dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 266
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5314
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie Forum Muratora - uwagi

    Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy FM trzyma poziom? Jestem tutaj od kilku lat i od dłuższego czasu gnębi mnie myśl że FM stacza się po równi pochyłej. Coraz mniej szczerych,spontanicznych wypowiedzi i coraz mniej pomocy wewnątrzforumowej, a coraz więcej komercji, kunktatorstwa Redakcji i coraz mniej życzliwości między forumowiczami.
    Nie wiem tylko czy są to moje spostrzeżenia i mój osąd czy jest to rzeczywisty trend tego forum?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Obawiam się, że sądzę iż wydaje mi się to, niestety, smutną prawdą...
    Więcej jest na temat tego kto jest jaki niż tego co i jak sobie zbudował.
    Więcej uwagi poświęca się wzajemnie swoim wątpliwym zaletom intelektu niż błędom popełnianym w dziele budowania.

    Takie czasy?
    O tym co robi Redakcja ostro komercjalizując to forum jest kilka wątków...
    Ilio tempore bywało jakoś bardziej przytulnie niż oficjalnie na tym forum...

    I ja apeluję, aby po chwili przemyślenia zmienić wpis z "łeb Ci zryło niedouku, niedorobie" na "instalację masz spapraną bo..." (tu - merytorycznie o co chodzi)
    Łatwiej wtedy co doradzić... lepiej się to czyta...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Wiem, że wiele zależy od poziomu forumowiczów, ale szkoda, że tak dzieje się.
    Dla nie wtajemniczonych powiem,że z adamem_mk nie zawsze zgadzaliśmy się, ale i tak mamy do siebie życzliwy stosunek ( przynajmniej z mojej strony).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Zawsze Chętnie Ci powiem co spaprałeś i dlaczego!

    Można mieć inne zdanie.
    Świat i tak nas pomieści. Nie jest mały...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Każdy prawo ma zdanie własne mieć.I nawet je bronić.
    Ale traktowanie innych jak idiotów z powodu że mają inne jest nie do przyjęcia. A tego coraz więcej...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    No to już najwyższy czas na zmiany. A co na to Redakcja?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    I już wiem co na to Redakcja, Profilaktycznie zajrzałem czy jest aby jeszcze wątek reaktywowany przeze mnie nt. dostawcy Styroduru Basfa ( który to wątek mimo negatywnych wpisów innych użytkowników został przez Redakcję cichaczem skasowany) i zobaczyłem że temat został przez Redakcję zamknięty. A to oznacza że jeśli ta firma (działająca na All..o i pod różnymi stronami www) dalej będzie prezentowała ten sam model "działania" to czytelnicy forum będą mogli "podziękować" Redakcji gdyż na "najlepszym forum budowlanym Polski " wpisy nt. tej firmy zostały wyczyszczone tak by nikt nie dowiedział się o modelu biznesowym tej firmy. Nikt również nie może tam napisać nic bo nie ma możliwości publikacji postów.
    Mnożą się natomiast pyskówki w wątkach, ale to nabija ilość postów a więc pozycjonuje wyżej stronę forum muratora a to przekłada się na większe zyski z reklam. Widać że FM idzie w stronę programu Jerry'ego Springera.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Nawet dalej idzie...

    Wątek założyłem.
    Trochę tam było o tym, że jak dom DOBRZE zbudowany, to kominek w nim jest jedynie rekreacją a i to MUSI być specjalnej konstrukcji - ma nie ogrzewać!

    Wątek zniknął jak sen jaki złoty...

    Lobby kominkowe jest mocne!

    Jak mi ktoś powie, ze to forum jest dla wymiany doświadczeń a nie dla sprzedaży reklam to...

    Ale to nie jest moje własne forum.
    Ja tu tylko bywam...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Po chwili przemyślenia dodam...

    Fora takie jak to już dawno przestały być po to, aby ludzie sobie DOBRE domy zbudowali!
    Chodzi o to - co zrobić z dopracowanymi, dobrymi ALE KOMPLETNIE NIEPOTRZEBNYMI JUŻ TERAZ wyrobami i technologiami?
    MAXy, porotermy, kominki...
    Gdzieś je sprzedać trzeba, bo to kawał kasy zainwestowanej w produkcję, dystrybucję, badania...
    MUSI być na to znaleziony jakiś "płatnik"
    A jak go nie ma to forum go "zrobi".
    A że dom będzie nieoptymalny?...
    - A kogo to obchodzi?!!!
    Kasa optymalna - będzie!

    Proszę nie brać tej wypowiedzi jako atak na TO forum.
    To po prostu takie są czasy.
    Takie też są wszystkie fora...

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 08-10-2014 o 08:55
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #10
    Saxxxnt
    Guest
    Saxxxnt

    Domyślnie

    To forum to dno krótko i w temacie

  11. #11
    Saxxxnt
    Guest
    Saxxxnt

    Domyślnie

    Jeszcze coś
    Moderacja na tym forum to dno
    W ogrzewaniu palanty od pomp pieprzą głupoty w wątkach o ogrzewaniu węglem a moderator śpi.
    Dział kominki to słup ogłoszeniowy.
    Ale kasa murowi leci a syf coraz większy.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Gdyby nie to Forum to mój dom by nie zaistniał. Dzięki FM nabyłam sporo wiedzy, gdybym jeszcze uważniej czytała, to moje życie budowlane byłoby jeszcze łatwiejsze. Stąd brałam namiary na wszystkich wykonawców, i poza w sumie niewielkimi wpadkami, wszyscy okazali się bardzo ok. Nie zdarzyło mi się, by któryś z poproszonych Forumowiczów nie pomógł, nie doradził. Działo się to na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat i dzieje nadal, jako że moja budowa ślimaczy się niemiłosiernie. Z ludźmi, których wątki śledziłam i z którymi dyskutowałam poznani w realu okazali się niesamowicie sympatycznymi i empatycznymi osobami. Może miejscami nie jest tu idealnie, ale w życiu też tak bywa. Może niektórzy chcą iść na skróty, może czasem kultura szwankuje, może czasem reklamą zalatuje. Ale jest mnóstwo dobrych stron i sympatycznych działań, więc trudno mi to staczanie tak wyraźnie zobaczyć. Może tez dlatego, że u mnie szklanki zwykle do połowy są pełne...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgadzam się. Tez wyciągam z forum dobre rzeczy. Wiec bym nie przesadzał. Co nie znaczy ze wszystko mi się podoba. Oj nie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    " Może tez dlatego, że u mnie szklanki zwykle do połowy są pełne... "
    Dla mnie - zawiera wtedy 50%...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Toż pełna połówka to lepsza niż pusta Choć to tylko połówka, a nie literek.
    Oj, tam oj tam, Adamie, w przypadku powiedzeń ludowych nie należy stosować wzorców z Sevres. Połowy są sobie zawsze równe, ale gdy to mówię, to większa połowa sali mnie nie słucha... tak to jakoś leciało, no nie?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie


    Fakt!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    " Może tez dlatego, że u mnie szklanki zwykle do połowy są pełne... "
    Dla mnie - zawiera wtedy 50%...


    Adam M.
    przypominalo mi się znalezione gdzieś w sieci
    http://demotywatory.pl/4395922/Prost...-sie-pesymizmu

    odnośnie reklam to pościągałem jakieś filtry i ich nie widzę wszyscy przecież to robicie.
    połowa pieniędzy wydanych na reklame jest wywalona w błoto tylko nigdy nie wiadomo która.

    gdyby nie to forum to moja chałupa byłaby wiadrolitrowa a tak jest tylko xlitrowa.

    parafrazując - nie wiedzialem że jestem biedny dopóki nie stałem się bogaty -
    dzięki forum wiem :
    - że wiele NOWOWYBUDOWANYCH ! chałup jest żywcem wyjętych z epoki PRL-u
    - że ekosyf to zło i można lepiej
    - że są tzw bieda domki watą kryte
    - i że .....można wszystko lepiej


    a co do reszty to się zgadzam

  18. #18

    Domyślnie

    To forum jest dnem dlatego, że jeden użytkownik rozpieprza każdą dyskusję, nazywa ciągle innych "idiotami" i "palantami", pisze "na ch*j mi ta wiedza", a moderatorzy nic z tym nie robią.

    Na KAŻDYM normalnym forum facet wyleciałby za takie teksty. Ale jak widać redakcja Muratora nie ma nic przeciwko temu, by pisać "ch*uj" na ich forum.


    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Widać że FM idzie w stronę programu Jerry'ego Springera.
    Albo raczej kloaki w stylu komentarzy na onecie. Szkoda, że nikt odpowiedzialny z redakcji Muratora nie czyta tych postów i nie zastanowi się, jak to wpływa na wizerunek samej gazety (a konkurencja na rynku coraz większa) i ile osób przestaje pisać na forum bo są zniechęceni pyskówkami.

    To forum zarabia dzięki reklamom, więc to dziwne, że redakcja muratora nie dba o poziom dyskusji tak jak to robi Oponeo właściciel forum Elektroda czy choćby właściciele forum SFD. Te fora również są bardzo duże, ale nikt tam nie toleruje takiego poziomu.
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 11-10-2014 o 15:12

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Chodzi o to - co zrobić z dopracowanymi, dobrymi ALE KOMPLETNIE NIEPOTRZEBNYMI JUŻ TERAZ wyrobami i technologiami?
    MAXy, porotermy, kominki...
    Przez takie wypowiedzi jak ta panuje tutaj w niektórych wątkach nerwowa atmosfera. MAXy i Porothermy są bardzo potrzebne - buduje się z nich circa połowę domów w Polsce... Oczywiście jest tutaj grupa wizjonerów, którzy wyśmiewają połowę populacji i piszą takie wpisy. No cóż, good luck.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bzdury piszesz. Kolega Adam sam eksperymentuje u siebie. Ma też sporą wiedzę. I swoje sądy ma przemyślane.
    A jak ktoś głupio buduje to mu to mówi.
    Sam dostałem opieprz. Poszło na dobre.

Strona 1 z 266

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony