dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xefcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-277
    Posty
    12

    Domyślnie Cargo w kuchni

    Dzień dobry!
    Zbieram informacje nt systemów typu cargo. Chętnie przeczytałabym opinie osób, które korzystają z tego rozwiązania.

    Interesuje mnie, co się sprawdza a co stwarza problemy. Co jest praktyczne, a co po jakimś czasie jest tylko zbędnym bajerem. Na czym można zaoszczędzić, a gdzie lepiej dołożyć? Czy coś się psuje, czy po dłuższym użytkowaniu są luzy, trzaski? Czy szafka narożna jest praktyczna (to pewnie trudny temat i ile użytkowników tyle opinii).

    Jak się spisuje uchylna szafka na kosz? Czy to tylko bajer? Bo wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem.
    Jak się spisują przegródki, te separatory w szufladach- da się bez nich obejść, czy znacznie ułatwiają przechowywanie?

    Czy ktoś ma uchylną górną szafkę? Jak się spisuje?


    Czy polecicie lub odradzicie jakiś producentów? Na razie widziałam tylko Hettich i Blum.

    Czy macie porównanie z jakimiś tańszymi, nieoryginalnymi odpowiednikami? Widziałam systemy do szafek narożnych. Te rozwiązania oferowane przez Hettich oscylują około 2.500 zł, gdzie np cargo magic corner na aukcjach można dostać już za 500zł.

    Po przeanalizowaniu własnych potrzeb i wstępnym rozpoznaniu w cenach doszłam do takiego wniosku w kwestiach oszczędności:
    - mogę zrezygnować z szuflad w pełni wysuwnych (te kilka cm różnicy raczej nie robi wielkiej różnicy)
    - podobnie z otwieraniem przez dotknięcie

    Rozważam:
    - Słupek od podłogi po sufit wypełniony szufladami
    - Szafkę narożną cargo, ten tańszy wariant za 500 (2500 za prowadnice to dla mnie za drogo) lub klasyczne 2 półki
    - Szafkę uchylną na kosz na śmieci
    - W dolnych szafkach planuję same szuflady, ewentualnie półki zrobiłabym tylko w szafce narożnej. Czy ktoś zrezygnował w pełni z szafek (ma same szuflady) i żałuje decyzji? Ogólnie widzę tendencję do wychwalania tego rozwiązania. Ciężko znaleźć na ten temat złą opinię.

    Nie bardzo wiem o co jeszcze spytać, ponieważ jest to dla mnie nowość, dotychczas miałam standardowe meble kuchenne. Będę wdzięczna za każdą informację.
    Ostatnio edytowane przez xefcia ; 06-10-2014 o 13:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony