dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ARTUR_EMI
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Niemstów
    Kod pocztowy
    59-322
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Wypadek na budowie - odszkodowanie

    Protokół przyczyn wypadku


    Szanowni Państwo

    W protokole jako przyczynę wypadku podano "próbę samodzielnego wykonania pracy". W liście do mnie stwierdzili państwo że powinienem podać pełniejsze wyjaśnienia. Sądzę że poniższe szczegóły będą wystarczające.

    Niedawno skończyłem budowlankę, jestem z zawodu murarzem. W podanym dniu pracowałem sam na dachu trzypiętrowego budynku. Kiedy zakończyłem pracę zobaczyłem że mam ponad 150 kg cegieł porozrzucanych obok kominów. Postanowiłem nie znosić je na dół pojedynczo lecz spuścić je na dół w beczce używając do tego liny na bloku zamocowanym na dachu. Po zawiązaniu liny na dole wszedłem z powrotem na dach i zawiesiłem a niej beczkę załadowaną cegłami. Potem znów zszedłem na dół i odwiązałem linę a następnie trzymając mocno zacząłem powoli opuszczać ciężar. W protokole napisano, że ważę 83 kilogramy. Wcześniej tego nie wiedziałem, bo dawno się nie ważyłem. Wobec tego możecie sobie Państwo wyobrazić, jak duże było moje zaskoczenie nagłym szarpnięciem do góry. Straciłem wówczas orientację, nie puściłem jednak liny. Nie muszę dodawać że ruszyłem do góry po ścianie budynku w raczej szybkim tempie. W połowie drugiego piętra spotkałem się z opadającą beczką, to tłumaczy pękniętą czaszkę oraz złamany obojczyk. Zwolniłem trochę z powodu beczki, ale kontynuowałem gwałtowny ruch w górę, nie zatrzymując się a kostki mojej prawej ręki weszły w blok. Na szczycie pozostałem przytomny i pomimo bólu byłem w stanie nadal trzymać linę lewą ręką. W tym samym czasie beczka z cegłami uderzyła o ziemię. W wyniku uderzenia jej dno pękło a cała zawartość wypadła rozsypując się wokoło. Pozbawiona dna beczka ważyła już tylko 25 kilogramów, a ja jak wspomniałem 83. W tej sytuacji zacząłem gwałtownie opadać i w połowie drugiego piętra ponownie spotkałem się z beczką, która tym razem wznosiła się do góry. W efekcie mam również pękniętą kostkę i rany szarpane lewej nogi. Drugie spotkanie z beczką opóźniło moje spadanie na tyle że odniosłem mniej obrażeń przy upadku na stos rozsypanych cegieł - złamałem tylko trzy żebra. Z przykrością muszę stwierdzić że gdy leżałem obolały na tych cegłach nie mogąc ani wstać ani się przesunąć to przestałem trzeźwo myśleć i puściłem linę. Pusta beczka ważąca więcej niż lina spadał w dół i złamała mi prawą rękę.

    Mam nadzieje ze udzieliłem Państwu wyczerpujących odpowiedzi potrzebnych do zakończenia postępowania w mojej sprawie. Teraz już Państwo z pewnością rozumieją w jakich okolicznościach wydarzył się mój wypadek i że należy mi się stosowne odszkodowanie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	long beard.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	286254
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Chcę skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej. Czy ktoś się może podzielić swoimi doświadczeniami? [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 08-04-2015 o 07:34

  4. #4
    Banned
    tomalbuk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    47

    Domyślnie

    Aż ciarki przechodzą jak się czyta Twoją historie. Ja bym tego tak nie zostawił... Nie wierzę, że z tego tytułu nie należy się jakieś odszkodowanie. Na moje oko przydałaby Ci się jakaś pomoc w uzyskaniu odszkodowania dlatego najlepiej by było gdybyś udał się [spamer] pomogli mi, więc może i Tobie pomogą. Spróbuj się z nimi skontaktować bo aż żal tak to zostawiać. Życzę dużo zdrowia!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2021 o 09:55

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie



    Jednak przyroda jest pełna osobliwości - wyjątkowych osobliwości..

    Te odpowiedzi na witz - tego się nie da wymyślić, bo rzeczywistość jest bardziej bajkowa od matrix-u.

    Te odpowiedzi śmieszą bardziej niż sam witz.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6

    Domyślnie

    E tam, każdy powód jest dobry, żeby umieścić reklamę.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    A gdzie tu jest lokowanie produktu bo nie zauwazylem
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    A gdzie tu jest lokowanie produktu bo nie zauwazylem
    Kolo pędzelki reklamuje...

  9. #9

    Domyślnie

    Historia straszna, trochę jak kadr z filmu, bo wierzyć się nie chce że to się wydarzyło naprawdę. Ja myślę, że tutaj bez prawnika ani rusz. Są firmy które zajmują się odzyskiwaniem odszkodowania, na przykład najlepiej poradzić się specjalisty. Obawiam się, że z taką historią ciężko Ci będzie samemu zawalczyć
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 31-01-2021 o 08:50

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaroMagi Zobacz post
    Historia straszna, trochę jak kadr z filmu, bo wierzyć się nie chce że to się wydarzyło naprawdę. Ja myślę, że tutaj bez prawnika ani rusz. Są firmy które zajmują się odzyskiwaniem odszkodowania, na przykład Nalezysie.pl, najlepiej poradzić się specjalisty. Obawiam się, że z taką historią ciężko Ci będzie samemu zawalczyć
    Myślisz ,że przez 7 lat nie zwalczył problemu ? .

  11. #11

    Domyślnie

    no osobiście spotkałem się z anegdotą/kawałem o takiej samej fabule. Tu widzę pewne nieścisłości beczka na dachu o pojemności cegieł 150 kg? Skoro raczej używa się poj. UIC wygodniejsze i więcej cegieł zmieszczą, do wiaderka wchodzi raptem kilka cegłówek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony