalności i stopy zwrotu
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Grafit trochę twardszy od białego 0.038-40

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Grafit trochę twardszy od białego 0.038-40
    Tylko co to ma wspólnego z moim pytaniem???
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak sam widzisz nie opłaca się. 3tyś dołóż do czegoś innego.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    zrób 16 cm szarego, będziesz miał w cenie białego, izolację termiczną taką jak białym, ale cieńszą (lepiej, bo np. mniej zacienia okna)
    pzdr

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    bierz grafit, ocieplenie to jedna z rzeczy których juz raczej nie poprawisz

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jesli nie zamierzasz ocieplac w tym roku to postaraj sie zakupic styro w styczniu, lutym 2015.
    Styro bedzie lepszej jakosci i napewno pare zlotych tansze.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłem na razie 15m3 Austrotermu 0,31. Knaufa też rozważałem, ale zakup był pakietowy, z czymś innym, a tego z kanufem bym nie dostał. Cóż, się zobaczy, jak to z tym grafitem będzie ciepło.
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  10. #10
    Banned
    artek76

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-089
    Posty
    30

    Domyślnie

    jak cie stać wybierz grafitowy styropian

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Co e-rzecznik może napisać o styropianie z fabryki w Żyrardowie ??
    Darek B

  12. #12

    Domyślnie

    Klejąc styropian grafitowy nie spotkałem się z tym aby jakakolwiek płyta chciała się odkleić od ściany, faktycznie płyty przyklejane w listopadzie (zdarzyły się 2 dni po 20 stopni). Jeżeli zdecydujesz się na grafit to najlepiej ocieplić dom wiosną lub jesienią, gdzie tepm. nie dochodzą do 30 stopni (stąd też problemy z klejeniem styropianu).

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    503

    Domyślnie

    u mnie rocznie 60 zl. mniej za prąd za kwotę 3700 zl. Czyli jakieś 60 lat

    Najlepsze są podpowiedzi które kompletnie nic nie wnoszą
    "bierz grafit, ocieplenie to jedna z rzeczy których juz raczej nie poprawisz" a po co mam poprawiać ?
    "jak cie stać wybierz grafitowy styropian" może i stać ,ale to nie znaczy że mam nie używać zdrowego rozsądku : )

    ja decyzję już podjąłem.
    Pytanie czy wrzucił byś do banku na 60 lat kwotę 3700zl. aby miesięcznie brać z tego 5zł.
    Ostatnio edytowane przez Salah ; 24-02-2015 o 19:51

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Co e-rzecznik może napisać o styropianie z fabryki w Żyrardowie ??
    Gdy ja szukalem sturopianu z racji że Żyrardów jest nie daleko także byłem zainteresowany FWS Żyrardów. Żaden lokalny sprzedawca (w promieniu 30km) owego styropianu nie ma w swojej ofercie, opowiadali że kiedyś mieli ale klienci byli nie zadowoleni i zrezygnowali z współpracy. Pisałem @ do fabryki o możliwość zakupu ale niestety głucho. W Żyrardowie jest jeszcze (chyba że już przenieśli się do nowej hali do Skierniewic?) http://thermica.pl/ ale sytuacja identyczna jak w FWS.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Gdy ja szukalem sturopianu z racji że Żyrardów jest nie daleko także byłem zainteresowany FWS Żyrardów. Żaden lokalny sprzedawca (w promieniu 30km) owego styropianu nie ma w swojej ofercie, opowiadali że kiedyś mieli ale klienci byli nie zadowoleni i zrezygnowali z współpracy. Pisałem @ do fabryki o możliwość zakupu ale niestety głucho. W Żyrardowie jest jeszcze (chyba że już przenieśli się do nowej hali do Skierniewic?) http://thermica.pl/ ale sytuacja identyczna jak w FWS.
    jakiej ceny potrzebujesz - w sensie na co z FWS? mam ich na GG caly czas
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    Banned
    pannawlosciach

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-802
    Posty
    34

    Domyślnie

    jak kogoś stać to grafit i grubo, najlepiej dobrej jakości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony