dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xefcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-277
    Posty
    12

    Domyślnie Cargo w kuchni

    Dzień dobry!
    Zbieram informacje nt systemów typu cargo. Chętnie przeczytałabym opinie osób, które korzystają z tego rozwiązania.

    Interesuje mnie, co się sprawdza a co stwarza problemy. Co jest praktyczne, a co po jakimś czasie jest tylko zbędnym bajerem. Na czym można zaoszczędzić, a gdzie lepiej dołożyć? Czy coś się psuje, czy po dłuższym użytkowaniu są luzy, trzaski? Czy szafka narożna jest praktyczna (to pewnie trudny temat i ile użytkowników tyle opinii).

    Jak się spisuje uchylna szafka na kosz? Czy to tylko bajer? Bo wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem.
    Jak się spisują przegródki, te separatory w szufladach- da się bez nich obejść, czy znacznie ułatwiają przechowywanie?

    Czy ktoś ma uchylną górną szafkę? Jak się spisuje?


    Czy polecicie lub odradzicie jakiś producentów? Na razie widziałam tylko Hettich i Blum.

    Czy macie porównanie z jakimiś tańszymi, nieoryginalnymi odpowiednikami? Widziałam systemy do szafek narożnych. Te rozwiązania oferowane przez Hettich oscylują około 2.500 zł, gdzie np cargo magic corner na aukcjach można dostać już za 500zł.

    Po przeanalizowaniu własnych potrzeb i wstępnym rozpoznaniu w cenach doszłam do takiego wniosku w kwestiach oszczędności:
    - mogę zrezygnować z szuflad w pełni wysuwnych (te kilka cm różnicy raczej nie robi wielkiej różnicy)
    - podobnie z otwieraniem przez dotknięcie

    Rozważam:
    - Słupek od podłogi po sufit wypełniony szufladami
    - Szafkę narożną cargo, ten tańszy wariant za 500 (2500 za prowadnice to dla mnie za drogo) lub klasyczne 2 półki
    - Szafkę uchylną na kosz na śmieci
    - W dolnych szafkach planuję same szuflady, ewentualnie półki zrobiłabym tylko w szafce narożnej. Czy ktoś zrezygnował w pełni z szafek (ma same szuflady) i żałuje decyzji? Ogólnie widzę tendencję do wychwalania tego rozwiązania. Ciężko znaleźć na ten temat złą opinię.

    Nie bardzo wiem o co jeszcze spytać, ponieważ jest to dla mnie nowość, dotychczas miałam standardowe meble kuchenne. Będę wdzięczna za każdą informację.
    Ostatnio edytowane przez xefcia ; 06-10-2014 o 14:07

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    xefcia, bardzo jestem ciekawa, jak się rozwinie ten wątek - też szukam wszelkich informacji nt. systemów w kuchni.
    Na pewno będzie więcej zainteresowanych, gdybyś zmieniła tytuł wątku, bo z tego, co się orientuję, cargo to system wysuwanych koszy, a reszta - uchylne szafki, separatory itd. to już inna bajka

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xefcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-277
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cieszę się, że nie jestem jedyna. To dosyć popularne rozwiązanie od paru lat więc po cichu liczę na sporo informacji.
    Dziękuję za sugestię, zmieniłam nazwę tematu jednak na spisie tematów wyświetla się stara nazwa.
    Myślałam, że 'cargo' jest ogólnie związane z systemem prowadnic w tym i kosze o których wspominasz ale również uchylane szafki (górne i dolne). Jak widać łatwo się o tym czyta, natomiast trudniej bezbłędnie samemu coś o tym skrobnąć
    Ostatnio edytowane przez xefcia ; 06-10-2014 o 14:30

  4. #4

    Domyślnie

    Pełen wysuw szuflady robi ogromną różnicę i tu na pewno warto dopłacić!

    Szuflady gdzie się da,nie znam nikogo kto by tęsknił za półkami

    Co do cargo - unikać całych szafek wysuwanych a szukać takich z szufladami niezależnymi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianad Zobacz post
    Szuflady gdzie się da,nie znam nikogo kto by tęsknił za półkami
    .
    zgadzam się!
    czym szersze, tym lepsze i większy w nich porządek
    u mnie w jednej z szuflad zmieściła się cała zawartość wcześniejszej 80-tki z trzema półkami

    Cytat Napisał xefcia
    ak się spisują przegródki, te separatory w szufladach- da się bez nich obejść, czy znacznie ułatwiają przechowywanie?
    u mnie system róznej maści koszyków....
    znacznie tańsze rozwiązanie

    mam też tradycyjną szafkę narożną i z premedytacją zrezygnowałam z systemów wysuwanych czy obrotowych koszy
    zrobiłam trzy półki... na górze wąska, gdzie odkładam patelnie i dwie tradycyjne na garnki, michy, plastikowe pojemniki..... itp
    mnóstwo mi się tam mieści, część rzeczy mam w koszu, który zastępuje szufladę, a żeby po ciemku niczego nie szukać to każda z półek doświetlona jest jarzenówką, więc w całej szafce pełnia światła (światło gaśnie po zamknięciu drzwiczek)

    mam też dwa wąskie cargo po obu stronach płyty ceramicznej
    tam większość płynnych i nie tylko przypraw...
    takie moje centrum doprawiania potraw.... bardzo dobrze się sprawdza, a butelki czy puszki nie stoją na blacie...

    zamieniłam też tradycyjne wiszące szafki na takie otwierane do góry i jak dla mnie genialne rozwiązanie podczas chowania czystych naczyń np. ze zmywarki.... otwieram wszystkie naraz, pakuję jak na regały, zamykam ... i już

    gdybym mogła to zrobiłabym więcej szuflad, ale niestety się nie dało
    na szuflady kasy nie żałuj....

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar xefcia
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-277
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi
    Adrianad, wydawało mi się że pełen wysuw to wyłącznie wygoda, a nie praktyczne wykorzystanie. O jakiej różnicy dokładnie mówisz?
    Co do osobnych koszyków w cargo właśnie zastanawiałam się, które rozwiązanie jest wygodniejsze. Z jednej strony wybierając pojedyncze szuflady masz więcej miejsca nad nimi, aby coś wyjąć więc jest wygodniej, natomiast wiąże się to z podwójnym otwieraniem - wpierw zewnętrznej szafki, potem jeszcze szuflada. Szkoda, że nie mam możliwości poobcować z tymi szafkami przed ostateczną decyzją w końcu wszystko wychodzi w praktyce

    Catti, pomyślałaś o wszystkim! Płaska półka na patelnie - świetny pomysł, tak samo jak rezygnacja z tych dziwnych separatorów na rzecz prostych koszyków! Nigdy nie zastanawiałam się nad oświetleniem dolnych szafek, właśnie uświadomiłaś mi jak bardzo to musi być wygodne.
    Górne szafki otwierane do góry nigdy nie wydawały mi się kuszące i nie słyszałam wcześniej opinii na ich temat. Jestem niewysoka, 164cm, myślę że otwieranie ich do góry nie będzie dla mnie zbyt wygodne...

  7. #7

    Domyślnie

    xefcia, przy pełnym wysuwie masz dostęp do wszystkiego i to jest właśnie praktyczne wykorzystanie Użytkowałam oba rodzaje szuflad i to naprawdę robi różnicę.

    Co do cargo to chodzi też o to, że przy szafce która się cała wysuwa i ją obładujemy porządnie - to będzie się ją po prostu ciężko wysuwać a w tańszych opcjach szybko się taka szafka popsuje bo nie wytrzyma obciążenia. Niezależne szuflady są wygodniejsze i praktyczniejsze pomimo dodatkowego otwierania drzwi.

    Szafki otwierane do góry fajne ale tylko w opcji z porządnymi (a co za tym idzie drogimi) zawiasami. Tanie zawiasy szybko się wyrabiają i komfort użytkowania takiej szafki drastycznie spada...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał xefcia Zobacz post
    Górne szafki otwierane do góry nigdy nie wydawały mi się kuszące i nie słyszałam wcześniej opinii na ich temat. Jestem niewysoka, 164cm, myślę że otwieranie ich do góry nie będzie dla mnie zbyt wygodne...
    ja jestem jeszcze niższa od ciebie
    mam tak:
    (to nie moja kuchnia, tylko zdjęcie z netu)



    w tych na dole wszystko co uzywane często... otwieram je co najmniej kilkanaście razy na dzień...
    w tych górnych rzeczy uzywane rzadziej... pucharki, lekarstwa, słodycze..

    nie namawiam cię na siłę
    prosiłaś o opinie.... ja jestem zadowolona bardziej niż z szafek tradycyjnych...
    tradycyjne jak wisiały na styk, to nie dały się otworzyć u mnie równocześnie (pewnie jakieś stare modele, stare rozwiązania bo drzwi się blokowały)
    więc przy wypakowywaniu zmywarki nic tylko otwierałam, zamykałam.... strasznie mnie to wkurzało
    teraz mam lepiej, a przecież o to chodzi, żeby sobie polepszyć

    co do zawiasów, to nie mam pojęcia co stolarz zastosował...
    pewnie wybrał te lepsiejsze, bo po trzech latach nic się nie dzieje...
    śmigają jak nowe

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    new0710

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    a co uważacie jest niezbędne w meblach (z takich nowoczesnych rozwiązań)?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    bardzo praktyczne jest CARGO wysokie SPACE TOWER firmy na B.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony