dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Logoterma Meibes Saturn - walka czlowieka z ogrzewaniem

    Witam, przeprowadzilem sie ostatnio do mieszkania wyposazonego w powyzszy cud techniki i jako ze sezon grzewczy rozpoczety wypadaloby rozgryzc o co chodzi. Mianowicie na programatorze (MR-6) nie jest wybrany zaden tryb ogrzewania, ani ogrzewania wody, a po odkreceniu kaloryfera na 5-czke eksplozja milego ciepla. Kaloryfer znowu na gwiazdke i po wybraniu dowolnego trybu grzewczego i temperatury wyzszej niz ta z czujnika nastepuje "pykniecie" silownika, pokazanie sie strzalki sygnalizujacej ogrzewanie i nic wiecej. Dodatkowo 'grill' w lazience nie grzeje w zadnym ukladzie, ale tutaj doczytalem ze jako ze jest wyzej wypadaloby odpowietrzyc?

    Najbardziej nie moge ogarnac dlaczego kaloryfery grzeja nawet bez wlaczonej logotermy? Z instrukcji wynikaloby ze silownik powinien odciac doplyw, czy moze cos mi umyka? Wszystkie zawory (7) na panelu termy sa otwarte.

    Jakies pomysly?

  2. #2

    Domyślnie

    odswiezajac nieco temat to dodam jeszcze jedna zagadke, logoterma wylaczona calkowicie przez 3 dni, ciepla woda nadal plynie, a po odkreceniu dowolnego kaloryfera nadal grzeja jak szalone, dodatkowo w 'duzym' pokoju' w okolicy ustawienia 3-4 kaloryfer zaczyna 'dudnic'. Zakladam ze problem moze tkwic w zaworach na panelu termy, ale nie bardzo widze co wypadaloby zamknac..

  3. #3

    Domyślnie

    A to cudo to do grzejników a nie przypadkiem wymiennik do c.w.u ?
    Ostatnio edytowane przez funky_koval ; 05-11-2014 o 21:42

  4. #4

    Domyślnie



    zarowno do cwu jak i grzejnikow

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał powerlifter Zobacz post
    Witam, przeprowadzilem sie ostatnio do mieszkania wyposazonego w powyzszy cud techniki i jako ze sezon grzewczy rozpoczety wypadaloby rozgryzc o co chodzi. Mianowicie na programatorze (MR-6) nie jest wybrany zaden tryb ogrzewania, ani ogrzewania wody, a po odkreceniu kaloryfera na 5-czke eksplozja milego ciepla. Kaloryfer znowu na gwiazdke i po wybraniu dowolnego trybu grzewczego i temperatury wyzszej niz ta z czujnika nastepuje "pykniecie" silownika, pokazanie sie strzalki sygnalizujacej ogrzewanie i nic wiecej. Dodatkowo 'grill' w lazience nie grzeje w zadnym ukladzie, ale tutaj doczytalem ze jako ze jest wyzej wypadaloby odpowietrzyc?

    Najbardziej nie moge ogarnac dlaczego kaloryfery grzeja nawet bez wlaczonej logotermy? Z instrukcji wynikaloby ze silownik powinien odciac doplyw, czy moze cos mi umyka? Wszystkie zawory (7) na panelu termy sa otwarte.

    Jakies pomysly?

    Witam Kolegę
    żeby sterować programatorem MR-6 trzeba podłączyć siłownik zaworu do programatora i zamontować go zamiast białej nakrętki w górnej prawej części logotermy.. Podłączenie siłownika we wskazanym miejscu spowoduje włączanie i wyłączanie grzania pomieszczenia w zależności od programu czasowego na MR-6. Wyłączenie ogrzewania następuje po zakręceniu kranu.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Edo67
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dzień dobry
    szukam pomocy gdzie się tylko da,posiadam węzeł cieplny MEIBES MEIHW2PD26/50 i nie wiem jak mam go ustawić żeby nie płacić takich sum jak do tej pory płacę za faktury ogrzewanie i ciepłą wodę (1300 zł za m-ąc ) Dzwonię gdzie się tylko da ale odsyłają mnie zawsze gdzie indziej a servisanci mają mnie w przysłowiowej czarnej …..bo to jest na gwarancji i ich nie obchodzi ile ja za to płacę a 1GJ=70zł , na miesiąc wychodzi mi 20GJ plus abonament. Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc to bardzo proszę o pomoc!!!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrany plik.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	437977

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony