Cytat Napisał sherif Zobacz post
Witam !

Przy zamawianiu paneli (Kronopol King size) wraz z usługą montażu pani poinformowała mnie, że panele są układane z dylatacja także w miejscu drzwi. Trochę mnie to zmartwiło, bo w kilku miejscach panele będą z dwóch stron pokój-korytarz.
Czy rzeczywiście powinno się dawać dylatację w miejscu każdych drzwi (bez progu) ?

W poprzednim mieszkaniu miałem ułożone bez dylatacji / progu i nie było nigdy problemów.

Nie zrobienie tego skutkuje podobno utratą gwarancji. Sprawdziłem zapis producenta i mówi mniej więcej tak:
Pomiędzy podłogą, a wszystkimi stałymi elementami (filary, progi, drzwi, rury, ściany, itp.) należy zachować 10 mm odstępy, tzw. szczeliny dylatacyjne. W tym celu podczas montażu należy użyć klinów dystansowych, gdyż panele podłogowe pod wpływem zmian temperatury i poziomu wilgotności powietrza rozszerzają się lub kurczą;

Czy w takim razie drzwi wew bez progu, czyli nie połączone z podłoga to element stały ?

Druga sprawa to powiedziano mi, że prawdopodobnie trzeba będzie zastosować dylatację w obrębie jednego korytarza w kształcie litery " T" , bo końcówka przechodzi pod podciągiem (szerokim na ok 2m). Trochę mi się to nie podoba bo wg projektu jest to jedno pomieszczenie: długości 7,2m i rozszerzające się z 2m do 7m pod koniec.

Producent, mówi o pomieszczeniach dłuższych niz 8m.

Podłoga ma ogrzewanie poddłogowe, podkład anhydrytowy, panele 180 cm x 18 x 0.12
Można kleić panele (niektóre) Kaehrs'a. Wtedy nie jest konieczna dylatacja w drzwiach.