dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie 120 000 zl za domek 105 mkw (stan surowy) !!!!!!!

    Witam !!!

    Mam pytanie : Koło mojej działki ( na razie pustej ) sąsiad buduje
    domek o powierzchni 105 mkw. Zwykły domek z pięterkiem ,dach prosty
    ,dom bez podpiwniczenia .Dom pójdzie w górę ,bo działka ma tylko 18m
    szer. Więc nie będzie to poddasze ,ale piętro.W związku z tym że
    w przyszłym roku planuję i ja budowę zapytałem sąsiada ile zapłacił
    ekipie za wybudowanie tego domku . I tu zaskoczenie - 120 000 zł.
    Materiały + robocizna ( stan surowy z dachem).Czy ceny poszły tak
    bardzo w górę czy ekipa z niego zdarła ??? Według mnie to strasznie
    drogo.
    Pozdr . D.RZ Lublin

  2. #2

    Domyślnie

    Sam bym chciał wiedzieć, Ja za dom 2 piętrowy 160 m2
    (ok. 80m2 na poziom) + poddasze
    tak sobie użytkowo-magazynowe (wysokość od. 1.6 do 1.9 m)
    wykonany z YTONGa - ściana 36,5 (2 pełne poziomu wysokość
    2,75) + fundamenty + strop + dach (niezbyt skomplikowany ok. 160m2)z pokryciem dachówka
    ceramiczna ROBEN zapłaciłem 151 kPLN
    całość materiały + robocizna

    pozdrawiam,
    Darek

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    To zależy, czy: stan surowy zamknięty czy otwarty
    czy z wylewkami ślepymi i właściwymi czy bez
    czy z ociepleniem dachu czy bez
    czy ze schodami zewnętrznymi czy bez
    czy fundament ocieplony czy nie
    obłożony folią czy nie
    Kto płacił geodecie za wytyczenie
    kto płacił za inwentaryzacje przyłączy
    z czego jest dom z maxów czy np. z wielkogabarytowych pustaków, które buduje sie w momencie
    jaki strop
    z czego dach z blachodachówki czy z dachówki
    kto zabezpieczał budę dla robotników
    i od wielu wielu innych rzeczy

    Jesli sie podaje tylko cenę za stan surowy, i nie wiadomo co ta cena objęła, to trudno sie wypowiedzieć czy to dużo czy to mało.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Jak patrze na swoje koszty to wcale nie wydaje mi się drogo. Oczywiście pytanie jakie materiały - myślę, że może być dużo drożej, albo niewiele taniej.
    Aishan

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę przydrogo, ale facet może nie negocjował.
    To sš koszty mojego 140 m2 domu z przyłšczami
    i ociepleniami, elewacjš, z flizami, podłogš barlineckš w salonie,
    podłogš z desek œwierkowych na poddaszu. Z kominkiem Tarnawa
    (bez obudowy i rozprowadzenia). Okna obustronny kolor, szprosy
    bez drzwi wewnętrznych. Generalnie jeszcze około 15-20 tys i można mieszkać.

  6. #6

    Domyślnie

    jak dla mnie drożyzna, u mnie domek pow. uzytkowa 146m2, stan surowy zamkniety z dachówka betoną koszt ok. 120 tys., w środku chudziak i częściowo rozłożona kanalizacja,więc jak widać mozna za ta sama cene dużo więcej zbudować

  7. #7

    Domyślnie

    Dom jak na zdjęciu. Powierzchnia po podłodze ok.163 m kw + garaż 28 m kw. - koszt wykonania stanu surowego otwartego (wieźba dachowa bez pokrycia) z rozprowadzoną kanalizacją poziomą wyceniano w marcu br na 105.000 netto. (bez targowania). Buduję w innym systemie tzn płacę za robociznę i materiały osobno. Ciekawe jak to wyjdzie na koniec? Ale na pewno nie oszczędzam na materiałach a firma budująca też jest OK-jak dotąd.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Witam,
    U mnie dom z poddaszem, po podłodze ok 150 m kw (już razem z garażem). Szukałem firm do wykonania stanu surowego z dachem (R + M) i dostałem 3 oferty: 150 000, 128.000 i 127.000. Chyba te 2 ostatnie to w miarę rzetelne wyceny dość przyzwoitych firm. Jednak nie decyduję się na żadną z nich bo sam kupując materiały mam możliwość uzyskania ceny około 100 000. Jest się o co bić. Aha - wszystkie trzy firmy wliczały do ceny humus. Te dwie tańsze wliczały też geodetę i kierownika. Nikt nie wliczał przyłączy.

  9. #9

    Domyślnie

    Za Stan surowy 148 m2 z garażem netto zapłaciłem 75 tyś. Stan surowy otwarty. Na pewno można taniej. Wliczając, że zbudowałem to przed 1 maja i tak drogo. Choć zgadzam się wszystko zależy jeszcze od materałów i wielu innych rzeczy.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja za 120m2, parter (BK24 Solbet) + więźba - kratownice Mitek + Blachodachówka Planjja Regola + rynny siba (kpl obróbek) zapłaciłem do tej pory około 78-80 tys. PLN ( bez okien).
    PRO

  11. #11

    Domyślnie

    Ja za 120m2, parter (BK24 Solbet) + więźba - kratownice Mitek + Blachodachówka Planjja Regola + rynny siba (kpl obróbek) zapłaciłem do tej pory około 78-80 tys. PLN ( bez okien).
    PRO

  12. #12

    Domyślnie

    U nas dom niepodpiwniczony, z użytkowym poddaszem, 216m2 (łącznie z garażem):
    geodeta, roboty ziemne (zdarcie humusu, prowizoryczny wjazd na działkę), fundamenty trójwarstwowe ze styropianem w środku, izolowane dysperbitem, rozprowadzone kanalizacja, doprowadzenie wody i prądu, uziemienie do instalacji odgromowej, w środku piasek zagęszczony wartswami, wylana wylewka z betonu B-15;
    ściany zewnętrzne z Porothermu 44 na zaprawie ciepłochronnej, ściany wewnętrzbe z Porothermu 25 (nośne) i 11 (działowe), strop gęstożebrowy Porotherm, schody żelbetowe
    dach 2-spadowy, dachówka ceramiczna RuppCeramika, rynny PVC, 7 okien dachowych Velux, trzy kominy systemowe Schiedel obmurowane nad dachem cegłą klinkierową

    Koszt (materiały z transportem i robocizna) wyniósł 160 tys. zł, czyli 740 zł/m2.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Dom niepodpiwniczony 240 m2 z garażem na 2 samochody, z użytkowym poddaszem. Dach 2x koperta, deskowyany, 7 okien dachowych (78x160), wyłaz, dachówka betonowa, pow dachu 338m2, 4 kominy systemowe Schiedla obrobione płytkami klinkierowymi. Dwa tarasy zadaszone. Dom ze ścianą z porotermu w wersji 3W (25+8 wełna+11,5) ocieplony welną mineralną. Ścianki działowe parteru i poddasza portterm 11,5. Podbeton i kanalizacja na parterze, doprowadzenie powietrza do kominka. Wliczony koszt projektu, bez ceny działki i przyłączy, geodeta (wytyczenie domu), zdarcie humusu, wykopy pod fundamenty (do poziomu gruntu lany, 0,5 m 3W). Rynny Lindab (metalowe, brązowe)
    Cena m2 ok. 560 zł. (materiały z robocizną)

  14. #14

    Domyślnie

    a ja za remont domu piętrowego (c.o., okna, dach, podłogi na parterze, jedna łazienka, 3 pokoje na glanc) zapłaciłem już 75 000 PLN, a gdzie reszta
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Preev

    Oj coś wiem na ten temat, remontowanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Teraz zaczynam budowę nowego, dlatego z zainteresowaniem czytam wątki dotyczące cen i wykonawców.[/list]

  16. #16

    Domyślnie

    Koleżanka się wybudowała (ściany + odeskowany dach) 60 000. Czyli z sąsiada zdarli.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    U mnie wyszło za stan surowy zamknięty 205.000
    Dach wielospadowy (garaż połączony z domem łącznikiem - wszystko zadaszone), pełne deskowanie, dachówka cementowa Brass + kominy klinkier, ściany BK 24 cm, elewacja frontowa (przy wejściu) klinkier, okna drewniane Natura, brama garażowa na dwa samochody Hormann (z siłownikiem), kanalizacja w gruncie, chudziak, powietrze do kominka, poprowadzenie głównej rury: na zewnątrz do GWC i na górę do rekuperatora.
    Gdyby nie Warszawa to dałoby radę taniej.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    a ile to moze kosztowac co o tym sadzicie bo kosztorys cos tani co??

    http://www.archipelag.pl/switch_obj....=225&CanBack=1

    juz na forum gdzie zadalem to pytanie ale jakos cisza

  19. #19

    Domyślnie

    Ten domek będzie w zależności od miejsca i sposobu budowy 300-450 tys. zł. Skąd ta kwota? 250 m. kw. x 1700 zł to 425 tys.
    Osobiście buduję dom (obecnie zamykam stan surowy), którego m.kw będzie kosztował 1250 zł (do zamieszkania, bez działki i przyłączy) co oznacza, że budując tak jak ja będziesz miał dom za 315 tys. zł.
    Można jescze zlecić budowę firmie pod klucz za 2,4 tys. zł za m. kw, czyli dostać dom za 600 tys. zł.
    Jak widzisz rozpiętośc jest duża, a cena z kosztorysu wzięta z sufitu, nie z życia.

  20. #20

    Domyślnie

    chyba musze zmienic projekt na dom 170m2

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony