dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 266
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 5315
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Przez takie wypowiedzi jak ta panuje tutaj w niektórych wątkach nerwowa atmosfera."

    Nie dziwię się wcale.
    Zwłaszcza jak ktoś ten niepotrzebny badziew i sprzedaje i zachwala...

    Ponad 90% domów obecnie BUDUJE SIĘ ŹLE!!!
    Ludzie zamiast poszukać odpowiedniej wiedzy o budowaniu i przyswoić ją zabierają się za klecenie jakichś bieda-domków a jak nie idzie - w płacz i szukanie sposobów poprawienia tego, co spaprane.
    A DA SIĘ od razu zrobić DOBRZE.

    Ty coś budujesz czy handlujesz tym badziewiem?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    To forum może być pomocne tym, którzy potrafią rozdzielić ziarna od plew.
    Niestety, tego pierwszego wydaje się być coraz mniej.

  3. #23

    Domyślnie

    Chyba też się zgodzę, jak widzicie jestem nowy a już trafiłem na TEN wątek ( chyba dość wcześnie ) zacząłem czytać od wątku rwxw pompa ciepła "tymi ręcami" wątek jest ciekawy, zrobiłem mnóstwo notatek. Zacząłem potem czytać o domach energooszczędnych ( bo taki chcę wybudować ) - trudno jest się dowiedzieć podstaw gdzie wątek ma tysiąc stron a od dwudziestej zaczyna się polemika kto jest jaki albo kto jest KIM albo kto co spartolił. Doskonale za to orientuje się kto z tego forum żyje i kto z kim rywalizuje ale niestety rywalizacja jest słaba, bo zamiast dowodzić swojej wiedzy i kusić doświadczeniem to są bzdury i wypowiedzi nie na temat. Wyszukiwarka FM też niestety najlepiej nie działa - generalnie dżungla
    Wpisałem w końcu w wyszukiwarce Adam_mk ( to chyba żadne odkrycie, że facet ma MOC wiedzy), bo nieraz w różnych wątkach czytałem jego wypowiedzi i postanowiłem poczytać Jego wpisy i na ten wątek na sekę wskoczyłem.
    Idę dalej przesiewać ziarna od plew ale trudno wybadać kto fachowiec kto nie bo nabić jałowych postów każdy może
    ps.
    Jeżeli ktoś TUTAJ się jeszcze orientuje to może podesłać mi jakieś ciekawe linki do wątków dotyczących domu energooszczędnego 200m2 parter z użytkowym poddaszem, ogrzewanie PC z poziomym wymiennikem, WM + reku + PV. Mam sporo pytań/wątpliwośći w sprawie moich pomysłów

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Jak czytam - nie wszystkie są optymalne, ale mogę się mylić, bo kto bogatemu zabroni?

    " może podesłać mi jakieś ciekawe linki do wątków "

    Jak "to" się robi - czyli bufor ciepła.
    Cyrkulacja - wór bez dna.
    Najlepsze ocieplenie podłogi na gruncie.
    Obrzęd gromniczny.
    Wentylacja, co i po co.

    Poczytaj o budowaniu na płycie.

    A jak za skomplikowane problemy - pytaj.
    Ktoś odpowie. Trzeba wczytać się w to, co powie i zdecydować: bredzi czy prawdę gada...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Chyba też się zgodzę, jak widzicie jestem nowy a już trafiłem na TEN wątek ( chyba dość wcześnie ) zacząłem czytać od wątku rwxw pompa ciepła "tymi ręcami" wątek jest ciekawy, zrobiłem mnóstwo notatek. Zacząłem potem czytać o domach energooszczędnych ( bo taki chcę wybudować ) - trudno jest się dowiedzieć podstaw gdzie wątek ma tysiąc stron a od dwudziestej zaczyna się polemika kto jest jaki albo kto jest KIM albo kto co spartolił. Doskonale za to orientuje się kto z tego forum żyje i kto z kim rywalizuje ale niestety rywalizacja jest słaba, bo zamiast dowodzić swojej wiedzy i kusić doświadczeniem to są bzdury i wypowiedzi nie na temat. Wyszukiwarka FM też niestety najlepiej nie działa - generalnie dżungla
    Wpisałem w końcu w wyszukiwarce Adam_mk ( to chyba żadne odkrycie, że facet ma MOC wiedzy), bo nieraz w różnych wątkach czytałem jego wypowiedzi i postanowiłem poczytać Jego wpisy i na ten wątek na sekę wskoczyłem.
    Idę dalej przesiewać ziarna od plew ale trudno wybadać kto fachowiec kto nie bo nabić jałowych postów każdy może
    ps.
    Jeżeli ktoś TUTAJ się jeszcze orientuje to może podesłać mi jakieś ciekawe linki do wątków dotyczących domu energooszczędnego 200m2 parter z użytkowym poddaszem, ogrzewanie PC z poziomym wymiennikem, WM + reku + PV. Mam sporo pytań/wątpliwośći w sprawie moich pomysłów
    Zapraszam zerknij do mojego dziennika i tym podobnych, tu brak zbędnych teorii. Domek przez nas budowany nie spełnia wszystkich Twoich założeń ale wiesz; samodzielnie i energooszczędny. Myślę, że warto przede wszystkim odwiedzać "dzienniki budowy" i uczyć się na naszych, "cudzych błędach"
    Pozdrawiam Sadysta.
    Dom na płycie - dziennik budowy i komentarze.

    Dom parterowy, płyta fundamentowa 20 cm na XPS 20 cm 15x10 m, ściany Porotherm 25 + styropian 25 cm, okna PVC dwuszybowe, strop wełna Isover 45 cm, rekuperator Itho, gruntowa PCi Ochsner GMSW 11 (8,2kW), DZ 3x150 m poziomo, podłogówka, Tauron G12w. Fotowoltaika - moc modułów 8175 W.

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki temu forum udało mi się PARĘ LAT TEMU w miarę szybko przygotować się do budowy domu energooszczędnego. W wątkach był porządek, odpowiedzi były merytoryczne.

    TERAZ tych merytorycznych jest procentowo dużo mniej, gdyż giną pośród działalności trolli (nie będę rzucał nickami, niech każdy zapyta siebie czy nim jest) - ludzi piszących tu całymi dniami z braku innego zajęcia, szukających zaczepek, nawzajem obrzucających się błotem, bijących pianę.
    Do tego wielu ludzi to znużyło i się stąd wynieśli.

    Aktualnie nie byłbym w stanie otrzymać tylu informacji co kiedyś w krótkim czasie.

    Większą winę za ten stan ponosi kompletny brak moderacji. Na innych forach, z których korzystam z powodzeniem, po ostrzeżeniach, użytkownicy jw. otrzymaliby banany po IP komputera.

    I mała przepowiednia - ONI też tu się zjawią...

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niestety to fakt, moderacja leży i kwiczy.

    Ale np na takim forum android.pl jest taka ostra moderacja, że można wymięknąć. Post pod postem jest niedozwolony
    Na forum kiasorento sprawdzane są nawet błędy ortograficzne.

    Tutaj trzeba się dopraszać kasowania wulgaryzmów
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #28

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem tu bardzo krótko i w sumie po pierwszej wizycie już zacząłem się zastanawiać czy do forum budowlane czy hydepark. Jest kilka osób z dorobkiem kilku tyś postów i są tu guru a reszta co by nie zrobiła i co by nie doradziła komuś to źle bo oni tak nie maja.

    W innym temacie poruszonym o zachowaniu forumowiczów i moderatorów jeden z moderatorów napisał że on nie ma nic innego do "roboty" tylko siedzieć na forum, to ja się pytam po co bierzesz na siebie funkcję jak nie masz czasu? Po to żeby mieć pod awatarem podpis, super!

  9. #29
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Prosimy zgłaszać nadużycia - reagujemy. Zależy nam, by forum było przyjazne
    Pozdrawiamy
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Jestem tu kilka lat. Moim zdaniem to miejsce miało zadatki na coś więcej niż tylko zwykłe forum techniczne. Niestety zostało to zaprzepaszczone.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hm nawet nie wiedziałem. Klub Kia Sorento które ma 2,5 tys członków ma stowarzyszenie oczywiście zarejestrowane w sądzie. Robi zloty, spotkania , akcje charytatywne. . A murator nie jest w stanie tego załatwić. Wiecie czego wam brakuje? Ludzi z pasją.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Zależy nam, by forum było przyjazne
    Deklaracje Redakcji nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.
    Dzisiaj został wykasowany jeden z najbardziej przydatnych dzienników na tym forum( ponad milion wejść).
    Niestety Redakcja nie umie zapanować na forum i wartościowe jednostki milkną i wycofują się a zostają na zgliszczach oszołomy i pieniacze.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no niestety. Dzisiaj wszedłem na temat z którego subskrypcji dawno zrezygnowałem. Niezmiennie od dwóch lat, wszyscy wszytkim chcą tam udowdnic jedno twierdzenie - jesteś idiotą. Ciężko się to czyta.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #34

    Domyślnie

    I to jest podsumowanie, szkoda....chciałoby się napisać więcej ale po co.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    W innym temacie poruszonym o zachowaniu forumowiczów i moderatorów jeden z moderatorów napisał że on nie ma nic innego do "roboty" tylko siedzieć na forum, to ja się pytam po co bierzesz na siebie funkcję jak nie masz czasu? Po to żeby mieć pod awatarem podpis, super!
    Jeśli Moderatorem na forum "Ogrzewanie" jest gość,który kupił swój kocioł od cichociemnego forumowego sprzedawcy "ekologicznych kotłów na ekogroszek" i który ma wg niego "dług wdzięczności" i który nie ma zielonego pojęcia o ogrzewaniu to o czym mowa ?
    Co on będzie moderował w dziale "Ogrzewanie" ?
    Ostatnio edytowane przez wilmax ; 16-11-2014 o 02:55

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilmax Zobacz post
    Jeśli Moderatorem na forum "Ogrzewanie" jest gość,który kupił swój kocioł od cichociemnego forumowego sprzedawcy "ekologicznych kotłów na ekogroszek" i który ma wg niego "dług wdzięczności" i który nie ma zielonego pojęcia o ogrzewaniu to o czym mowa ?
    Co on będzie moderował w dziale "Ogrzewanie" ?
    Pewien szef, ktorego spotkalem na swojej drodze dal mi szkole: "ty mi nie mow ze jest problem, tylko od razu powiedz jakie widzisz rozwiazania."

    Jak widze dopuszczacie ostre kasowanie niemerytotycznych postow?
    a moze zalozmy watek w ktorym tak jak proponujecie kandydatow na najlepszych doradcow tak tez wskazujcie ludzi zaufanych ktorzy mogliby zostac moderatorami. Po sobie widze jak ciezko jest znalezc odpowiednich ludzi-rozmawialismy z Redakcja dlugimi tygodniami rozwazajac za i przeciw, bo daleko mi do idealu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pewien szef, ktorego spotkalem na swojej drodze dal mi szkole: "ty mi nie mow ze jest problem, tylko od razu powiedz jakie widzisz rozwiazania."

    NO tutaj wpis napisał akurat 1 spamer forum Arturo72

    Jak widze dopuszczacie ostre kasowanie niemerytotycznych postow?
    I bardzo dobrze!! przypomnij sobie kol Finlandia, jak to forum wyglądało jeszcze kilka lat temu...były porady,wskazówki,bezinteresowna pomoc, gdzie niegdzie pojawiła się jakaś reklama ale była dośc szybko usuwana , a teraz co? zobacz kilku gości zrobiło sobie biznes na FM trolują wszelkie najbardziej poczytne wątki, dla reklamy SWOICH towarów,usług czy innych rzeczy, Mod to nie jest przyjaciel z kółka różancowego, to jest gość od sprzątania, widzi reklamę wciska DELATE,widzi spam,troling ostrzega gościa (powiedzmy 3 ostrzeżenia) i gość leci z forum, widzi wielokonta -to je wywala ( tylko jak? jak modom zabrano narzędzie w postaci widoku IP ) od tego jest Moderator..Siedzisz (o ile dobrze pamietam w wykończeniówce i widziałem nie raz ,pomagasz za free,widzę ze duzo jest osób które pomagają zupełnie bezinteresownie na FM ludziom którzy mają inne wyroby, ale jest masę osób którzy po prostu ''wożą" się na FM. Jak widzę rozwiązanie problemu?- Bardzo prosto jes kilkanaście działów na FM do każdego działu przypisać 2-3 moderatorów z wszelkimi prawami i nich pilnują tematów niech ludzie wymieniają poglądy, kłócą sie na konkretny temat ( czasmi kłótnie pokazują duuużo rzeczy )ale niech to będzie naprawde ten temat który jest tematem wątku reszta delate, może bedzie mniej postów ale za to treściwie, oczywiście mod MUSI siedzieć w temacie wątków, np Elfir może odowiadać za wątki ogrodnicze lub podobne a ktoś calkiem inny, za wątki np w ogrzewaniu lub wykończeniówce a dojście do wszystkiego powinno mieć kilka Modów Globalnych (np z redakcji) i sprawa wyjaśniona, ale trzeba chciec...dam ci przykład wątek o kotle mcr3 praktycznie tam siedzą sami uzytkownicy zakupionego kociołka gazowego i wymieniają poglądy na ten temat,ale już wątek kotła na eko np rbr-jest totalnie strolowany..nie wierz w to że ludzie się zmienią i sami będa pilnować porządku zawsze ktoś z twarda ręką jest potrzebny...aaa a jeżeli redakcja boi się że wywalonych postów będzie za dużo to np mod globalny ustawia opcje dla moda działu nie usuń ale schowaj...

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z tego co wiem to wszystkie mody są globalne. Być może w tym jest cześć problemu?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Też jestem zdania, że MOD jest za mało, bo nawet jeden na dział może nie dać rady. Nie jest to nasza praca zawodowa i robi się to w wolnej chwili (w praktyce od tego zaczyna i kończy dzień, bo forum to zwyczajny nałóg).

    Też pamiętam jak było jeszcze kilka lat temu. Więcej życzliwości i bezinteresowności. A teraz więcej komercji i dawkowanie porad - temu też się nie dziwię, bo i fachowcy muszą z czegoś żyć.

    Nie da się usunąć wszystkich linków, wskazań czy też "reklam", bo wtedy juz w ogole nie bedzie tu konkretow. Widzę to po dziale okna - unikamy wymieniania nazw firm i w rezultacie wątki są takie "tajemnicze" i ciężko w nich znaleźć bezpośrednie wskazania czy proste i czywiste doradzanie. Za dużo jest branży i każda podana nazwa rodzi podejrzenie o stronniczość.
    Użytkowników na forum chyba nie zmienimy, wiec pozostaje dostosować się do istniejących okoliczności i szukać rozwiązania w tych realiach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40

    Domyślnie

    To redakcja z tych reklam niech zacznie opłacać moderatorów jak Ci społeczni nie potrafią działać lub nie mają czasu. Chyba że redakcja ma to w d... i to forum padnie prędzej czy później, ale to tak na marginesie tradycja w naszym kraju, zbudować i zniszczyć jak dobrze działa, a to forum działało bardzo dobrze.

Strona 2 z 266

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony