dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    o-mega

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    1

    Domyślnie jakie biuro projektowe wybrać

    Potrzebuję projektu domu, nie wiem tylko jakie biuro projektowe wybrać i czym się kierować przy wyborze, czy będzie solidne, terminowe i czy co najważniejsze będzie w miarę tanie w zależności o stawianych wymagań. Czy może wyznacznikiem ma być kompleksowość i doradztwo w sprawach formalnych i prawnych. Jakie są Wasze opinie

  2. #2
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jak dom z Ep do 40 kWh/m2 to mogę projektanta polecić.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja z własnego doświadczenia polecam F3 Architekci z Poznania Prócz wzornictwa i fajnego spojrzenia na przestrzeń to można się z nimi bezproblemowo dogadać, co znaczy że wzajmna współpraca przebiega spoko i nie ma "kwasów", jak to często z 'artystami' bywa no i jeśli chodzi o eco-domy to jest to jedna z ich specjalizacji

  4. #4

    Domyślnie

    A są jakieś znaki charakterystyczne, symptomy, które powinny sprawić, że w głowie zapali mi się czerwona lampka i powinnam z usług danego biura zrezygnować?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał o-mega Zobacz post
    Potrzebuję projektu domu, nie wiem tylko jakie biuro projektowe wybrać i czym się kierować przy wyborze, czy będzie solidne, terminowe i czy co najważniejsze będzie w miarę tanie w zależności o stawianych wymagań. Czy może wyznacznikiem ma być kompleksowość i doradztwo w sprawach formalnych i prawnych. Jakie są Wasze opinie
    Wyznacznikiem powinna być umiejetność zaprojektowania domu o jakim marzysz. Czyli dotychczasowe realizacje pracowni. Sprawy formalno-prawne są banalne i możesz załatwić je nawet samemu.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanna_a Zobacz post
    A są jakieś znaki charakterystyczne, symptomy, które powinny sprawić, że w głowie zapali mi się czerwona lampka i powinnam z usług danego biura zrezygnować?
    Na przykład:
    - gdy architekt z kilkunastoletnim albo i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem nie może pochwalić się żadną realizacją. Nie dotyczy to tych najmłodszych.
    - gdy podczas wstępnej rozmowy nie potraficie złapać ze sobą dobrego kontaktu, albo architekt kompletnie nie orientuje się w aspektach, na których bardzo Ci zależy
    - gdy chcesz projekt indywidualny, a architekt wyciąga coś z szuflady, żeby tylko lekko pozmieniać...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanna_a Zobacz post
    A są jakieś znaki charakterystyczne, symptomy, które powinny sprawić, że w głowie zapali mi się czerwona lampka i powinnam z usług danego biura zrezygnować?
    Przykładowo - chcemy dom izolowany - czyli taki co bez pomp ciepła i OZE zużyje do 30kWh/m2 lub dom pasywny ( 2 x lepszy) i chcemy na to audyt z gwarancją .
    Często oz razu widać, że projektant nawet nie wie co to dom izolowany. Nie wie, że za 5 lat wchodzi w Polsce standard zeroenergetyczny.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przykładowo - chcemy dom izolowany - czyli taki co bez pomp ciepła i OZE zużyje do 30kWh/m2 lub dom pasywny ( 2 x lepszy) i chcemy na to audyt z gwarancją .
    Często oz razu widać, że projektant nawet nie wie co to dom izolowany. Nie wie, że za 5 lat wchodzi w Polsce standard zeroenergetyczny.
    Dobry przykład. Jeżeli architekt mówi o domu "izolowany" zamiast używać powszechnie stosowanych określeń - "pasywny", "energooszczędny" to omijaj z daleka. Coś z głową nie tak a i wiedza szczątkowa. Będzie ci wciskał jakieś bzdury tak jak ten powyżej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem projektanta należy wybierać poprzez kontakt z jego poprzednimi klientami i po ich opiniach. Najlepiej popytać po znajomych, po placach budowy lub po właścicielach, którzy dopiero co ukończyli budowę, kogo polecają i jakie mają o nim opinie. Wtedy dowiesz się najlepiej.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli masz jakiekolwiek wytyczne odnośnie tego, jaki dom chcesz i jakiego projektu oczekujesz to zbierz sobie te dane i wklep je w aplikację play.google.com/store/apps/details?id=com.mgprojekt.projektydomow. Przesieje Ci projekty i zaproponuje tylko takie, które spełniają Twoje oczekiwania. To co zrobisz z tym później - twoja sprawa, możesz wykonać je w tej samej firmie, możesz je zanieść gdzieś indziej. Wiadomo, że w tej samej bardziej ogarniają swoje projekty ale co kto lubi. Ja tez teraz szukam i ta apke jest dla mnie mega pomocna

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jak dom z Ep do 40 kWh/m2 to mogę projektanta polecić.
    Witam,

    Czy mógłbym prosić o namiary na projektanta?

    Pozdrawiam

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzior Zobacz post
    Witam,

    Czy mógłbym prosić o namiary na projektanta?

    Pozdrawiam
    Obawiam się że się nie doczekasz odpowiedzi.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam, czy możecie polecić dobrego projektanta z Poznania/okolic?

    Prosty dom, ale żeby dobrze wybrać.

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał janoszu Zobacz post
    Witam, czy możecie polecić dobrego projektanta z Poznania/okolic?

    Prosty dom, ale żeby dobrze wybrać.

    Pozdrawiam
    Trochę dalej Lipińscy z Wrocławia.

  15. #15

    Domyślnie

    Projekt domu, jak i sam dom kupuje się (buduje) zazwyczaj raz w życiu. Zazwyczaj to nie idzie w parze budując dom o wartości 300 tyś. i więcej oszczędzać jeszcze na samym projekcie. Warto czasami dołożyć, niż później narzekać.
    Co do wyboru biura, lepiej może poszukać opinii, czym się kierują klienci?
    Ja polecam Galerię Domów
    najlepsze projekty domów w sieci.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja polecam Archon.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    ja polecam archon.
    bo ?????......

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa Zobacz post
    bo ?????......
    Bardzo profesjonalna obsługa,błyskawiczna dostawa projektu,fajne gratisy,projekt kompletny,bez błędów,nawet kosztorys mojej budowy pokrył się z kosztorysem archonu.

  19. #19

    Domyślnie

    Tak naprawdę wszystkim musisz się kierować przy wyborze biura projektowego. Co z tego że będzie terminowe jak mało solidne? Albo w drugą stronę? Nam wnętrze domu projektowało biuro Designas z Targówka, byliśmy zadowoleni z samych pomysłów jak i realizacji na każdym polu. Biuro dysponuje własną ekipą wykończeniową, więc nie traciliśmy czasu na szukanie ekipy remontowej i sprawdzaniu opinii.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    domitex

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    52-012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wybór tak naprawdę jest uwarunkowany różnymi czynnikami. Dla jednych najważniejszym wyznacznikiem jest cena, dla innych termin. Każde biuro projektowe ma też inne podejście i styl, dlatego warto przeprowadzić poszukiwania na lokalnym rynku i samodzielnie wybrać kogoś do współpracy. Wtedy na pewno będziemy najbardziej zadowoleni.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony