dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie rekupurator za ok. 2 tys

    Witam mam zamiar w końcu zamontowac reku tamtą zime jakoś przemęczyłem bez ale duchota straszna bo 100 procent podłogówki i brak cyrkulacji powietrza czy jest szansa dostac jakiś za ok 2 tys mógłby byc jakiś mało używany kabatura ok.350m3 .Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Witam mam zamiar w końcu zamontowac reku tamtą zime jakoś przemęczyłem bez ale duchota straszna bo 100 procent podłogówki i brak cyrkulacji powietrza czy jest szansa dostac jakiś za ok 2 tys mógłby byc jakiś mało używany kabatura ok.350m3 .Pozdrawiam
    Jakie kanały i instalacja? Centrala na poddaszu czy na dole?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jakie kanały i instalacja? Centrala na poddaszu czy na dole?
    Dom jest z poddaszem użytkowym kanały pcv płaskie białe puszczane w drugiej warstwie wełny w skosach, wychodzą na strych i tam ma byc centrala na kominie będą jeszcze potrzebne dwie skrzynki rozdzielcze po 7 wyjśc każda i przewody jeszcze nie wiem jakie chyba typu flex aby to wszystko połączyc na strychu do kupu dzisiaj może pomierze jakiej długości.

  4. #4
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Dobrze by wszystko pasowało. Z kanałów płaskich jakie ma Pan przejściówki na fi 100 czy 80? jaka skrzynka na wywiewie?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dobrze by wszystko pasowało. Z kanałów płaskich jakie ma Pan przejściówki na fi 100 czy 80? jaka skrzynka na wywiewie?
    Przejsciówki fi 125 po wewnętrznej obecnie zę stropu na strychu wystają kanały prostokątne 200mm na 60mm 20cm ponad strop zaraz przy płotwiach czyli na na samym dole skosu przy jednej płotwi mam nawiewy rozmieszczone po całej długosci płotwi 12metrowej 7 sztuk a przy drugiej równoległej oddalonej o 5m tak samo 7wywiewów.
    A o jakie skrzynki chodzi takie które daje się zaraz przy anemostacie aby zmniejszyc na nim prędkośc powietrza aby nie gwizdało.
    Na skosach mam położone płyty osb i do nich chce mocowac wszystkie kanały.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 24-10-2014 o 17:42

  6. #6
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Przejsciówki fi 125 po wewnętrznej obecnie zę stropu na strychu wystają kanały prostokątne 200mm na 60mm 20cm ponad strop zaraz przy płotwiach czyli na na samym dole skosu przy jednej płotwi mam nawiewy rozmieszczone po całej długosci płotwi 12metrowej 7 sztuk a przy drugiej równoległej oddalonej o 5m tak samo 7wywiewów.
    A o jakie skrzynki chodzi takie które daje się zaraz przy anemostacie aby zmniejszyc na nim prędkośc powietrza aby nie gwizdało.
    Na skosach mam położone płyty osb i do nich chce mocowac wszystkie kanały.
    To wszystko proste.
    Tylko zastanawiają mnie te wywiewy. ma Pan 6 łazienek i kuchnię?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To wszystko proste.
    Tylko zastanawiają mnie te wywiewy. ma Pan 6 łazienek i kuchnię?
    Nie ale mam dwie garderoby w kuchni dwa wywiewy w dwóch łazienkach i nad klatką schodową rozmieszczenie anemostatów mam bardzo dobrze przemyślane a może bardziej budynek jest dostosowany pod wentylacje bo pomieszczenia brudne mam po jednej stronie budynku a czyste po przeciwnej zarówno na dole jak i na górze.,dzięki czemu poszło mniej przewodów.pozdrawiam .
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 24-10-2014 o 20:10

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To wszystko proste.
    Tylko zastanawiają mnie te wywiewy. ma Pan 6 łazienek i kuchnię?
    Niech pan wpisze w wyszukiwarke temat Prośba o pomoc w ocenie projektu na pierwszej stronie tego tematu jest mój projekt data 14/10/2010 18 49

  9. #9
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Nie ale mam dwie garderoby w kuchni dwa wywiewy w dwóch łazienkach i nad klatką schodową rozmieszczenie anemostatów mam bardzo dobrze przemyślane a może bardziej budynek jest dostosowany pod wentylacje bo pomieszczenia brudne mam po jednej stronie budynku a czyste po przeciwnej zarówno na dole jak i na górze.,dzięki czemu poszło mniej przewodów.pozdrawiam .
    W kuchni jeden, W łazienkach jak najwięcej. Garderoby to czyste, nic lub nawiew w korytarzu- WYKLUCZONE. Nie może Pan osłabiać wentylacji w łazienkach. Całe powietrze z domu ma wychodzić prze łazienki ! I trochę kuchnię. Gdy gotujemy - to jest okap do zwiększania strumienia przez kuchnię.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    W kuchni jeden, W łazienkach jak najwięcej. Garderoby to czyste, nic lub nawiew w korytarzu- WYKLUCZONE. Nie może Pan osłabiać wentylacji w łazienkach. Całe powietrze z domu ma wychodzić prze łazienki ! I trochę kuchnię. Gdy gotujemy - to jest okap do zwiększania strumienia przez kuchnię.
    W kuchni mogę zrezygnowac z jednego wywiewu bo go jeszcze nie zrobiłem miał iśc w kanale wentylacyjnym w kominie a jeśli chodzi o korytarz i garderoby to wolał bym zostawic już zrobione najwyżej założe przepustnice na tych trzech kanałach.

  11. #11
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    W kuchni mogę zrezygnowac z jednego wywiewu bo go jeszcze nie zrobiłem miał iśc w kanale wentylacyjnym w kominie a jeśli chodzi o korytarz i garderoby to wolał bym zostawic już zrobione najwyżej założe przepustnice na tych trzech kanałach.
    Dlaczego nie może Pan garderób podłączyć do nawiewu a w korytarzu zaślepić kanał? Wentylacja jest dla ludzi, w garderobie nikł nie będzie siedział. One i korytarz "zabiorą powietrze z łazienek. Przecież to będzie wspólny wywiew, więc powietrze pójdzie po najmniejszej linii oporu.
    Przepustnice, to kolejne źródło szumów i wydatki. Nie ma też potem jak oczyścić kanały, gdyby zaistniała taka konieczność.
    Nie chcę się czepiać, chcę tylko pomóc.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Witam mam zamiar w końcu zamontowac reku tamtą zime jakoś przemęczyłem bez ale duchota straszna bo 100 procent podłogówki i brak cyrkulacji powietrza czy jest szansa dostac jakiś za ok 2 tys mógłby byc jakiś mało używany kabatura ok.350m3 .Pozdrawiam
    Kurcze jak nie zrobię reku to mnie to samo czeka. A myślałem ze się ten sezon przemęczę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #13
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Kurcze jak nie zrobię reku to mnie to samo czeka. A myślałem ze się ten sezon przemęczę.
    Przy ogrzewaniu podłogowym , kanały pionowe w kuchni i łazienkach wytwarzają w pokojach podciśnienie 9-12Pa.
    A to oznacza, że by dostać minimum dla zdrowia powietrza, okno powinno mieć 9mb nawiewników.
    Dlaczego ma Pan nie zrobić wentylacji?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chodzi o ten sezon. mogę się po prostu nie wyrobić.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlaczego nie może Pan garderób podłączyć do nawiewu a w korytarzu zaślepić kanał? Wentylacja jest dla ludzi, w garderobie nikł nie będzie siedział. One i korytarz "zabiorą powietrze z łazienek. Przecież to będzie wspólny wywiew, więc powietrze pójdzie po najmniejszej linii oporu.
    Przepustnice, to kolejne źródło szumów i wydatki. Nie ma też potem jak oczyścić kanały, gdyby zaistniała taka konieczność.
    Nie chcę się czepiać, chcę tylko pomóc.
    W garderobach mógłbym dac nawiewy ale wtedy na piętrze będzie 5 nawiewów i tylko jeden wywiew wszystkie fi 125 czy w łazience wtedy nie będzie huraganu
    A korytarz mógłbym zaślepic jeśli tak ma byc lepiej.

  16. #16
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    W garderobach mógłbym dac nawiewy ale wtedy na piętrze będzie 5 nawiewów i tylko jeden wywiew wszystkie fi 125 czy w łazience wtedy nie będzie huraganu
    A korytarz mógłbym zaślepic jeśli tak ma byc lepiej.
    Wentylacja na dom z 3-4 osobami to 130m3/h - jaki więc huragan? Jak ma Pan dwie łazienki i kuchnię to nawet przepis podaje 60m2/h łazienki i 30m3/h kuchnia.
    Nie ma wywiewów poza łazienkami i kuchnią ( chyba, że jakaś pralnio suszarnia)
    Centrala 400m3/h ma wyjście 200cm2 !!

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Wentylacja na dom z 3-4 osobami to 130m3/h - jaki więc huragan? Jak ma Pan dwie łazienki i kuchnię to nawet przepis podaje 60m2/h łazienki i 30m3/h kuchnia.
    Nie ma wywiewów poza łazienkami i kuchnią ( chyba, że jakaś pralnio suszarnia)
    Centrala 400m3/h ma wyjście 200cm2 !!
    W domu będzie 6 osób dwie dorosłe i czworo dzieci w, korytarzu zlikwiduje anemostat ale w garderobach napewno dam wywiewy jak trza będzie to przykręce anemostat albo dam przepustnice zaraz przy skrzynce rozdzielczej.Pozdrawiam

  18. #18
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    w garderobach napewno dam wywiewy
    Jasne, To już nie pomogę. Ale miło było. Dziękuję.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jasne, To już nie pomogę. Ale miło było. Dziękuję.
    Ale przeciez wszyscy dają w garderobach wywiewy dlaczego
    Czy jeśli dam nawiewy to np zapach świeżo wypranych ubrań które pachną proszkiem i różną chemią nie pójdzie mi na częśc sypialni i korytaż w drodze do anemostatu w łazience.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Na allegro znalazłem za 1800zł wymiennik przeciwprądowy o powierzchni prawie 40m2 sprawnośc przy 300m3 h 85procent do tego dwa wentylatory kanałowe na prąd stały dwie skrzynki z filtrami i mam to samo co rekupurator .nie wiem czy się nie skuszę na ten wymiennik gwarancja jest 5 lat można go zabaczyc na,siwicki.pl gdyby ktoś był tym zainteresowany Pozdrawiam.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony