dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Co to jest i jak z tym walczyć?

    W sierpniu wysiałem trawę. Ostatnio zauważyłem , że w trawie rośnie coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0825.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	108,2 KB
ID:	281912

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0826.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	107,1 KB
ID:	281915

    Na razie nie jest tego dużo, ale wydaje mi się, że to coś ma tendencję do rozprzestrzeniania się. Co mogę z tym zrobić? Wokół domu mam pole , na którym rolnik zrobił łąkę.
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    wyrywać ręcznie. Jak trawa się dobrze zakorzeni i rozrośnie to będzie znacznie lepiej blokowała wysiew takich siewek
    REKLAMA

  3. #3

    Domyślnie

    To najnormalniejsze chwasty. Ta roślina na drugim zdjęciu wygląda na oset. Najlepiej wyrwać, żebyś nie uszkodził rosnącej trawy, ale niektóre chwasty mogą mieć długie systemy korzeniowe, więc postaraj się je wyrwać z całym korzeniem, żeby nie wróciły.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie chwasty

    to pierwsze będzie kwitło na zółto, za jakieś 2tygodnie....,
    wysiewa sie masowo, najlepsza rad to ręczne zbieranie, mi przez pierwsze 2miesiące zajeło to 2-3godziny, (mały areał) zrywałam co podrosło co kilka dni, uważałam na trawę,
    jak zostawisz to zarośnie trawę, a i będzie się mnożyło..
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  5. #5

    Domyślnie

    Straszna robota. Czy jest jakiś inny sposób? Jakiś środek chemiczny który zaoszczędzi trawę?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  6. #6

    Domyślnie

    na wiosnę starane, a potem kosić, podlewać, kosić, ....

  7. #7

    Domyślnie

    Polecono mi coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0860.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	282842

    Zadziała?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nie mam dobrego doświadczenia z tego rodzaju środkami. To jest środek, którym polewasz/opryskujesz niechciane rośliny. Po pierwsze, na pewno nie uda Ci się uniknąć pozbycia się również kępek trawy - to zawsze ingerencja w ekosystem. A po drugie te rośliny będą żółknąć i blisko wyglądać na pewno przez tydzień albo dwa... Więc generalnie to mało estetyczne. Lepiej wyrwać i już

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony