dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    -=RaJa=-

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-853
    Posty
    6

    Domyślnie pokój dla dziecka - prośba o pomoc w aranżacji

    Witam serdecznie

    potrzebuję pomocy w zaaranżowaniu pokoju dla dziecka ( chłopiec ).
    Pokój jest wąski i długi. Rzut poniżej - zaznaczyłem pokój na czerwono.

    Prośba o pomoc. Ja nie bardzo wiem jak to rozmieścić.



    a tak wygląda usytuowanie pokoju w mieszkaniu.



    Nie bardzo wiem jak zaaranżować ten pokój aby był wygodny. i funkcjonalny dla dziecka.

    Kilka założeń:
    - wszystkie meble mogą być robione na wymiar (mam zaprzyjaźnionego meblarza)
    - chciałbym aby była w pokoju drabinka gimnastyczna ( przeważnie są szer. 90cm ale również 80cm )
    http://medicalonline.pl/files/5/0/0/...0f2521e2_o.jpg
    - łóżko
    - szafa
    - regał na zabawki co w stylu ikeowskiego http://www.ikea.com/pl/pl/images/pro...E383236_S4.JPG
    - może opcjonalnie jakiś schowek ławka żeby babcia miała gdzie siedzieć bawiąc się z chłopakiem
    http://www.ikea.com/pl/pl/images/pro...E264297_S4.JPG

  2. #2

    Domyślnie

    W jakim wieku to chłopiec.....?
    Rozumiem że potrzebujesz też miejsca do pracy,ale strasznie ciasno masz w części dziennej.Nie myślałeś o przeniesieniu kuchni w inne miejsce tym samym pokoju dziecka.


  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    -=RaJa=-

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-853
    Posty
    6

    Domyślnie

    hehe nie ma opcji wyburzania ścian ponieważ mieszkanie jest już prawie wykończone jeszcze trochę zostało ale to już końcówka. Poza tym jest do wielka płyta i nie mieliśmy za bardzo funduszy i chęci na przestawianie ścian w trakcie remontu. I staraliśmy się wpasować w istniejące układ. Delikatnie tylko powiększyliśmy łazienkę.

    Pokój dla dziecka stał do tej pory pusty i po prostu teraz jak młody się urodził - chcemy go zaaranżować, urządzić. Chcemy żeby pokój od razu był jak dla chłopca, który idzie do szkoły żeby było miejsce na biurko ( w sumie zapomniałem wymienić na liście ).

    A tak przy okazji mieszkanie w tym układzie jest bardzo przyjemne. Bardzo wygodnie nam się mieszka do tej pory.

    Wklejam kilka zdjęć jak to wyszło, skoro już temat poszedł w tę stronę Oczywiście cały czas będę wdzięczny za pomoc z aranżacją pokoju dziecięcego.

    Kuchnia :






    Łazienka


    przedpokój




    salon:





  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Świetna kolorystyka!
    Do pokoju syna, niska ławka z podnoszonym wiekiem - w przyszłości będzie na zabawki.
    Do siedzenia fotel - i dla babci, i dla karmiącej mamy jak znalazł
    O biurku teraz zapomnij - dziecko potrzebować będzie najpierw dywanu do leżenia, siedzenia, zabawy, potem małego stoliczka, a dopiero za 5 lat biurka...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 06-10-2014 o 13:06

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojczar

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1

    Domyślnie

    Myślę że doskonale wkomponowała by się w tym pokoju drabinka gimnastyczna U nas jest mieszkanie urządzone w podobnym tonie i mamy taką drabinkę [SPAM]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-07-2018 o 19:52

  6. #6

    Domyślnie

    Drabinka to ciekawe rozwiązanie dla dziecka w przerwach od gry na komputerze

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Urządzanie teraz pokoju dla ucznia faktycznie może być przedwczesne, ale można już teraz przewidzieć miejsce na biurko (blat pod oknem), który będzie dobrze doświetlony i kompozycyjnie wpłynie korzystnie na układ pokoju, bo skróci optycznie długie pomieszczenie. Blat można umieścić na ruchomych koziołkach i na obniżonym biurku, już dwu-trzylatek będzie mógł kleić, malować i budować z klocków, a uczeń odrabiać lekcje - bo gdy urośnie poziom blatu będzie można podwyższyć. My jednak jesteśmy ekspertami od kolorystyki wnętrz i z doświadczenia wiemy, że pokój dla malucha warto urządzać w jasnej, pastelowej kolorystyce. Chłopcy najczęściej wybierają błękity, zielenie i szarości. Polecamy paletę barw Śnieżki Satynowej, której powłoka dodatkowo daje możliwość mycia i szorowania powierzchni na mokro, co przy maluchach niekiedy okazuje się cechą szalenie pożądaną
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6a.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	416942Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7a.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	416943

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony