dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    a.kawecka

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-944
    Posty
    4

    Domyślnie Błędy w instalacji elektrycznej

    Witam.
    Kupujemy mieszkanie w bliźniaku, jutro mamy podpisać umowę wstępna, a tu mąż własnie dowiedział się, ze w sąsiednim bliźniaku budowanym przez tego samego wykonawcę był pożar z powodu wad instalacji elektrycznej. Nie znamy szczegółow tego zdarzenia, nie wiemy czy to był faktycznie pozar, czy komuś zaiskrzyło w gniazdku. Niemniej jednak troche panikujemy.
    Przy odbiorze mieszkania mamy zamiar zabrać ze sobą fachowca, który sprawdzi stan techniczny mieszkania. Moje pytanie do Was teraz: czy można w ogole sprawdzić na etapie odbioru, kiedy instalacja jest już w ścianie, czy prawdopodobne są jakieś jej wady? Bardzo proszę o odpowiedz i jakieś porady.
    Anna

    zapomniałam dodać, że jest to nowe mieszkanie, rynek pierwotny

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli jest to nowe mieszkanie to powinien być protokół z odbioru instalacji elektrycznej. Jeżeli byłoby coś nie tak to na pewno nie była by przeznaczona do eksploatacji. Oczywiście jest możliwość sprawdzenia instalacji po otynkowaniu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamil929

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.kawecka Zobacz post
    Witam.
    [.....]
    Przy odbiorze mieszkania mamy zamiar zabrać ze sobą fachowca, który sprawdzi stan techniczny mieszkania. Moje pytanie do Was teraz: czy można w ogole sprawdzić na etapie odbioru, kiedy instalacja jest już w ścianie, czy prawdopodobne są jakieś jej wady? Bardzo proszę o odpowiedz i jakieś porady.
    Anna

    zapomniałam dodać, że jest to nowe mieszkanie, rynek pierwotny
    Stan instalacji elektrycznej można sprawdzić zarówno nowej, jak i istniejącej (powiedzmy - starej). Wykonuje się pomiary elektryczne.
    Jeżeli jednak nastąpił pożar lokalu sąsiedniego na skutek awarii instalacji elektrycznej i wiesz to na pewno to można pokusić się o takowe pomiary na koszt dewelopera. W końcu jest to nowy dom za kupę szmalu a tu za ścianą nawala coś co ten dom pali i może zabić. W prawidłowo wykonanej instalacji elektrycznej nic nie może się zapalić. Zapaleniu może ulec jakiś odbiornik ale nie instalacja. Jeżeli jest inaczej to jest to masakra. To co przychodzi mi ewentualnie do głowy to trafo to halogenów produkcji ChRL ale nigdy o czymś takim nie słyszałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jesteście zdecydowani na zakup tego domu, to chyba warto dla własnego spokoju wykonać przegląd takiej instalacji. Poszukaj dobrej firmy elektrycznej (nie Pana Czesia co tylko kable kładzie i gniazka montuje) i przebadajcie dokładnie tą instalacje. Jeśli wyjdą jakieś wady, to macie przynajmniej podstawę do żądania wykonania naprawy tej instalacji i do żądania zwrotu kosztów za przegląd - jakby nie było, to chodzi o bezpieczeństwo użytkowników.

    kamil929: miałem raz przypadek zapalenia się takiego trafa, ale w tym przypadku wina leżało po stronie montażu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.kawecka Zobacz post

    zapomniałam dodać, że jest to nowe mieszkanie, rynek pierwotny
    Jest to nowe mieszkanie na pewno objęte gwarancją. Po zakupie zaproście pomiarowca, jeżeli wyjdą jakieś nieprawidłowości - żądajcie naprawy w ramach gwarancji.
    pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony