dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar galileo87
    Kod pocztowy
    63-000

Domyślnie

@Pandzik,
    na wykresie producenta ta jednostka ma owszem 150m3 na I biegu ale przy ciśnieniu 0Pa, czyli jeżeli dobrze rozumiem bez podłączenia czegokolwiek, natomiast przy obciążeniu 50Pa wydajność spada już do 75m3.
    Jeżeli się mylę to niech bardziej doświadczeni w temacie forumowicze mnie poprawią

Damian
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, 119m2 pow użytkowej+grzany garaż. Wzorowany na projekcie - Dom w rododendronach 15.
    Płyta fundamentowa 23cm z zatopionymi rurkami do podłogówki, 20cm XPS pod spodem. Ocieplenie 20cm 0,032, dach 30cm wełna 0,035. Okna 0,9 + ciepły parapet. Rekuperator + pompa ciepła powietrze woda. Wszędzie ogrzewanie podłogowe.

Domyślnie

Cytat Napisał galileo87 Zobacz post
    @Pandzik,na wykresie producenta ta jednostka ma owszem 150m3 na I biegu ale przy ciśnieniu 0Pa, czyli jeżeli dobrze rozumiem bez podłączenia czegokolwiek, natomiast przy obciążeniu 50Pa wydajność spada już do 75m3.Jeżeli się mylę to niech bardziej doświadczeni w temacie forumowicze mnie poprawiąDamian
    Model 450 to bardzo mocny rekuperator.Nie ma płynnej regulacji mocy i ustawione na sztywno biegi.Wyniki są podane w certyfikacie i jest to około I bieg - 71m3/h , II bieg - 197m3/h , III-bieg - 320m/h i IV-bieg 378m3/h.Więc jak widać pierwszy bieg za słaby a drugi bieg za mocny , a reszta biegów nie przydatna ..Można coś tam lekko doregulować , ale i tak zbytnio te wyniki się nie zmienią i albo będzie za słaba wentylacja albo .. za mocna ..Mniejszy model ma niższą wydajność , ale też i inną charakterystykę pracy wentylatorów. Ma też zupełnie inne wentylaory o mniejszym poborze prądu i o mniejszej wydajności.Ma też sporo mniejsza obudowę , mniejsze króćce (fi125) co dla wielu może być dodatkowym plusem (dla mnie było).Mi zależało aby mieć wydajność około 100-150m3/h bo taka mi wydajność jest potrzebne i tyle ...Wyższa wydajność jest mi nie porzebna , bo za mocne wentylwanie w zimę jedynie bezsensu przesusza pomieszczenia i powoduje bezsensowną stratę ciepła. Powinno być wymienione tyle powietrza aby powietrze w domu było świeże , zbyt mocne wietrzenie nie ma żadnego sensu .. ekonomicznego ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze

Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej - 4 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Domyślnie

Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Model 450 to bardzo mocny rekuperator.Nie ma płynnej regulacji mocy i ustawione na sztywno biegi.Wyniki są podane w certyfikacie i jest to około I bieg - 71m3/h , II bieg - 197m3/h , III-bieg - 320m/h i IV-bieg 378m3/h.Więc jak widać pierwszy bieg za słaby a drugi bieg za mocny , a reszta biegów nie przydatna (...) Mi zależało aby mieć wydajność około 100-150m3/h bo taka mi wydajność jest potrzebne i tyle ...(...)
    Twój reku, słabszy, ma na 1, 2 i 3 biegu jaką wydajnośc, 40 i 113 i 150m3/h? To pracuje cały czas na 2 i 3 biegu? Nie za niskie podałeś te wartości.
    Tak czy siak widać jak na dłoni, że jedynie reku z płynną regulacją pozwolą na ustawienie jego parametrów pracy do rządanych przez siebie wartości. Brink 400 ma zdaje się możliwośc ustawienia na każdym z 3 biegów wartości pomiedzy 50-400m3/h z dokładnościa co 5m3.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; Dzisiaj o 08:16
    Dziennik budowy W budowie...
    Dom na szkodach górniczych. Płyta fundamentowa. Typowa piętrowa stodoła, w miarę energooszczędna.

Domyślnie

Dane jakie podałem przecież są z certfikatu umieszczonego na stronie Alnora. Są olgólnodostępne.Przecież mniejszy model ma zupełnie inną charakterystykę i wydajność i zupełnie inaczej to wygląda niż w mocniejszym modelu.Na stronie Alnora też jest charakterystyka modelu 250 i można sobie ją odczytać. Czym mniejsze opory ma instalacja , tym będzie lepszy przepływ.Mam dostęp do menu serwisowego i tam jest podana wydajnośc dla poszczególnych biegów i po lekkiej modyfikacji potencjometrem i lekkiej modyfikacji w menu serwisowym mam ustawiony pierwszy bieg na 100m3/h , drugi na 150m3/h. Korzystam tylko z I i II biegu tyle że są one u mnie zmodyfikowane pod moje wymagania Oba rekuperatory mają dobrej klasy wymienniki i są dobrze wykonane. Jedyny ich minus dla mnie to lekko archaiczna elektronika. Konkurencja oferuje już rekuperatory z dużo lepszą elekroniką i z płynną regulacją mocy , ale za wyższą cenę ..Nie będę na siłę namawiał , bo nie widzę żadnego sensu. Każdy kupuje to co chce i czego potrzebuje i na co go stać
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze

Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej - 4 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Domyślnie

Co to znaczy lekko zmodyfikowane?

Tak oglądam to brink 300 ma na min - 50m3, 1-100m3, 2-150m3, 3-225m3. To są wartości spokojnie wystarczające dla 5 os rodziny.
    Dziennik budowy W budowie...
    Dom na szkodach górniczych. Płyta fundamentowa. Typowa piętrowa stodoła, w miarę energooszczędna.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia