dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Page 166 of 267
Results 3,301 to 3,320 of 5324
  1. #3301
    ELITA FORUM (min. 1000) Doli.'s Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Nadolice Wielkie
    Posts
    1,746

    Default

    Quote Originally Posted by cypryski View Post
    Od kilku dni całe forum Muratora mam "wycentrowane", tzn. wszystkie wątki, posty itd. są wyrównane do środka. Korzystam z Firefoxa i MS Edge, wszystko wygląda tak samo. Ktoś coś?
    Kilka postów wcześniej @Myjk podpowiadał zupełnie za darmo Toż to grzech nie skorzystać

    Quote Originally Posted by Myjk View Post
    Jakby kogoś mocno wpieniało, to do Chrome czy Firefoxa zainstalować wtykę Stylish, stworzyć nowy styl, dodać wpis:

    .zpr_screening {
    text-align: left !important;
    }

    Poniżej dopisać adres muratora, viola.

    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #3302

    Default

    Dziękuję Jednak wychodzę z założenia, że skoro Murator popsuł swoje forum, to poczekam aż je sam naprawi. Nie zamierzam instalować żadnych wtyczek. Czyli zrobię sobie przerwę od tego forum. Pozdrawiam administratorów.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  3. #3303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Myjk's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    WAW
    Posts
    5,057

    Default

    Quote Originally Posted by Doli. View Post
    Następny... ludzie się tu budują, mają problemy, szukają rady, a Ty im mówisz: chillout - wróćcie za tydzień albo za miesiąc, albo nie wracajcie. Przecież na FM życie się nie kończy.

    P.S. Jakby była zima, minus 40 na dworze i zastój, to może by ludzie bardziej odpuścili, ale właśnie w LATO SIĘ DZIEJE.
    Wiesz, Oni się wybudowali 5 lat temu, to se mogą czilałtować...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #3304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Myjk's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    WAW
    Posts
    5,057

    Default

    Aha, murator ma też popieprzone linkowanie, raz daje linka z http raz https, zatem w dodatku Stylish proponuję zmienić Applies to URLs on the domain i dać forum.muratordom.pl (bez https : // ), bo jak się klika w link do DB to już jest wycentrowane znowu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #3305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM TAR's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    22,210

    Default

    Quote Originally Posted by Doli. View Post
    Następny... ludzie się tu budują, mają problemy, szukają rady, a Ty im mówisz: chillout - wróćcie za tydzień albo za miesiąc, albo nie wracajcie. Przecież na FM życie się nie kończy. P.S. Jakby była zima, minus 40 na dworze i zastój, to może by ludzie bardziej odpuścili, ale właśnie w LATO SIĘ DZIEJE.
    Quote Originally Posted by Myjk View Post
    Wiesz, Oni się wybudowali 5 lat temu, to se mogą czilałtować...
    wy tak na serio??? to juz bez foruma nie da sie budowac? fachowcow w realu braklo? koniec swiata pani popiołkowa

  6. #3306
    Lider FORUM (min. 2800) przemo1's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posts
    2,823

    Default

    Quote Originally Posted by TAR View Post
    wy tak na serio??? to juz bez foruma nie da sie budowac? fachowcow w realu braklo? koniec swiata pani popiołkowa
    Ano takie dziwne czasy ponoć nastały- większość obecnie budujących donosi, że z fachowcami obecnie jest tak, że albo bierzesz tego co jest wolny (z ryzykiem niższej jakości pracy) albo czekasz miesiące na "tego wybranego". Wychodzi na to, że forum teraz bardziej jest potrzebne niż kiedyś, a tu takie "ułatwienia" w komunikacji
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #3307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Myjk's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    WAW
    Posts
    5,057

    Default

    Quote Originally Posted by TAR View Post
    wy tak na serio??? to juz bez foruma nie da sie budowac? fachowcow w realu braklo? koniec swiata pani popiołkowa
    Napisał autor dziennika który ma nabite 436 stron (sic!) w niecałe 3 lata. Owszem, fachowców braknie na każdym kroku i trzeba pilnować. Ja dzięki szybkiej reakcji użytkowników na forum paru błędów jednak uniknąłem. Pomimo że szwagra i żonę mam budowlańców a i drugi szwagier w deweloperkę się zaczął bawić.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #3308
    ELITA FORUM (min. 1000) jak_to_mozliwe's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    pod Wrocławiem
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by TAR View Post
    wy tak na serio??? to juz bez foruma nie da sie budowac? fachowcow w realu braklo? koniec swiata pani popiołkowa
    To takie dziwne, że ci co się budują chcą weryfikować pracę "będziepanzadowolony"? I to jeszcze mówi ktoś, kto ma prawie 30 000 postów nabitych xD
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #3309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM TAR's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    22,210

    Default

    Quote Originally Posted by Myjk View Post
    Napisał autor dziennika który ma nabite 436 stron (sic!) w niecałe 3 lata. Owszem, fachowców braknie na każdym kroku i trzeba pilnować. Ja dzięki szybkiej reakcji użytkowników na forum paru błędów jednak uniknąłem. Pomimo że szwagra i żonę mam budowlańców a i drugi szwagier w deweloperkę się zaczął bawić.
    Quote Originally Posted by jak_to_mozliwe View Post
    To takie dziwne, że ci co się budują chcą weryfikować pracę "będziepanzadowolony"? I to jeszcze mówi ktoś, kto ma prawie 30 000 postów nabitych xD
    co ma ilosc moich postow do tego co napisalam? w czasie mojego pobytu na forum wybudowalam 2 domy. nie korzystalam z porad fachowcow forumowych, bo uwazam ze watki techniczne sa za mocno obstawione firmami z branzy, jatrzycielami i kłotnikami a wiedza czasem marniutka. wkurza mnie to niesamowicie. z watku np. "kominki nasze", ktory byl zalozony przez forumowicza by pokazywac swoje realizacje zrobił sie watek targowiska proznosci 2 czy 3 firm kominkowych i tak jest z wieloma tematami na forum. wiec omijam je szerokim łukiem. najbardziej z czego skorzystalam to watki wykonczeniowe, ogrodnicze i nie ma co ukrywac zawarte znajomosci. ale nie mam schizy przez to, ze cos tam na forumie nie dziala. Myjku skad wziales 436 stron? i co ciebie tak dziwi ze w niecale 3 lata? jeden przewiduje budowe domu na 10-latke a inny na rok czy dwa. wg. tego co napisałes powinnam sobie stad pojsc bo juz wybudowalam i nie mam co tu szukac.
    Last edited by TAR; 21-06-2018 at 12:10.

  10. #3310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Myjk's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    WAW
    Posts
    5,057

    Default

    Quote Originally Posted by TAR View Post
    ale nie mam schizy przez to, ze cos tam na forumie nie dziala.
    Jak sobie tylko przychodzisz tutaj klepać bez ładu i składu (a tak wynika z tego co wyżej napisane), to nic dziwnego że "schizy" (cokolwiek pod tym pojęciem się kryje) nie dotyczą. Ale poważnie, da się jednak uzyskać sensowną pomoc od użytkowników (którzy nie są firmami), czego doświadczyłem -- zatem rozumiem jak ktoś się ciska, wkładając w to forum KONTENT (pojęcie do sprawdzenia w góglach), że tu mu serwują taki syf na każdym kroku.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #3311
    ELITA FORUM (min. 1000)
    martingg

    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Żyrardów
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by Myjk View Post
    Aha, murator ma też popieprzone linkowanie, raz daje linka z http raz https, zatem w dodatku Stylish proponuję zmienić Applies to URLs on the domain i dać forum.muratordom.pl (bez https : // ), bo jak się klika w link do DB to już jest wycentrowane znowu.
    mój ty bohaterze! działa.

  12. #3312
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Default

    Quote Originally Posted by TAR View Post
    co ma ilosc moich postow do tego co napisalam? w czasie mojego pobytu na forum wybudowalam 2 domy. nie korzystalam z porad fachowcow forumowych, bo uwazam ze watki techniczne sa za mocno obstawione firmami z branzy, jatrzycielami i kłotnikami a wiedza czasem marniutka. wkurza mnie to niesamowicie. z watku np. "kominki nasze", ktory byl zalozony przez forumowicza by pokazywac swoje realizacje zrobił sie watek targowiska proznosci 2 czy 3 firm kominkowych i tak jest z wieloma tematami na forum. wiec omijam je szerokim łukiem. najbardziej z czego skorzystalam to watki wykonczeniowe, ogrodnicze i nie ma co ukrywac zawarte znajomosci. ale nie mam schizy przez to, ze cos tam na forumie nie dziala. Myjku skad wziales 436 stron? i co ciebie tak dziwi ze w niecale 3 lata? jeden przewiduje budowe domu na 10-latke a inny na rok czy dwa. wg. tego co napisałes powinnam sobie stad pojsc bo juz wybudowalam i nie mam co tu szukac.
    I między innymi do tego służy forum żeby odsiac ziarno od plew ale trzeba potrafić z niego korzystać i wykorzystać i troszkę myśleć.Co do kominków,budowalem dom kiedy nie było jeszcze możliwości kupna płatnego profilu i reklamy i ze 3-4 firmy kominkarskie gryzly się na potęgę ale wbrew pozorom dla myślącego inwestora było to tylko z korzyścią bo jeśli tylko chciał to mógł drążyć temat,który wywolal spór i wiedział znacznie więcej na temat kominka niż gdyby mu jeden fachman jedynie słuszną linię nakreslil Dzięki właśnie takim "sporom" sam własnoręcznie postawilem kominek "inny" czyli akumulacyjny kupując wkład od Foresta Natury ,wiedząc po przeprowadzonych testach u P. Batury ,że ów wkład dobrze sobie radzi w obudowie zamkniętej czyli bez kratek, zatem wiedząc to płyty akumulacyjne na obudowę kupiłem u Bohusza.Wszyscy w/w to firmy kominkowe,które "zarly" się na forum...Wniosek ? Mam kominek,który kosztował w budowie 5tys.zl a nie 20tys.zl biorąc pod uwagę jego właściwości i koszt części składowych gdyby wykonywal go "jeden" kominkowiec ze swoich części.
    Last edited by Arturo72; 21-06-2018 at 15:15.

  13. #3313
    ELITA FORUM (min. 1000) cuuube's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posts
    2,446

    Default

    Co z tym wyśrodkowaniem , ktoś to w końcu zlikwiduje ?

  14. #3314
    Lider FORUM (min. 2800) przemo1's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posts
    2,823

    Default

    I to ciągłe klikanie "przejdź do strony"...
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #3315

    Default

    Quote Originally Posted by TAR View Post
    wy tak na serio??? to juz bez foruma nie da sie budowac? fachowcow w realu braklo? koniec swiata pani popiołkowa
    Tak, całkowicie serio.
    Dzięki ludziom z tego forum udało mi się uniknąć nawiązania współpracy z jedną z firm, która mogła narobić nam niezłej kaszany przy płycie fundamentowej.
    Dzięki doświadczeniom innych forumowiczów wybraliśmy firmę od okien, dekarza i firmę od ociepleń/tynków. Znalezienie opinii na temat tych konkretnych ludzi, zweryfikowanie ich kompetencji bez tego forum, zajęłoby nam bardzo dużo czasu.
    Poza tym, nawet najlepszy, najbardziej polecany fachowiec powinien być zweryfikowany przez inwestora a najlepszym doradcą jest inny inwestor, który całkiem niedawno szedł tą samą drogą, którą dziś idziemy my
    Czasy są takie że króluje kicz, dziadostwo i "bylejakość" a my nie po to odkładaliśmy kasę przez ileś tam lat żeby ot tak pozbyć się jej i zbudować coś zupełnie innego niż założyliśmy.

  16. #3316
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Kamil_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Czernica
    Posts
    704

    Default

    Też mam ten problem z wycentrowaniem....
    Nie zamierzam na 10 komputerach instalować żadnych wtyczek...
    Czy ktoś z administracji może coś napisać czy zamierzają to poprawić?

  17. #3317
    Lider FORUM (min. 2800) agb's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Warszawa
    Posts
    4,931

    Default

    Biorą Was na przeczekanie. Wy się przyzwyczaicie, a dla nich taniej, bo nie trzeba płacić za naprawę tego bajzlu. Skoro tyle czasu nie są w stanie niczego naprawić, to chyba lepiej żeby Ci ludzie żadnych "poprawek" tu nie wrzucali.

  18. #3318
    ELITA FORUM (min. 1000) karster's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Ciechocinek
    Posts
    1,355

    Default

    Ktoś, coś na forum zmienił... na gorsze. Teraz jest masakra.

    PS. Ja głównie z telefonu korzystam, nawet nie próbuje "instalowac wtyczek"

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #3319
    Lider FORUM (min. 2800) firewall's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posts
    4,749

    Default

    Redakcja, zachowaj się jak chłop z jajami i uczciwie powiedz nam, czy te zmiany zostają na stałe, czy wrócicie do poprzedniej funkcjonalności? Osobiście chciałbym wiedzieć na czym stoję, a nie zaglądać tu co jakiś czas aby znowu widzieć tą kaszanę.

  20. #3320
    ELITA FORUM (min. 1000) karster's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Ciechocinek
    Posts
    1,355

    Default

    "Redakcja" się pożegnał z forum w maju zdaje się (temat cos w stylu "żegnam sie z forum po 17 latach)...

    https://forum.muratordom.pl/showthre...m-się-z-Forum

Page 166 of 267

Tags for this Thread

Zwiń / Rozwiń Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •