dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Klejenie wykładziny na wylewce z ogrzewaniem podłogowym

    Witam,

    Etap wykańczania domu wykańcza ilością problemów i dylematów (i kasy)…

    Jednym z nich jest w jaki sposób mocować wykładzinę dywanową (na spodzie z juty syntetycznej o odpowiedniej wadze włosia i przewodności cieplnej) na podłodze z ogrzewaniem podłogowym.

    Z informacji wyczytanych (i zasłyszanych) odpadają wszelkiego rodzaju taśmy dwustronne – aby było dobre przewodzenie ciepła, wykładzina musi dokładnie przylegać do podłoża (bez żadnych pęcherzy powietrza).
    Tak więc zostaje klej (albo jakaś jego pochodna).

    Wykonawca zaproponował mi użycie czegoś takiego jak UZIN U 1000, co tak na dobrą sprawę jest opisane jako ‘Antypoślizgowa dyspersja do mocowania płytek dywanowych’.
    Podobno ma to zapewnić dobre przyleganie wykładziny do podłoża jak również łatwą możliwość jej ewentualnej wymiany w przyszłości.

    Niemniej jednak mam pewne wątpliwości co do tego środka, czy będzie odpowiedni do zapewnienia dobrej przewodności cieplnej a na tym mi najbardziej zależy.

    Czy ktoś miał do czynienia z tym środkiem?
    Czy lepiej jednak ‘pójść’ w inny środek?

    Wszelkie porady mile widziane.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Olek
    Dom 182m2 pow. uż. (ogrzewanej - podłogówka po całości) + garaż 42,5m2 i strych (nieogrzewane). Ściany 24cm + 20cm styro 0,032; na gruncie 18cm płyty PUR 0,023 (tylko w pomieszczeniach ogrzewanych - garaż 12 cm wylewki bez ocieplenia); strop nad piętem ocieplony 33cm wełny (18cm 0,033 plus 15cm 0,039), dodatkowo 23cm wełny 0,039 na strychu (18cm plus 5cm). Okna 3-szybowe z U<1 (ciepły montaż). WM z Reku Jan-Gaz 500. Pompa ciepła 'made by Wihajster' 12,5kW (6 odwiertów po 50m każdy).

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksander_a Zobacz post
    Witam,

    Etap wykańczania domu wykańcza ilością problemów i dylematów (i kasy)…

    Jednym z nich jest w jaki sposób mocować wykładzinę dywanową (na spodzie z juty syntetycznej o odpowiedniej wadze włosia i przewodności cieplnej) na podłodze z ogrzewaniem podłogowym.

    Z informacji wyczytanych (i zasłyszanych) odpadają wszelkiego rodzaju taśmy dwustronne – aby było dobre przewodzenie ciepła, wykładzina musi dokładnie przylegać do podłoża (bez żadnych pęcherzy powietrza).
    Tak więc zostaje klej (albo jakaś jego pochodna).

    Wykonawca zaproponował mi użycie czegoś takiego jak UZIN U 1000, co tak na dobrą sprawę jest opisane jako ‘Antypoślizgowa dyspersja do mocowania płytek dywanowych’.
    Podobno ma to zapewnić dobre przyleganie wykładziny do podłoża jak również łatwą możliwość jej ewentualnej wymiany w przyszłości.

    Niemniej jednak mam pewne wątpliwości co do tego środka, czy będzie odpowiedni do zapewnienia dobrej przewodności cieplnej a na tym mi najbardziej zależy.

    Czy ktoś miał do czynienia z tym środkiem?
    Czy lepiej jednak ‘pójść’ w inny środek?

    Wszelkie porady mile widziane.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Olek
    mozesz śmiało użyć tego kleju
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony