dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zobacz dom Pusia&Kssawery
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 11-09-2015 o 22:09
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pytlakos

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    74

    Domyślnie

    Nie wie m czy giman tu jeszcze zagląda, ale wątek ciekawy ☺. Ja mam w zasadzie identyczne założenia włącznie z wentylacją.
    Pestka56, dasz jakiegoś linka, bo nie wiem co masz na myśli, a chętnie bym obejrzał.
    PS. świetny wątek o kominkach!

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał pytlakos Zobacz post
    Nie wie m czy giman tu jeszcze zagląda, ale wątek ciekawy ☺. Ja mam w zasadzie identyczne założenia włącznie z wentylacją.
    Pestka56, dasz jakiegoś linka, bo nie wiem co masz na myśli, a chętnie bym obejrzał.
    PS. świetny wątek o kominkach!
    Dzięki

    Dom Pusi jest.... ze styropianu http://forum.muratordom.pl/showthrea...01#post6941201
    Druga niezwykła budowa to kopuły Autorusa http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6940212
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pytlakos Zobacz post
    Nie wie m czy giman tu jeszcze zagląda, ale wątek ciekawy ☺. Ja mam w zasadzie identyczne założenia włącznie z wentylacją.
    Dziękuję ano ciekawy.
    Zagląda, zagląda w końcu cały czas mam go w podpisie.
    Wątek trochę zmurszał, ale jeszcze zipie.

    U mnie (póki co plan na tę chwilę):
    ~130-140m2
    kominek+powietrzna pompa ciepła
    wentylacja grawitacyjna
    silikat 24cm+20cm styropian
    itd.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Po dłuższej przerwie, spowodowanej między innymi poszukiwaniem szeregówki w mieście, wracam do planowania budowy domu pod miastem.
    Tym razem plan jawi się jako niezmienialny

    Dom lekko urósł i się spłaszczył tzn. będzie parterówka 140-150m2. Reszta bez zmian.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Coś utknęliśmy na etapie dyskutowania nad projektem indywidualnym. Mam nadzieję, że w końcu uda się zaprojektować.

    Stan obecny:
    ~150m2,
    kominek+powietrzna pompa ciepła,
    wentylacja mechaniczna,
    silikat 24cm+20cm styropian,
    dach raczej dwuspadowy.

    A jak na pytanie postawione w temacie odpowiedzieliby Ci, którzy już wybudowali?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zależy jaka będzie jakoś robocizny w tym i ile na niej oszczędzisz taka będzie jakoś domu potem. Jakoś materiałów jest przewidywalna a z ludźmi ciężko teraz - takie moje zdanie.

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dla mnie najwygodniej byłoby zlecić to jednej firmie do stanu deweloperskiego (taki integrator/deweloper) pytanie tylko o ile taka opcja może być droższa od tej, że sam chodzę i szukam ekip do poszczególnych etapów?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom80ek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    85

    Domyślnie

    Też buduję z silki. Jestem na etapie wykończenia. na dzień dzisiejszy robiił bym z 18 a nie 24. tym bardziej w przypadku parterówki. Ja mam z uzytkowym poddaszem. Kasę zaoszczędzoną na pustakach wsadz w lepszy styropian. Nie koniecznie grubość tylko jakość. montarz okien w warstwie ocieplenia jest dość drogi. a jak zamontujesz zlicowane ze ścianą mając 30 cm styropianu to okna robią sie jak w zamku okienka strzelnicze.
    U siebie zrezygnowałem z kominka. Zrobilem wywiad u znajomych ktorzy chwalą sie kominkiem. po pytaniu jak czesto w nim palą okazało się że raz czy dwa do roku.
    Skoro nastawiasz się na wentylacje mechaniczną( ja też) to komin staje sie ogromnym mostkiem cieplnym którego nie ma jak zaizolować. To też wymusza rekuperator z droższą automatyką uwzględniającą rozpalanie w kominku. Nawet przy zamkniętej komoże spalania z bezpośrednim dopływem powietrza. (Taki kominek jest też droższy) Szczegółów nie zgłebiałem wiec poszukaj w watkach o WM z reku.
    Dobór pompy ciepła tylko z ozc. (polecam forumowego kolegę). PC potrzebujesz taką, która zapewni pokrycie zapotrzebowania na cieplo do ok -12. Może do -15. Reszta to kilkanaście godzin w roku gdzie brakujące cieplo uzupełnią grzalki wbudowane w PC. Ja przy ozc policzonym na 5.8 kw przy -22biore Panasonika 9kw 1fazowego, który przy -15 daje 5,9kw.
    pozdrawiam i powodzenia
    144 m2 Użytkowe. 513 m3 kubatury. 100% podłogówka. Ocieplenie ścian 20 cm grafit 0,031. Dach 35 cm 0,035. 10cm xps pod płytą i 16 cm styropianu na płycie. Garaż nieogrzewany, odizolowany 12 cm syropian. OZC 5745 W
    Panasonic 9kw 1f seria F

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytaty są z 2014 roku

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Cytat Napisał giman Zobacz post
    .. im więcej czytam tym więcej wiem ... tym dalej od decyzji.
    przyjdzie taki czas że im więcej będziesz czytać tym mniej będziesz wiedział. wspomnisz kiedyś moje słowa.
    O proroku ty jeden
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Odkopię własny temat z czasów gdy planowałem i poszukiwałem.
    Dziś zmierzam ku końcowi budowy i zebrało mi się na wspominki, analizy i narzekania

    Nawiązując do tytułu - sens ekonomiczny zatraciłem już dawno. Może będzie wzglednie niskoenergetyczny.
    Za to udało mi sie pokonać czas - zestarzałem sie szybciej niż wskazuje kalendarz
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A problemów doszło w czasie budowy teraz bo oprócz sensu niskoenergetycznego po wybudowaniu u mnie przekażnikowo-nadajnikowa GSM tez jeszcze trzeba ekranowanie ścian zrobić (około 300 zł/25m2 sama siatka z oczkiem 6mm) żeby się spać dało i nie zemrzeć na nerwy czy zakrzepice. A już straszą 5G to wtedy z domu ekranowanego wtedy już nawet nie będzie się dało wyjść

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    Ty tak na serio? A komórkę to otrzymasz w metalowej siatce podpiętej do GSW? I jak długi masz ten kabelek, możesz w ogóle wyjść z domu?
    Chyba że masz dwa tak aby zawsze jeden był podpięty do uziemienia.

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Co do energooszczędności moje zdanie jest takie:
    W obecnym sezonie grzewczym grzałka wciągnęła mi około 3000 kWh, grzanie samym prądem za pomocą podlogowki. Ściany maja współczynnik 0,08 (40 cm styro) dach 0.09 (40 cm styro) pod płytą 36 cm styroduru co daje jakieś 0.11 współczynnika.
    Nic bardziej energooszczędnego pod kątem ogrzewania moim zdaniem w tej chwili się nie opłaca, bowiem wystarcza to aby zejść z graniem z COP 1 poniżej 2000 zł za sezon.
    Odmienną kwestia jest CWU tutaj moim zdaniem można pokombinować niż grzać samym prądem. CWU wychodzi drożej niż ogrzewanie
    Co do klatki faradaya nie musi być oczko 6mm. Ja mam 2 x siatka z zebra 8 we wszystkich ścianach i stopach i w pomieszczeniu bez okien nie mam sygnału GSM, mimo że poza domem mam pełen zasięg. Może w związku z tym budownictwo żelbetowe to budownictwo przyszłości
    Pozdrawiam

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tutaj nie chodzi o to że nie będzie sygnału tylko chodzi o to żeby gęstość mocy ograniczyć i nie mieć raka. Ponieważ mikrofale wywołują stres podprogowy i zakłócają działania układu immunologicznego, tzn. organizm ma stany zapalne i zmęczenie (dla kobiety w ciąży mikrofale uszkadzają kod genetyczny dziecka). Obecnie przeforsowana jest już spec ustawa 5G i raczej to draństwo będzie ludzi truć na 26 Ghz więc fala 11 mm, dlatego ekranuje oczkiem 6 mm. Ciekawostka, że wszelkie monity prawdziwych naukowców są ignorowane i unia poleca innym państwom natomiast w Brukseli rząd zakazał montowania 5G w uwagi na szkodliwe działanie zdrowotne
    Także spokojnie wewnątrz zaekranowanego domu telefon zadziała bo ma czułość koło 0,1 uW/m2 natomiast teraz chcą zmienić normę 100 000uW/m2 na 10 000 000 uW/m2 rzekomo pod 5 G ale jak nie wiadomo o co chodzi chodzi o kasę bo już w tamtym roku umarło 414 tys. ludzi w tym na raka prawdzie sami. I samo jedzenie tak nie truje.
    Więc jak dom ma być ciepły i przytulny to musi być bezpieczny bez wifi a na zdrowych światłowodach lub kablach hehe

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolo004 Zobacz post
    Także spokojnie wewnątrz zaekranowanego domu telefon zadziała
    Nie mam ekranowania - a mam problemy z zasięgiem wewnątrz domu.
    Moje telefony i tablety niestety, nie mają LANu i po domu hula WiFi. Co gorsza - używam mikrofali i indukcji.

    Tylko jak to jest, że szum elektroniczny rośnie, mamy coraz więcej gadżetów emitujących fale radiowe - a żyjemy coraz dłużej?

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    A fuj, takie heretyckie pytania .

    Wrzucę handgranatem od siebie.
    Ile komórek/BTSów działało, gdy za czasów Mieszka Pierwszego średnia życia jego poddanych wynosiła niecałe 40 lat?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony