dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 267
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 5324
  1. #2981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja nie otrzymałem żadnych OZC od architekta, wiec zapłaciłem tylko raz. Jakby tak licząc.
    No i ty nie masz problemu, ale inni tak. Zdecydowana większość klientów asolta, płaci za obliczenia drugi raz.

  2. #2982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja nie otrzymałem żadnych OZC od architekta, wiec zapłaciłem tylko raz. Jakby tak licząc.
    Bo w tzw. międzyczasie była nowela rozporządzenia w sprawie "zawartości projektu budowlanego" (w tym zakresie).

    Ps. OZC nie jest i nie było wymagane na etapie projektowania - kiedyś było potrzebne do zgłoszenia zakończenia budowy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #2983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Problem w tym, że w projekcie budowlanym nie ma OZC i nie jest w nim wymagany.
    Ale to jest to samo, bo w projekcie ma być Obliczone Zapotrzebowanie na Ciepło.

    Raz, że ktoś kogoś tu w biały dzień kantuje. A dwa, że asolt wie kto, oskarża wszystkich (architekci), a nie podaje dowodów. Wiem, ale nie powiem. Co na to redakcja?

  4. #2984
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    BUDMA się zaczęła
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #2985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ale to jest to samo, bo w projekcie ma być Obliczone Zapotrzebowanie na Ciepło.
    A jednak ...........

    Tak mówią przepisy - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego:

    §11.
    1. Projekt architektoniczno-budowlany obiektu budowlanego powinien zawierać zwięzły opis techniczny
    oraz część rysunkową.
    2. Opis techniczny, o którym mowa w ust. 1, sporządzony z uwzględnieniem § 7, powinien określać:
    10). charakterystykę energetyczną budynku, opracowaną zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 15
    ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. poz. 1200 oraz z 2015 r.
    poz. 151), określającą w zależności od potrzeb:

    b) w przypadku budynku wyposażonego w instalacje ogrzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne
    lub chłodnicze - właściwości cieplne przegród zewnętrznych, w tym ścian pełnych oraz
    drzwi, wrót, a także przegród przezroczystych i innych,
    c) parametry sprawności energetycznej instalacji ogrzewczych, wentylacyjnych,
    klimatyzacyjnych lub chłodniczych oraz innych urządzeń mających wpływ na gospodarkę
    energetyczną budynku,
    d) dane wykazujące, że przyjęte w projekcie architektoniczno-budowlanym rozwiązania
    budowlane i instalacyjne spełniają wymagania dotyczące oszczędności energii zawarte w
    przepisach techniczno-budowlanych;
    12) w stosunku do budynku - analizę możliwości racjonalnego wykorzystania, o ile są dostępne
    techniczne, środowiskowe i ekonomiczne możliwości, wysokoefektywnych systemów
    alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło, do których zalicza się zdecentralizowane systemy
    dostawy energii oparte na energii ze źródeł odnawialnych, kogenerację, ogrzewanie lub chłodzenie
    lokalne lub blokowe, w szczególności, gdy opiera się całkowicie lub częściowo na energii ze źródeł
    odnawialnych, w rozumieniu przepisów Prawa energetycznego, oraz pompy ciepła, określającą:
    a) roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania, wentylacji, przygotowania
    ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia obliczone zgodnie z przepisami dotyczącymi
    metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynków,
    b) dostępne nośniki energii,
    c) warunki przyłączenia do sieci zewnętrznych,
    d) wybór dwóch systemów zaopatrzenia w energię do analizy porównawczej:
    – systemu konwencjonalnego oraz systemu alternatywnego lub
    – systemu konwencjonalnego oraz systemu hybrydowego, rozumianego jako połączenie systemu
    konwencjonalnego i alternatywnego,
    e) obliczenia optymalizacyjno-porównawcze dla wybranych systemów zaopatrzenia w energię,
    f) wyniki analizy porównawczej i wybór systemu zaopatrzenia w energię;
    Jak widać zakres jest większy niż w typowym OZC.

    I dla jasności - tak powinno być i za to płaci inwestor kupując projekt budowlany.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #2986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    ...tak powinno być i za to płaci inwestor kupując projekt budowlany.
    Całkowicie się z tym zgadzam.

    A co z oszczerstwami asolta?

  7. #2987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post

    A co z oszczerstwami asolta?
    Źle czyni ......................... dla siebie.
    Toć przy takich uwarunkowaniach prawnych, jego "pracodawcą" powinni być ci, których teraz opluwa.

    Ps. Toć to miliony (sam podał liczbę ) potencjalnych "zleceń" od projektantów/architektów
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #2988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Źle czyni ......................... dla siebie.
    Toć przy takich uwarunkowaniach prawnych, jego "pracodawcą" powinni być ci, których teraz opluwa.

    Ps. Toć to miliony (sam podał liczbę ) potencjalnych "zleceń" od projektantów/architektów
    Genialny biznes

    Tylko inwestor dwa razy traci.

  9. #2989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Genialny biznes

    Tylko inwestor dwa razy traci.
    Być może trzy razy.
    1. W cenie projektu typowego jest charakterystyka, ale
    2. Zrobiona np. dla Szczecina, ale zakupiona dla Suwałek, czyli projektant tamtejszy powinien wyliczyć na nowo.
    3. I tu wkracza rzeczony, bo tamci dwaj to oszuści.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #2990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie


  11. #2991
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Być może trzy razy.
    1. W cenie projektu typowego jest charakterystyka, ale
    2. Zrobiona np. dla Szczecina, ale zakupiona dla Suwałek, czyli projektant tamtejszy powinien wyliczyć na nowo.
    3. I tu wkracza rzeczony, bo tamci dwaj to oszuści.
    Moim zdaniem, w takim przypadku to jednak traci 2x - raz musi jednak zapłacić.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #2992
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    kupując gotowca. Jak większość bo tanio musisz projekt zaadaptować do swoich warunków. Strefa klimatyczna, posadowienie oraz obliczenia OZC. To chyba naturalne. Ja nie kupowałem gotowca. Przed podpisaniem umowy jak architekt wiedział co się święci uprzedził mnie, że ozc to tylko tak szacunkowo. Jak zobaczyłem ile im tam wyszło to powiedziałem, że za dużo. Powiedział, że wie ale nie chce żebym miał pretensję jak sobie zamontuję ogrzewanie prądem.
    Liwko jak uważasz, że liczenie ozc, podłogówki to taki prosty biznes to siadaj do kompa. Tylko wykup PP jak Asolt.
    Pozdrawiam
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  13. #2993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Liwko jak uważasz, że liczenie ozc, podłogówki to taki prosty biznes to siadaj do kompa. Tylko wykup PP jak Asolt.
    Pozdrawiam
    A gdzie ja tak napisałem???

    Nie rozumiem jednego. asolt oskarża, asolt nie podaje dowodów, a ty na mnie się rzucasz?

  14. #2994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Spór trwa już od dawien dawna, może dla dobra ogółu warto było by w końcu odpuścić?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #2995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Spór trwa już od dawien dawna, może dla dobra ogółu warto było by w końcu odpuścić?
    Nie ma żadnego sporu
    W stopce mam swoje zdanie co sadzę o asolcie i będzie tam tak długo, jak długo asolt mnie oficjalnie na forum nie przeprosi. Wszyscy wiemy, że powinien.
    A ta dzisiejsza dyskusja, to pokłosie jego nachalnej reklamy, w której posuwa się do oskarżenia wszystkich architektów, celem zdobycia sobie nowych klientów.
    A skoro oskarża, to powinien podać dowody. No tak czy nie? I tutaj powinien pojawić się moderator. (jeżeli czyta oczywiscie)

    Ale w tej całej dyskusji wyszła naprawdę poważna sprawa. Bo skoro dzisiejsze normy są tak wyśrubowane, to obliczenia w projekcie powinny być na bardzo wysokim poziomie, a nie są (ponoć). A skoro nie są, to projekty są wadliwe (buble) i powinno się je ewentualnie reklamować. No ja bym tak zrobił i dziwie się, że nikt wcześniej na to nie wpadł.

  16. #2996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jakoś sam nie wyuskałem, nachalnej reklamy- może inni moderatorzy odbiorą Twoje sugestie za stosowne i zastosują odpowiednie środki.
    Sugerowanie moderatorom po której stronie mają stanąć, nie odbieram za stosowne. Zwłaszcza, że ci co śledzą Wasz spór od początku i powinni wiedzieć o czym mowa. Jak dobrze pamiętam, sporo osób zarzucało asolt-owi brak PP.
    Gdy w końcu po dłuższych sporach postanowił zapłacić za ten przywilej, problem dalej pozostaje.
    Może podłoże konfliktu powinniśmy upatrywać gdzie indziej?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #2997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jakoś sam nie wyuskałem, nachalnej reklamy- może inni moderatorzy odbiorą Twoje sugestie za stosowne i zastosują odpowiednie środki.
    Sugerowanie moderatorom po której stronie mają stanąć, nie odbieram za stosowne. Zwłaszcza, że ci co śledzą Wasz spór od początku i powinni wiedzieć o czym mowa. Jak dobrze pamiętam, sporo osób zarzucało asolt-owi brak PP.
    Gdy w końcu po dłuższych sporach postanowił zapłacić za ten przywilej, problem dalej pozostaje.
    Może podłoże konfliktu powinniśmy upatrywać gdzie indziej?
    Mogę nazwać cię oszustem, nie podając dowodów?

  18. #2998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Posłuchaj, nie odbieraj mnie jako adwersarza w sprawie Waszego sporu, staram się dotrzeć do sedna sprawy i w razie możliwości dla dobra forumowiczów, zwłaszcza tych nowych załagodzić sytuację.
    Proszę Was stańcie ponad sporem i zaprzestańcie na siebie na wzajem nagonkę. Nie wiem, może to zbyt dużo ale spróbuje.
    Panowie ileż to ma trwać, jak się nie mylę to chyba z dwa lata będzie.
    Dajcie wreszcie spokój, dla dobra wszystkich tych, którzy Wasze posty czytają.
    Jeśli nie odłożycie broni to możę chociaż nie zaśmiecajcie wątków poświęconych innym ważniejszym sprawom niż Wasz ego.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #2999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Posłuchaj, nie odbieraj mnie jako adwersarza w sprawie Waszego sporu, staram się dotrzeć do sedna sprawy i w razie możliwości dla dobra forumowiczów, zwłaszcza tych nowych załagodzić sytuację.
    Proszę Was stańcie ponad sporem i zaprzestańcie na siebie na wzajem nagonkę. Nie wiem, może to zbyt dużo ale spróbuje.
    Panowie ileż to ma trwać, jak się nie mylę to chyba z dwa lata będzie.
    Dajcie wreszcie spokój, dla dobra wszystkich tych, którzy Wasze posty czytają.
    Jeśli nie odłożycie broni to możę chociaż nie zaśmiecajcie wątków poświęconych innym ważniejszym sprawom niż Wasz ego.
    Dalej widać nie rozumiesz (pomijam, że nie odpowiadasz na pytania)
    Sporu nie ma. Przynajmniej ja tak uważam. asolta nie było w dyskusji, a ja odniosłem (przytaknąłem) się do opini o sensie stosowania OZC. W tym momencie zjawił się asolt i ogłosił, że architekci to oszuści. Każdego jednego zapytałbym o dowód. Nie ważne czy byłby to asolt, ty, czy ktoś inny. No i w tym momencie się zaczęło.
    Więc jeżeli uważasz, że jest spór, to raczej powinieneś zapukać do tej drugiej strony.

  20. #3000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dalej widać nie rozumiesz (pomijam, że nie odpowiadasz na pytania)
    Sporu nie ma. Przynajmniej ja tak uważam. asolt- a nie było w dyskusji, a ja odniosłem (przytaknąłem) się do opinii o sensie stosowania OZC. W tym momencie zjawił się asolt i ogłosił, że architekci to oszuści. Każdego jednego zapytałbym o dowód. Nie ważne czy byłby to asolt, ty, czy ktoś inny. No i w tym momencie się zaczęło.
    Więc jeżeli uważasz, że jest spór, to raczej powinieneś zapukać do tej drugiej strony.
    Pukać będę w każde drzwi, byle Forum pozostało dla wszystkich jego użytkowników przyjezdne, wolne od sporów.
    Nie ma ludzi nie omylnych, może i asolt powinien ugryźć się parokrotnie w język, nie wiem, nie mi to oceniać. Jest o wiele szersze grono użytkowników FM, którzy mogą całą tą sytuacje odebrać w zupełnie inny sposób niż Ty czy jakikolwiek na FM moderator.
    Grunt to doprowadzić życie Forum do ładu, wolne od nagonki, kłótni, sporów, nieporozumień. Wszystko dla dobra forumowicza zarejestrowanego poprzedniego dnia.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-02-2017 o 14:40 Powód: literówka
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 150 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony