dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reza

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam pytanie. W marcu zacząłem budowę domu (porotherm), we wrześniu już zamierzamy się wprowadzać - budowę przeprowadziłem w tempie ekspresowym i chyba udało mi się uniknąć poważniejszych błędów - choć drobnych trochę popełniłem ;-(((. I teraz pytanie. Podobno tak świeży dom w zimie będzie się "pocił". Co, oprócz wietrzenia, z tym robić? Słyszałem o odsuwaniu mebli od ściany, o pleśniejących listwach podłogowych... Byłbym wdzięczny za opis doświadczeń i ewentualni czego się ustrzec. Dodatkowym problemem będą oczywiście pęknięcia (np. płyt KG) - no ale trudno - maluję wszystko na biało i niech sobie pęka. Tak więc - prośba o poradę jak sobie radzić z wilgocią w świeżym domu!

  2. #2

    Domyślnie

    Tak jak napisałeś-wietrzyć i nie dosuwać mebli do ścian. Nie tynkować z zewnątrz w tym roku.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    ... i grzać na maksa, oczywiście dom a nie samemu w knajpie

    ja również chce się wprowadzić w tym roku (zacząłem w maju)i również buduję z porothermu. Bardzo byłbym wdzięczny gdybyś w niedalekiej przyszłości (już po przeprowadzce) podzielił się swoim doświadczeniem i ew. problemami wynikłymi z tak szybko wybudowanego i zasiedlonego domu

    powodzenia

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ja również zaczęłam w kwietniu tego roku i zamierzam się wprowadzić w grudniu .Z tymże nie mam lanego stropu a drewniany a to chyba ma duże znaczenie w kwestii wilgoci? Właśnie jak to wygląda w praktyce.Tynkujemy już teraz ,drugą warstwę posadzki zamierzamy wylać do września więc wszystkie "wilgotne" roboty sie skończą i pozostaną 4 m-ce do wprowadzenia.Czy to wystarczy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony